Bezpiecznik i spółka

Zaczęty przez Wieszatiel, Listopad 16, 2016, 12:22

Poprzedni wątek - Następny wątek

bum1234

Cytat: rudy-102 w Marzec 28, 2017, 15:21
Po kilku dniach słuchania mogę powiedzieć, że w przypadku Denona 3910 dało to pozytywny efekt, natomiast w przypadku samego wzmacniacza to chyba nie potrafię usłyszeć różnicy.
Odtwarzanie płyt winylowych - zero zmian.
Odtwarzanie płyt CD - zauważalna poprawa.

Jest to o tyle dziwne, że audiofilska teoria mówi, że zmiany w brzmieniu powodowane są zmianami natężenia prądu płynącego przez bezpiecznik i o ile we wzmacniaczu takie zmiany jak najbardziej występują, to w odtwarzaczu CD pobór prądu jest raczej stały ;)

Piterski

Wizę "oczko" ale dlaczego "stały"? Przecież pracuje napęd zmieniając prędkość obrotową, pracuje serwomechanizm czytnika laserowego, a i sygnał elektryczny wysyłany do wzmacniacza też nie ustalony na jednym poziomie. Nie wiem co jest modulowane w tym sygnale ale nie jest to przecież stały przepływ prądu.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

bum1234

Cytat: Piterski w Marzec 28, 2017, 17:06
Wizę "oczko" ale dlaczego "stały"? Przecież pracuje napęd zmieniając prędkość obrotową, pracuje serwomechanizm czytnika laserowego, a i sygnał elektryczny wysyłany do wzmacniacza też nie ustalony na jednym poziomie. Nie wiem co jest modulowane w tym sygnale ale nie jest to przecież stały przepływ prądu.


Sygnał jest oczywiście zmienny, ale wzmacniacze sygnału w odtwarzaczach pracują w klasie A, moc jest znikoma, a poza momentami startu silników i zmian ścieżek, napęd pracuje stabilnie i nie ma drastycznych zmian poboru prądu.

Oczko znalazło się w moim wpisie dlatego, że nawet we wzmacniaczach, w których pobór prądu zmienia się znacznie, wywoływane tymi zmianami termiczne zmiany parametrów bezpiecznika są za małe, by miało to jakikolwiek wpływ na to, co się dzieje na wyjściu wzmacniacza.

MAC

Piszcie sobie co chcecie ale jak dla mnie gra lepiej na tych srebrzonych bezpiecznikach. Zapewne podświadomość ale jakoś tak to wszystko jeszcze więcej werwy nabrało.
Nie wymieniłem jedynie w Linnie. Jestem wierzący ale nie aż tak głębokiej wiary żeby uwierzyć, że bezpiecznik pozytywnie wpłynie na zasilacz impulsowy  ;D

frywolny trucht

A próbowałeś już kierunkowość? Czytam, że to też może być istotne.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

MAC


frywolny trucht

i nie jest w tym zdaniu odosobnony  :o
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

gratefullde

No ale ale. System gra cały. Gra jak jego najsłabsze ogniwo. Mózg to też część systemu. Wyparcie zatem pewnych idei może prowadzić do byle jakiego grania ;D ;D ;D
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

MAC

Cytat: frywolny trucht w Marzec 28, 2017, 19:10i nie jest w tym zdaniu odosobnony

Kierunkowość bezpiecznika prądu zmiennego powiadasz?  :o
Może i miałoby to sens gdybyś przed bezpiecznik wsadził jaką diodę prostowniczą a najlepiej ze ćtyry coby to zmienne prundzisko zmusić do przepływu w jednym kierunku ;)

frywolny trucht

Jednego Ruska ubiłem  ;D
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

miniabyr

Cytat: masza w Marzec 28, 2017, 18:33Zapewne podświadomość ale jakoś tak to wszystko jeszcze więcej werwy nabrało.
Kurcze jak wy boicie się  wszystkiego . Jak coś zmieniliście w waszym systemie i usłyszeliście zmianę to zaraz za to przepraszacie aby nie narazić się na śmieszność . Do niedawna kable nie grały a jak ktoś o tym mówił to go rozstrzeliwali . Jak coś zmieniacie i to słychać to znaczy że tak właśnie jest.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

frywolny trucht

Co ja widzę? Nie dość, że słyszy to ciągle usuwa konto. Ile to już lat?
;D
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Al Capone

#62
Co do kierunkowości bezpiecznika to sprawa jest banalnie prosta. Otóż dźwięk się zmienia bo jest w przeciwfazie.
Słyszałem, że kolejnym poziomem do którego dążą konstrukcje wzmacniaczy audiofilskich jest bi-bezpieczning, kiedy to ostateczną sygnaturę dźwięku będzie można kształtować również za pomocą doboru odpowiednich bezpieczników w zależności od zakresu częstotliwości jaki chcemy modyfikować.

A tak bardziej poważnie to czy ktoś z ciekawości próbował zamiast tego audiofilskiego bezpiecznika walnąć w jego miejsce kawałek zwykłego gwoździa? Przecież od razu z dymem sprzęt nie pójdzie. :)

MAC

Paweł, bo te zmiany są (jeśli są) na granicy percepcji i Science Fiction  :)

MAC

Cytat: frywolny trucht w Marzec 28, 2017, 19:28Co ja widzę? Nie dość, że słyszy to ciągle usuwa konto. Ile to już lat?

2012 rok... Wtedy to ja wierzyłem też w Św. Mikołaja  ;D

Co do konta to nie ode mnie zależało. Od razu po awanturze ze Skrzypczakiem wywalił mi hasło w kosmos i nawet nie miałem i nie mam możliwości zalogowania się żeby upomnieć sie o ten status  >:(

MAC

Cytat: Al Capone w Marzec 28, 2017, 19:28A tak bardziej poważnie to czy ktoś z ciekawości próbował zamiast tego audiofilskiego bezpiecznika walnąć w jego miejsce kawałek zwykłego gwoździa? Przecież od razu z dymem sprzęt nie pójdzie.

Na bank wtedy będzie słyszalna poprawa ale osobiście nie mam śmiałości. Mam w monoblokach 1,2kV  ;D ;D ;D
Melepeta próbował i pisze, że jest lepiej i ja mu wierzę.

vasa



Cytat: miniabyr w Marzec 28, 2017, 19:25Do niedawna kable nie grały a jak ktoś o tym mówił to go rozstrzeliwali.
A teraz to się zmieniło i zamiast pod ścianę to na audiofilski ołtarz :(
To jak z zamachem smoleńskim, mimo wysiłku i najszczerszych chęci - dowodów brak.
Ale jesteśmy głęboko przekonani że zamach był bo przecież musiał być 😱
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

miniabyr

Ja w swoim wzmaku wymieniłem dwa bezpieczniki . Przed i po była róznica . Tak samo jak z terminalami głośnikowymi .Jak dacie nędzne i zmienicie na lepszej jakości efekt słychać . Tu nie ma żadnego voodoo.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

Melepeta

Nie mam bezpieczników, to fakt. Wszystkie pominąłem. A gdy miałem, to niejednokrotnie słyszałem zmiany w graniu, po zmianie bezpieczników na lepsze. W niedzielę próbowałem z odwracaniem wtyczek w gniazdkach zasilających. I też słychać zmiany w zależności jak się podłączy wtyczkę schuko. Spróbowałem też dociążyć odtwarzacz CD płytą granitową circa 12 kg. I tu była największa poprawa. A wtyczki zostały w tym położeniu, gdzie lepiej gra.
I nie śmiać mi się tu ;)
To nie AS :)
Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.

rudy-102

Cytat: frywolny trucht w Marzec 28, 2017, 16:09jakiś dziwny. Nie widziałem takiego. Drucik nawinięty na żyłkę?
Ja miałem świderek jak korkociąg ???

rudy-102

Cytat: Melepeta w Marzec 28, 2017, 21:32A wtyczki zostały w tym położeniu, gdzie lepiej gra.
I nie śmiać mi się tu ;)
To akurat nie jest żadne voodoo i nie ma się co śmiać. Prawidłowe ustawienie fazy ma kolosalne znaczenie.

vasa



Cytat: Melepeta w Marzec 28, 2017, 21:32
I nie śmiać mi się tu ;)
To nie AS :)
Ja się nie śmieję. Ja tylko zwracam uwagę na dość istotną różnicę pomiędzy faktem a wrażeniem. Jeżeli po obrocie wtyczki bardziej Ci się podoba to jest wrażenie. Dopiero jeżeli jesteś w stanie stwierdzić na słuch jak jest wetknięta wtyczka to jest fakt.
A jeżeli jesteś to chyba melon zielonych wciąż czeka 💲💲💲
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

rudy-102

Vasa popróbuj u siebie z wtyczką. To na prawdę słychać. Tylko, że potem wszystkie elementy muszą mieć identycznie ustawioną fazę.

Melepeta

Z tym melonem, to jak z grą w trzy karty. Nikt chyba jeszcze nie wygrał.
Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.

vasa

Cytat: rudy-102 w Marzec 28, 2017, 21:43
Vasa popróbuj u siebie z wtyczką. To na prawdę słychać. Tylko, że potem wszystkie elementy muszą mieć identycznie ustawioną fazę.
Nie działa :(
Za dużo traf, prostowników i kondensatorów po drodze.
Cytat: Melepeta w Marzec 28, 2017, 21:47
Z tym melonem, to jak z grą w trzy karty. Nikt chyba jeszcze nie wygrał.
No właśnie.
Nikt nie był w stanie spełnić warunków.
Normalnie gupki jakieś 🤔


Ps. No dobra, ani mi w głowie jakąś wielką dyskusję wszczynać.
Miniabyr zagaił, ja odpowiedziałem i starczy 😎
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.