Kable własnej roboty

Zaczęty przez paul_67, Czerwiec 08, 2014, 12:47

Poprzedni wątek - Następny wątek

moon

Czyli moge tym neglexem laczyc chocby mase itp.? Czy tu jest potrzebny inny?
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

malg

MOGAMI ja stosuje tylko do sygnałówki
a zasilanie i rózne inne - to zwykły 0,75mm2 kupiony na wolumenie w sklepie elektrycznym
(no chyba że McG pisze ze w danym miejscu trzeba jakiś specjalny, to wtedy stosuje sie do jego porady)

malg

Cytat: McGyver w Listopad 06, 2018, 19:02
Cytat: malg w Listopad 06, 2018, 18:43MOGAMI NEGLEX



Uff...
oj tam oj tam
Adam, będziesz mi to pamietał do .... no właśnie do kiedy ?

moon

To nie do klona, tylko do pre mojego, gdzies tam pisalem. Czyli jakis zwykly przewod styknie?
A druga rzecz, przy okazji, zanim dogrzebie sie, to pewnie potrwa, rozlutowal mi sie rca, to podroba acrolink pf120, chcialem naprawic, nie dosc ze kiepsko sie lutuje (moze to ze mnie taki fachura), ale powiedzcie mi, do czego lutuje mase, dowolne miejsxe obudowy?
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

moon

Help, :) nie potrafię tego przylutowac;;)
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

malg

w piątek możesz mi go dostarczyć ?
to Ci zrobię - co prawda nie na miejscu, ale w srode będę znowu w Wawie

moon

 nie no, musze to zrobic:) moze mam jakas kiepska cyne, czy cus, bo mam od kumpla, albo cos zle robie, 100 lat nie lutowalem. Postaram sie dotrzec do Waszego klubu na Grunwaldzki i dopytam eksperta:)
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

malg

Cytat: moon w Listopad 08, 2018, 09:25
i dopytam eksperta:)
e tam, od razu experta - spawacz jestem zwykły

tigus27

Taki prawdziwy? 141, 135?
Źródło: Rastbeery Pi 3 DigiOne -Coax:M&B CRYSTAL DAC:Audio GD NFB 1 (2015) - Interkonekt: M&B Diamond mini XLR ACSS- Zasilające:DIY-Wzmacniacz:Audio GD Precision 2 - Głośnikwe:M&B STELLA - Kolumny podłogowe: DIY na SEAS 29TAF/W i ER18RNX

malg


moon

czesc, jakiego drutu potrzebuje do zrobienia kabelka jack-jack? stereo, chodzi o podlaczenie telefonu na aux w samochodowym radio
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

Jakub

Cienki mikrofonowy 2 żyły i ekran wystarczy.

rudy-102

Albo kabelek od popsutych, starych słuchawek-fasolek. Mam tego pół kartonu po butach i podejrzewam, za u innych jest podobnie :). Do samochodu powinno takie coś wystarczyć.

moon

dzieki za pomoc, cos kupie lub rozbebesze pchelki.
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

moon

Cytat: malg w Listopad 08, 2018, 11:12e tam, od razu experta - spawacz jestem zwykły

ale rady pomogly, udalo sie w koncu go polutowac:) zrobilem kierunkowy, za Twoja rade, musze teraz drugi tak samo zlutowac, dzieki za podpowiedzi:)
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

pierotez

Cytat: moon w Listopad 13, 2018, 15:58
czesc, jakiego drutu potrzebuje do zrobienia kabelka jack-jack? stereo, chodzi o podlaczenie telefonu na aux w samochodowym radio

Pikne kabelki zakończone jackami robią conducfil-em sonolene bądź canare-ami ;)

Pany,  kabli Piotra było 4 szt? Najlepszy 2-3?

moon

Cytat: pierotez w Styczeń 22, 2019, 12:51Pikne kabelki zakończone jackami robią conducfil-em sonolene bądź canare-ami 

nie rozumiem ani slowa
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

pierotez

Sorki już wyjaśniam

https://audeos.pl/pl/p/Conducfil-Sonolene-3014-kabel-mikrofonowy/34

https://audeos.pl/pl/p/Canare-Starquad-l-4e5c-black-kabel-mikrofonowy%2C-recabling/33

Sam robiłem kabelki słuchawkowe i IC ze srednicowego Solona, Canare S. netralniejszy i jeszcze leprzy - skrajne.

Dużo na forum mp3store oraz potwierdzone przez Forza A.

ps. Klotze, inne sommery to inna słabsza liga.


rudy-102

#268
W końcu dałem sobie dzisiaj trochę czasu i zbudowałem kabel od podstaw :) .Podczas testów okablowania podczas budowy przedwzmacniacza gramofonowego bardzo ładnie zagrało mi srebro jubilerskie więc postanowiłem zrobić z tego kabel IC.
Oto składniki:
- drut srebrny 99,9% - 0,5mm
- wężyk polietylenowy
- taśma z folii miedzianej
- drut miedziany 0,6mm wyciągnięty z kabla telekomunikacyjnego
- wtyki, koszulki itp.

rudy-102

#269
Srebrny drut przeciągnąłem przez wężyk i końcówki zabezpieczyłem termoskurczem i dodatkowo zakleiłem klejem na gorąco.

gratefullde

Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9


rudy-102

Powstały przewód okręciłem żyłą masy. I to w zasadzie powinno już grać, ale ...

rudy-102

Ale wymyśliłem sobie, że chcę mieć porządny ekran bo kable będą przechodziły obok sieciówek.W takim razie owinąłem całość folią miedzianą. Szerokość taśmy starczyła na owinięcie 2,5 raza. Miedziany ekran podłączony jest (kierunkowo) po stronie źródła do masy sygnału.

rudy-102

#274
Na koniec jeszcze tylko wężowa skórka i wtyki.