Menu główne

HECO

Zaczęty przez muda44, Kwiecień 29, 2018, 11:11

Poprzedni wątek - Następny wątek

lolo2

#25
No jo.  Kapusta zaspamowal to teraz cale hdtv przyjdzie do tego tematu :) 

Kejup, nowych heco celan raczej nie warto kupowac. Uzywki jak najbardziej bo maja dobre ceny.  Wypozycz odsluchaj bedziesz wiedzial co i jak.

Kejup

Hej. No właśnie taki mam plan. Nowe drogie ale używki jak najbardziej. Kiedyś gt702 ktoś sprzedawał za 4500 i to jest dobra cena jak dla mnie. Niby nie duża różnica między serią MS ale wykonanie bardziej podoba mi się Celanów.
Choć powiem szczerze że po cichu liczę że moje gs20 wypadną lepiej bo bym nie musiał kombinować hihi

kapusta7

Kejup a może Celan 902?
Są na allegro o dobrej cenie.

Kejup

Boję się że to za duże kolosy do moich 20m2.

lolo2

#29
Cytat: Kejup w Maj 13, 2018, 17:34
Boję się że to za duże kolosy do moich 20m2.

Bez sensu GSy wymienjac na Heco w ciemno. To ta sama polka cenowa, wiec moze sie okazac wymiana siekierki na kijek.


Te aurory to straszne krowy, wieksze od heco music style 1000

Aurora 1000
Wymiary (szer. x wys. x gł.)   235 x 1200 x 393 mm


Heco Music style 1000
Wymiary (szer. x wys. x gł.)   225 x 1130 x 353 mm

Heco celan 902
Wymiary (szer. x wys. x gł.)   277 x 1 205 x 415 mm

Heco New Statement
- Wymiary (szer. x wys. x gł.) 292 x 1245 x 450 mm (480 mm ze złączami)

Kejup

Spokojnie. Nie kupię ich bez sprawdzenia w domu i mowa tu o 702 bo reszta za wielka. Moje gs20 są fajne zgrabniutkie i zajmują mało miejsca a graję mega zaj...  Już nie mówiąc że takie małe tyrtki (mowa o gs20) wytwarzają tyle basu o takiej charakterystyce :-)
A myślę o sprawdzeniu Celanów bo jeśli okazały by się lepsze to może udało by się wymienić bez dużej dopłaty (oczywiście chodzi o używki).

muda44

#31
Cytat: lolo2 w Maj 12, 2018, 21:14
Cytat: muda44 w Maj 12, 2018, 21:06Kiedyś , na innym forum pisałem że to najlepszy wzmacniacz fabryczny poniżej 10 000zł ( brzmienie , moc , jakość elementów i jakość wykonania ) .

A Yamaha s2000?  Nie ma polotu do tego denka? Na audiostereo trochę sikają nad tym wzmakiem, że to on jest naj... w rozsądnych pieniądzach.


Ani 2000 ani 2100 .
Szanuję Yamahę za to że jako jedna z niewielu firm stosuje najwyższej jakości elementy ale w tych wzmacniaczach jak i AS3000 zapomnieli o transformatorach które są za małe .

Cytat: Kejup w Maj 13, 2018, 12:15
Witam.
Marcin cieszę się że Heco tak Ci spasowały i gratki :-)
Chyba jednak będe musiał sprawdzić u siebie Celany bo mi nie dadzą spokoju.

Celany grają inaczej od Aurory a 356BEE z modem idealnie pasuje do Aurora 1000 .
Z Celanami może być za ostro i brak spójności .
Wypożycz i sam się przekonaj ;)

Ja bym wypożyczył Aurory 1000 a jakby okazały się za duże to model niższy . Pamiętaj że co 2x20cm na basie to nie 2x18cm .








Kejup

Hehe basu nigdy za wiele :-)
A tak na poważnie to może w tym tygodniu remont skończę i przywiozę wszystkie graty. Muszę je podłączyć i sprawdzić czy i jak akustyka się zmieniła. A potem może uda się przytargać na testy od brata Heco MS900.

muda44

Ponoć Aurory grają ciut przejrzyściej od MS , no i znowu MS900 to 17 a nie 20cm na basie.
Wypożycz , to nic nie kosztuje ;)

kapusta7

Miałem Style, i według mnie Style lepiej wyglądają od Aurora.

muda44

Cytat: kapusta7 w Maj 14, 2018, 20:16
Miałem Style, i według mnie Style lepiej wyglądają od Aurora.

Kwestia gustu ;)
Mi się już znudziły " srebrne " pierścienie wokół głośników .


kapusta7

No dokładnie
Mi w sumie nie chodzi o te pierścienie.
Głównie chodzi mi o ten wrąbek po bokach kolumny,
Jakoś to mi się nie widzi, być może na żywo lepiej to wygląda.

muda44

Na zdjęciach wygląda tak sobie ale bez niego , na żywo  " smutno " by wyglądały.

Denon jutro wraca do sklepu a lampa w drodze .
Unison Reserach Triode 25 z DAC .
Kilka razy zamierzałem go posłuchać a teraz mając kolumny o wysokiej sprawności tym bardziej jestem ciekaw jak zagra . W środku dobrej i bardzo dobrej jakości elementy , funkcja trioda / pentoda i dwie pozycje głębokości sprzężenia zwrotnego . Jak do tego dodać różnie grające lampy mamy niezłe możliwości dobrania brzmienia .

kapusta7

Jaki denon wraca do sklepu?

lolo2

#39
Cytat: kapusta7 w Maj 14, 2018, 20:48
Jaki denon wraca do sklepu?


No ten naj naj naj....


Cytat: muda44 w Maj 13, 2018, 20:23

Celany grają inaczej od Aurory a 356BEE z modem idealnie pasuje do Aurora 1000 .
Z Celanami może być za ostro i brak spójności .
Wypożycz i sam się przekonaj ;)


Skad wiesz ze ostrzej jak nie sluchales?

muda44

Nie , ale wiem o tym z pewnego źródła , kogoś kto sprzedaje Heco. Co nie znaczy że kolumny są ostre ale z tym NADem kolegi może być zbyt ostro / jasno .

A co do Denona PMA-2020AE ...
Z Aurora 1000 gra niezwykle szybko , dynamicznie , dokładnie , klarownie . Góry jest nieco więcej niż być powinno , za to bas się wyrównuje .
Aurory mają podkreślony średni bas ,  Denon ma mocniej zaznaczony wyższy bas - stopę . Ta moc , siła bierze się nie z ilości a z jego szybkości dzięki czemu bas całości ma i stopę i mięcho . Do tego ta moc przy 4 omach w połączeniu z wysoką sprawnością tych kolumn sprawia że nawet ci którzy lubią bardzo głośno słuchać będą mieli problemy dojechać do granic możliwości zestawu ;)
Głośność rośnie a wzmacniacz nie łapie zadyszki . Jest moc i niesamowita szybkość , uderzenie i czystość .

Szkoda że ten model nie jest już produkowany i ciężko dostępny nowy czy używany .

lolo2

Jeszcze troche tych danonkow jest nowych, a uzywane pojawiaja sie na biezaco. Najgorsze jest to ze nie ma w czarnym kolorze tego denka. (dziadka a100 pomijam)


Lampa dotarla?

kapusta7

A co sądzisz o Monitor Audio Silver 10?

muda44

Cytat: lolo2 w Maj 15, 2018, 18:25
Jeszcze troche tych danonkow jest nowych, a uzywane pojawiaja sie na biezaco. Najgorsze jest to ze nie ma w czarnym kolorze tego denka. (dziadka a100 pomijam)


Lampa dotarla?

Gdzie ?
Ogłoszenia są ale dostępny był jeden który miał być nowy a okazało się ze ma liczne ślady używania , porysowaną gałkę głośności i karton który przeżył niejedną podróż ...


Jest , wygrzewa się ...



lolo2

Na allegro, do wyczerpania zapasow.

Nowy 3 lata gwarancji.
http://allegro.pl/denon-pma-2020ae-premium-silver-wysylka-gratis-i7206785544.html


Ta lampka strasznie mala sie wydaje

muda44

Cytat: kapusta7 w Maj 15, 2018, 18:26
A co sądzisz o Monitor Audio Silver 10?

Nie znam .
Z tańszych jakie miałem to Kef R300 , 500 , 700 , LS50.
Harpia Amstaff w różnych wersjach , Dynaudio Focus 140 , Chario Delphinus , ProAac 100 , Dali Coupe .
Kilka DIY ale to bez znaczenia .

Droższe to Kef R900 , Diapason Adamantes , Dynaudio Spec 25 , Harpia Monk , Kef Reference 5 .

Tych których nie słuchałem u siebie nie wymieniam .

muda44

Cytat: lolo2 w Maj 15, 2018, 18:49
Na allegro, do wyczerpania zapasow.

Nowy 3 lata gwarancji.
http://allegro.pl/denon-pma-2020ae-premium-silver-wysylka-gratis-i7206785544.html


Ta lampka strasznie mala sie wydaje

Zadzwoń i sam sprawdź .



Stolik jest duży , kolumny wielkie ,  PMA-2020AE to też kolos .
Na ich tle jest mniejszy ;)


kapusta7

Muda, mógłbyś mi odpowiedzieć ? ;)

muda44

Cytat: kapusta7 w Maj 15, 2018, 18:59
Muda, mógłbyś mi odpowiedzieć ? ;)

Przecież wyżej odpisałem . Nie znam .

http://www.avtest.pl/zestawy-glosnikowe/item/32-monitor-audio-silver-10?showall=1

Według testu specyficzne ...

kapusta7

Nie zauważyłem, sorki.