Listwy zasilające - testy, opinie

Zaczęty przez kangie, Marzec 05, 2015, 11:07

Poprzedni wątek - Następny wątek

MAC

Napisałem do nich pytanie o punkt sprzedaży detalicznej.
Dzięki Jakub za pomoc.

elem

mam gdzieś DC Blockera od Tomanka ( jednogniazdkowego, bez listwy ) , mogę poszukać i podesłać
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

MAC

No i osrali mnie w tym filterconie. Nikt nie odpisał...

MAC

elem, miałem kiedyś na testach takiego blockera od Tomanka.
On u mnie nie robi.

elem

u mnie też nie, więc leży i się kurzy :)
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

octagon

U mnie Tomanek sprawdza się bardzo dobrze. Dostosowałem go do swoich potrzeb. 2 gniazda czyste szare, 2 DC Blocker niebieskie i 4 z filtrami czarne. Dioda na froncie oraz logo Tomanka, a z tyłu wejście na sieciówkę z możliwością wyłączenia listwy. Poprawa szczególnie w dolnych rejestrach.

pelot


Cytat: octagon w Luty 07, 2016, 10:30
Odp: Listwy zasilające - testy, opinie
« Odpowiedź #31 dnia: Luty 07, 2016, 10:30 »
Cytuj (zaznaczone)
U mnie Tomanek sprawdza się bardzo dobrze. Dostosowałem go do swoich potrzeb. 2 gniazda czyste szare, 2 DC Blocker niebieskie i 4 z filtrami czarne. Dioda na froncie oraz logo Tomanka, a z tyłu wejście na sieciówkę z możliwością wyłączenia listwy. Poprawa szczególnie w dolnych rejestrach.
Myślę o złożeniu zamówienia na taką ósemkę z trzema DC Blockerami . Dwa gniazda do mono bloków i jedno do integry . Z tego co wyczytałem gdzieś kiedyś to do końcówek mocy i wzmacniaczy  nie zaleca się filtrów  Schaffnera .  Czy masz w tej kwestii rozeznanie?

maniek67

U mnie sprawdził się DC-Blocker podłączony do integry a źródło do listwy TAP-4, oba elementy f-my Tomanek. Poprawie uległa scena, bardziej uporządkowana z lepszą separacją planów.

robiz

Cytat: masza w Luty 01, 2016, 19:40
No i osrali mnie w tym filterconie. Nikt nie odpisał...

Ten Filtercon, to tak troche firma minionej epoki ;). Co nie oznacza , ze te listwy/filtry sa złe. Wręcz przeciwnie, w stosunku do ceny, to wręcz okazyjna sprzdaż.
Punktów detalicznych nie ma. Trzeba do nich zadzwonić i zamówić. Albo wyślą za pobraniem, albo dadzą konto i wyślą.
Sam mam dwie takie listwy.
Tylko nie pytaj, czy sa wersje na cztery gniazda. Sa na tym punkcie " uczuleni " . Twierdzą , że ze względów technologicznych nie mogą zrobić na cztery gniazdami i już, a  wszyscy o to pytają i im sie juz nie chce odpowiadać .. ;-)

robiz
Yamaha CD-N301 + WD My BookLive 1TB, Audiolab 6000A
Rega P3 ( Planar 3) + Ortofon 2M Silver, Audiokultura Iskra 1, NEO PSU-Rega, Audio Academy Phoebe III plus/v.2 , KaCsa KCS-200 SPC,  RealCable BM 150 T,  PGD4000 Profigold OxyPure

MAC

W takim razie dzisiaj zadzwonię.
Dzięki!

WOY

Listwy które poprawiają bas, scenę i separację planów.
Chyba muszę się napić.

miniabyr

Cytat: WOY w Luty 15, 2016, 17:30
Listwy które poprawiają bas, scenę i separację planów.
Chyba muszę się napić.
Ja też myślałem że to audiofilskie voodoo . Ale niestety to prawda! Ja z obrzydzeniem  wpiąłem listwę Eneer i .....została u mnie . To zmienia dźwięk w wiekszości przypadków na lepszy. Jak sam sie o tym nie przekonasz to nie uwierzysz.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

Melepeta

Błogosławieni, którzy nie widzieli, a uwierzyli.
Jan 20, 29
Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.

vasa



Cytat: miniabyr w Luty 15, 2016, 18:16
Ja też myślałem że to audiofilskie voodoo . Ale niestety to prawda! Ja z obrzydzeniem  wpiąłem listwę Eneer i .....została u mnie . To zmienia dźwięk w wiekszości przypadków na lepszy. Jak sam sie o tym nie przekonasz to nie uwierzysz.

Wielokrotnie porównywałem elementy typu kable, listwy czy wibracośtam.
Zawsze słyszałem różnicę, przeważnie in plus.
Tylko kiedy starałem się jakoś zobiektywizować to słyszenie, np któryś z synów przepinał, to nie byłem w stanie jednoznacznie stwierdzić czy to nowe urządzenie czy stare :(
Ale pewnie już stary i głuchy jestem. I sprzęt mam do bani :(
Natomiast na moją korzyść przemawia dość długie doświadczenie w sugerowaniu ludziom różnych rzeczy i znajomość mechanizmów działania naszych (ludzkich) mechanizmów decyzyjnych.
Jeżeli ktoś jest w stanie usłyszeć że mu kabel czy listwę podmieniono to OK ale jeżeli siadasz i zachwycony słuchasz muzyki i nic Cię z fotela nie katapultuje to ja się jakoś głupio czuję[emoji14]
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

octagon

Cytat: pelot w Luty 14, 2016, 22:53Myślę o złożeniu zamówienia na taką ósemkę z trzema DC Blockerami . Dwa gniazda do mono bloków i jedno do integry . Z tego co wyczytałem gdzieś kiedyś to do końcówek mocy i wzmacniaczy  nie zaleca się filtrów  Schaffnera .  Czy masz w tej kwestii rozeznanie?

Szczerze mówiąc nie. U mnie do DC Blockera podłączona jest lampa i pre, do gniazda bez filtrów Linn DS Majik (tak zalecił dystrybutor), a do gniazd z filtrami na razie nic:)

pmcomp

Cytat: miniabyr w Luty 15, 2016, 18:16
Cytat: WOY w Luty 15, 2016, 17:30
Listwy które poprawiają bas, scenę i separację planów.
Chyba muszę się napić.
Ja też myślałem że to audiofilskie voodoo . Ale niestety to prawda! Ja z obrzydzeniem  wpiąłem listwę Eneer i .....została u mnie . To zmienia dźwięk w wiekszości przypadków na lepszy. Jak sam sie o tym nie przekonasz to nie uwierzysz.
Wypnij ją, zagraj z Telefunkena i .. nie zdziwie sie jak nie uslyszysz roznicy :).

Pozdro

miniabyr

No niestety tu nawet przepuszczenie przez Telefunkena nie robi cudów .Bez listwy jest gorzej. 8)
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

il cattivo

Cytat: Jakub w Styczeń 31, 2016, 18:33
Cytat: masza w Styczeń 31, 2016, 18:27Czym się różnie wersja S od D?

D ma silniejsze tłumienie, S ma 50dB a D 80dB.
Jeżeli masz listwę filtrującą, to taki dodatkowy filtr chyba już za dużo nie pomoże.
Wsadź miernik w gniazdko i sprawdź czy przypadkiem nie masz skoków napięcia.

U mnie w domu w regularnych odstępach czasu napięcie spada na krótko z 235V do 225V. Niestety jest to wina dostawcy prądu. W domu winowajcy nie znalazłem, a napięcie skacze nawet jak mam wszystkie odbiorniki wyłączone. Początkowo myślałem, że to boiler, albo pompa od wody, ale nie.

Możesz też sprawdzić czy nie ma składowej stałej, ale taki zwykły miernik za 15 zł z marketu może tego nie wytrzymać. Na składową stałą pomaga DC Blocker. (Ja sobie zrobiłem sam)

Alternatywą jest listwa filtrująca od Tomanka. Można zamówić taką z DC blockerem i filtrem.

Czy mógłby ktoś z Kolegów wskazać mi, który z modeli (S czy D) bardziej nadaje się do podłączenia sprzętu audio?
Na Stereo i Kolorowo Autor testuje wersję D, z kolei wiele osób poleca wybrać model z mniejszym tłumienie, czyli S.
W związku z tym mam niezły mętlik w głowie i potrzebuję Waszej rady :)

il cattivo

Nikt? Nic?
Ok, zapytam Kima, on zawsze ma w zanadrzu porcję dobrych rad dla każdego...


tigus27

Witam

Jak wzmacniacz brumi  to DC BLOCKER od np:Tomanka pomoże ?
Źródło: Rastbeery Pi 3 DigiOne -Coax:M&B CRYSTAL DAC:Audio GD NFB 1 (2015) - Interkonekt: M&B Diamond mini XLR ACSS- Zasilające:DIY-Wzmacniacz:Audio GD Precision 2 - Głośnikwe:M&B STELLA - Kolumny podłogowe: DIY na SEAS 29TAF/W i ER18RNX

MAC

Jak brumi trafo zasilające to powinien pomóc.
Jeśli brumi w głośnikach to przyczyna prawdopodobnie leży gdzieś w złej masie.

tigus27

Brumi trafo ,w głośnikach cisza. Ma ktoś może takie ustrojstwo pożyczyć na kilka dni ?
Źródło: Rastbeery Pi 3 DigiOne -Coax:M&B CRYSTAL DAC:Audio GD NFB 1 (2015) - Interkonekt: M&B Diamond mini XLR ACSS- Zasilające:DIY-Wzmacniacz:Audio GD Precision 2 - Głośnikwe:M&B STELLA - Kolumny podłogowe: DIY na SEAS 29TAF/W i ER18RNX

MAC

Bez problemu i zobowiązań wypożyczysz na 14 dni za kaucją bezpośrednio od tomanka.

http://www.tomanek.dbv.pl/viewpage.php?page_id=80

Melepeta

Bez kaucji. Po 14 dniach płacisz, albo on przysyła kuriera po sprzęt. Wtedy tylko 30zł za kuriera w obie strony. Porządny facet.
Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.