Belden 8402

Zaczęty przez MAC, Czerwiec 28, 2016, 10:12

Poprzedni wątek - Następny wątek

gratefullde

Ja miałem "wygrz" :)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

Przemo

U mnie słychać poprawę... Na plus.. :).
Posłucham sobie jeszcze kilka dni i wrócę do poprzedniego kabla - wtedy dopiero będę miał porównanie.

szczemirek

Panowie, Jak podłączacie kable w swoich samoróbkach RCA? Czy ekran wykorzystujecie?

Melepeta

Tak. Ekran podłączam tylko z jednej strony. Od strony wejścia sygnału. Wtedy masz prawdziwy kabel kierunkowy.
Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.

szczemirek

#29
Cytat: Melepeta w Lipiec 15, 2016, 20:40Tak. Ekran podłączam tylko z jednej strony. Od strony wejścia sygnału. Wtedy masz prawdziwy kabel kierunkowy.
Dzięki. Mamy 2 przewody i ekran czyli od strony wejścia jeden z przewodów dajesz na masę z ekranem plus przewód sygnałowy a z drugiej lutujemy tylko 2 przewody (masa i sygnał) bez ekranu? Lejek jestem...

gratefullde

Cytat: Melepeta w Lipiec 15, 2016, 20:40
Tak. Ekran podłączam tylko z jednej strony. Od strony wejścia sygnału. Wtedy masz prawdziwy kabel kierunkowy.
Arek, jaki jest kierunek w tym od Ciebie
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

szczemirek

Cytat: szczemirek w Lipiec 15, 2016, 21:02Dzięki.

Gdyby ktoś taki jak ja potrzebował...

Przemo

Cytat: Melepeta w Czerwiec 28, 2016, 21:31
Na IC są napisy. gratefullde przyjrzyj się. Pisałem Ci, że jest kierunkowy. Kierunek zgodnie z napisami.

...ale jak rozumiem z zachowaniem tej zasady...?

gratefullde

Czyli jak rozumiem czytając z lewa do prawa na końcu mam wzmacniacz?
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

elektroboy

zwykle się ekranowanie podłącza od końca, tj. na stronie wyjścia. teoretycznie wtedy mają być najmniejsze zakłócenia. ale nie upieram się że tak zawsze musi być...

elem

Wiem, ze praktyka najważniejsza Ondrej, ale zwykle własnie polecają odwrotnie :)  Zresztą, co to za problem sprawdzić nausznie jak jest lepiej :)

http://www.hifi.pl/porady/kable-kierunek-interkonekt.php

Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

MAC

A gdzie się wstawia baterie polaryzującą?
A.Witek w swoich kablach daję ją na wyjściu ale nie wiem jak i do czego jest podłączona.

Przemo

Cytat: masza w Lipiec 16, 2016, 14:10
A gdzie się wstawia baterie polaryzującą?
A.Witek w swoich kablach daję ją na wyjściu ale nie wiem jak i do czego jest podłączona.

Mógłbyś napisać coś więcej ?
Jeszcze o czymś takim nie słyszałem...co to ma robić ?

MAC

#38
Nazywa się to bateryjna polaryzacja izolacji  :o
Sonus Oliva takie robi ostatnio, Audioquest od zawsze.



Nie wiem co bateria tam konkretnie wyczynia ale mam kable SO z baterią i bez i te z baterią ewidentnie grają  lepiej.

jamówię

Likwidują efekt naskórkowy.Chyba ;D

MAC

Skoro tak mówisz  :D
Cena u Andrzeja Witka taka sama jak za wersję bez elektrowni to czemu nie  :)

Melepeta

Ten ode mnie jest właśnie tak polutowany. Ekran ma podłączony tam gdzie zaczynają się napisy: Belden... Ja tą stroną łączę do źródła. A tą gdzie napisy się kończą do wzmacniacza.
Co do bateryjnej polaryzacji, to miałem Audionovę Abiogenesis. Tam producent poszedł po bandzie. I zamiast baterii zastosował zasilanie z zasilacza sieciowego. Wpinało się wtyczki do dodatkowych specjalnych gniazd przy przewodach IC. Jak to grało nie pytajcie, bo grało słabo.
Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.

elektroboy

Cytat: elem w Lipiec 16, 2016, 13:39
Wiem, ze praktyka najważniejsza Ondrej, ale zwykle własnie polecają odwrotnie :)  Zresztą, co to za problem sprawdzić nausznie jak jest lepiej :)

http://www.hifi.pl/porady/kable-kierunek-interkonekt.php


faktycznie często tak polecają. u mnie sięjednak zawsze najlepiej sprawdziło podłączenie ekranu na wyjściowej stronie IC. system mam zawsze "dead silent", bez jakichkolwiek przydżwięków. I to czasami miałem w systemie dosłownie około 80 triod/pentod!!! ;)

kawosz

A ja zapomniałem gdzie mam ekran choć Piterski mi mówił i mam na pałę  :o .

Melepeta

Trzeba będzie popróbować w obie strony.
Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.

gratefullde

A różnica jest :)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

Melepeta

Pasmatrim uwidim, kak gawarił Szarik ;-)
Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.

Melepeta

Sprawdziłem. Różnica u mnie minimalna. Ciut lepiej z ekranem podłączonym od strony wejścia.
Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.

Przemo

Cytat: Melepeta w Lipiec 17, 2016, 18:50
Sprawdziłem. Różnica u mnie minimalna. Ciut lepiej z ekranem podłączonym od strony wejścia.

Przelutowałeś do tego ekran, czy po prostu podpiąłeś odwrotnie ?

Melepeta

Oczywiście, że podpiąłem odwrotnie :-)
Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.