NAIM

Zaczęty przez Michał, Luty 22, 2018, 06:48

Poprzedni wątek - Następny wątek

marekw 76

#25
A ja właśnie 10 dni temu słuchałem integry Naim'a. Tylko mnie zabij a i tak nie powiem Ci czy było to Nait 5SI czy Nait XS2... Bo kurczę nie pamiętam  :( a nie pamiętam dlatego, że nie chodziło o odsłuch integry tylko kolumn.
Było to we Wrocławiu w salonie MDBaudio. Słuchałem Tannoy Turnberry i poprosiłem o podpięcie mocnej hybrydy a jako, że takowej nie posiadali to podpięli właśnie Naima wraz z pre IFI czy jakoś tak (taki mały bufor lampowy).
Tak mi Pan w salonie zasugerował, że może być bliżej mojej hybrydy.
Przez to IFI generalnie troszkę "wrzeszcząco" było w każdym razie mi się nie do końca podobało.
Po odpięciu tego dziadostwa (w moim mniemaniu dziadostwa aby nikogo nie urazić) Naim zagrał dużo lepiej, z większą swobodą i jakby lekko ciemniej (a słyszałem ostatnio, że Tannoye nie reagują na wzmacniacze :o) a na pewno z większym dociążeniem, jednak nie do końca było to moje granie.
Generalnie bardzo dynamiczny wzmacniacz jednak z innymi niż Tannoy kolumnami myślę, że mogłoby być lepiej jeszcze...
Problem w tym, że kilka dni przed tym doświadczeniem słuchałem samych porządnych (znów według mnie) lamp czyli Cayina 88T u Lutka i LARa na lampach EL34 i możliwe, że dlatego tak troszkę wrzeszczał mi ten Naim.
Z drugiej strony po powrocie do domu nic nie wrzeszczało a ja pełnej lampy nie mam więc może on rzeczywiście tak zabrzmiał w połączeniu z Tannoy Turnberry?
stereo: Musical Fidelity M8XI,Ad Fontes z dwoma ramionami + AT-OC9ML/ll + Philips GP500 + NUDAmini (MM/MC)
Lector CDP 7tl; Denon 3910; Teac V 5000; YB Zonda S.
K.D: Marantz SR 6007; Tonsil Siesta 5.0; STX S 250 n

Michał

#26
Z moich wcześniejszych doświadczeń wynika,że Naimy się nie drą,grają raczej po ciemnej stronie i w gesty sposób. Może to Tannoy się darły? :P

marekw 76

Niewykluczone, dlatego tak napisałem powyżej...
Cytat: marekw 76 w Luty 22, 2018, 14:25może on tak zabrzmiał w połączeniu z Tannoy Turnberry?
Tym bardziej, że jak również napisałem po odłączeniu tego całego buforka dźwięk się zdecydowanie dociążył i był pełniejszy. Generalnie bardzo dynamiczny wzmacniacz, myślę, że do rocka byłby bardzo okey :)
stereo: Musical Fidelity M8XI,Ad Fontes z dwoma ramionami + AT-OC9ML/ll + Philips GP500 + NUDAmini (MM/MC)
Lector CDP 7tl; Denon 3910; Teac V 5000; YB Zonda S.
K.D: Marantz SR 6007; Tonsil Siesta 5.0; STX S 250 n

MAC

Cytat: Michał w Luty 22, 2018, 15:31Może to Tannoy się darły?

Da się wytrzymać takie darcie  ;)



McGyver

Dyskomfort który da się wytrzymać wciąż pozostaje dyskomfortem.

marekw 76

I oczywiście jeszcze zapomniałem dodać, że darcie mogło spowodować źródło czyli odtwarzacz jakiś strumieniowy ze spotify :)
A to może też wyjaśnić wiele jak sądzę...
stereo: Musical Fidelity M8XI,Ad Fontes z dwoma ramionami + AT-OC9ML/ll + Philips GP500 + NUDAmini (MM/MC)
Lector CDP 7tl; Denon 3910; Teac V 5000; YB Zonda S.
K.D: Marantz SR 6007; Tonsil Siesta 5.0; STX S 250 n

Michał

Cytat: McGyver w Luty 22, 2018, 15:54
Dyskomfort który da się wytrzymać wciąż pozostaje dyskomfortem.
Jaki dyskomfort?słuchałem Naima wielokrotnie i to oczywiste,że nie gra jak lampa,bo jest ....tranem. Ale dyskomfort?

McGyver

Cytat: Michał w Luty 22, 2018, 16:43
Cytat: McGyver w Luty 22, 2018, 15:54
Dyskomfort który da się wytrzymać wciąż pozostaje dyskomfortem.
Jaki dyskomfort?słuchałem Naima wielokrotnie i to oczywiste,że nie gra jak lampa,bo jest ....tranem. Ale dyskomfort?
Nieporozumienie. Odpowiadałem Maszy na jego stwierdzenie że "takie darcie ryja da się wytrzymać".

Michał

Przywlokłem do domu Naita XS 2
Zobaczymy co ten naleśnik wart :D


tomekkk1

Po dobrej lampce dźwięk z tego będzie kojarzyć Ci się z czymś potwornym - jak skrobanie kredą o tablicę, czy hamowanie pociągu, czy jakoś tak  ::) ;D
Coś w tym typie ;)

MAC

Na Klipschach pewnie tak by było ale nie wiemy z czym ten Naim jest słuchany.

tomekkk1

Cytat: masza w Luty 23, 2018, 17:52
Na Klipschach pewnie tak by było ale nie wiemy z czym ten Naim jest słuchany.
Faktycznie, zapomniałem że Klipsche to już historia

gratefullde

Cytat: Michał w Luty 23, 2018, 17:47Zobaczymy co ten naleśnik wart

Boże broń nie sugeruj się tym co koledzy piszą, że lampa tylko, że bez niej jest beeee.... Zawsze w dźwięku można doszukać się dobrych cech i złych. Ty się doszukuj dobrych. Da Ci to sporo czasu na zebranie większej gotówki. Bo przyjdzie taki dzień, że wartość wypływająca z doszukiwania się cech pozytywnych trana, pęknie... To bedzie smutny czas, tragiczna chwila, która popchnie Cię do natychmiastowego zakupu normalnego wzmacniacza z bardzo normalnymi lampami, które szybciutko wymienisz (po kilkudniowych poszukiwaniach na ebay) na banieczki NOS z 1946 roku np. (masza pomierzy, co nie maszka?) :D
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

cdt

@gratefullde
+1 ;D

tomekkk1

Cytat: gratefullde w Luty 23, 2018, 18:19
Cytat: Michał w Luty 23, 2018, 17:47Zobaczymy co ten naleśnik wart

Boże broń nie sugeruj się tym co koledzy piszą, że lampa tylko, że bez niej jest beeee.... Zawsze w dźwięku można doszukać się dobrych cech i złych. Ty się doszukuj dobrych. Da Ci to sporo czasu na zebranie większej gotówki. Bo przyjdzie taki dzień, że wartość wypływająca z doszukiwania się cech pozytywnych trana, pęknie... To bedzie smutny czas, tragiczna chwila, która popchnie Cię do natychmiastowego zakupu normalnego wzmacniacza z bardzo normalnymi lampami, które szybciutko wymienisz (po kilkudniowych poszukiwaniach na ebay) na banieczki NOS z 1946 roku np. (masza pomierzy, co nie maszka?) :D

Haha w Tobie drzemie istne zuooo  >:D ;D

Michał

Cytat: tomekkk1 w Luty 23, 2018, 17:50
Po dobrej lampce dźwięk z tego będzie kojarzyć Ci się z czymś potwornym - jak skrobanie kredą o tablicę, czy hamowanie pociągu, czy jakoś tak  ::) ;D
Coś w tym typie ;)
No Stary wybacz,ale albo wypisujesz jakieś zasłyszane historie,albo mamy zupełnie różne pojęcie o tym,jak skrobie kreda.XS 2 został wyciągnięty z folii,więc jest zimny jak lód,ale w jego dźwięku nie ma kompletnie tego o czym piszesz. Owszem bas jest atomowy,to znaczy bardzo głęboki i świetnie kontrolowany,tego żadna lampa nie ma i tu nie ma co strzępić jęzora :) ale co zadziwiające, ten bas jest kolorowy. Średnica jest plastyczna a źródła pozorne duże. Podoba mi się prezentacja wokali, bo są duże i przybliżone. Góra jest trochę wycofana, ale ten piec gra ze 2h.Dajmy mu z tydzień, może dwa. wtedy zobaczymy co dalej. XS 2 ma jeszcze opcje upgradu w postaci opcjonalnego zasilacza, albo Naim albo Teddy Cap. Wtedy może okazać się, że jest jeszcze ciekawiej.

Michał

Cytat: gratefullde w Luty 23, 2018, 18:19
Cytat: Michał w Luty 23, 2018, 17:47Zobaczymy co ten naleśnik wart

Boże broń nie sugeruj się tym co koledzy piszą, że lampa tylko, że bez niej jest beeee.... Zawsze w dźwięku można doszukać się dobrych cech i złych. Ty się doszukuj dobrych. Da Ci to sporo czasu na zebranie większej gotówki. Bo przyjdzie taki dzień, że wartość wypływająca z doszukiwania się cech pozytywnych trana, pęknie... To bedzie smutny czas, tragiczna chwila, która popchnie Cię do natychmiastowego zakupu normalnego wzmacniacza z bardzo normalnymi lampami, które szybciutko wymienisz (po kilkudniowych poszukiwaniach na ebay) na banieczki NOS z 1946 roku np. (masza pomierzy, co nie maszka?) :D
Andrzej niewiele spraw jest w audio u mnie obecnie tak pewnych jak to,że od lampy muszę odpocząć.Po 15 latach mam dość :)

gratefullde

Cytat: Michał w Luty 23, 2018, 18:37Po 15 latach mam dość

Ja wiem, sam tak do niedawna miałem :) Śmieję się tylko. Sam myślę o końcówce tranowej... ale z lamp nie zrezygnuję tak szybko :)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

tomekkk1

Cytat: Michał w Luty 23, 2018, 18:34
No Stary wybacz,ale albo wypisujesz jakieś zasłyszane historie,albo mamy zupełnie różne pojęcie o tym,jak skrobie kreda.XS 2 został wyciągnięty z folii,więc jest zimny jak lód,ale w jego dźwięku nie ma kompletnie tego o czym piszesz. Owszem bas jest atomowy,to znaczy bardzo głęboki i świetnie kontrolowany,tego żadna lampa nie ma i tu nie ma co strzępić jęzora :) ale co zadziwiające, ten bas jest kolorowy. Średnica jest plastyczna a źródła pozorne duże. Podoba mi się prezentacja wokali, bo są duże i przybliżone. Góra jest trochę wycofana, ale ten piec gra ze 2h.Dajmy mu z tydzień, może dwa. wtedy zobaczymy co dalej. XS 2 ma jeszcze opcje upgradu w postaci opcjonalnego zasilacza, albo Naim albo Teddy Cap. Wtedy może okazać się, że jest jeszcze ciekawiej.

Bo wiesz... ...te ikonki pododawane tu i ówdzie w moim wpisie to tak abyś nie brał tego tak bardzo serio ;)
Koniec końców to tylko hobby i zabawa :)

cdt

Fajnie że jesteś zadowolony ale pozwole sobie się z Tobą nie zgodzić . Teksty w stylu żadna lampa nie ma basu jak tran są tylko racjonalizowaniem twojego wyboru . 

Michał

Cytat: cdt w Luty 23, 2018, 18:41
Fajnie że jesteś zadowolony ale pozwole sobie się z Tobą nie zgodzić . Teksty w stylu żadna lampa nie ma basu jak tran są tylko racjonalizowaniem twojego wyboru . 

Cytat: cdt w Luty 23, 2018, 18:41
Fajnie że jesteś zadowolony ale pozwole sobie się z Tobą nie zgodzić . Teksty w stylu żadna lampa nie ma basu jak tran są tylko racjonalizowaniem twojego wyboru . 

Cytat: masza w Luty 23, 2018, 17:52
Na Klipschach pewnie tak by było ale nie wiemy z czym ten Naim jest słuchany.

No ok,nie zapłaciłem jeszcze za te głośniki,ale nie chcę tu budować jakiegoś pseudonapięcia.Po sprzedaży P3 zawsze uważałem,że kupuję coraz lepsze paczki.Nawet tu ktoś ze mnie szydził,że wszystko jest takie super a potem okazuje się,że muszę to sprzedać.Tak więc kupiłem JBL Monitor Studio,które uważąm za bardzo dobry głośnik,ale u mnie się nie zmieścił i ciągle czegoś mi brakowało.Wziąłem do domu Klipsche i uznałem,że temat głośników zamknąłem na lata,ale w moich żyłach od paru lat płynie...Radial  :) co dobitnie uświadomiło mi,jak przywlokłem do domu Harbetha C7 Se 3.Po prostu odetchnąłem z ulgą.Kocham te głośniki(Harbeth) z wszystkimi ich wadami,można na nich słuchać muzyki do końca życia.Żona w końcu powiedziała, a nie mówiłam?bo nigdy nie rozumiała dlaczego sprzedaje Harbethy P3.Tam brakowało skali i wypełnienia, w C7 jest wszystko czego szukam w muzyce,czekałem na ten dźwięk dwa lata,wmawiając sobie,że każde obecne głośniki są lepsze,dla mnie nie są! i podobnie jak Lutek,który twierdzi,że nie słyszał nigdy niczego lepszego niż Tannoy, ja twierdzę że nie słyszałem nigdy niczego lepszego niż Harbeth,choć obiektywnie słyszałem głośniki lepsze.Koniec story,jest Harbeth w moim DNA i tak już zostanie,proszę to uszanować :)



Michał

Cytat: cdt w Luty 23, 2018, 18:41
Fajnie że jesteś zadowolony ale pozwole sobie się z Tobą nie zgodzić . Teksty w stylu żadna lampa nie ma basu jak tran są tylko racjonalizowaniem twojego wyboru . 


Darek może i bym przyznał Ci rację,gdyby nie fakt,że 15 lat temu przesiadłem się z McIntoscha na Bonasusa i od 15 lat żyje z lampowym basem a Naima tylko słucham,nic nie wybrałem,więc co mam sobie racjonalizować?zapomniałem też jakim fajnym patentem jest pilot do wzmaka,dziś sobie przypomniałem :)

gratefullde

Cytat: Michał w Luty 23, 2018, 18:47Radial   co dobitnie uświadomiło mi,jak przywlokłem do domu Harbetha C7 Se 3.Po prostu odetchnąłem z ulgą.Kocham te głośniki(Harbeth) z wszystkimi ich wadami,można na nich słuchać muzyki do końca życia.Żona w końcu powiedziała, a nie mówiłam?bo nigdy nie rozumiała dlaczego sprzedaje Harbethy P3.Tam brakowało skali i wypełnienia, w C7 jest wszystko czego szukam w muzyce,czekałem na ten dźwięk dwa lata,wmawiając sobie,że każde obecne głośniki są lepsze,dla mnie nie są! i podobnie jak Lutek,który twierdzi,że nie słyszał nigdy niczego lepszego niż Tannoy, ja twierdzę że nie słyszałem nigdy niczego lepszego niż Harbeth,choć obiektywnie słyszałem głośniki lepsze.Koniec story,jest Harbeth w moim DNA i tak już zostanie,proszę to uszanować

Super! Gratulacje :)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

Michał

Cytat: gratefullde w Luty 23, 2018, 18:53
Cytat: Michał w Luty 23, 2018, 18:47Radial   co dobitnie uświadomiło mi,jak przywlokłem do domu Harbetha C7 Se 3.Po prostu odetchnąłem z ulgą.Kocham te głośniki(Harbeth) z wszystkimi ich wadami,można na nich słuchać muzyki do końca życia.Żona w końcu powiedziała, a nie mówiłam?bo nigdy nie rozumiała dlaczego sprzedaje Harbethy P3.Tam brakowało skali i wypełnienia, w C7 jest wszystko czego szukam w muzyce,czekałem na ten dźwięk dwa lata,wmawiając sobie,że każde obecne głośniki są lepsze,dla mnie nie są! i podobnie jak Lutek,który twierdzi,że nie słyszał nigdy niczego lepszego niż Tannoy, ja twierdzę że nie słyszałem nigdy niczego lepszego niż Harbeth,choć obiektywnie słyszałem głośniki lepsze.Koniec story,jest Harbeth w moim DNA i tak już zostanie,proszę to uszanować

Super! Gratulacje :)
Dzięki Andrzej :)