Onkyo ns-6170

Zaczęty przez Pablo_NL, Styczeń 28, 2019, 01:29

Poprzedni wątek - Następny wątek

Pablo_NL

Mam mały problem, mianowicie zarezerwowałem sobie dzisiaj tego strumieniowca do czwartku (nowy, w dobrej cenie i dość daleko ode mnie), ale niestety nie mam możliwości podjechania gdziekolwiek i posłuchania go przed czwartkiem. Pracę kończę równo z salonami, a ten do którego mam blisko nie prowadzi Onkyo.
Moje pytanie do ew. posiadaczy lub osób trochę osłuchanych z nim - jak to gra analogiem poprzez RCA (podobno rewelacyjnie)? Docelowo ma być spięty jedynie z integrą bez dac i grać z Nasa, być może Tidal jeszcze jako opcja.
Inna ewentualność to podłączenie go poprzez posiadanego CA Dacmagic 100 (po przeróbkach, ładnie gra teraz), tylko pytanie kolejne, czy to polepszy jakość dźwięku? Jeśli tak, to może nie brnąć dalej tylko kupić 6130? Radio nie jest tutaj wyznacznikiem.

frywolny trucht

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

spalon

Mam od kilku miesięcy ten odtwarzacz i jestem z niego bardzo zadowolony.
Służy mi głównie do odtwarzania muzyki z plików no i oczywiście z Tidal

LampowY

Za te pieniądze (ok 3000) co nowe Onkyo da się kupić Linna Majika DS.
Funkcjonalnie (aplikacja) jeden z lepszych odtwarzaczy. Dźwiękowo jest mała różnica między nim a lampowym DACkiem AN 2.1x
A na pewno zabije takie Onkyo.

merlin1973

Gość twierdzi,że płyty CD pleśnieją  :o  jak się je trzyma w zawilgoconej piwnicy to możliwe nie sprawdzałem.
Tidal ma zawsze większą kolekcję muzyki  ;) jasne tylko to co ja chce mam w 99,9 % na CD i winylu  ;)
A pozatym w tych formatach jak FLAC i inne pewnie gra super , ale co może powiedzieć ktoś kto tego nie słuchał  :(
znaczy ja   ;)
Pozdrawiam S.CH.

spalon

Dla mnie Tidal to przede wszystkim możliwość poznawania muzyki której nie znam no i oczywiście wygoda jak mam ochotę czegoś posłuchać to łatwiej wybrać coś z biblioteki Tidal niż poszukać na półce.

Pablo_NL

No cena za którą mogę go kupić jest trochę inna, tzn. ok. 400€ za nowy.

Pablo_NL

Cytat: spalon w Styczeń 28, 2019, 08:40Mam od kilku miesięcy ten odtwarzacz
A możesz coś napisać o dźwięku?

merlin1973

Cytat: Pablo_NL w Styczeń 28, 2019, 11:38tzn. ok. 400€ za nowy.
gdzie tyle kosztuje? u mnie 499€
Pozdrawiam S.CH.

Pablo_NL

#9
dokładnie 420€ w MM Holandia, była promocja on-line do wczoraj

spalon

Trudno mi go opisać , jak wiadomo wszystko zależy od reszty systemu w jakim gra , jest sporo pozytywnych opinii w sieci więc nie będę tego powielał .
Reaguje fantastycznie na gęste pliki , tutaj nie trzeba się domyślać zastanawiać słychać to doskonale , oczywiście mam na myśli materiał który jest dobrze zrealizowany bo jak jest kiszka to tak pozostanie a wręcz odtwarzacz to jeszcze bardziej obnaży .
Tak że jeśli jest taka możliwość warto mu podać gęste pliki wtedy pokaże w pełni co potrafi .
Po mimo że jest dość szczegółowy to prezentowane brzmienie nie jest pozbawione muzykalności .

Do tej pory nie bardzo lubiłem tego typu urządzenia wielofunkcyjne jakoś mnie to nie przekonywało a jeszcze w między czasie słuchałem kilku odtwarzaczy na których tak na prawdę nie było czuć różnicy pomiędzy gęstością plików , miałem wrażenie że po prostu tuszują wszystko by dobrze brzmieć lub gdy już ta różnica była to były to straszne suchotniki których zbyt długo nie można było słuchać bo bym się zmęczył . Tutaj jest inaczej , podoba mi się i jego brzmienie jak również duża funkcjonalność .
   

frywolny trucht

Cytat: Pablo_NL w Styczeń 28, 2019, 12:38
dokładnie 420€ w MM Holandia, była promocja on-line do wczoraj

Na który model?
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Pablo_NL

6170 Black, teraz widzę ze cena jest na poziomie 525€

kazan

Kuzma Stabi SD + Stogi Ref313VTA + Dynavector DV-20X2LO , Jelco 750EB + Ortofon MC10 Supreme ,Dynavector DV-10X5 (shibata) , Husaria .
Burmester 051+052 , Kudos Super 10

spalon

I co  Pablo_NL ostatecznie podjąłeś decyzję ?

Pablo_NL

Tak, nawet dwie.
Onkyo przyjechało, pograło kilka dni i wróciło. Nie dlatego że gra źle, że ma jakieś rażące wady, ale nie odpowiadał mi do końca dźwięk. Gra dla mnie zbyt lekko, brakuje dociążenia w wyższym basie a i średnica jakoś jest schowana. Raszta jest wzorowo, nawet bardziej. Scena, stereofonia, rozdzielczość itd, ale szybko mnie to nudziło. Wpięte w dwa systemy - podobne wrażenia.
Być może, gdybym miał lampę inaczej by się zgrało, niestety mam (miałem) na tyle transparentny system, że słuchanie muzyki z Onkyo było tylko słuchaniem a nie odkrywaniem. Cokolwiek leciało, brzmiało zawsze bardzo podobnie. Stereofonia i rozdzielczość nie zastąpi prawdziwego brzmienia i barwy instrumentów, różnorodności uderzeń stopy lub werbla w perkusji itd. Gdyby udało się połączyć te wszystkie cechy w jedno, byłby to dla mnie idealny grajek.
Planuję zakup nowej integry (może lampa, może końcówki albo hybrydę) i być może wrócę jeszcze do tematu tego Onkyo.

frywolny trucht

#16
Którego słuchałeś? Jest jeszcze taki wynalazek: https://www.infoaudio.pl/artykul/1542,marantz-na6006-audiofilski-odtwarzacz-sieciowy
O tyle ciekawy, że ma BT, tuner, DAB i wejście cyfrowe.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Pablo_NL

Miałem u siebie 6170, podłączony po analogu bo na tym mi zależało.
Tego Marantza ma mój kolega, cóż - Onkyo dla mnie lepiej gra i to o wiele. Nie zauważyłem aby Marantz miał tuner i DAB, ale może nie zwróciłem do końca na to uwagi. Na pewno może za to działać z końcówką jako preamp

frywolny trucht

Chodzi mi po głowie takie wszystkomające peryferium i widzę, że łatwo nie będzie  ::)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Pablo_NL

Słuchałem już kilku grajków do ok 1000 euro i dźwiękowo onkyo 6170 dla mnie wygrywa póki co.
Mam w głowie coś takiego jak Mcintosh 252, ale jeśli zdecyduję się na niego, braknie na grajka - to już mnie porysuje ładnie po kieszeni. Myślę również o LAR IA 200H, wtedy spróbuję jeszcze raz to Onkyo