shark goldring 1022 xg

Zaczęty przez amati74, Wrzesień 08, 2016, 00:08

Poprzedni wątek - Następny wątek

christo

Cytat: blackholesun w Wrzesień 09, 2016, 09:28A swoją drogą to na ebayu od 2 miesięcy chyba wisi ładny LP12 z Ittokiem i nie może się sprzedać, bo "odbiór osobisty tylko w NI"
A na Gumtree wisi za 800 funtów.
Victor QL-A70 (103R, Ortofon Rondo Blue), Ear834p clone by LH + trafa, 300B SET, ART Stiletto 6, Denon DVD-3910

krzysiek

Cytat: christo w Wrzesień 09, 2016, 09:43
A na Gumtree wisi za 800 funtów.

Jak to ten sam to nic dziwnego, biorąc pod uwagę prowizje ebay i paypal :)
Modwright KWI-200, Dynaudio Special 25, Chord Qutest, poprzednio na forum jako blackholesun

amati74

Cytat: frywolny trucht w Wrzesień 09, 2016, 09:06
Belfast ma 300 tys mieszkańców, ale rzeczywiscie po wbiciu w gugla audio shop belfast wyskakuje najlepiej oceniony ten: http://www.richersounds.com/stores/belfast zamieszczona galeria zdjęć pokazuje, że to co zmieszczono w Media Markcie na setkach metrów kwadratowych, upchnięto na pięćdziesięciu. Moje największe wątpliwości wzbudzają jednak facjaty obsługi, nie wiem, może fotograf był do dupy, ale załoga klepu wygląda jakby połowa uiekła z więzienia, a druga połowa z psychiatryka  :o

To jak będziesz w Polsce, coś sobie kupisz  ;D
Ale tu tak wyglądaja wszyscy ludzie [emoji12]

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka


amati74

Cytat: blackholesun w Wrzesień 09, 2016, 09:28
Akurat Richer Sounds to konkretna sieciówka, gdzie można kupić sporo fajnego sprzętu taniej, niż w Polsce. Ja tam np. kupiłem za grosze 651p, który zresztą szybko sprzedałem ;) Ostatnio na wyprzedażach były irdace w bardzo dobrych cenach.
Irlandia to może i zadupie, ale w końcu rzut beretem jest większa wyspa, na której jest masa ciekawych rzeczy.
A swoją drogą to na ebayu od 2 miesięcy chyba wisi ładny LP12 z Ittokiem i nie może się sprzedać, bo "odbiór osobisty tylko w NI" :)
Sprawdze kto przedaje za ile i moze to blisko mnie haha

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka


amati74

A moze jest jakiś szpenio w belfascie albo dublinie?

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka


amati74

Cytat: frywolny trucht w Wrzesień 08, 2016, 11:57
Zaraz tam trędowaty. Ale też trzeba mieć świadomość, że nie bez przyczyny tak producent nazwał swój produkt. Debiut. Początek drogi. Gramofon konfigurowany z wkładkami OM i 2M jako swoiste plug-n-play. Prosto i przyjemnie (gdybyż jeszcze na pilota chciał być :)  ). Niestety to ramię nie jest jakieś szałowe, a wystawiłeś je na srogą próbę montując owego Goldringa ,z ostrzejszym niż zwykły eliptyk ostrzem. Na pewno gra Goldi lepiej, ale też zagra o wiele lepiej na lepszym napędzie. Zaryzykowałbym stwierdzenie, że teraz nie gra nawet na pół gwizdka, a biorąc pod uwagę, że każda odtworzona płyta to kamyczek w worku zużycia igły, rozglądałbym się powoli za innym napędem. Sam to sobie zrobiłeś ;)
Tak mi zryłeś glowe tym ze niszcze dobrą wkładke na słabym sprzęcie i że moj pj to plug and play ze zaczolem zbierac kase ma thoensa td 160 mk2,
myslisz ze to bedzie dobry wybor widzialem na ebay'u takie juz odrestaurowane z ramieniem np linn lub SME 9003 seria 2 mam nadzieje ze to hedzie  dobry wybor ?


Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka


jamówię

Będzie to doskonały wybór.

frywolny trucht

#32
Cytat: amati74 w Wrzesień 12, 2016, 00:39Tak mi zryłeś glowe

Przepraszam :)

Thorens- w dobrym stanie- z którymś ramieniem SME jest niezłą opcją.
Taki tam przykład inny:
;)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Ganjor86

A lenco l75 nie jest lepsze od tego thorensa ? Cambridge Audio 651p posiadam ivmam go właśnie z richer sound a kosztował dwie dniówki ;) trzeba przyznać że za tą cenę znalezienie czegoś nowego i lepszego to niezła sztuka.

frywolny trucht

Lenco L75 jest cenione za cichy napęd. Choć to idler. Natomiast ludzie z reguły ulepszają Lenco w ten sposób, że wkładają napęd w większą plintę i dają dłuższe ramię. Często właśne SME. Bo świetnie wykonane, bo można założyć dłuższe, a długie ma swoje zalety, no i ma wszelkie regulacje.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Ganjor86

I właśnie dlatego kupiłem ten gramofon bo można ulepszyć wszystko. Zajrzyj na www.lencoheaven.net zobaczysz co można zrobić z tego napędu bo wielokrotnie tylko napęd zostaje :D sam gramofon można kupić za naprawdę przyzwoitą cenę. Gramofon jest prosty i bardzo mało awaryjny i nawet z oryginalnym ramieniem daje naprawdę sporo przyjemności ze słuchania. Będę ulepszać swoje lenco i wrzucać zdjęcia na forum więc możesz obserwować postępy. Jedną z zalet tego gramofonu jest to że silnik jest podłączony przez włącznik do zasilania sieciowego a jedyny elektroniczny element to kondensator który ma pochłonąć zakłucenie przy włączaniu silnika więc nie ma problemu że elektronika siądzie bo jej tam nie ma...

ahaja

No ulepszysz jedynie tyle na ile sama konstrukcja pozwala. Jednak pewnych wad nie usuniesz.
Thorensy mają odsprzęganą plintę na sprężynach by odseparować wpływ napędu na dźwięk. W idlerze nie jesteś w stanie tego zrobić. Ma dlatego swoją sygnaturę dźwięku. Ja to nazywam 'dudnieniem'  ;).

Zamiast wydawać pieniądze na reanimację tego ramienia lepiej zapolować na SME3009/3012 i wtedy to zrobić bo jakościowo to przepaść między nimi. A jakość ramienia prowadzącego wkładkę jest bardzo istotna. Rośnie wtedy też poziom wykorzystania możliwości wkładki.

frywolny trucht

Mam tylko taką uwagę, że ramię Lenco L75 będzie za ciężkie do wspomnianego Goldringa. Lenco L75, napęd kultowy- albo zostawiamy go w stanie oryginalnym, ale wtedy nie ma co na nim wieszać MC LO, bo hajend z tego nie będzie na tym ramieniu- tylko prawda czasu. Tak to kiedyś grało, taki był klimat na wkładkach MM ze szlifem max. eliptycznym :)  Albo idziemy w inne ramiona, nowe plinty. Minusem przy długich ramionach jest konieczność zamaskowania otworu po ramieniu, windzie i podstawce ramienia. Dlatego sporo ludzi wybiera Garrard 301 i 401.

Pytasz, który gramofon lepszy? L75 nie podaje w instrukcji takich parametrów jak pływanie obrotów czy stosunek S/N. Przynajmniej ja nie znalazłem. Jedno zaś jest pewne. Thorens jest jakieś 20 lat młodszy, ma dość wyżyłowane parametry nawet jak na dzisiejsze możliwości:
Wow and flutter: 0.04%
Rumble: -70B
i jako napęd paskowy- wszelkie przesłanki by być cichszym od Lenco. Oba mają pływające zawieszenia, choć inaczej zrealizowane. Samo zafundowanie innej plinty, bez zawieszenia wywróci dźwięk obu gramofonów. Do tego kwestia ramienia. Thorens miał montowane różne ramiona, a gdy miał SME- no cóż... Nijak porównać Lenco.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

amati74

Cytat: frywolny trucht w Wrzesień 12, 2016, 11:25
Cytat: amati74 w Wrzesień 12, 2016, 00:39Tak mi zryłeś glowe

Przepraszam :)

Thorens- w dobrym stanie- z którymś ramieniem SME jest niezłą opcją.
Taki tam przykład inny:
;)
Piekny gfamofonik poczytam troche o nim dzieki[emoji1]

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka


amati74

Czy może wiecie jaka jest przyczyna ze nie wyswietlają mi sie niektore fotki przez was wstawiane?

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka


tomasz_pianista

Cytat: frywolny trucht w Wrzesień 12, 2016, 13:02
Mam tylko taką uwagę, że ramię Lenco L75 będzie za ciężkie do wspomnianego Goldringa. Lenco L75, napęd kultowy- albo zostawiamy go w stanie oryginalnym, ale wtedy nie ma co na nim wieszać MC LO, bo hajend z tego nie będzie na tym ramieniu- tylko prawda czasu. Tak to kiedyś grało, taki był klimat na wkładkach MM ze szlifem max. eliptycznym :)  Albo idziemy w inne ramiona, nowe plinty. Minusem przy długich ramionach jest konieczność zamaskowania otworu po ramieniu, windzie i podstawce ramienia. Dlatego sporo ludzi wybiera Garrard 301 i 401.

Pytasz, który gramofon lepszy? L75 nie podaje w instrukcji takich parametrów jak pływanie obrotów czy stosunek S/N. Przynajmniej ja nie znalazłem. Jedno zaś jest pewne. Thorens jest jakieś 20 lat młodszy, ma dość wyżyłowane parametry nawet jak na dzisiejsze możliwości:
Wow and flutter: 0.04%
Rumble: -70B
i jako napęd paskowy- wszelkie przesłanki by być cichszym od Lenco. Oba mają pływające zawieszenia, choć inaczej zrealizowane. Samo zafundowanie innej plinty, bez zawieszenia wywróci dźwięk obu gramofonów. Do tego kwestia ramienia. Thorens miał montowane różne ramiona, a gdy miał SME- no cóż... Nijak porównać Lenco.

Zarówno TD160 jak i L75 są gramofonami które grają w stanie dziewiczym, jednak oba modele poddaje się modyfikacjom

TD 160 pracuje cicho, ale nie tak cicho jak późniejsze 3xx, dlatego popularne jest wytłumienie środka tych gramofonów. Łożysko talerza jest dobre, zwłaszcza to 10mm. Ramie TP16mk I to muzeum, moim zdaniem do wymiany. Wymiana ramienia nie jest taka prosta jak się wydaje, chyba, że mamy TD160B pod SME 3009.

L75 to dłuższa historia, bo po pierwsze trzeba zrobić konserwacje od A-Z, inaczej będzie głośno. Dalej już wedle uznania.
http://www.lencoheaven.net/forum/index.php?topic=2138.0 - tutaj gość sprwdza wow&flutter na L75, wynik bardzo OK.

Gdybym miał komuś coś doradzić - najpierw lepiej pójść w Thorensa, dźwięk tych gramofonów zawsze się podoba. No i gramofon łatwiejszy w obsłudze i konserwacji. Kiedy brałem się za L75 miałem już pewne doświadczenie i kilka ramion do testów, no i trochę intuicji co robić dalej.


Grupa ratowania poziomu.

tomasz_pianista

A, no i kwestia mierzenia rumble i tak dalej - przez epoki zmieniały się metody, teraz chyba biorą wyniki z wróżenia z fusów:) Także na papierze to tak jakby porównywać kolumny przez wykresy:)
Grupa ratowania poziomu.

amati74

Moze troszke z innej beczki widzieliscie ten sklep marzenie
https://youtu.be/PstLm78-nm8

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka