ecc83 Ei - dobraną parkę kupię

Zaczęty przez Old Man Kensey, Maj 01, 2019, 16:42

Poprzedni wątek - Następny wątek

Old Man Kensey

Poszukuję dobranej pary lamp ecc83 w stanie bardzo dobrym lub NOS - marki Ei (Nis, Jugosławia) lub Tesla (Praga, Czechosłowacja). Może gdzieś komuś zalegają / nie podeszły i chciałby się pozbyć? Liczę na rozsądne propozycje :)
System analogowy: Ad Fontes + Denon DL-110 + NUDAmini + Alauda 6C4C SET + NuPrime AC-4 + Zu Audio Omen


Old Man Kensey

Te marki, ponieważ mam lampy angielskie i holenderskie, które grają miękko i ciepło - są świetne, lecz niekiedy przydałoby się nieco więcej otwarcia w wysokich tonach. Jak słyszałem, Ei lub Tesla takie właśnie są... Ei kiedyś były montowane we wzmacniaczach p. Evy Manley. Poza tym, moje lampy są już dość mocno zużyte i potrzebuję świeżej krwi ;)
System analogowy: Ad Fontes + Denon DL-110 + NUDAmini + Alauda 6C4C SET + NuPrime AC-4 + Zu Audio Omen

rudy-102

Spróbuj tych: Genalex Gold Lion 12AX7. Nowa, rosyjska produkcja, ale bardzo dobre moim zdaniem. Na samym początku trochę marudzą, ale po ok. pięćdziesięciu godzinach jest już dobrze.


Old Man Kensey

Dzięki za info. Znam te lampy, z nowych faktycznie jedne z lepszych w normalnych cenach. U mnie bardziej się sprawdziły Sovtek LPS, lecz i tak dzisiaj produkowane lampy to zaledwie nędzna namiastka porządnych lamp z epoki - i takich właśnie szukam...
System analogowy: Ad Fontes + Denon DL-110 + NUDAmini + Alauda 6C4C SET + NuPrime AC-4 + Zu Audio Omen

GP412

Mam parkę VALVO jak interesuje to na priv.-sprawdzona na ELPO P-512.
Lubię gramofony..i kukam w wkładeczki

Old Man Kensey

Pięknie dziękuję. Mam parkę  Valvo, świetne lampy, zwłaszcza w torze analogowym. Niestety, szukam tych Ei... ciężko trafić, chyba będę musiał normalnie w sklepie zamówić. Dzięki i pozdrawiam wszystkich!
System analogowy: Ad Fontes + Denon DL-110 + NUDAmini + Alauda 6C4C SET + NuPrime AC-4 + Zu Audio Omen