A to kable grały i nie tylko czyli wątek w pierwszej osobie.

Zaczęty przez dino, Listopad 19, 2018, 23:46

Poprzedni wątek - Następny wątek

Piterski

Cytat: McGyver w Maj 04, 2019, 23:42dźwięku sterylnym, syczącym, nachalnym i irytującym
:o   ... no to ktoś musiał się bardzo postarać by ten głośnik tak fatalnie zagrał.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

tomekkk1

Cytat: McGyver w Maj 04, 2019, 23:42Jest to jeden z najgorszych wypustów tego producenta, o dźwięku sterylnym, syczącym, nachalnym i irytującym.

Nie wiem co tu się odwaliło, ale znam ten głośnik i inne wrażenie odniosłem...

dino

Cytat: McGyver w Maj 04, 2019, 23:42Mity, legendy i podania ludowe.
Marki Scan Speak, Vifa i Peerless należały wówczas do tego samego właściciela, stąd taka mitologia. Później na skutek parcia na obniżenie kosztów produkcji zaczęli zawierać umowy z Chińczykami, aż w końcu się na tym przejechali, i ... tak głupio sformułowali którąś z umów, że Chińczycy przejęli prawa do marki handlowej "Vifa". Ale tylko do marki, nie do produktów. Zaczęto zatem dotychczasowe przetworniki z portfolio Vify  brandować markami handlowymi "Scan-Speak" oraz "Peerless", co wzmogło zamieszanie i konfuzję.

Nie do końca tak było. Scan Speak "wyszedł z Vify ale potem to oni mieli bardziej zaawansowana technologie. Szpikulec właśnie wtedy został poprawiony.
Potem było DST i Chiny.

McGyver

Cytat: dino w Maj 04, 2019, 23:42chińczyki z DST.
DST to skrót od Danish Sound Technologies. Jak sama nazwa wskazuje nie mogły to być :chińczyki".
Chińczycy wytwarzali wówczas tylko serie "Logic by Vifa" czyli przetworniki stosowane m. in. przez takie europejskie marki jak Avance, Tannoy, Magnat, itp. itd


dino

Cytat: McGyver w Maj 04, 2019, 23:42a jednocześnie zaniechano wytwarzania aluminiowej Vify D25AG która była najlepszym tweeterem tego producenta wszech czasów.
Fajna, miękka ale dźwiękowo osadzona w latach 80. Taki "roboczy osiołek" dobry na wszystko.

McGyver

Cytat: dino w Maj 04, 2019, 23:46Nie do końca tak było. Scan Speak "wyszedł z Vify ale potem to oni mieli bardziej zaawansowana technologie. Szpikulec właśnie wtedy został poprawiony.
Potem było DST i Chiny.
Ni cholery nie rozumiem z tego zdania.

McGyver

Cytat: dino w Maj 04, 2019, 23:48Fajna, miękka ale dźwiękowo osadzona w latach 80. Taki "roboczy osiołek" dobry na wszystko.
Cóż, miałem wszystkie produkty Vify od lat '90 do przejęcia marki przez Chińczyków, i tej opinii nie podzielam. Mam porównanie, i najbardziej cenię modele D25AG oraz D19AD, obie aluminiowe. Żaden tweeter Vify z membraną szmacianą bądź poliamidową nie dorównuje tym aluminiowym.

dino

Cytat: McGyver w Maj 04, 2019, 23:48DST to skrót od Danish Sound Technologies. Jak sama nazwa wskazuje nie mogły to być :chińczyki".
Chińczycy wytwarzali wówczas tylko serie "Logic by Vifa" czyli przetworniki stosowane m. in. przez takie europejskie marki jak Avance, Tannoy, Magnat, itp. itd
Jak pamiętam od 2000 roku zaczęło się wycofywanie produktów Vify a potem :
Tymphany and Danish Sound Technology Announce Merger; Merger to Create Next-Generation Audio Transducer Solutions Company

dino

Cytat: McGyver w Maj 04, 2019, 23:53Żaden tweeter Vify z membraną szmacianą bądź poliamidową nie dorównuje tym aluminiowym.
De gustibus ....
Mnie (i jeszcze paru osobom się podoba)

Jak tam się miewa Mr. obiektyw ?

dino

Dzisiaj się przypałętała.
Stan płyty wygląda na dobry ale wymaga mycia (kurz i paluchy).
Może się w końcu przekonam do Davisa.  ::)

dino

I na druga nóżkę (nie wiedziałem, że dawali Gand Prix du Disque).

vasa

Cytat: dino w Maj 05, 2019, 20:32
Dzisiaj się przypałętała.
Stan płyty wygląda na dobry ale wymaga mycia (kurz i paluchy).
Może się w końcu przekonam do Davisa.  ::)
Eee... tam.
Nie spodoba Ci się [emoji12]

[emoji485][emoji377]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

GB

Cytat: dino w Maj 05, 2019, 20:32
Dzisiaj się przypałętała.
Stan płyty wygląda na dobry ale wymaga mycia (kurz i paluchy).
Może się w końcu przekonam do Davisa.  ::)
Jak to brzmi? Kiedyś zastanawiałem się na jej zakupem.

______________
Pozdrawiam,
GB

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

dino

Cytat: GB w Maj 05, 2019, 21:26Jak to brzmi? Kiedyś zastanawiałem się na jej zakupem.
Upaprana - na razie nie grałem ale z opisu wynika, że ścieżka z filmu brzmi "dziwnie" natomiast na drugiej stronie jest bonus z sesji nagraniowej i tam jest ok.
Jak ten tydzień minie (matura młodego) to może ja jakoś doczyszczę i posłucham.

Kangie

Cytat: GB w Maj 05, 2019, 21:26Jak to brzmi? Kiedyś zastanawiałem się na jej zakupem.
Jak chcesz posłuchać, to pożyczę Ci na tydzień. Nówka sztuka. Raz słuchana.

rudy-102

Cytat: GB w Maj 05, 2019, 21:26Jak to brzmi? Kiedyś zastanawiałem się na jej zakupem.
Tego jest co najmniej kilkanaście różnych wydań i każde brzmi inaczej. Wznowienie na 10 calach jest godne polecenia.

GB

Cytat: Kangie w Maj 06, 2019, 07:02
Cytat: GB w Maj 05, 2019, 21:26Jak to brzmi? Kiedyś zastanawiałem się na jej zakupem.
Jak chcesz posłuchać, to pożyczę Ci na tydzień. Nówka sztuka. Raz słuchana.
Dlaczego nie, ale teraz jestem trochę uziemiony. Leczę połamane żebra. Ale jak masz ochotę to zapraszam z płytą na odsłuch u mnie. Coś do muzy też się znajdzie.

______________
Pozdrawiam,
GB

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

dino

Odgrzebałem płytkę miernika lamp z  kitu AVT - https://serwis.avt.pl/manuals/AVT5229.pdf
Procek/wyświetlacz jest plus kilka elementów.
Żeby to skończyć muszę  dokupić dodatkowe elementy plus trafo i obudowę (200-300PLN) i złożyć.
Czy ktoś ma z tym projektem jakieś doświadczenia bo na forum trioda za różowo to nie wygląda więc zanim wtopie czas i kasę warto popytać.


dino


dino

I dla miłośników kabli (BTW blog autora - biokompost też ciekawy)

"Stało się. Wujek audiofil kupił sobie nowy kabelek, ze szczerego złota, okazja, za jedyne tysiąc złotych. Nie byłoby w tym nic dziwnego – no dobrze, nie byłoby w tym nic bardzo dziwnego, jak na naszego wujka w każdym razie – gdyby nie był to kabelek USB. USB, jak doskonale wiemy, służy do przesyłania danych cyfrowych, a więc jedynek i zer. A chociaż jak najbardziej zdajemy sobie sprawę z tego, że wszelkie kabelki winny być dobrej jakości, to wszak jedynka przesłana złotym kabelkiem za tysiąc złotych niczym nie będzie się różnić od jedynki przesłanej kabelkiem dobrej jakości za, powiedzmy, kilkadziesiąt złotych."

Całość tutaj: https://przekroj.pl/nauka/najstarszy-lekarz-swiata-january-weiner

McGyver

Cytat: dino w Maj 11, 2019, 12:51USB, jak doskonale wiemy, służy do przesyłania danych cyfrowych, a więc jedynek i zer.
Bzdura kompletna. Nie da się żadnym kablem przesłać ani zer, ani tym bardziej jedynek. Kablem można jedynie przesłać prąd, prąd stały, prąd przemienny, przebiegi wolno- bądź szybkozmienne o rozmaitych kształtach, czyli generalnie sygnały o charakterze stricte analogowym. Dopiero receiver (czyli mniej lub bardziej złożony układ elektroniczny) na końcu takiego kabla dokonuje interpretacji kształtu otrzymanego przebiegu zmiennego, i konwertuje go na informację cyfrową.

wiki

Cytat: McGyver w Maj 11, 2019, 14:28Bzdura kompletna. Nie da się żadnym kablem przesłać ani zer, ani tym bardziej jedynek. Kablem można jedynie przesłać prąd, prąd stały, prąd przemienny, przebiegi wolno- bądź szybkozmienne o rozmaitych kształtach, czyli generalnie sygnały o charakterze stricte analogowym. Dopiero receiver (czyli mniej lub bardziej złożony układ elektroniczny) na końcu takiego kabla dokonuje interpretacji kształtu otrzymanego przebiegu zmiennego, i konwertuje go na informację cyfrową.
:np:
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka


wiki

Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka