W poszukiwaniu CD

Zaczęty przez MAC, Sierpień 28, 2016, 16:49

Poprzedni wątek - Następny wątek

McGyver

Cytat: muda44 w Listopad 12, 2017, 14:22Niedawno widziałem idealnego 339ES za 800zł.
Tylko nie pisz że to znowu używany CD
Sony CDP339ES wypuszczono w 1992 roku. Ćwierć wieku na karku. Bez komentarza.


MAC

Cytat: cdt w Listopad 12, 2017, 14:24Kondy na wyjściu już wklepalem w głowę :)

Ale na miłość boską, tylko nie Alexandry  ;D
Przerabialim ze ŚP Starym i w DACach i preampach. No czyta, niczym nieskrępowana masakra  ;D
Ale zastrzegam, że ja tam sie nie znam.

McGyver

Cytat: masza w Listopad 12, 2017, 14:36
Cytat: cdt w Listopad 12, 2017, 14:24Kondy na wyjściu już wklepalem w głowę :)

Ale na miłość boską, tylko nie Alexandry  ;D
Przerabialim ze ŚP Starym i w DACach i preampach. No czyta, niczym nieskrępowana masakra  ;D
Ale zastrzegam, że ja tam sie nie znam.

Testowałem Duelundy CAST, RS i Alexander. CASTy są dla mnie kompletnie niestrawne, RS nie grają nic lepiej niż dużo tańsze Audyny True Copper, natomiast Alexandry są IMHO świetne. Jest dynamika, jest wykop, jest przestrzeń, jest dźwięczność, jest barwa. Natomiast nie ma żadnego otłuszczenia czy przymulenia znanego z olejowych Jensenów czy miedzianych Audio Note. Dla fana Audio Note faktycznie może to być szokiem.
Ale nie ma żadnej masakry. Żadnej szorstkości, żadnej ostrości.
Niemniej, jeżeli ktoś woli brzmienie po ciepłej stronie neutralności to miedziane Jupitery będą w sam raz. Przy nich miedziane Audio Noty mogą się schować.

MAC

Miałem kiedyś styczność z miedzianymi  AN i to rzeczywiście jest straszny muł.
Znając jak grają Darka kolumny i dźwięk jaki on preferuje to jestem przekonany, że Alexandy nie przypadną mu do gustu. Raczej coś z PiO.

McGyver

Cytat: masza w Listopad 12, 2017, 14:59
Miałem kiedyś styczność z miedzianymi  AN i to rzeczywiście jest straszny muł.
Znając jak grają Darka kolumny i dźwięk jaki on preferuje to jestem przekonany, że Alexandy nie przypadną mu do gustu. Raczej coś z PiO.
Alexandry są PIO
CytatThey are constucted out of pure copper foil, using a resonance damping paper dielectricum, The whole cap is vacuum impregnated with oil

Ale jeżeli ktoś woli cieplejszą prezentację, to Jupitery Cu/Wax będą w sam raz.

MAC

Cytat: McGyver w Listopad 12, 2017, 15:33Alexandry są PIO

Serio?
Ciężko się o tym dowiedzieć bo nawet producent sie ich wstydzi i słowa o nich na swojej stronie  ;D

http://duelundaudio.com/

McGyver

Faktycznie nie ma. Nie ma też nic o VSFAL, VSFCU, VSFAG ani VSFBLK. Ich też się Duelund wstydzi?

muda44

Cytat: McGyver w Listopad 12, 2017, 14:27
Cytat: muda44 w Listopad 12, 2017, 14:22Niedawno widziałem idealnego 339ES za 800zł.
Tylko nie pisz że to znowu używany CD
Sony CDP339ES wypuszczono w 1992 roku. Ćwierć wieku na karku. Bez komentarza.


I tak od lat piszesz podczas gdy sam używasz albo używałeś EAD T-1000 a on czasem na PEA 1030 nie jest ?
PEA 1030 to 1991r a to poziom co najwyżej KSS-240.
Ale nie ważne .
Co z tego że 1992r skoro te lasery i tak będą dłużej działały od tych współczesnych .
Jeden ze znajomych po Sony 779ES którego tłukł non stop latami kupił nowego Ayona w którym po 3 latach musiał wymienić laser i silniczek od kręcenia płytą bo dostał luzu :)
Ten sam 779ES u innego nadal gra bezawaryjnie .
I tak to jest z nowymi odtwarzaczami .


MAC

Cytat: McGyver w Listopad 12, 2017, 15:50
Faktycznie nie ma. Nie ma też nic o VSFAL, VSFCU, VSFAG ani VSFBLK. Ich też się Duelund wstydzi?

Poszukaj starannie a znajdziesz. Przy opisie każdej serii odnoszą się do Virtual Stack Foil.
Alexandrów natomiast próżno szukać... jednak się wstydzą  :P  ;D

MAC

#260
Zreszta wszystko tam jedno z czego one są i gdzie są. U mnie nie zagrały.

Będziesz coś może z tym Kondo?
Nie powiem na głos co bo znowu się zacznie  ;D

McGyver

Cytat: masza w Listopad 12, 2017, 16:12
Cytat: McGyver w Listopad 12, 2017, 15:50
Faktycznie nie ma. Nie ma też nic o VSFAL, VSFCU, VSFAG ani VSFBLK. Ich też się Duelund wstydzi?

Poszukaj starannie a znajdziesz. Przy opisie każdej serii odnoszą się do Virtual Stack Foil.
Alexandrów natomiast próżno szukać... jednak się wstydzą  :P  ;D
Wstydzić to się powinni CASTów, to jest drogie dziwactwo z rozlazłym basem. Sto razy wolę Alexandra.

MAC

Cytat: McGyver w Listopad 12, 2017, 16:24Wstydzić to się powinni CASTów, to jest drogie dziwactwo z rozlazłym basem. Sto razy wolę Alexandra.
Gram na nich od 6 lat w kilku różnych urządzeniach. Wszystko o nich można napisać ale nie o rozlazłym basie  :o

McGyver

Cytat: masza w Listopad 12, 2017, 16:26
Cytat: McGyver w Listopad 12, 2017, 16:24Wstydzić to się powinni CASTów, to jest drogie dziwactwo z rozlazłym basem. Sto razy wolę Alexandra.
Gram na nich od 6 lat w kilku różnych urządzeniach. Wszystko o nich można napisać ale nie o rozlazłym basie  :o

U mnie bas na CASTach cxy to miedzianych czy srebrnych był rozlazły. To samo u kolegów. Wszyscy poprzechodziliśmy na Alexandry lub Jupitery Cu/Wax, i sobie chwalimy.
Ja i Ty mamy po prostu różne preferencje, np. Tobie podobał się Lector 0.6 a mnie nie.

MAC

Wiem już chyba o co chodzi z tymi preferencjami ale to temat na osobny wątek  :)


vasa

Pytanie chyba lamerskie ale chciałbym wiedzieć  :-\
Jaki sygnał dostanę z wyjść cyfrowych w odtwarzaczu SACD?
44/16? 96/24? 88kHz/24bit? Czy jeszcze jakąś inną cholerę?
Czy jest różnica pomiędzy wyjściem koaksjalnym, optycznym a HDMI ?

Generalnie pytanie sprowadza się do kwestii czy jest sens kupować odtwarzacz SACD jako transport do mojego wzmacniacza żeby gęste pliki z SACD brać? ???
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

McGyver

Cytat: vasa w Styczeń 04, 2018, 15:09Pytanie chyba lamerskie ale chciałbym wiedzieć 
Jaki sygnał dostanę z wyjść cyfrowych w odtwarzaczu SACD?
Żaden.
Przy odtwarzaniu płyty SACD na wyjście cyfrowe nie jest w ogóle podawany sygnał.

A przy odtwarzaniu zwykłego CD będzie 44/16 oczywiście.

Drizzt

Jeżeli będziesz odtwarzał płytę hybrydową SACD to na wyjściach cyfrowych odtwarzacza dostaniesz sygnał 44/16 ponieważ płyty takie zawsze zawierają dwie lub trzy warstwy : warstwę CD, warstwę SACD stereo i ewentualnie warstwę SACD wielokanałową. Nie zawierają natomiast gęstego materiału PCM. Z kolei sygnału DSD z płyty SACD z tego co wiem nie da się przesłać jakimkolwiek interfejsem cyfrowym do DAC-a, ponieważ Sony zablokowało taką możliwość wprowadzając standard na rynek ze względu na ochronę praw autorskich.

vasa

Cytat: McGyver w Styczeń 04, 2018, 15:32Przy odtwarzaniu płyty SACD na wyjście cyfrowe nie jest w ogóle podawany sygnał.
Cytat: drizzt w Styczeń 04, 2018, 15:32Sony zablokowało taką możliwość wprowadzając standard na rynek ze względu na ochronę praw autorskich.
Bardzo dziękuję za odpowiedź.
To znacznie mi ułatwi zadanie i zmniejszy koszty :P
A wiecie może jak to wygląda na wyjściu HDMI ?
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

McGyver

Cytat: vasa w Styczeń 04, 2018, 15:36zmniejszy koszty
Istnieją taniofilskie sposoby zmniejszenia kosztów pozyskania możliwości odtwarzania płyt SACD z sensowną jakością. Oto jeden z nich.


vasa

Cytat: McGyver w Styczeń 04, 2018, 15:44Istnieją taniofilskie sposoby zmniejszenia kosztów pozyskania możliwości odtwarzania płyt SACD z sensowną jakością.
Dzięki. Pomysł zacny ale, w moim przypadku niekoszerny.
Do nakarmienia jest Lyngdorf a on się brzydzi sygnałem analogowym i żre cyfrę. Zastanawiałem się wobec tego nad czymś co będzie jedynie transportem dla płyt SACD.
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

McGyver

Cytat: vasa w Styczeń 04, 2018, 15:51Zastanawiałem się wobec tego nad czymś co będzie jedynie transportem dla płyt SACD.
Po SPDIF nie da rady.

Drizzt

Cytat: vasa w Styczeń 04, 2018, 15:36
A wiecie może jak to wygląda na wyjściu HDMI ?

Z tego co wiem tak samo jak na innych wyjściach cyfrowych. Mam co prawda Oppo 105D, które odtwarza SACD i ma wyjście HDMI ale nie korzystam z zewnetrznego DAC-a więc sam nie próbowałem.

Drizzt

#274
Cytat: McGyver w Styczeń 04, 2018, 16:04
Cytat: vasa w Styczeń 04, 2018, 15:51Zastanawiałem się wobec tego nad czymś co będzie jedynie transportem dla płyt SACD.
Po SPDIF nie da rady.


Może się uda przy wykorzystaniu wczesnego modelu PlayStation 3 po jailbreaku ale to chyba jedyna możliwość. Rippować SACD się w ten sposób da to może i wysłać DSD do DAC-a też.

Edit: Instrukcja rippowania w linku. Proces jest tak skomplikowany, że chyba ekstrakcja DSD ,,on the fly" jest niemożliwa. Jest tylko możliwy rip na kompa w postaci obrazu ISO.

http://www.instructables.com/id/Introduction-54/