Nowości płytowe

Zaczęty przez frywolny trucht, Maj 27, 2014, 20:08

Poprzedni wątek - Następny wątek

rudy-102

Jutro ukaże się na rynku "nowa" płyta Milesa Davisa "Rubberband". Nagrana w 1985 roku i nigdy nie wydana. Słuchałem dziś w radio urywków i bardzo mi się podobała. Klimat podobny do TUTU, tylko bardziej popowo.

krzysiek

Cytat: jajacek1410 w Marzec 08, 2019, 20:23Na razie to widać, że zrobili fotkę na dobry początek. W przyszłym roku będą stroić instrumenty

No i jak się podoba? Moim zdaniem płyta jest ZAJEBISTA. Mam ją praktycznie na repeacie od północy 30 sierpnia :P

Modwright KWI-200, Dynaudio Special 25, Chord Qutest, poprzednio na forum jako blackholesun

frywolny trucht

Musi być dobra, bo wołają za CD 360 zł na alegru ;)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

wiki

Toola nie znam w ogóle, jak dobra to może by sobie kupić poznawczo?
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

krzysiek

Cytat: wiki w Wrzesień 06, 2019, 12:42
Toola nie znam w ogóle, jak dobra to może by sobie kupić poznawczo?

Moim zdaniem, to ta płyta nieszczególnie żeby poznać Tool. Spróbuj 10,000 Days, bardzo fajna płyta.
Modwright KWI-200, Dynaudio Special 25, Chord Qutest, poprzednio na forum jako blackholesun

Wojtekb1

Cytat: frywolny trucht w Wrzesień 06, 2019, 12:37
Musi być dobra, bo wołają za CD 360 zł na alegru ;)

""Fear Inoculum" to długo wyczekiwany nowy album TOOLa i pierwsza płyta zespołu od 13 lat. Krążek dostępny w specjalnej limitowanej wersji CD, w skład której wchodzą: składane na trzy części opakowanie z 4 calowym ekranem z eksluzywnym nagraniem wideo, przewodem USB do ładowania urządzenia, 2 watowym głośnikiem, 36 stronicową książeczką, kodem do pobrania plików mp3. "


frywolny trucht

W Empiku 400 zł. Ja pierdziu, dobrze, że zegara z kukułką nie dołączyli. A myślałem, że to jakaś akcja spekulacyjna Januszy Biznesu na Allegru  :o ::)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

krzysiek

No bo mieszkamy w bardzo bogatym kraju. W takim USA płyta była po $39.99.

edit: w USA tez uznano cenę 40 baksów za wygórowana za taki pierdolnik
Modwright KWI-200, Dynaudio Special 25, Chord Qutest, poprzednio na forum jako blackholesun

rudy-102

To Amerykanie są strasznie biedni ;). W Niemczech płytka chodzi o okolicach stu euro.

frywolny trucht

Planują wydać jakąś cywilną wersję? Na stronie autorskiej nic nie znalazłem, a ta speszjal wykupiona  :o
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

krzysiek

Pewnie wyjdzie, ale kiedy - nikt nie wie.
Modwright KWI-200, Dynaudio Special 25, Chord Qutest, poprzednio na forum jako blackholesun

gratefullde

Ma być vinyl, tylko właśnie, nie wiadomo kiedy..
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

krzysiek

Jakby ktoś strasznie pragnął tę limitkę na CD, to można ją w tej chwili zakupić z oficjalnego sklepu zespołu, za jedyne $46 + $20 wysyłka... wychodzi powiedzmy taniej o stówę, niż u nas... ale pewnie jeszcze vat na granicy doliczą :D
Modwright KWI-200, Dynaudio Special 25, Chord Qutest, poprzednio na forum jako blackholesun

frywolny trucht

Dorzucili do pieca. Jak zaglądałem było sold out.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

krzysiek

Trzeba śledzić profil zespołu w sołszal midja. Wczoraj było info, że najpierw udostępniają możliwość zamówienia dodruku jankesom, a dzisiaj, od godz. 19:00 naszego czasu, reszcie świata.
Modwright KWI-200, Dynaudio Special 25, Chord Qutest, poprzednio na forum jako blackholesun

gratefullde

Płyta kompletnie mnie rozwaliła. Próbowałem 2 razy... Żenada... po 13 latach... Nuda...
Mało już słucham rocka ale Tool był zespołem do którego czasem wracałem... QrcZe... Ta muzyka jest wtórna jak pizza zamawiana co tydzień... brak słów... By po takim czasie oczekiwania przez fanów wydać rzecz pozbawioną jakiejkolwiek pomysłowości...
Sorki za dosadność ale tak czuję.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

krzysiek

aż 2 razy? naprawdę?

to ja nawet Porcupine Tree zmusiłem się przesłuchać z 10 razy, zanim stwierdziłem, że to nie dla mnie...

moim zdaniem w taką muzykę trzeba się wciągnąć i niestety, przynajmniej mi, 1-2 przesłuchania nic nie mówią o płycie z gatunku prog-rocka czy prog-metalu
Modwright KWI-200, Dynaudio Special 25, Chord Qutest, poprzednio na forum jako blackholesun

gratefullde

Cytat: blackholesun w Wrzesień 06, 2019, 20:07
aż 2 razy? naprawdę?

to ja nawet Porcupine Tree zmusiłem się przesłuchać z 10 razy, zanim stwierdziłem, że to nie dla mnie...

moim zdaniem w taką muzykę trzeba się wciągnąć i niestety, przynajmniej mi, 1-2 przesłuchania nic nie mówią o płycie z gatunku prog-rocka czy prog-metalu

Oki oki... Porcupine mnie już też rzadko bierze... ale... Powiedz... gdzie na tej płycie Tool'a są pomysły, gdzie świeżość... gdzie dynamika, gdzie power... gdzie jest cokolwiek oprócz transowego, dość monotonnego grania.... i nic tu nie znaczą te ala smaczki elektroniczne przerywniki... Dla mnie to nie jest prog tu nie mam nic progresywnego... Mdłe jak kotlet z komunistycznego bufetu stacji kolejowej w Kluczborku...
Tyle że moja opinia jest trochę niesprawiedliwa bo ja już z lekka oderwany od tematu... Niemniej prog to był kiedyś moj wiodący gatunek...
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

krzysiek

Po prostu marudzisz :)

Mi się płyta zajebiscie podoba, po ostatniej płycie APC moje oczekiwania były bardzo niskie, wiec naprawdę jestem zadowolony. Nie pamietam, kiedy ostatnio tak tłukłem jakaś nowa płytę. Dostałem 100% Toola w Toolu i dziękuję bardzo.
Modwright KWI-200, Dynaudio Special 25, Chord Qutest, poprzednio na forum jako blackholesun

gratefullde

Cytat: blackholesun w Wrzesień 06, 2019, 20:37
Po prostu marudzisz :)

Mi się płyta zajebiscie podoba, po ostatniej płycie APC moje oczekiwania były bardzo niskie, wiec naprawdę jestem zadowolony. Nie pamietam, kiedy ostatnio tak tłukłem jakaś nowa płytę. Dostałem 100% Toola w Toolu i dziękuję bardzo.

Oczywiście, ja tylko piszę o swoich odczuciach. Nie aspiruję do jakiejkolwiek wyroczni w tym temacie. Pisałem tylko to co czuję po próbach odsłuchu tej płyty.
Choć jak by się tak zastanowić to... na rynku obecnie w tym gatunku nie mam chyba nic rajcującego... ale nie śledzę.. niestety...
Przydał by się wątek w tym gatunku, by pisać o nowościach ciekawych.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

wiki

Byłem, kupiłem....
Bo.... jedno z nazwisk to Bałdych...
2016 rok wydania, stare jak na nowości płytowe, ale dla mnie to nowość... 😀
Wytwórnia "Fortune" z Warszawy...

No to idziemy do "Teraz słucham"... hihihihihihihu  :) :D ;D
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

wiki

Jeszcze starsze....
Rok nagrania 2012...
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

jajacek1410

Cytat: blackholesun w Wrzesień 05, 2019, 21:37Cytat: jajacek1410 w Marzec 08, 2019, 20:23

    Na razie to widać, że zrobili fotkę na dobry początek. W przyszłym roku będą stroić instrumenty


No i jak się podoba? Moim zdaniem płyta jest ZAJEBISTA. Mam ją praktycznie na repeacie od północy 30 sierpnia :P
Jeszcze nie wiem, czy się podoba, bo jeszcze nie mam. Cena mnie załamuje :( Muszę dojrzeć. 
KEF iQ9, Yaqin 100b, Primare cd21, P-J Perspective, Goldring 1012, P-J Tube Box SEII, Kimber 4TC, 8TC, Audiomica Beryl, QED Siver Spiral, NEEL 7ES, listwa Tomanek

christo

Nie wiem czy nie powinno się to znaleźć w Dniu bez stanika
Składnka na 2 lp: Music from thinking XXX z Jenny Jameson na okłądce jak i bezpośrednio na winylu.
Ciekawe czy jest u Elema...
Victor QL-A70 (103R, Ortofon Rondo Blue), Ear834p clone by LH + trafa, 300B SET, ART Stiletto 6, Denon DVD-3910

moon

Cytat: christo w Wrzesień 25, 2019, 10:49Ciekawe czy jest u Elema...

w Winylowni za 60pln jest
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand