Aktualne nervosy audiofilskie

Zaczęty przez cdt, Listopad 04, 2017, 21:39

Poprzedni wątek - Następny wątek

moon

Trudno, zeby ja tak myslal;)
Elem, znajomi moga dawac, rodzice, kibita - nawet nie przyjmuja do wiadomosci winyli na prezent dla mnie;)
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

amati74

Cytat: moon w Grudzień 23, 2018, 22:19
Trudno, zeby ja tak myslal;)
Elem, znajomi moga dawac, rodzice, kibita - nawet nie przyjmuja do wiadomosci winyli na prezent dla mnie;)
Moja żona też ma alergie na moje płyty, mam ich parę na krzyż a i tak za dużo [emoji12]

Hubertrs

#952
Ha, ja sie spodziewam lawiny plyt pod choinke 😃

amati74

Cytat: Hubertrs w Grudzień 24, 2018, 00:34
Ha, ja die spodziewam lawiny plyt pod choinke [emoji2]
Ja też, ale musiałem nieźle kombinować żeby rodzina się nie wyglądała między sobą. Trochę się zdziwią jak rozpakuje swoje prezenty, będą myśleć że są tacy jednomyślni. [emoji12]



Hubertrs

Jak by mi ktos tak cos postawil na kreciola to bym ubil 😖

amati74

Cytat: Hubertrs w Grudzień 24, 2018, 01:05
Jak by mi ktos tak cos postawil na kreciola to bym ubil [emoji37]
No racja, ale może kolega jest pod wpływem i go poniosło, jutro będzie miał moralniaka, a może to sprawka żony

Hubertrs

To znaczy, ze zona zle wychowana

cdt

Cytat: Hubertrs w Grudzień 24, 2018, 01:05Jak by mi ktos tak cos postawil na kreciola to bym ubil 😖
ja się zastanawialem czy 45 nie włączyć :P :)

amati74

Cytat: cdt w Grudzień 24, 2018, 07:59
Cytat: Hubertrs w Grudzień 24, 2018, 01:05Jak by mi ktos tak cos postawil na kreciola to bym ubil [emoji37]
ja się zastanawialem czy 45 nie włączyć [emoji14] :)
No i aniołek odleci daj mu przed tym setkę wódki na dobre loty [emoji4]

frywolny trucht

Jak byłem dzieckiem, katapultowałem żołnierzyki z prędkością 78 RPM :)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

rudy-102

Ja ustawiałem mojemu wujkowi żołnierzyki na szpule. Bardzo tego nie lubił. >:(

cdt

Jako że nie samymi kasetami żyje w swoim audiofilskim świecie kupiłem sobie przed świętami taką karbonową podkładakę pod 103R . Pozwoliło mi to zastosować headsell nagaoka bez potrzeby podnoszenia VTA za pomocą srub przy zmianie wkładki na MA 505 .
Wyjaśniam . Ramię MA 505 ma płynną regulację VTA tylko w pewnym zakresie . Przy większych zmianach trzeba już odkręcać śruby i podnosić całe ramie z łożyskiem tak jak w SME czy innych ramieniach . Stąd czasami moja tęsknota do SL 1200 bo ramie technicsa ma to rozwiązane genialnie .
Zastosowanie Hedsella 16g zwiększyło też znacząco masę ramienia co dla Denona jest dobrym rozwiązaniem .


jafi

Lubisz tę wkładkę?
Jakoś nie umiem jej polubić i leży i czeka. :-[

cdt

Zawsze po jakims czasie wracam do niej z dużym zadowoleniem . Nie wiem jakie masz pre . Może się nim nie zgrała .

jafi

Cytat: cdt w Grudzień 25, 2018, 14:38Nie wiem jakie masz pre
Próbowałem z moimi pewniakami między innymi z Jolidą ze średniego poziomu i z Coincident pre phono MC referencyjne.
Grało z dużą ilością szczegółów, ale mało muzyki było w sensie rytmu, drive`u. Jakoś tak statycznie.

cdt

Na piknik jestem prawie gotowy . Jeszcze tylko bambino . Walizeczka na 30 winyli . Solidne wykonanie , skóra z węza strażackiego i miły welurek . Z wysyłką wypadłem na 210 zeta . Mam teraz wygodnie z winylami na które aktualnie mam nervosa .
ps. Walizka DJska

LampowY

A magnetofon czasem się nie zmieści?  :o ;D

LampowY


LampowY

O to to to...  :o Przepiękny mebel  ::)





cdt

Cytat: LampowY w Grudzień 29, 2018, 18:03Ojojoj... 
Jest w Germani trochę taniej ale bez zwrotów :) .
To jest podobno najlepszy magnetofon kasetowy . Na pewnojest  na podium . To jest już szczytowy poziom nervosa kasetowego razem z Nakiem 1000 zxl . Tandberga ze wspomnianego podium można kupić sporo taniej . Pewnie dlatego bo jest brzydalem .

cdt

W temacie obudowy pre phono cały czas do przodu choć powoli .  Jak byłem frezował się dekiel i podstawa . Został również zakupiony materiał na zasilacz  ;D . Przekonałem Mirosława że to obciach zasilacz pchać do starej obudowy . Całość ma ładnie wyglądać . Muszę jeszcze podjąć decyzję na jaki kolor anodować po szczotkowaniu . Chce nawiązać do flądry luxmana 444 czyli w dwóch kolorach .