Jazz, tylko jazz

Zaczęty przez gratefullde, Maj 28, 2014, 22:01

Poprzedni wątek - Następny wątek

GB

Cytat: Pboczek w Styczeń 15, 2021, 12:37
Jestem zachwycony, co za granie!

Jakub Więcek (ur. 1994) – polski saksofonista altowy i kompozytor jazzowy. Studiował przez rok w Amsterdamie, a następnie w Rytmisk Musikkonservatorium w Kopenhadze. Jego nauczycielami byli m.in.: Lee Konitz, Steve Lehman czy David Binney. W 2017 r. ukazał się jego debiutancki album nagrany w trio pt. ,,Another Raindrop", w ramach legendarnej serii wydawniczej Polskich Nagrań - Polish Jazz (vol. 78). Płyta przyniosła artyście nagrodę Fryderyka 2018 w kategorii Jazzowy Fonograficzny Debiut Roku. W 2019 roku wydał kolejną płytę w serii Polish Jazz, "Multi-tasking" (vol. 82). Płyta została nagrodzona tytułem polskiej płyty roku przez "Politykę".

Mówię Wam, tego trzeba posłuchać ;D.
A to chyba już kolega Tomasz załatwiał, razem z autografami jeśli się nie mylę.

Pozdrawiam,
GB

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

miniabyr

Cytat: Pboczek w Styczeń 15, 2021, 12:37
Jestem zachwycony, co za granie!

Jakub Więcek (ur. 1994) – polski saksofonista altowy i kompozytor jazzowy. Studiował przez rok w Amsterdamie, a następnie w Rytmisk Musikkonservatorium w Kopenhadze. Jego nauczycielami byli m.in.: Lee Konitz, Steve Lehman czy David Binney. W 2017 r. ukazał się jego debiutancki album nagrany w trio pt. ,,Another Raindrop", w ramach legendarnej serii wydawniczej Polskich Nagrań - Polish Jazz (vol. 78). Płyta przyniosła artyście nagrodę Fryderyka 2018 w kategorii Jazzowy Fonograficzny Debiut Roku. W 2019 roku wydał kolejną płytę w serii Polish Jazz, "Multi-tasking" (vol. 82). Płyta została nagrodzona tytułem polskiej płyty roku przez "Politykę".

Mówię Wam, tego trzeba posłuchać ;D.
Posłuchaj sobie debiutanckiej płyty . To jest dopiero czad !
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

Pboczek

Słuchałem obu wczoraj na okrętkę i dzisiaj trochę  :). Zamówiłem dwa winyle i czekam na właściwą ucztę muzyczną.
Ten gość ma 26 lat i taki muzyczny dryg :o. Saksofon obsługuje tak, że moja żona słucha, co jest rzeczą niebywałą, gdyż jej nigdy dęciaki nie wchodziły. Mistrzunio, a to jego początki.
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

miniabyr

Miałem przyjemność Jakuba poznać. Ma fantastycznych muzyków . Kontrabasista -dla mnie geniusz i nie boje się użyć tego słowa. Na perkusji też gra gość na najwyższym poziomie . Dla nie uczta . Ja odpadłem przy pierwszej płycie , drugą słuchałem na koncercie gdzie grali materiał z tego albumu.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

Pboczek

Zwróciłem uwagę na kontrabas, doskonały. Druga płyta jest dla mnie jakby szerszym otwarciem. Pierwsza nieco ostrożna, może z założenia ambitna. Druga to pełen luz, całkowita swoboda i wychodzi z tego mieszanka, rasowego grania z galopem.  :D
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

amati74

Przez wasze zachwalanie mam zgagę bo wiem że przez covidowy syf jeszcze długo poczekam na moje nowe płyty z Polski, f.... k

Pboczek

Amati, żeby nie uschnąć z tego oczekiwania, to może zaczerpnij ze strumyka, w Tidal są obie. A jak dojdzie winyl, to będziesz smakował na całego.
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

wiki

Cytat: Pboczek w Styczeń 16, 2021, 08:44
Amati, żeby nie uschnąć z tego oczekiwania, to może zaczerpnij ze strumyka, w Tidal są obie. A jak dojdzie winyl, to będziesz smakował na całego.
Ja tam już dodałem obydwie do ulubionych na Tidalu, posłucha się.... 😀
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

amati74

Ja bede musiał się osluchac, gdyż sprawdzałem na Yt i pierwsze utwory z obu płyt to trochę nie moje granie, ale wiecie Yt to nie płyta. Całe szczęście czasami pierwsze wrażenie zmienia się.

masza19

Już za chwileczkę, już za momencik...


amati74

Koledzy, z przykrością muszę stwierdzić, że   twórczość zachwalanego przez was Pana Więcka, nie przypadła mi do dustu. Płytę "Another Raindrop" jeszcze mogę posłuchać, ale "Multitasking" zmęczyło i zirytowało mnie okrutnie, odebrałem tą płytę jako połączenie lekkiego disco z kapelą łowicką. Jest wysoko prawdopodobne że poprostu nie znam się na muzyce wybitnej i  nagradzanej przez wysokie jury. Może  już jestem starym dziadem i weselsze podrygi jazzowe są nie dla mnie. Jednakże wolę powiedzieć prawdę że mi się nie podoba niż udawać że się na tym znam i doceniam wysiłki autora [emoji12].

Pboczek

 :D Dobrze że piszesz. Mulitasking wg mnie to nie jest płyta wybitna/ambitna, lecz szeroko otwarta na dzisiejszego odbiorcę. Łącząca jazz z innymi nurtami, melodyjna, świetnie pasująca do młodego artysty, z fajnymi partiami solowymi zwłaszcza altu i świetnie rokująca na przyszłość. Ja nie młody, a nóżki mi przy tym chodziły oj dana, oj dana 😃 😉.
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

GB

A do mnie dziś dotarła długo wyczekiwana płyta. Będzie słuchanko. Na LP pożałowałem środków to przyszła cd.

Pozdrawiam,
GB

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

moon

Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

Bartolo

Cytat: GB w Styczeń 18, 2021, 16:43
A do mnie dziś dotarła długo wyczekiwana płyta. Będzie słuchanko. Na LP pożałowałem środków to przyszła cd.

Pozdrawiam,
GB


Mnie się udało.. ;)
www.facebook.com/Z.Tylu.Sklepu
www.facebook.com/TymczasemTytus
www.instagram.com/bartosz.mrozowski

GB

Cytat: Bartolo w Styczeń 20, 2021, 12:07
Cytat: GB w Styczeń 18, 2021, 16:43
A do mnie dziś dotarła długo wyczekiwana płyta. Będzie słuchanko. Na LP pożałowałem środków to przyszła cd.

Pozdrawiam,
GB


Mnie się udało.. ;)
Ale kolega widzę LP. Tak, czy siak dźwięk zacny.

Pozdrawiam,
GB

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

rudy-102

Tak mi się ostatnio o uszy obiła i bardzo spodobała.

rudy-102

Nie. Tego jednak nie da słuchać. Posłuchałem kilka innych rzeczy tej pani. Strasznie męczący głos.

traumeel

Cytat: rudy-102 w Styczeń 23, 2021, 20:11Strasznie męczący głos.
Trochę jak egzaltowania lolitka na szkolnej akademii, ale nie jest źle. Ma coś w sobie.
Inna sprawa - jak długo?

Pboczek

Odsłuchałem uczciwie obje płyty Więcka z winylu, i powiem co powiem. Jest tak dobrze jak się zapowiadało, a nawet lepiej.
Mam czasami tak, że płyty na moim słabym, Tidalowy torze nie pozwalają się całkiem słuchać. Coś jest nie tak, urządzenie gubi się, zakłamuje, czy jakoś. Jest też czasami tak, że to co daje się słuchać i dobrze rokuje, odsłuchane na torze winylowym niewiele więcej wnosi i zostaje niedosyt.
U Więcka gra wszystko jak trzeba, nagrane i zremiksowane doskonale. Pojawia się tradycyjny jazzowy charakter i współczesność. O samej jego muzyce nic więcej nie napiszę, po tym co przeczytałem od mądrych na okładkach płyt - dobre i prawdziwe opisy - po za tym, że pojawia się w niektórych utworach taneczny bit. Wytrawny jazz z bitem.
Chciałbym posłuchać go na koncercie. Jakby ktoś coś wiedział, proszę donieście.
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

Pboczek

Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

wiki

Cytat: Pboczek w Styczeń 28, 2021, 20:08Odsłuchałem uczciwie obje płyty Więcka z winylu, i powiem co powiem. Jest tak dobrze jak się zapowiadało, a nawet lepiej.
A u mnie czeka w kolejce odsłuchowej Tidal owej.....
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

miniabyr

Cytat: Pboczek w Styczeń 15, 2021, 12:37Jestem zachwycony, co za granie!
To super !
Ja jestem też nim zachwycony i miałem okazje być na koncercie gdzie grał premierowe utwory z niewydanej jeszcze płyty . To mój ulubiony młody polski muzyk . Płytę debiutancką Kuba mi podpisał ! -)
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

Pboczek

Faaajnie Ci.
Jestem ciekawy co z niego wyrośnie, bo napewno coś nie tuzinkowego?
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

amati74

Cytat: Pboczek w Styczeń 28, 2021, 20:08
Odsłuchałem uczciwie obje płyty Więcka z winylu, i powiem co powiem. Jest tak dobrze jak się zapowiadało, a nawet lepiej.
Mam czasami tak, że płyty na moim słabym, Tidalowy torze nie pozwalają się całkiem słuchać. Coś jest nie tak, urządzenie gubi się, zakłamuje, czy jakoś. Jest też czasami tak, że to co daje się słuchać i dobrze rokuje, odsłuchane na torze winylowym niewiele więcej wnosi i zostaje niedosyt.
U Więcka gra wszystko jak trzeba, nagrane i zremiksowane doskonale. Pojawia się tradycyjny jazzowy charakter i współczesność. O samej jego muzyce nic więcej nie napiszę, po tym co przeczytałem od mądrych na okładkach płyt - dobre i prawdziwe opisy - po za tym, że pojawia się w niektórych utworach taneczny bit. Wytrawny jazz z bitem.
Chciałbym posłuchać go na koncercie. Jakby ktoś coś wiedział, proszę donieście.
Gdzie takie opisy mogę znaleźć, może mógłbyś zrobić foto opisów, z chęcią się zapoznam, a płyty nie posiadam.
Dziś znów zacząłem słuchać" Multitasking" może się przełamie. Łatwo nie jest