NEOTECH NEMOS 3080

Zaczęty przez michał_flaga, Październik 24, 2017, 23:00

Poprzedni wątek - Następny wątek

michał_flaga

Mam taki pomysł... przygotuję dwa, prawie identyczne przewody głośnikowe z kabla NEOTECH NEMOS 3080. To srebro UP-OCC, więc w pewnym sensie "lepiej być nie może". Kabelki nie będą w koszulkach - nie będzie wątpliwości co do materiału przewodnika. Różnica pomiędzy nimi polegać będzie na innej topologii przewodników. W tym kablu jest 8 płaskowników w 4 grupach po 2 sztuki. Ilość kombinacji połączeń jest duża, ale tych rozsądnych tylko dwie - z czego jedna gwarantuje, moim zdaniem, lepsze brzmienie.

Potrzebuję teraz dyskusji na temat topologii, jej wpływu na pole elektromagnetyczne oraz chętnych osób do przeprowadzenia ślepych testów. Kabelki będą miały różne sygnatury (A i B) więc nikt prócz mnie nie będzie wiedział czym się różnią.

malg

chętnie wezmę udział w tych testach

Piterski

Do testu głośnikowych się piszę bo to u mnie słychać a Neotechem interesuje się od jakiegoś czasu też do okablowania kolumn.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

malg

Rozsądnych topologii  jest moim zdaniem 4.  :D


michał_flaga

Cytat: malg w Październik 24, 2017, 23:05
Rozsądnych topologii  jest moim zdaniem 4.  :D


Jakie? muszę wybrać dwie

malg

Mam nadzieje że rysunek czytelny

vasa

Cytat: malg w Październik 24, 2017, 23:16
Mam nadzieje że rysunek czytelny
[emoji106][emoji108]

[emoji377]🥃

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

malg

Dwie skrajne chyba są ciekawsze, ze względu na ewentualne oddziaływanie poszczególnych płaskowników na siebie,

Piterski

Ale te kolory już jak gdyby sugerują pierwszy układ.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

malg

Cytat: Piterski w Październik 24, 2017, 23:27
Ale te kolory już jak gdyby sugerują pierwszy układ.
Oczywiscie , ale zawsze można inaczej, układów topologii jest kilka 
poza tym Lechu chce mieć dwa to sobie wybierze


malg

Cytat: Piterski w Październik 24, 2017, 23:27
Ale te kolory już jak gdyby sugerują pierwszy układ.
Nasunęła mi sie jeszcze jedna myśl.
Czy ten kabel nie jest czasami dedykowany do połaczeń biwire   

elem

Można zrobić dwa rózne zestawienia do bi-wiringu:  2x po 2 żyły  lub  1x3 + 1x1
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

michał_flaga

#12
zrobię tak, jak uzgodnimy, bo wątpliwości mają swój początek przy testach innego kabla.

"... lekcja fizyki, klasa II szkoły średniej... reguła prawej dłoni. Czy ktoś ją pamięta? Reguła ta określa zasadę, w myśl której: jeśli prawą dłonią obejmiemy przewodnik elektryczny tak, że kciuk wskazuje kierunek przepływu prądu w przewodniku, to pozostałe zgięte palce wskażą kierunek i zwrot wektora indukcji magnetycznej.
Nawet zwyczajny, prosty odcinek drutu, przez który płynie prąd elektryczny, wykazuje się indukcyjnością własną. Jest to miara swoistej bezwładności, która przeciwdziała szybkim zmianom prądu. Ma to związek z energią, jaka jest w danym momencie  zmagazynowana w polu magnetycznym wokół przewodnika, a ta przeciwdziała szybkim zmianom chwilowych wartości płynącego przezeń prądu. A przecież prąd sygnału audio bardzo chciałyby wiernie nadążać za oryginalnym nagraniem, bardzo szybko zmieniać swoje chwilowe wartości."


Te dwie, różne topologie sprawdzaliśmy, a ich wpływ stał się tematem dowodu i dyskusji przy kablu Pirop Reference Audiomica Laboratory - wówczas różnice były dość spektakularne... które topologie mam wybrać? Potraktujmy to jako eksperyment z odrobiną zabawy... Zaproponowane 4 topologie są dość oczywiste, ale jeśli chcemy "usłyszeć" różnice warto wybrać rozwiązania skrajne... więc które?


michał_flaga

Cytat: masza w Październik 25, 2017, 08:05
bum, jedyne do czego to dąży to do wypisania sie ludzi z forów.
Większość z nas pouciekała z AS bo ktoś im narzucał co słyszą a czego nie.
Przez trzy lata było fajnie. Gorąca prośba, weź przykład z vasy i nie psuj tego. Nie niszcz atmosfery tego forum.
Taka moja prośba...
dzięki - proszę potraktujmy to jako zabawę. jak zjawiska okażą się "niespaktakularne" albo jakieś inne to przecież prawie "nic" się nie stanie.
Tu emocje można - przynajmniej na początek - trochę opanować.

 

cdt

Cytat: masza w Październik 25, 2017, 08:05Taka moja prośba...
O ile pamiętam to nie pierwsza . Ja proponuje ignorować wpisy kolegi buma i nie zawracać sobie nim gitary . Każdy jakoś chce zaistnieć

ahaja

A te dwie serie kabli Nemos i Nemoi to posiadają jakieś parametry elektryczne?
Na stronie producenta, importera nie znalazłem ... prosiłbym o podpórkę.

malg

Cytat: michał_flaga w Październik 25, 2017, 06:35
zrobię tak, jak uzgodnimy, bo wątpliwości mają swój początek przy testach innego kabla.

"... lekcja fizyki, klasa II szkoły średniej... reguła prawej dłoni. Czy ktoś ją pamięta? Reguła ta określa zasadę, w myśl której: jeśli prawą dłonią obejmiemy przewodnik elektryczny tak, że kciuk wskazuje kierunek przepływu prądu w przewodniku, to pozostałe zgięte palce wskażą kierunek i zwrot wektora indukcji magnetycznej.
Nawet zwyczajny, prosty odcinek drutu, przez który płynie prąd elektryczny, wykazuje się indukcyjnością własną. Jest to miara swoistej bezwładności, która przeciwdziała szybkim zmianom prądu. Ma to związek z energią, jaka jest w danym momencie  zmagazynowana w polu magnetycznym wokół przewodnika, a ta przeciwdziała szybkim zmianom chwilowych wartości płynącego przezeń prądu. A przecież prąd sygnału audio bardzo chciałyby wiernie nadążać za oryginalnym nagraniem, bardzo szybko zmieniać swoje chwilowe wartości."


Te dwie, różne topologie sprawdzaliśmy, a ich wpływ stał się tematem dowodu i dyskusji przy kablu Pirop Reference Audiomica Laboratory - wówczas różnice były dość spektakularne... które topologie mam wybrać? Potraktujmy to jako eksperyment z odrobiną zabawy... Zaproponowane 4 topologie są dość oczywiste, ale jeśli chcemy "usłyszeć" różnice warto wybrać rozwiązania skrajne... więc które?


z mojego rysunku 2-ga i 3-cia  jest przykładem PLUS-owym, a 1-sza i 4-ta przykładem MINUS-owym

malg

jeszcze dwa przykłady wersji MINUS-owych

malg

#18
Ja bym sugerował wersję 2-gą z mojego I-szego rysunku jako PLUS-ową
i wersję górną z mojego II-giego rysunku jako MINUS-ową
W/g mnie są najbardziej oczywiste.
Wersja MINUs-owa jest trudna do uzgodnienia bo żyły są w układzie prostokątnym
Wpływ połaczonych drutów "+" i "-" w każdym przypadku będą wpływać na siebie na wzajem, bo sie przeplatają
i może to powodować niwelację pola lub jego wzmocnienie

rudy-102

#19
Cytat: ahaja w Październik 25, 2017, 10:44
A te dwie serie kabli Nemos i Nemoi to posiadają jakieś parametry elektryczne?
Na stronie producenta, importera nie znalazłem ... prosiłbym o podpórkę.
Z tym jest problem, ale znalazłem coś takiego na jednej z ukraińskich stron:

Межблочный кабель Neotech NEMOI-3220

Характеристики кабеля:

• Состоит из двух плоских моножильных проводников прямоугольного сечения
• Сечение проводников: 2х0,33 мм²
• Материал проводника: ультрачистая монокристаллическая медь UP-OCC 7N (99.99999%)
• Экранирование: медно-майларовая пленка и медная оплетка
• Материал изоляции: тефлон PTFE, полиэтилен PE, проводящий ПВХ и хлопковый наполнитель
• Внешняя оболочка: полиэтилен PE и поливинилхлорид PVC
• Сопротивление: 0,056 Ом/м
• Ёмкость: 42,07 пФ/м
• Индуктивность: 0,847 мкГн/м
• Внешний диаметр: 10,0 мм
• Цвет: чёрный


Межблочный кабель Neotech NEMOI-1220

Характеристики кабеля:
• Два моножильных проводника прямоугольного сечения
• Сечение проводников: 2х0,33 мм²
• Материал проводника: ультрачистое монокристаллическое серебро (UP-OCC Silver)
• Экранирование: медно-майларовая пленка и медная оплетка
• Материал изоляции: тефлон PTFE, полиэтилен PE, проводящий ПВХ и хлопковый наполнитель
• Внешняя оболочка: полиэтилен PE и поливинилхлорид PVC
• Сопротивление: 0,054 Ом/м
• Ёмкость: 38,19 пФ/м
• Индуктивность: 0,86 мкГн/м
• Внешний диаметр: 10,0 мм
• Цвет: синий


Кабель Neotech NEMOS -3080 
Характеристики кабеля:
• Конструкция проводника: прямоугольная моножильная
• Сечение проводников: 8х2,1 мм²
• Материал проводника: ультрачистая монокристаллическая UP-OСC медь
• Материал изоляции: тефлон PTFE и полиэтилен PE
• Внешняя оболочка: поливинилхлорид PVC
• Сопротивление: 0,0099 Ом/м
• Ёмкость: 156,3 пФ/м
• Индуктивность: 0,187 мкГн/м
• Внешний диаметр: 12,5 мм
• Цвет: чёрный
Время прогрева кабеля около 150 часов.

malg

Cytat: rudy-102 w Październik 25, 2017, 14:43
Cytat: ahaja w Październik 25, 2017, 10:44
A te dwie serie kabli Nemos i Nemoi to posiadają jakieś parametry elektryczne?
Na stronie producenta, importera nie znalazłem ... prosiłbym o podpórkę.
Z tym jest problem, ale znalazłem coś takiego na jednej z ukraińskich stron:

Dla tych co nie mieli Rosyjskiego w szkole:

Kabel połączeniowy Neotech NEMOI-3220

Specyfikacja kabli:

• Składa się z dwóch płaskich, stałych przewodów o przekroju prostokątnym
• Przekrój przewodu: 2x0.33 mm²
• Materiał przewodzący: ultra czysta miedź monokrystaliczna UP-OCC 7N (99.99999%)
• Ekranowanie: folia miedziowo-mirowa i oplot miedzi
• Materiał izolacyjny: Teflon PTFE, PE polietylen, przewodzący PVC i wypełniacz bawełniany
• Osłona zewnętrzna: polietylen PE i PVC
• Opór: 0,056 omów / m
• Pojemność: 42,07 pF / m
• Indukcyjność: 0,847 μH / m
• średnica zewnętrzna: 10,0 mm
• Kolor: czarny

Pozostałe analogicznie zmieniają sie tylko wartości




michał_flaga


trochę to trwa bo muszę oddzielić od siebie taśmy i przeciąć wzdłuż te wstęgi




Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

malg

Cytat: michał_flaga w Październik 24, 2017, 23:06
muszę wybrać dwie
Lechu, które w koncu wybrałeś ?

W/g Twojego ostatniego zdjęcia te wstęgi są zakrzywione
z pierwszego-komputerowego to nie wynika, ja myślałem że są proste ::)

goostaw

Tak na chłopską fizjologię - połączyć czarne na minus, czerwone na plus. ???Po co komplikowac
coś, co wygląda na proste i oczywiste. Ewentualnie, w ten sam sposób rozbić na bi wirning.

michał_flaga

są skręcone, czekam na jakiś wasz konsensus


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk