Czy warto kupić ten CD Player?

Zaczęty przez muda44, Luty 02, 2019, 20:39

Poprzedni wątek - Następny wątek

muda44

Cytat: jimmi w Luty 05, 2019, 16:19
Napisz mi na priv. Ja w tym roku nic nie zmieniam, a przynajmniej poczytam co nie co.  >:D

Nie obraź się ale ten model ciężko kupić a obiecałem koledze ;)

marekw 76

Oj Marcin, dawaj.
Przecież i tak nie zostaniesz z nim zbyt długo  ;D
stereo: Musical Fidelity M8XI,Ad Fontes z dwoma ramionami + AT-OC9ML/ll + Philips GP500 + NUDAmini (MM/MC)
Lector CDP 7tl; Denon 3910; Teac V 5000; YB Zonda S.
K.D: Marantz SR 6007; Tonsil Siesta 5.0; STX S 250 n

GB

PD S06. Czy ktoś ma? Może napisać o dźwięku.

______________
Pozdrawiam,
GB

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

McGyver

Cytat: GB w Luty 06, 2019, 22:07Czy ktoś ma?
Ja mam PD-S06 na półce. Pierwszy raz testowałem go w 1997 roku. Kosztował wtedy nowy w sklepie 2199zł.  Porównywałem go ze wszystkim co miałem w zasięgu ręki. Wyraźnie przegrał z Marazmem CD67SE, a to przecież żaden mistrz. Dziś za dwudziestoletnią używkę wołają na allegro 2000zł lub więcej, co wobec jego pierwotnej ceny sklepowej jest kompletnym absurdem.
Ale za wygląd PD-S06 ma u mnie piątala.

muda44

Cytat: marekw 76 w Luty 06, 2019, 21:41
Oj Marcin, dawaj.
Przecież i tak nie zostaniesz z nim zbyt długo  ;D

Raczej zostanę . Po tych wzmacniaczach tranzystorowych które miałem ten jest najlepszy a w sumie z fabrycznych najtańszy .
Żeby go przeskoczyć zostaje SET w stylu powiedzmy Air Tight czy innych podobnej klasy ale do tego trzeba kolumn które będą za duże do mojego pokoju ...

muda44

Cytat: GB w Luty 06, 2019, 22:07
PD S06. Czy ktoś ma? Może napisać o dźwięku.

______________
Pozdrawiam,
GB



Lepszy jest PD-50 a jak ma być złoto ładnie i też lepiej to Sony CDP-X505ES

McGyver

Zapomniałem napisać, PD-S06 jest wręcz znakomity do lampizacji, ale warto go brać pod uwagę do tego celu tylko w wypadku jeżeli uda się zakupić ładny egzemplarz za 900-1100zł.

GB

Cytat: muda44 w Luty 06, 2019, 22:36
Cytat: GB w Luty 06, 2019, 22:07
PD S06. Czy ktoś ma? Może napisać o dźwięku.

______________
Pozdrawiam,
GB



Lepszy jest PD-50 a jak ma być złoto ładnie i też lepiej to Sony CDP-X505ES
A masz może Sony X777ES?

To pod lampę się nada?

Pozdrawiam.

______________
Pozdrawiam
Grzegorz


GB

Cytat: McGyver w Luty 07, 2019, 11:23
Cytat: GB w Luty 07, 2019, 06:47Sony X777ES?

To pod lampę się nada?
Nie.
Nie ma oba pytania? Czy chodzi o lampę?

Pozdrawiam.

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

McGyver

Konwertery zastosowane w znakomitej większości odtwarzaczy Sony ES dość słabo współpracują z lampowymi stopniami analogowymi, więc sens ich przebudowywania jest mocno problematyczny. A dochodzi do tego jeszcze kwestia niedostępnych laserów.
Sytuację pogarsza fakt że tańsze egzemplarze Sony ES bywają często wykupywane jako "dawcy organów" dla Esotericów, Accuphasów, McIntoshów i Wadii.

Piterski

Cytat: McGyver w Luty 07, 2019, 12:43Konwertery zastosowane w znakomitej większości odtwarzaczy Sony ES dość słabo współpracują z lampowymi stopniami analogowymi, więc sens ich przebudowywania jest mocno problematyczny.

Mam znajomego, który stosuje stopnie lampowe w odtwarzaczach Sony.
Nie znam szczegółów ale pewnie nadarzy się okazja to porównam jak wypada XA50ES w porównaniu do takiego modyfikowanego odtwarzacza Sony tylko to jest model ze starszej serii CDP 779ES.

Teraz słucham Denona DCD-755AR, którego modyfikował McGyver. Nie wiem jaki obecnie byłby koszt takiej zabawy ale gra mi to w sposób zbliżony to Marantza 17KI Signature.Lampy jakie tam są to podobnież Telefunkeny.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

GB



Cytat: Piterski w Luty 07, 2019, 12:51
Teraz słucham Denona DCD-755AR, którego modyfikował McGyver. Nie wiem jaki obecnie byłby koszt takiej zabawy ale gra mi to w sposób zbliżony to Marantza 17KI Signature.Lampy jakie tam są to podobnież Telefunkeny.
Masz na myśli tego? Nie znam się na CD'akch, interesuje mnie ciepłe lampowe brzmienie. Napisałbyś coś więcej o ty marantz?

http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=7696413708

Pozdrawiam.

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

Piterski

Nie zupełnie, było kilka wariantów CD-17. Ja mam na myśli tego 17 KI Signature.
Z zewnątrz wyróżnia się tą złotą płytką z napisem KI Signature.
Kolor szampański obudowy też miał takie oznaczenie, bo miałem go w oczekiwaniu na moją czarną wersje.

PS. Nie porównywałem z innymi wariantami CD-17 ale pamiętam, że urzytkownicy pisali że są pomiędzy nimi różnice w brzmieniu.
Miałem chrapkę na wersję CD-14 ale była dla mnie za droga. Kupowałem go w sklepie.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

McGyver

Cytat: Piterski w Luty 07, 2019, 12:51Mam znajomego, który stosuje stopnie lampowe w odtwarzaczach Sony.
Bo się da, nie twierdzę że nie. Moim zdaniem jednak przebudowa analogówek w Sony ES na lampowe nie ma uzasadnienia ekonomicznego bo mniejszym nakładem pracy i środków lepsze rezultaty brzmieniowe da się uzyskać choćby z Denonów DCD2700, DCD1650 itp. (a ponadto do nich są lasery na każde żądanie).
Cytat: Piterski w Luty 07, 2019, 12:51Teraz słucham Denona DCD-755AR, którego modyfikował McGyver. Nie wiem jaki obecnie byłby koszt takiej zabawy ale gra mi to w sposób zbliżony to Marantza 17KI Signature.Lampy jakie tam są to podobnież Telefunkeny.
DCD755 to taki entry level, chyba najtańszy na rynku cedek z Burr-Brownami PCM1702 na pokładzie. W oryginale gra tragicznie, Marantz CD17 by go rozwalcował. Po przebudowie metamorfoza. No i jak zwykle w układach lampowych, rezultat brzmieniowy wyraźnie zależy od tego ile kto zainwestuje w kondensatory sygnałowe.

McGyver

Cytat: GB w Luty 07, 2019, 14:14Masz na myśli tego? Nie znam się na CD'akch, interesuje mnie ciepłe lampowe brzmienie. Napisałbyś coś więcej o ty marantz?
Jak już kolega Piterski wspomniał, było kilka wersji CD17 plus odmiany na różne rynki. Najgorszy brzmieniowo był Mk3 oparty na tragicznych konwerterach Burr-Browna PCM1716, najlepszy był KI Signature, ale on jest znacząco droższy w zakupie od zwykłych wersji i iMHO jego zakup jest nieopłacalny.
Ze względu na brak miejsca w środku lampizacja tych odtwarzaczy jest mocno problematyczna, osobiście nie polecam.

Piterski

Cytat: McGyver w Luty 07, 2019, 14:39DCD755 to taki entry level, chyba najtańszy na rynku cedek z Burr-Brownami PCM1702 na pokładzie. W oryginale gra tragicznie, [...] Po przebudowie metamorfoza. No i jak zwykle w układach lampowych, rezultat brzmieniowy wyraźnie zależy od tego ile kto zainwestuje w kondensatory sygnałowe.

Po przebudowie gra faktycznie z klasą. Z tego co mi mówił kolega to dałeś do niego nowy zegar i osobne do niego zasilanie.
Kondesatory to Janseny, a właściciel wsadził dosyć drogie lampy Telefunkena. Nie wiem ile by taka wersja kosztowała teraz ale ta której słucham jest droższa od używanego 17KI Signature.

Cytat: McGyver w Luty 07, 2019, 14:46KI Signature, [...] jest znacząco droższy w zakupie od zwykłych wersji i iMHO jego zakup jest nieopłacalny. Ze względu na brak miejsca w środku lampizacja tych odtwarzaczy jest mocno problematyczna, osobiście nie polecam.
Dlaczego twoim zdaniem zakup tej wersji byłby nieopłacalny? Znacząco więcej tych CD-ków przeszło przez twoje ręce dlatego ciekaw jestem czym argumentujesz taki pogląd.
Oczywiście nie mam na myśli jego lampizacji bo sądzę, że on brzmi już wystarczająco analogowo i ma naprawdę ładną głębię sceny, z tych które słucham obecnie sądzę, że chyba najlepszą.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

McGyver

Cytat: Piterski w Luty 07, 2019, 15:38Dlaczego twoim zdaniem zakup tej wersji byłby nieopłacalny? Znacząco więcej tych CD-ków przeszło przez twoje ręce dlatego ciekaw jestem czym argumentujesz taki pogląd.
Oczywiście nie mam na myśli jego lampizacji bo sądzę, że on brzmi już wystarczająco analogowo i ma naprawdę ładną głębię sceny, z tych które słucham obecnie sądzę, że chyba najlepszą.
Ja na to spoglądam pod trochę innym kątem. Z punktu widzenia DIY ponosząc podobne koszty jak zakup 17KI da się z całym spokojem uzyskać lepszy rezultat brzmieniowy biorąc na warsztat i przebudowując tańszego cedeka, choćby takiego Denona DCD1450AR albo ślicznego Teaca CD-Z5000:



A co do samego 17KI to w środku nie ma miejsca na zrobienie sensownej lampizacji więc nie ma sensu teoretyzować.

muda44

Cytat: GB w Luty 07, 2019, 06:47
Cytat: muda44 w Luty 06, 2019, 22:36
Cytat: GB w Luty 06, 2019, 22:07
PD S06. Czy ktoś ma? Może napisać o dźwięku.

______________
Pozdrawiam,
GB



Lepszy jest PD-50 a jak ma być złoto ładnie i też lepiej to Sony CDP-X505ES
A masz może Sony X777ES?

To pod lampę się nada?

Pozdrawiam.



Nie , miałem 779ES .
505ES gra żywo , dynamicznie , bardzo dobrze ale nieco technicznie więc coś dalej powinno go łagodzić .
779ES to takie stereotypowe lampowe granie . Wycofana scena , barwnie , spokojniej z fajną rozdzielczością .
Takich CDeków się raczej nie przerabia . Kupujesz ładny stan , grasz a jego cena rośnie ;)
Dawcę lasera do nich dostaniesz za około 800zł ale powtórzę - nie znam przypadku by padł laser w tych wysokich Sony .

Piterski

ok.400-500zł to kwota wyjściowa do modyfikacji do tego lampy pewnie z minimum 800,=.
Ile trzeba by dać za resztę by uzyskać dźwięk znacząco lepszy?

Pytam o to z tego względu, że porządnie zrobiona lampizacja na poziomie też kosztuje.

Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Piterski

Cytat: muda44 w Luty 07, 2019, 16:03779ES to takie stereotypowe lampowe granie . Wycofana scena , barwnie, spokojniej z fajną rozdzielczością .

Kurcze to nie będzie łatwe ale teraz to tym bardziej muszę z ciekawości posłuchać po co oni go zlapizowali?
Wiem tyle, że gra z kolumnami Klipscha, a Sony z tego co dane było mi usłyszeć, uważałem zawsze za detaliczny z dużą ilością niuansów kosztem lekkiego ochłodzenia barwy.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

McGyver

Cytat: muda44 w Luty 07, 2019, 16:03Takich CDeków się raczej nie przerabia . Kupujesz ładny stan , grasz a jego cena rośnie
Tak, te cedeki mają rosnącą wartość kolekcjonerską.
Cytat: Piterski w Luty 07, 2019, 16:09
ok.400-500zł to kwota wyjściowa do modyfikacji do tego lampy pewnie z minimum 800,=.
Ile trzeba by dać za resztę by uzyskać dźwięk znacząco lepszy?
Pytam o to z tego względu, że porządnie zrobiona lampizacja na poziomie też kosztuje.
Jest wątek "CD player dla wariata", możesz zrobić samodzielnie.  A jak zagadasz do mnie to podpowiem w jakie elementy wartozainwestować więcej żeby były wyraźne korzyści brzmieniowe. Tam zdaje się Malg pisał że bardzo dobre brzmieniowo lampki Toshiby zakupił był za kwotę circa about 300zł/para. Kondensatory sygnałowe na dobrym poziomie to kwota od około 200zł za parę, a czasem trafiają się naprawdę fajne elementy z ogłoszenia za dobre pieniądze.

muda44

Cytat: Piterski w Luty 07, 2019, 16:18
Cytat: muda44 w Luty 07, 2019, 16:03779ES to takie stereotypowe lampowe granie . Wycofana scena , barwnie, spokojniej z fajną rozdzielczością .

Kurcze to nie będzie łatwe ale teraz to tym bardziej muszę z ciekawości posłuchać po co oni go zlapizowali?
Wiem tyle, że gra z kolumnami Klipscha, a Sony z tego co dane było mi usłyszeć, uważałem zawsze za detaliczny z dużą ilością niuansów kosztem lekkiego ochłodzenia barwy.


779ES gra zupełnie inaczej niż Twój XA50ES , tak samo inaczej gra X505ES ale jemu bliżej do Twojego .

Piterski

Cytat: McGyver w Luty 07, 2019, 16:33Jest wątek "CD player dla wariata", możesz zrobić samodzielnie.
Słuchaliśmy z Grzesiem u niego obu CD. Zarówno "wariata" jak i Denona 755. Ten którego obecnie słucham jest od niego.
"Wariata" zrobił dla wprawy na próbę, więc mocno w niego nie inwestował. Poprawę brzmienia uzyskał niewątpliwie ale z 755 nawet nie ma co go porównywać, to jest wyraźna różnica nie tylko w niuansach. No ale w to już wpompował wymierną kwotę pieniędzy.
Najbardziej komfortową sytuacją jest jednak posłuchać jak gra taki zmodyfikowany CD.

Ja chciałem się tylko zapoznać z efektem takiej modyfikacji. Chciałem lepiej zrozumieć o czym piszesz w kontekście modyfikacji brzmienia.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

gabler

A mnie zachciało się Arcama CD 23t na przetworniku RingDac, stoi od wczoraj i pogrywa no i muszę powiedzieć, że całkiem konkretnie.