Pogotowie gramofonowe tomasza_pianisty ;)

Zaczęty przez tomasz_pianista, Marzec 10, 2018, 17:57

Poprzedni wątek - Następny wątek

malg

Cytat: tomasz_pianista w Maj 21, 2018, 22:17

Jutro wrzucę jakieś foty jak w ogóle znajdę czas na cokolwiek.

koniecznie ::)

Michał

  Tomasz a to kółko z Audiosilenet,to takie jak ja miałem do Lenco?brązowawy mylar?

tomasz_pianista

Cytat: Michał w Maj 22, 2018, 07:55
  Tomasz a to kółko z Audiosilenet,to takie jak ja miałem do Lenco?brązowawy mylar?

Szczerze, to nie wiem co miałeś w swoim Lenco, bo nie oglądałem bebechów u Ciebie.


Tak to wygląda u mnie, oczywiście stolika audio na dwa gramofony dalej brak:)
Grupa ratowania poziomu.


tomasz_pianista

Takie mam w Lenco:) W Garrardzie kółko jest trochę inne, guma jest zamontowana na stałe, a idler ma inną budowę.

Produkty od audiosilente to moim zdaniem świetna sprawa, jakość wykonania jest na bardzo wysokim poziomie.
Grupa ratowania poziomu.

wojtek41

Cytat: tomasz_pianista w Maj 22, 2018, 11:15Produkty od audiosilente to moim zdaniem świetna sprawa, jakość wykonania jest na bardzo wysokim poziomie
Popieram )
Piękny ten Garrard. Choć muszę przyznać, że w bezpośrednim porównaniu ( oczywiście nie u Tomka ) dźwięk z Lenco bardziej mi pasował. Ale to tylko moje odczucie...)

tomasz_pianista

U mnie dość łatwo o porównanie-oba gramofony mam z Jelco 750, sygnał idzie do SUT Denona, gdzie mam dwa wejścia. Wystarczy przełączyć:)

Obecnie jest remisowo, ze wskazaniem na Garrarda, wcześniej było na odwrót. Garrard ma trochę bardziej wyeksponowany środek i górę. Ma w sobie coś fajnego ten Brytyjczyk:)

Ale jak mówiłem, na dluższe słuchanie czasu niestety nie mam.
Grupa ratowania poziomu.

Michał

Na Garrarda 301 i 401 zawsze pożądliwie łapałem. Uwagę na tego idlera zwrocił mi Papamek,ja wtedy akurat zakupiłem werk i ramię SME,ale Anglik cholernie mi się podobał. Jak pokazała historia,trzeba bylo wtedy brać,bo dziś jeden kosztuje tyle,ile wtedy trzy-masakra. Potem posłuchałem genialnie zrobionego 401 z 12" batem SME by Loricraft,u Bartka intensera. Żaden współczesny gramiacz do spokojnie 40 tysi,nie mógłby nawet obok niego stanąć,ale ceny poszybowały i odpuściłem. Udało się kupić Lenco L78 i gdybym,choć nie przewiduję,kiedyś wrócił do winyla,to tylko do idlera. Takiej płynności,dociążenia,wypełnienia,barwy i analogowości,nie słyszałem z żadnego innego napędu.

tomasz_pianista

No niestety, taki rynek, dziś trudno dostać napęd 401 za mniej niż 3000zł w stanie losowym.  Czy jest tyle wart,to już sprawa indywidualna. Ja zawsze chciałem mieć TD124, ale obecnie to już bliżej 5k zł. Dużo:/

Michał-Twoje Lenco grało bardzo OK, myślę że z innym pre mogłoby jeszcze rozwinąć skrzydła.

Jak wszystko uporzadkuję, to wpadnij posłuchać:)Póki co muszę trochę powalczyć z akustyką i ułożenie sprzętu itp, ale dźwiękowo jestem nawet zadowolony:)
Grupa ratowania poziomu.

Michał

Z przyjemnością Tomasz,ostrze sobie ząbki na Twoje cymesy :)

tomasz_pianista

Nic nie daje większego wycisku sprzętowi jak muzyka klasyczna:)

Będę musiał pomyśleć o wkładce, ale może jeszcze za jakiś czas. Póki co gram na Ortofon MC Vivo, ale nie lubię tej wkładki. Taka biedna MC. Tylko to właściwie nówka, którą dostałem przy zakupie jakiegoś gramofonu, więc warto byłoby ją poużywać. Wszystko gra oczywiście bardzo fajnie, czysto od pierwszego do ostatniego rowka, dość wyrównane pasmo, ale ten "sound" jest mało wyrafinowany. Denon 103 śpiewa zupełnie inaczej, szlachetniej, mimo, że wysokie rejestry to nie jest jego mocna strona. Ale wciąga lepiej niż ortofon.

Myślę trochę o Ortofonie SPU #1, ale mało jest opinii o tej wkładce. Cena do przełknięcia. Może ktoś słuchał?
Grupa ratowania poziomu.

amati74

#61
Cytat: tomasz_pianista w Maj 22, 2018, 08:43
Cytat: Michał w Maj 22, 2018, 07:55
  Tomasz a to kółko z Audiosilenet,to takie jak ja miałem do Lenco?brązowawy mylar?

Szczerze, to nie wiem co miałeś w swoim Lenco, bo nie oglądałem bebechów u Ciebie.


Tak to wygląda u mnie, oczywiście stolika audio na dwa gramofony dalej brak:)
Piękny jest ten twoj Gerrard

tomasz_pianista

Dzięki:) Niedługo TD125 będzie na warsztacie. SME 3009 już się nie może doczekać:)
Grupa ratowania poziomu.


amati74

Cytat: McGyver w Maj 23, 2018, 21:56
Cytat: amati74 w Maj 23, 2018, 21:49gererd
Bernard a nie "Gerard" . Ale żeby on był piękny, to mi się nie wydaje [emoji14]



Trochę do ciebie podobny Adam [emoji39]


amati74

Ju się nie mogę doczekać fotek
Cytat: tomasz_pianista w Maj 23, 2018, 21:55
Dzięki:) Niedługo TD125 będzie na warsztacie. SME 3009 już się nie może doczekać:)

amati74

Cytat: McGyver w Maj 23, 2018, 22:48
Cytat: amati74 w Maj 23, 2018, 22:37Trochę do ciebie podobny Adam
Nieeee, zbyt elegancki. ja to raczej jestem podobny do Hagrida:

Adam Hagrid II. [emoji3] Nawet pasuje

dino

Mc - nie widzę przy pasie lutownicy transformatorowej  ???

wojtek41

Powtórzę, piękny Garrard. Z ciekawością będę wypatrywał zdjęć TD 125. Kapitalny gramofon.

amati74

Cytat: wojtek41 w Maj 23, 2018, 22:59
Powtórzę, piękny Garrard. Z ciekawością będę wypatrywał zdjęć TD 125. Kapitalny gramofon.
Ten Garrard byłby ładniejszy gdyby stał u mnie w domu[emoji3]

tomasz_pianista

Kurczę, korci mnie ta opcja, ale strasznie boję się wiercenia w tej plincie...

Co myślicie?:)

Chyba zostanę z Garrardem, w sumie taki ponadczasowy gramofon. Nie wiem czy nie sprzedać Lenco, ale to są strasznie trudne decyzje.
Grupa ratowania poziomu.

amati74

Cytat: tomasz_pianista w Lipiec 08, 2018, 13:26
Kurczę, korci mnie ta opcja, ale strasznie boję się wiercenia w tej plincie...

Co myślicie?:)

Chyba zostanę z Garrardem, w sumie taki ponadczasowy gramofon. Nie wiem czy nie sprzedać Lenco, ale to są strasznie trudne decyzje.
A musisz sprzedawać?

tomasz_pianista

Nie muszę, ale mało miejsca mam na zabawki:)
Grupa ratowania poziomu.

amati74