Yaqin 2a3 czy 300b ?

Zaczęty przez Janecek, Lipiec 18, 2022, 23:13

Poprzedni wątek - Następny wątek

GB

Cytat: vasa w Lipiec 19, 2022, 22:44
Cytat: GB w Lipiec 19, 2022, 22:17czy sarkazm?
Sarkazm.
Czasami tak reaguję jak ktoś mi pracowicie tłumaczy podstawowe rzeczy ;D
To była taka uwaga, pracowitości ni w ząb.
______________
Pozdrawiam
Grzegorz

muda44

Miałem 2 sztuki Lebena 300F. Obydwie miały zupełnie inne kondensatory w sprzężeniu niż ten z testu w AV. A to są elementy odpowiedzialne za jakość i jakie jest brzmienie!
W jednym mi coś strzelało w kanale i słabo działał jakiś przełącznik a w obydwu burczało w jednym kanale jak słuchałem w słuchawkach!
Dodatkowo przez kratki z góry widać było luty na poziomie kogoś kto pierwszy raz lutownicę trzymał...
Potencjometry są wstawione nóżkami do góry a tam są małe otworki przez które dostaje się kurz. Przełączniki też jak pamiętam nie są szczelne. 2 osoby mi pisały na pw że w związku z tym miały po jakimś czasie używania problemy z trzeszczeniem.

Znalazłem fotki tych kondensatorów. W moim niebieskie...


julius-6

Zamiast Yaqina 300B lepiej zainwestować w 845. Więcej watów i lepsze możliwości, a wcale nie jest wiele droższy.
Popieram również propozycje GB - Leben 300 to zawsze dobry trop, bo to bardzo muzykalny piecyk.
Na giełdzie Hifi jest też Audio Note P1 PP używka, gdyby się udało wyrwać za 6,5k to strzał w 10. To wprawdzie koncówka mocy, ale na 1 źródle da sie grać bo ma potek.

Natomiast jest bardzo rozwojowy, bo kupując dobre PRE na lampach można brzmienie wynieść 2 klasy wyżej niż taki Leben.

Janecek

Jeszcze wzmaka nie kupiłem  ,za dużo chyba czytam bo już mętlik mi się zrobił. Jeszcze opcja yaqin ms-90b.
Większe ,,kopnięcie,, możliwość przełączenia się w tryb ,,pojedynczej ,, lampy co Wy na to??

Melepeta

Cytat: Janecek w Sierpień 18, 2022, 23:23za dużo chyba czytam bo już mętlik mi się zrobił
Mniej czytaj. Więcej słuchaj. Nikt Ci lepiej nie doradzi niż Twoje własne uszy.
Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.

Piterski

Dokładnie przestań sobie wyrabiać opinie na podstawie cudzych opisów wrażeń tylko zacznij jeździć i słuchać. Przede wszystkim im więcej tym lepiej bo zaczniesz zwracać uwagę na aspekty, które Ci umykały, po prostu wyrobisz sobie bardziej ucho.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Janecek

Racja trzeba poprostu kupić , no jednak wybieram yaqin ms-90b, z trzech powodów, można zmieniać lampy 6550,kt88,kt100 sterujące także, można przejść jak się chce w tryb SE, noi taki ,,bajer,, przesyłanie muzyki bluetooth,  ponieważ sprzedałem cdeka i nie muszę się spieszyć kupić nowy

julius-6

Cytat: Janecek w Sierpień 19, 2022, 22:09
Racja trzeba poprostu kupić , no jednak wybieram yaqin ms-90b, z trzech powodów, można zmieniać lampy 6550,kt88,kt100 sterujące także, można przejść jak się chce w tryb SE, noi taki ,,bajer,, przesyłanie muzyki bluetooth,  ponieważ sprzedałem cdeka i nie muszę się spieszyć kupić nowy
Jak by Ci to powiedzieć...
Kombinujesz całkowicie od dupy strony.
Nie masz CDka, ale będziesz się bawil w zmiane lamp, ktorych kwadra kosztuje dzis tyle co niezły CDek  ?
Nie znasz charakteru grania żadnej z w/w lamp, ani też 300b, ani 845.
Za chwilę poczytasz, albo w sklepie Ci powiedzą, ze te Yaqiny można.. a wręcz trzeba zmodyfikowac. Wywalisz kolejne pieniądze nie majac w sumie wiedzy, czy rzeźbisz coś 'swojego'. Na deser mamy lampy - 4x6sn7, gdzie dobra para potrafi kosztować z 800-1000zł... czy ecc83 - kolejne 800.

Powienienes sie wybrac do sklepu, albo wypozyczyc wzmaki i posluchac tego 90B, 300b i 845. Wówczas przynajmniej mialbys wiedze, czy bardziej odpowiadaja Ci i pasuja do kolumn Pushpulle , czy Single Endy.

Od Yaqina jesli mowa o PP dużo lepiej zagrają uznane Leben, czy wspomniany AN P1 PP - oba można pozyczyc i kupic bez wiekszego problemu uzywke w okolicach Twojego budżetu. Zakup chinola ma sens tylko, jeśli chcesz isc w triodę, bo triody produkcji Europejskiej/Japonskiej sa duzo drozsze. Jeśli wolisz granie pentod/puszpulli tu lepiej kupic Lebena, Audio Nota, czy rodzime LAR/Haiku.

Pboczek

No i Bluetooth tego nie uratuje. Nie przypuszczałem że może iść w parze z lampą. 8)
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

Piterski

Czasem nie warto zaczynać od rzeczy całkiem nowych, szczególnie jak się gust i oczekiwania zmieniają.
Na sąsiednim forum jest wzmacnacz marki Yaqin MS-30L.
Znalazłem to przekazuje tylko jako info.

https://www.winyl.net/viewtopic.php?p=388800#p388800
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Moriarty

Dobra cena za tego Yaqina. Sam koszt modyfikacji i dwóch zestawów lamp mocy byłby dzisiaj wyższy niż kosztuje cały ten oferowany wzmacniacz.
YB Audio Zephyr (zwrotnica na ClarityCap), Yaqin MS-30L (modyfikacja: Sinus Audio), Marantz CD6006 (jako napęd), Topping D70, M&B Audio Cable Diamond, Neotech NEMOS-3080 UP-OCC, TAGA Harmony PF-1000, Yarbo 1100, Viborg VP1501

Janecek

Cytat: Pboczek w Sierpień 21, 2022, 20:34
No i Bluetooth tego nie uratuje. Nie przypuszczałem że może iść w parze z lampą. 8)
Cytat: Pboczek w Sierpień 21, 2022, 20:34
No i Bluetooth tego nie uratuje. Nie przypuszczałem że może iść w parze z lampą. 8)
Wyjaśnię trochę bi nie dopisałem szczegółowo dlaczego taki wybór:
Wzmacniacz będzie używany nie nowy , nie zamierzam także zmieniać od razu lamp, trochę pomaga mi znajomy który miał wcześniej takie kolumny jak ja posiadam i przeprowadzał ,,długie testy,, nie po łebkach . Ma dużo większe doświadczenie z lampami, zamiast oryginalnych lamp które daje producent zmienił właśnie ten znajomy na 6550 sylvania wings i stwierdził po wygrzaniu że wzmacniacz jest godny uwagi   kupię go za niewielkie pieniądze więc myślę że warto, znajomy twierdzi że do moich kolumn pasuje , oczywiście decyzja czy zostanie ten wzmacniacz na dłużej zależy ode mnie ponieważ nikt mi przecież nie powie czy gra tak jak ja bym chciał żeby grał, nic nie będę zmieniał dopóki nie podłączę odtwarzacza cd takiego którego granie znam, a bluetooth to taki dodatek poprostu , nie zamierzam oceniać brzmienia całego na podstawie dźwięku przez bluetooth, mam nadzieję że teraz trochę rozjaśniłem wybór tego wzmacniacza

Janecek

A o zmianę lamp to tylko nadmieniłem że jest taka opcja nie że będę zmieniał od razu

Janecek

,,sterownicze 12ax7 także są zmienione
Mam jeszcze swoje nowe 12ax7 matsushita
Oczywiście tak jak pisałem nie wszystko od razu
Muszę najpierw ocenić wzmacniacz taki jaki będzie

Piterski

Jak tak ma się sprawa to faktycznie bierz i spokojnie oceń czy to twój kierunek czy w przyszłości coś innego.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.