Dobry transport CD

Zaczęty przez darekrocznik71, Kwiecień 16, 2018, 23:13

Poprzedni wątek - Następny wątek

gabler

Wygląda jak dvd za 400 zł

muda44

Miałem na próbę Yamahę CDS-700 . Jako transport gra plamami z małą rozdzielczością .
Cambridge CXC znacznie lepiej ale mniej dociążonym brzmieniem z delikatnie podbitą górą . Nie ma tragedii ale to nie jest poziom którego szukam .

Kupiłem AVM CD1- plus transport ( czekam na paczkę ) . Wygląda jak DIY ale może dobrze zagra .

McGyver

Miałem AVM Evolution CD1 player, to taka hybryda transportu CD1 i DACa DAC1.2. Jako odtwarzacz zintegrowany z wyjść analogowych grał beznadziejnie. Jako transport spisywał się bardzo dobrze.
Za ile wyrwałeś?

muda44

2kzł , niestety albo stety czarny .
Ale chyba to nie plus bo spód nie wygląda na mosiężny a niby 15kg waży .
Cena dobra, zewnętrznie ne słabych zdjęciach wygląda ok, pilot Logitech .

Gdzieś widziałem zdjęcie CD1 player ale w środku sekcja wyjść cyfrowych wyglądała inaczej niż w tym .

McGyver

To że czarny to plus a nie minus. Wersja srebrna ma chromowaną facjatę którą permanentnie trzeba czyścić żeby nie była upalcowana, aż się w końcu od tego czyszczenia porysuje.

muda44

Ciekaw jestem czy lepszy od Thety czy jednak nie da jej rady :)

Patrząc na wyświetlacz kojarzy mi się Cyrusem , szkoda że te nowe transporty mają szczelinowe mechanizmy .

muda44

Cytat: McGyver w Kwiecień 05, 2019, 22:03
To że czarny to plus a nie minus. Wersja srebrna ma chromowaną facjatę którą permanentnie trzeba czyścić żeby nie była upalcowana, aż się w końcu od tego czyszczenia porysuje.

Kojarzysz z jakiego Pioneera pochodzi ten mechanizm z laserem ?
Laser wiem w jakich był  ale bardziej chodzi mi o mechanizm .



McGyver

A co, spieprzył się? Mechanizm został zmodyfikowany, na pewno wymieniono talerzyk na akrylowy, i diabli wiedzą co jeszcze pokombinowali, ja tej mechaniki nie demontowałem. Więc nie ma gwarancji że da się tak po prostu podłożyć mechanikę od "dawcy organów". Na "dawcę" typowałbym PD-S502 lub 503, ale to tylko przypuszczenia.

muda44


kowacz

Witam
przymierzam się do zmiany CD do mojego Lyngdorfa
mój CEC niestety umarł.
Znalazłem ciekawe CD REIMYO CDT-777
Ktokolwiek słyszał , co koledzy sądzicie o tym transporcie?

LYNGDORF + CECTL3N MODYFIKOWANY + MARTLIN LOGAN ETHOS + PROJECT RPM 5.1 KABLE KOMPLET OYAIDE V2 STOLIK ROGOZ LISTWA SOLID CORE AUDIO

vasa

Cytat: kowacz w Luty 23, 2020, 22:48co koledzy sądzicie o tym transporcie?
Jest śliczny i audiofilski. Umka z soundrebels swego czasu uważał że poza Reymio nikt nie potrafi robić sprzętu.
Nie wiem ile to cacko kosztuje ale z pewnością jest warte swojej ceny.
Ponieważ nigdy nie będę miał napędu nawet zbliżonego klasą do tej biżuterii to mam do Ciebie ogromną prośbę: w przypadku źródeł cyfrowych jest kolosalny rozjazd opinii. Jedni twierdzą że różnice są ewidentne i oczywiste, inni że za cholerę nie są w stanie rozróżnić czy gra 100 czy 100 000$, podłącz proszę do Lyngdorfa tego Reymio i najtańszy odtwarzacz DVD jaki będziesz miał pod ręką i zrób ślepy test. Odróżnisz czy nie ?
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

kowacz

To nie będzie obiektywne.
Sam widzisz, że jest ładny. Nie jakaś wydmuszka z plastiku.
Mój CEC też fajnie wygląda i nawet brzmiał z resztą lubię top loadery nic na to nie poradzę.
Być może ktoś z kolegów słyszał jak brzmi ten transport zbieram opinie.

LYNGDORF + CECTL3N MODYFIKOWANY + MARTLIN LOGAN ETHOS + PROJECT RPM 5.1 KABLE KOMPLET OYAIDE V2 STOLIK ROGOZ LISTWA SOLID CORE AUDIO

vasa

Cytat: kowacz w Luty 23, 2020, 23:18To nie będzie obiektywne.
Eeech... :'(
A ja myślałem że ja człek ma Lyngdorfa ....
:gn:
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

kowacz

no sam widzisz , człowiek bije się z myślami  :np:
LYNGDORF + CECTL3N MODYFIKOWANY + MARTLIN LOGAN ETHOS + PROJECT RPM 5.1 KABLE KOMPLET OYAIDE V2 STOLIK ROGOZ LISTWA SOLID CORE AUDIO

Moriarty

Sam się od pewnego czasu przyglądam czule różnym transportom CD - czysto platonicznie, bo kupno nie wchodzi w grę w przewidywalnym czasie. Z tym że mnie interesują rozwiązania raczej budżetowe, więc nie wiem, czy Ci moje spostrzeżenia coś dadzą.

Wpadły mi w oko dwie w miarę przystępne brytyjskie konstrukcje: Cambridge Audio CXC (od niedawna odświeżony jako Series 2 - ale podobno w środku bez zmian) oraz Audiolab CDT.

Obie są chwalone za brzmienie, z tym że Audiolab CDT jest chyba oceniany pod tym względem trochę lepiej. Przede wszystkim jednak ludzie narzekają, że Cambridge miewa kłopoty z czytaniem płyt, a poza tym z czasem działa coraz gorzej. Z kolei Audiolab ma bufor pamięci, który pozwala mu lepiej radzić sobie z porysowanymi płytami itd. No i w dodatku sprawia wrażenie konstrukcji solidniej zbudowanej. Więc  spośród tych dwóch podobnych cenowo konstrukcji, bezpieczniej stawiać na Audiolaba.
YB Audio Zephyr (zwrotnica na ClarityCap), Yaqin MS-30L (modyfikacja: Sinus Audio), Marantz CD6006 (jako napęd), Topping D70, M&B Audio Cable Diamond, Neotech NEMOS-3080 UP-OCC, TAGA Harmony PF-1000, Yarbo 1100, Viborg VP1501

Moriarty

Ups, właśnie zerknąłem na cenę tego Reimyo.  No tak... a ja tu wyjeżdżam z jakimś Audiolabem za dwie dyszki >:D.

Z drugiej strony, hmm - ciekawe, czy w praktyce różnice byłyby istotne? Chociaż jeśli byłyby, to chyba nie chciałbym tego wiedzieć ;D
YB Audio Zephyr (zwrotnica na ClarityCap), Yaqin MS-30L (modyfikacja: Sinus Audio), Marantz CD6006 (jako napęd), Topping D70, M&B Audio Cable Diamond, Neotech NEMOS-3080 UP-OCC, TAGA Harmony PF-1000, Yarbo 1100, Viborg VP1501

kowacz

Nie chodzi o cenę, ja szukam top loadera
poza tym ja szukam na rynku wtórnym.  8)
LYNGDORF + CECTL3N MODYFIKOWANY + MARTLIN LOGAN ETHOS + PROJECT RPM 5.1 KABLE KOMPLET OYAIDE V2 STOLIK ROGOZ LISTWA SOLID CORE AUDIO

vasa

Cytat: kowacz w Luty 24, 2020, 10:36ja szukam top loadera
:np:
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

kowacz

LYNGDORF + CECTL3N MODYFIKOWANY + MARTLIN LOGAN ETHOS + PROJECT RPM 5.1 KABLE KOMPLET OYAIDE V2 STOLIK ROGOZ LISTWA SOLID CORE AUDIO

Kangie

Psi Patrol - jeszcze nie tak dawno moje pociechy szalały na punkcie tej bajki.

Pboczek

Cytat: vasa w Luty 23, 2020, 23:05..., inni że za cholerę nie są w stanie rozróżnić czy gra 100 czy 100 000$

A czy w ślepych testach da się w ogóle ustalić jakie cd gra?

Kolumny często są rozróżniane, ale nie zawsze. Wzmacniacze rzadziej, a źródła  ????
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

Kangie

Źródła również  8)

Pboczek

Ufnie wierzący w wyniki ślepych testów mają łatwiej, nie muszą inwestować w sprzęt, co najwyżej w kolumny. Dobry wzmacniacz to aż nadto.  :D
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

vasa

Cytat: Pboczek w Luty 24, 2020, 12:25A czy w ślepych testach da się w ogóle ustalić jakie cd gra?
Kolumny często są rozróżniane, ale nie zawsze. Wzmacniacze rzadziej, a źródła  ?
Wzmacniacze raczej też. Lampowe i tranzystorowe przeważnie łatwo odróżnić. Te co się nie wyrabiają prądowo również. Jakieś dziwne wynalazki często mają jakąś własną sygnaturę dźwiękową.
W gramofonach źródło słychać. I to zarówno jako sam gramofon jak i przedwzmacniacz.
Co do CD to za mało miałem z nimi do czynienia żeby się wypowiadać.
Natomiast co do źródeł cyfrowych - napędów, serwerów, streamerów to mam poważne wątpliwości.
Ale np koledzy McGyver czy Muda twierdzą że różnice są i to oczywiste.
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Pboczek

To że wzmacniacze i cd, różnie grają, ja nie mam wątpliwości. Powątpiewam jedynie w ludzkie możliwości przy weryfikacji tego w ślepych testach. Takie próby są dla mnie celowym utrudnianiem czegoś, co i tak samo nie jest łatwe, jednoznaczne. To trochę jak wprowadzić komuś sporo zamętu do głowy i wystawić go na podchwytliwe pytania.

Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite