Let's do it together, czyli zróbmy to razem. Małpujemy preamp Kondo KSL-M7 Line.

Zaczęty przez McGyver, Maj 05, 2017, 23:29

Poprzedni wątek - Następny wątek

McGyver

Cytat: malg w Maj 21, 2018, 23:08Nie kuśmy Adama żeby odchodził / odpływał / rezygnował / ......
Ej,już o tym pisałem:
Cytat: McGyver w Maj 20, 2018, 15:22
Już wczoraj napisałem wyraźnie że sam stąd nie pójdę bo nie chcę zostawić tych co się zaangażowali w pilotowane przeze mnie projekty, to byłoby świństwo z mojej strony. Ale ponieważ grożono mi banem jeżeli się nie zamknę, to wolałem na wszelki wypadek pozostawić tu dla Was namiary.
Proszę nie rozdmuchiwać tematu w tym wątku, od tego jest ewentualnie prywatna korespondencja.

konrado77

Cytat: McGyver w Maj 21, 2018, 23:08
konrado77, dla Ciebie umówiłem odbiór osobisty, jak będzie gotowe to dam znać.
Ok. Dzięki.

McGyver

Podam jeszcze pomocniczego linka: http://www.diyaudio.com/forums/tubes-valves/65835-audio-note-m7-line-preamp-7.html
Jestem tam od kilkunastu lat zarejestrowany, trochę już pisałem o Kondo M7. Zamierzałem napisać tam więcej i jakieś foty zamieścić. Możliwe że to kiedyś zrobię.

moon

Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

McGyver

Bardzo proszę:
Cytat: McGyver w Maj 21, 2018, 23:10Proszę nie rozdmuchiwać tematu w tym wątku, od tego jest ewentualnie prywatna korespondencja.
Już o tym pisałem,  proszę czytać wpisy:

Cytat: McGyver w Maj 20, 2018, 15:22
Już wczoraj napisałem wyraźnie że sam stąd nie pójdę bo nie chcę zostawić tych co się zaangażowali w pilotowane przeze mnie projekty, to byłoby świństwo z mojej strony. Ale ponieważ grożono mi banem jeżeli się nie zamknę, to wolałem na wszelki wypadek pozostawić tu dla Was namiary.
Wróćmy (i ograniczmy się) do tematyki wątku, choć chwilowo jest to głównie czekanie, jeszcze przez jakieś dwa-trzy dni.

kulek1

Cześć,
To mój pierwszy post na tym forum więc chciałbym się przywitać. :)
Bardzo podoba mi się ten wątek - czy istnieje jeszcze szansa na dołączenie do projektu?
Głównie chodzi o obudowy- czy udałoby się jeszcze 1 sztukę domówić - czarną bez obróbek CNC?
Mój system to Dynaudio DM3/7 ( zwrotnice przebudowane przez S16Hz), Cayin CS88a, Dac 04 Stelaudio + Raspberry z DigiOne.
Czy taki przedwzmacniacz wniósłby poprawę w stosunku do wbudowanego w CS88a ( ma wejście na końcówkę).


Pozdrawiam


McGyver

Cytat: kulek1 w Maj 23, 2018, 14:30
Cześć,
To mój pierwszy post na tym forum więc chciałbym się przywitać. :)
Bardzo podoba mi się ten wątek - czy istnieje jeszcze szansa na dołączenie do projektu?
Głównie chodzi o obudowy- czy udałoby się jeszcze 1 sztukę domówić - czarną bez obróbek CNC?
Mój system to Dynaudio DM3/7 ( zwrotnice przebudowane przez S16Hz), Cayin CS88a, Dac 04 Stelaudio + Raspberry z DigiOne.
Czy taki przedwzmacniacz wniósłby poprawę w stosunku do wbudowanego w CS88a ( ma wejście na końcówkę).
Pozdrawiam
Czołem,
Zamówienie jest już zrealizowane, czekam tylko na dostawę. Oczywiście można zamówić kolejną obudowę, ale będzie nieco drożej, bo przy zbiorowym zamówieniu dostaliśmy znaczącą zniżkę a przy zamówieniu jednej sztuki takiej zniżki nie będzie.
Podaj mi swoje dane na priv, a ja zadzwonię do pana Roberta z Modushop.pl i powiem ze się do niego zgłosisz z zamówieniem na taką samą obudowę.
Tymczasem pozamawiaj sobie komponenty zgodnie z tym co opisano na poprzednich stronach.
pozdro
Mac

malg



GregWatson

I jak tam koledzy na jakim etapie już jesteście? Tylko wsadzić do obudowy i hula? Czy coś jeszcze unowocześniacie?
Trochę tego i trochę tamtego też.

malg

przedewszystkim czekamy na obudowę
nie wiem jak u innych, ja mam zlutowane płytki
więc po odebraniu obudowy zostana mi prace mechaniczne i połączeniowe wewnątrz - ale to pewnie juz  po urlopie
potem uruchomienie i ewentualnie korekty elektroniki
nie mam jeszcze gałek i nózek no i zaslepki na IR

konrado77

Też czekam na obudowę.  Z braku innych zajęć, kolega wytrawił mi płytkę pod alpsa. Może w tym tygodniu obudowa będzie do odbioru, to po niedzieli składam i na testy...


konrado77

Jutro, jak wrócę do Wrocka to polutuję i zrobię lepsze zdjęcie. 

McGyver

Po co Ci ta płytka?
Pytam, bo proponowałem kupić już gotowy zmontowany moduł zmotoryzowanego Alpsa zintegrowanego ze sterownikiem do silnika:

malg

@McG:

Pytanie na przyszłość:
czy mógłbyś powiedzieć które elementy (z tych gotowych) zastosowanych w tym klonie będziemy używać przy PRE PHONO
  1. płytka zasilania  -   TAK (odpowiedziałeś już wcześniej)
  2. płytka sygnałowa o ile dobrze zrozumiałem to ta:
https://www.ebay.pl/itm/E834-MM-RIAA-Tube-Phono-Stage-Amplifier-Bare-PCB-reference-EAR834-Amp-Circuit/173029264717?hash=item2849590d4d:g:NBAAAOSwh1haL7xR

  3. selektor wejść  - ???

  4. trafo - my z rudym zamówiliśmy ten:
https://www.ebay.pl/itm/35VA-R-core-transformer-0-115-230V-to-0-220V-2-0-6-3V-2-for-tube-preamp-DIY/192194378234?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&_trksid=p2057872.m2749.l2649

coś jeszcze ?
bo może warto zamówić wcześniej, to do wiosny skończymy ;D
       
   

malg

ja na przykład marzę,
aby w klonie PRE PHONO EAR834 była możliwosc zmiany load impedance: 20,33,47,100K
więc może ten selektor wejsc 4-pozycyjny z klona Kondo się przyda ?

McGyver

Cytat: malg w Czerwiec 06, 2018, 17:383. selektor wejść  -

  4. trafo - my z rudym zamówiliśmy ten:
https://www.ebay.pl/itm/35VA-R-core-transformer-0-115-230V-to-0-220V-2-0-6-3V-2-for-tube-preamp-DIY/192194378234?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&_trksid=p2057872.m2749.l2649
Po co Ci w wolnostojącm pre phono selektor wejść? Będziesz używał czterech gramofonów?

Trafo jest prawidłowe.
Cytat: malg w Czerwiec 06, 2018, 17:40ja na przykład marzę,
 aby w klonie PRE PHONO EAR834 była możliwosc zmiany load impedance: 20,33,47,100K
więc może ten selektor wejsc 4-pozycyjny z klona Kondo się przyda ?
Jest to jakiś pomysł, ale to jest duże, nie wiem czy nie spowoduje jakichś problemów z prowadzeniem masy, a co za tym idzie ryzyka pojawienia się brumu. A to ma być projekt dla początkujących, stosunkowo łatwy do ogarnięcia dla każdego.
Można natomiast bez ryzyka brumu na zielonej płytce sygnałowej wstawić goldpiny do których będzie się dało wpinać ręcznie różne rezystory bez lutowania. Wiem że mało to wygodne, ale chyba nie zmienia się wkładek osiem razy dziennie, więc jak już się do danej wkładki te rezystory dobierze, to one tam zostaną tak długo, jak długo dana wkładka będzie eksploatowana. Prawda?

malg

Cytat: McGyver w Czerwiec 06, 2018, 18:50
Cytat: malg w Czerwiec 06, 2018, 17:383. selektor wejść  -

  4. trafo - my z rudym zamówiliśmy ten:
https://www.ebay.pl/itm/35VA-R-core-transformer-0-115-230V-to-0-220V-2-0-6-3V-2-for-tube-preamp-DIY/192194378234?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&_trksid=p2057872.m2749.l2649
Po co Ci w wolnostojącm pre phono selektor wejść? Będziesz używał czterech gramofonów?

chciałbym z dwóch gramiaków grać albo z trzech ramion

Cytat: McGyver w Czerwiec 06, 2018, 18:50
Cytat: malg w Czerwiec 06, 2018, 17:40ja na przykład marzę,
aby w klonie PRE PHONO EAR834 była możliwosc zmiany load impedance: 20,33,47,100K
więc może ten selektor wejsc 4-pozycyjny z klona Kondo się przyda ?
Jest to jakiś pomysł, ale to jest duże, nie wiem czy nie spowoduje jakichś problemów z prowadzeniem masy, a co za tym idzie ryzyka pojawienia się brumu. A to ma być projekt dla początkujących, stosunkowo łatwy do ogarnięcia dla każdego.
Można natomiast bez ryzyka brumu na zielonej płytce sygnałowej wstawić goldpiny do których będzie się dało wpinać ręcznie różne rezystory bez lutowania. Wiem że mało to wygodne, ale chyba nie zmienia się wkładek osiem razy dziennie, więc jak już się do danej wkładki te rezystory dobierze, to one tam zostaną tak długo, jak długo dana wkładka będzie eksploatowana. Prawda?

no nie zupełnie, bo np dla wkładki STANTON 780 producent pisze ze najlepszy LOAD to 100K, ale na róznych forach użytkownicy piszą że lepiej ustawić 33K albo 20K
w związku z tym najlepiej by było przełączac to w locie
no ale skoro będzie problem z brumem lub innymi zakłóceniami to nie będę się upieral czy selektorze
możemy też popróbowac z selektorem i ewentualnie go użyć lub nie
można też pewnie jakoś go spróbować ekranowac w srodku

Pytanie: główne zakłócenia pochodzić będą od zasilania selektora czy wogóle od całego ?


malg

McG:
A może załóż już wątek o pre phono,
to nie będziemy zaśmiecać tego
i wszystko będzie na swoim miejscu

rudy-102

Cytat: malg w Czerwiec 06, 2018, 17:38trafo - my z rudym zamówiliśmy ten:
Masz już swoje?
Moje przyjechało dwa tygodnie temu w jednej paczce razem z płytka zasilania.

malg

Cytat: rudy-102 w Czerwiec 06, 2018, 21:13
Cytat: malg w Czerwiec 06, 2018, 17:38trafo - my z rudym zamówiliśmy ten:
Masz już swoje?
Moje przyjechało dwa tygodnie temu w jednej paczce razem z płytka zasilania.
nie mam


McGyver

Pierwszy klon M7 odpalony. Jest to chiński gotowiec (który w oryginale grał mulasto) zupgradowany przeze mnie. Zasilanie lampowe się kompletnie nie sprawdziło, zabierało dynamikę i detaliczność przez co grało rozlazłym, zamulonym dźwiękiem.
Z zasilaniem półprzewodnikowym gra znakomicie. Dynamicznie, barwnie, detalicznie, przestrzennie. 
Poza tym przyszły obudowy, i jest mały zonk prawdopodobnie z mojej winy. Na szczęście jest to odwracalne. Otóż na skutek jakiegoś niedomówienia nie ma otworów na sensory zdalnego sterowania. Mogę jednak powiercić Wam te otwory po weekendzie na wiertarce kolumnowej.
Znalazłem kontrolki które mogą poslużyć za "oczko":

http://allegro.pl/lampka-kontrolka-czerwona-x11b-led-6-3v-i6663299418.html

Wyciągnąć tylko środek, obciąć co zbędne (to jest długie na 3cm, a panel ma 1cm grubości), włożyć do środka odbiornik podczerwieni na kabelkach, i voila. Otwory pod to mają być 10mm.
To jak, wiercić? I tak będę wiercił dla siebie, parę otworów więcej nie robi dużej różnicy.

malg

Cytat: McGyver w Czerwiec 08, 2018, 10:57
Mogę jednak powiercić Wam te otwory po weekendzie na wiertarce kolumnowej.
To jak, wiercić? I tak będę wiercił dla siebie, parę otworów więcej nie robi dużej różnicy.
jestem za