Roksan K3 CD Di

Zaczęty przez frywolny trucht, Grudzień 17, 2019, 16:30

Poprzedni wątek - Następny wątek

frywolny trucht

Tak patrzę, że nie zostawiłem żadnego kierunkowskazu do działu o CD. Nadrabiam:

http://audiomaniacy.pl/index.php?topic=3066.0 i zaczynam snuć opowieść w przeznaczonym do tego miejscu.

Jakiś czas temu odtwarzacz zaczął mieć fochy na pewnych konkretnych płytach. Z początku terkotał cicho, a na innych grał bez zająknięcia. Ewidentnie niektórych wydawnictw nie lubił i to nie były jakieś piraty czy komputerowe CD-R. Z czasem terkotanie narastało i stało się uciążliwe, a jak zaczął mi cenzurować niektóre nowe zakupy, a nawet przeskakiwać- nie było wyjścia. Serwis gwarancyjny wita.

Dystrybutorem w Polsce jest Audio Center Poland. Przysłali kuriera, przyjęli przesyłkę, poddali diagnostyce. Wszystko było pisane na mejla. Po czym nastąpiła cisza.
Okazało się, że drobna regulacja przerodziła się w poważną usterkę, sprzęt wysłano do UK. Do producenta. I dalej cisza. Mija miesiąc, ja zaczynam się rozglądać w temacie praw konsumenta i nie znajdując nic ciekawe by jakoś ich pogonić, czekałem. Parę dni temu Audio Center Poland zaczął wysyłać mejle, że odebrali pakę z UK,  że przygotowują do nadania, no i że jedzie do mnie kurier. Dziś dotarł  ::) Patrzę, paczka nieuszkodzona, puszczam kuriera. Rozpakowuję, rozpakowuję z kolejnych warstw kokonu i na sam koniec stawiam odtwarzacz na bocznej ściance i słyszę jak w środku leci coś jak śrubka. Bujam odtwarzaczem, wygląda, że tylko jedna. Nie widzę plomb, to sru śrubokręt w dłoń i oto jest. Mała srebrna śrubka, której nie potrafię dopasować do żadnego miejsca. Widać w bonusie dail. Odpalam CD- działa. Cisza :)

Raport z naprawy:
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

vasa

Czyli pełen sukces. Cukierka naprawili.
Śrubkę w ramach prezentu świątecznego przysłali [emoji4]
Gramofon można teraz w kąt odstawić i delektować się dźwiękiem bez trzasków.
[emoji318][emoji268][emoji403]


[emoji377][emoji1634]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

muda44

Długo od nowości nie pograł  :censored:

frywolny trucht

Korzystając z okazji parę rozbieranych zdjęć. Ta niebieska płytka pod napędem to listwa LED, która świeci romantycznie pod obudową na biało lub niebiesko, wskazując skąd odtwarzacz bierze sygnał .
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Kangie

Serwis TSA, no no no ;)

frywolny trucht

Na pierwszym zdjęciu poniżej widać szczelinę, którą świeci, oraz dwa przełączniki. Tym niżej odpala się odtwarzacz, tym wyżej zmienia wejście sygnału do DAC-a w odtwarzaczu. Magiczne rozwiązania funkcjonalne. I te chuderlawe stopki  ::) ::)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Pboczek

W środku przewidzieli sporo wolnej przestrzeni. Pewnie na upgrade :).
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

rudy-102

Cytat: Pboczek w Grudzień 17, 2019, 17:37
W środku przewidzieli sporo wolnej przestrzeni. Pewnie na upgrade :).
Transformatory, lampy itd. 😋

frywolny trucht

Nie znam się, ale rozumiem, że napęd to jakiś komputerowy wypust? Dużo plastiku. Doceniam komfortową przestrzeń dla chomika we wnętrzu, ale szacunku! To obecnie kosztuje.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Pboczek

Frywolny za 15 koła to mógłby być już niezły odtwarzacz cd (z fabrycznymi upgrejdami).
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

Pboczek


Cytat: frywolny trucht w Grudzień 17, 2019, 18:40Doceniam komfortową przestrzeń dla chomika we wnętrzu, ale szacunku! To obecnie kosztuje.
😁

Na pewno jest lepszy od tego za 3500 zł.
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

frywolny trucht

Wiesz. Z jednej strony jestem taniofilem, z drugiej pół facebooka z grupy winylowej za cenę tego odtwarzacza kupiłoby zajebiste, używane gramofony. Miałem taki okres, że drwiłem z audiofilskiego powietrza we wnętrzu. Cyrus się zawstydził i zmniejszył obudowy. Natomiast miałem też sporo sprzętów upchanych po korek, które wcale nie grały lepiej. Roksan ma posraną ergonomię, ale jak już gra- to paru taniofilów mogłoby wypaść z kapci- jako i ja wypadłem.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Pboczek

Jeżeli gra jak trzeba, to wszystko gra.
Zawsze mnie zastanawia oszczędność materiałowa w większości nowych urządzeń i to jaką kasę za nie krzyczą. Ale było nie było technika idzie do przodu, może to samo można dzisiaj uzyskać mniejszym nakładem kosztów, a cenę zostawić wysoką. Nie wiemy też jak drogie podzespoły siedzą w tym K3?
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite