Kabel sieciowy. Standardowy, czy szukać czegoś lepszego?

Zaczęty przez frywolny trucht, Czerwiec 06, 2014, 15:42

Poprzedni wątek - Następny wątek

arturrogo

paul_67 czy od tego allegrowicza zakupiłeś cały kpl. tj wtyczki kabel i oplot?
Denon AVR-X1600, KEFQ7, Audio Technika LP5X +  AT 150 MLX , Pioneer BDP450

rudy-102

Zmieniłem dzisiaj sieciówki na Inakustik Referenz AC-2502 - 3 x 2,5qmm i przy okazji listwę zasilającą na Dynavox x4000. Listwa podpięta jest AC-2502 bezpośrednio do kabla w ścianie z pominięciem jakichkolwiek gniazdek i wtyczek. Muszę powiedzieć, że jestem w małym szoku ile to poprawiło w brzmieniu.

Kable sieciowe nie grają, ale mają duży wpływ jak brzmi cała reszta.

Melepeta

Cytat: rudy-102 w Grudzień 19, 2017, 23:36Kable sieciowe nie grają
Prawda. Nie raz przykładałem ucho do sieciówki i żadna nie grała ;)
Cytat: rudy-102 w Grudzień 19, 2017, 23:36ale mają duży wpływ jak brzmi cała reszta
Tys prowda :)
Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.

McGyver

Cytat: rudy-102 w Grudzień 19, 2017, 23:36Listwa podpięta jest AC-2502 bezpośrednio do kabla w ścianie z pominięciem jakichkolwiek gniazdek i wtyczek.
Obrazek poproszę.

rudy-102

Połączyłem na zwyczajną kostkę montażową starego typu.



McGyver

Kostkę? Starego typu? No to ja już wolę moje gniazdko Gigawatta i wtyczkę Viborga z czystej miedzi.

rudy-102

Nie mieści mi się. Tam stoi regał z płytami
Cytat: McGyver w Grudzień 20, 2017, 16:17Kostkę? Starego typu?
Kostka jest nowa. Napisałem starego typu bo teraz na ogół używa się łączek na wcisk. Poza tym żadna lepsza wtyczka tam mi się nie mieści bo regał z płytami stoi bezpośrednio za gniazdkiem. Do wczoraj miałem tam taką wtyczkę

Teraz zrobiłem inaczej.

McGyver

Cytat: rudy-102 w Grudzień 20, 2017, 16:52żadna lepsza wtyczka tam mi się nie mieści bo regał
Istnieją "lepsze" wtyczki które prawdopodobnie zmieściłyby się tam. Na przykład Furutech:






Supra:





albo dowolna kopia Oyaide z aliexpress z obudową wymienioną na taki adapter kątowy Wattgate za 15 ojro:



rudy-102


kazan

Kuzma Stabi SD + Stogi Ref313VTA + Dynavector DV-20X2LO , Jelco 750EB + Ortofon MC10 Supreme ,Dynavector DV-10X5 (shibata) , Husaria .
Burmester 051+052 , Kudos Super 10

miniabyr

Szkoda życia na chujowy dźwięk !

cdt

No Yarbo oczywiście  ;D Tylko on nie jest elastyczny . Mam francuski drut który jest fajny 


kazan

Kuzma Stabi SD + Stogi Ref313VTA + Dynavector DV-20X2LO , Jelco 750EB + Ortofon MC10 Supreme ,Dynavector DV-10X5 (shibata) , Husaria .
Burmester 051+052 , Kudos Super 10

cdt

@kazan to się nie ma co zastanawiać . Yarbo 8000 . Nie jest on za bardzo układalny ale odwdzięcza się . To bardzo dobrze skrojony drut . Brzmienie odpuszczę . To ekstra izolator i przy okazji filtr . Po tym jak go zastosowałem odeszły problemy z brumami pogłosami itd . Dla mnie to było bardzo ważne przy lampach .

kazan

Yarbo powiadacie .... hmm , myślałem też o Supra Sliver , ale jak to się ma do Y8000 ? Może ten najtańszy Furutech , ViaBlue albo Elecaudio CS-321B ?
Kuzma Stabi SD + Stogi Ref313VTA + Dynavector DV-20X2LO , Jelco 750EB + Ortofon MC10 Supreme ,Dynavector DV-10X5 (shibata) , Husaria .
Burmester 051+052 , Kudos Super 10

cdt

A to nie wiem . Mam jednego Furutecha . Był dołączony do listwy . Fajny jest i giętki  ;D . Wolę jednak Yarbo

vasa

Peregrynując tu i tam trafiłem do naszych przesympatycznych kolegów; Umki i Frantza.
Paczę ci ja a tam rewolucja. Obydwaj Panowie zgodnym chórem przyznali się do osiągnięcia Nirvany.
Ja [wulgaryzm], zazdroszczę Im :o



http://soundrebels.com/siltech-triple-crown-power/
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

MAC

Ale, że jak nirvane?  :o
Usiedli, otwarli te szkatułe i paczą? I już? Nirvana?  :o

No bo chyba nie do sprzętu?
Jak ja mam w użyciu 8 kabli zasilających to gupie Yarbo było już cenowo abstrakcyjna inwestycją więc jak pacze na te szkatułe - fakt nirvana za samo paczenie  :)

vasa

Cytat: masza w Luty 03, 2018, 11:04
Ale, że jak nirvane?  :o
Usiedli, otwarli te szkatułe i paczą? I już? Nirvana?  :o
Linę dorzuciłem do poczytać i pozazdrościć osobiście można  :-\

Do ikonek dodałbym jeszcze facepalm
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

nosferartur

Zu Audio Druid, Zu Audio Mini Method sub, monobloki Antique Sound Lab AQ-1006(845), Hattor Audio Passive Preamplifier, Bel Canto CD 2, Sonore MicroRendu, Musical Paradise MP-D2 dac, gramofon Michell Gyro Dec + SME 309 + Benz Micro Glider SL , pre gramofonowe Gennett by Stanisław Dinter MC 100% lampy, Otari MX 5050 B2HD.

Jakub

Cytat: vasa w Luty 03, 2018, 10:55Obydwaj Panowie zgodnym chórem przyznali się do osiągnięcia Nirvany.

Może lubią niebieski.

vasa



Cytat: Jakub w Luty 03, 2018, 11:31
Może lubią niebieski.
Źle robimy, Panowie, bardzo źle [emoji20]
Zamiast wymieniać jak ostatnie gupki kolumny, wzmacniacze czy wkładki trzeba całość kasy zebrać razem i zainwestować właściwie, z sensem, zgodnie z guru wytycznymi.

[emoji23]🤣[emoji3]


[emoji377]🥃

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

muda44

Cytat: masza w Luty 03, 2018, 11:04

Jak ja mam w użyciu 8 kabli zasilających to gupie Yarbo było już cenowo abstrakcyjna inwestycją więc jak pacze na te szkatułe - fakt nirvana za samo paczenie  :)

Niestety bez porządnych sieciówek nie przekroczy się pewnego poziomu .
Ja rezygnuję z jednego ze źródeł ( CD ) żeby kupić sieciówkę do wzmaka . Jak się coś takiego dobrej klasy wepnie to już ze "zwykłym " kablem za cholerę nie che grać ;)

MAC

Tyle, że ja i sieciówki to ten teges  ;D

A w chorobie były u mnie i Shunyaty, MiTy, Transparenty, Acrolinki, Harmonixy i wiecie co?
Grały lepiej niż komputerowe ale nie lepiej niż solidny kabel stworzony od podstaw do audio ale bez robienia wokół tego teatru - czyli Yarbo.