Step Up MC

Zaczęty przez gratefullde, Styczeń 11, 2015, 17:55

Poprzedni wątek - Następny wątek

kangie

Trafa do wkladek MC nie potrzebuja czasu na wygrzanie, gdyz tam praktycznie nie wydziela sie cieplo. Jest pomijalnie male. Trafo albo powoduje ze gra lepiej albo jest zle dobrane.

gratefullde

Dlatego pytam bo sceptyczny jestem z tym wugrzewaniem. Może mi się zdaje bo gra tak fajnie,  że stale mi mało :)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

kangie

Andrzej, odepnij na 2h i posluchaj jak gra. Moze tak samo? ;-)

gratefullde

Cytat: kangie w Marzec 03, 2015, 17:13
Andrzej, odepnij na 2h i posluchaj jak gra. Moze tak samo? ;-)
Już tak robiłem.  Niestety,  szybciutko podpinałem je z powrotem.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

rudy-102

Wie ktoś jak te grają?


gratefullde

Widziałem je kilka razy na ebay i na alle chyba tez.  Cena była dość wysoka zdaje się?
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

rudy-102

Teraz chodzą po około 150 euro. Kiedys nowe w sklepie były po 59 DM. :-(

ahaja

Nie ma czegoś takiego jak wygrzanie trafa.
Wypięcie i podpięcie tego nie pokaże.
Trzeba nagrać materiał i po jakimś czasie zrobić to samo. Porównać pliki. Robiłem takie porównanie.
Po drodze są same druty zatem nie ma przekłamań.

Słuch jest jaki jest. Są zmienne warunki typu ciśnienie, wilgotność, samopoczucie etc. , które wpływają na taki a nie inny odbiór. Podobnie zespoły głośnikowe - najmniej liniowy i ułomny element toru audio.

Te trafa sony mają około 20dB wzmocnienie. Albo trafisz z dopasowaniem do wkładki albo nie.

prym

Te trafa Sony są super bo nie trzeba do nich dodatkowych kabli.Zawsze to mniej i boli i dla dźwięku.

masza

Cytat: masza w Marzec 03, 2015, 16:22
Właśnie zrobiłem Manleyowi prezent na nadchodzący dzień kobiet i zamówiłem komplet fabrycznych lamp bezpośrednio w Manley Labs.
Dotarły do Warszawy.
Ciekawe ile na cle poleżą...

gratefullde

Ciekawe ile cełka nałożą i podateczku.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

masza

A do jakiej kwoty jest zwolnienie?

W najgorszym przypadku (120$ +53$) * 3% + 23%

gratefullde

Cytat: masza w Marzec 11, 2015, 18:12
A do jakiej kwoty jest zwolnienie?

W najgorszym przypadku (120$ +53$) * 3% + 23%
chyba 100 euros. Tak, w najgorszym razie jak piszesz. 
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

stary audiofil

Cytat: rudy-102 w Marzec 04, 2015, 08:40
Teraz chodzą po około 150 euro. Kiedys nowe w sklepie były po 59 DM. :-(

Technologia tam zawarta odzwierciedla cenę,a ona jakość dzwieku.

stary audiofil

#114
Cytat: ahaja w Marzec 04, 2015, 08:48
Nie ma czegoś takiego jak wygrzanie trafa.
Wypięcie i podpięcie tego nie pokaże.
Trzeba nagrać materiał i po jakimś czasie zrobić to samo. Porównać pliki. Robiłem takie porównanie.
Po drodze są same druty zatem nie ma przekłamań.

Słuch jest jaki jest. Są zmienne warunki typu ciśnienie, wilgotność, samopoczucie etc. , które wpływają na taki a nie inny odbiór. Podobnie zespoły głośnikowe - najmniej liniowy i ułomny element toru audio.

Te trafa sony mają około 20dB wzmocnienie. Albo trafisz z dopasowaniem do wkładki albo nie.

Natomiast u mnie czy chcę na sedes czy boli mnie zołądek albo głowa lub pada deszcz lub jest upał-to
powiadam wszystkim,że zawsze gra tak samo.
Tera idę siusiu i gra normalnie..........jak zrobię to napiszę czy jakies zmiany w dżwieku zaszły.
Ahaja piszesz poważnie czy sobie robisz jaja?
Siusiu zrobiłem.........nie czuję dyskomfortu i czegoś takiego jakbym był cieńszy w uszach czy cuś.
A tak na marginesie to siki bez pierdyki to tak jak wesele bez muzyki ;D ;D ;D ;D ;D ;D


gratefullde

Cytat: stary audiofil w Marzec 11, 2015, 19:40
Cytat: ahaja w Marzec 04, 2015, 08:48
Nie ma czegoś takiego jak wygrzanie trafa.
Wypięcie i podpięcie tego nie pokaże.
Trzeba nagrać materiał i po jakimś czasie zrobić to samo. Porównać pliki. Robiłem takie porównanie.
Po drodze są same druty zatem nie ma przekłamań.

Słuch jest jaki jest. Są zmienne warunki typu ciśnienie, wilgotność, samopoczucie etc. , które wpływają na taki a nie inny odbiór. Podobnie zespoły głośnikowe - najmniej liniowy i ułomny element toru audio.

Te trafa sony mają około 20dB wzmocnienie. Albo trafisz z dopasowaniem do wkładki albo nie.

Natomiast u mnie czy chcę kupę czy boli mnie zołądek albo głowa lub pada deszcz lub jest upał-to powiadam
wszystkim,że zawsze gra tak samo.
Tera idę siku i gra normalnie..........jak zrobię to napiszę czy jakies zmiany w dżwieku zaszły.
Ahaja piszesz poważnie czy sobie robisz jaja?
Siku zrobiłem.........nie czuję dyskomfortu i czegoś takiego jakbym był cieńszy w uszach czy cuś.
A tak na marginesie to siki bez pierdyki to tak jak wesele bez muzyki ;D ;D ;D ;D ;D ;D
Jutro to wymoderuje Piotruś,  ok?  Po kiego grzyba nam smród z bąków i siki? Bryyyy
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

neomammut

No jestem ciekaw jak te Soniaczki grają :) Maciek, to te kupiłeś?

Piotrek, bo banik będzie  8)

masza

Nie...
Ja z tymi trafami nic nie mam wspólnego. Ja lampów kupiłem tylko do Manleya :)

stary audiofil

Tak sponiewierac mój wpis..........toż to szok

wojtek41

Macie doswiadczenie z step up na transformatorach firmy  Sennheiser ?

lok

Wojtek ja mam trafa Sennheisera i mam Lundhala.


Sent from my iPhone using Tapatalk

wojtek41

Mozesz opisac roznice ? Takze mam Sennheisera i cieakawi mnie wlasnie, porowanie z Lundhalem.

masza

Cytat: masza w Marzec 11, 2015, 18:12
A do jakiej kwoty jest zwolnienie?

W najgorszym przypadku (120$ +53$) * 3% + 23%

Przylazł smutny Pan z paczuszką i zainkasował 152 zł opłat celno podatkowych

vasa

Cytat: masza w Marzec 12, 2015, 15:17Przylazł smutny Pan z paczuszką i zainkasował 152 zł opłat celno podatkowych
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

gratefullde

Cytat: masza w Marzec 12, 2015, 15:17
Cytat: masza w Marzec 11, 2015, 18:12
A do jakiej kwoty jest zwolnienie?

W najgorszym przypadku (120$ +53$) * 3% + 23%

Przylazł smutny Pan z paczuszką i zainkasował 152 zł opłat celno podatkowych
To są [wulgaryzm] e po prostu. ... nie popuszczą :(
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9