78 rpm

Zaczęty przez wojtek41, Lipiec 01, 2014, 14:05

Poprzedni wątek - Następny wątek

rudy-102

Dopiero dzisiaj posłuchałem po raz pierwszy szelaków na poważnie. Do tej pory raz na jakiś czas wyciągałem Duala spod szafy trochę posłuchałem (na igle ceramicznej), a potem chowałem.
Teraz Dual dostał nową wkładkę i własne miejsce w szafie z zabawkami. Jako przedwzmacniacz robi na razie stara Yamaha. Aż tak fajnego dźwięku się nie spodziewałem. Nawet żona pokiwała głową, że jest dobrze.
Radość wielka.

frywolny trucht

Ten Dual może być całkiem ciekawą opcją także na normalne winyle. Tak zakładam, bo mam dość bliskiego kuzyna. One grają ze sporym animuszem. Warto poszukać sobie koszyczków na podmianki wkładek.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

gratefullde

Przede wszystkim one się nienormalnie kręcą... sprawdzałem, mój kot wymiękł ;D
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

rudy-102

Cytat: frywolny trucht w Grudzień 16, 2016, 20:32One grają ze sporym animuszem
To racja. Jakość basu mnie zaskoczyła. Pozytywnie oczywiście.

wojtek41

Jak miło was poczytać.. :D

rudy-102

Na dzisiaj mam już dosyć słuchania szelaków. Dwadzieścia razy podnieść się z fotela, podejść, na kolana (bo Dual na dolnej półce), nałożyć płytę, wstać, w tył zwrot, na fotel. Za trzy minuty od nowa. Fitness sobie zrobiłem :).

wojtek41

Sam przyznasz, że szelaki mają ten niesamowity urok. Jak już się raz spróbuje....... ;)
Jaka wkładka..?

rudy-102


wojtek41

Też mam. Całkiem fajna z ładnym basem )
Wczoraj dostałem w prezencie 2 szelaki. Pierwszy to...


wojtek41

Druga to Fats Waller. Tylko label HMV.


rudy-102

Zaraz też się czymś pochwalę.

wojtek41

Ale i tak YT to nic w porównaniu z odsłuchem z szelaka. Tam są emocje... :D

gratefullde

Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

wojtek41


rudy-102

Bakterie


rudy-102

.

wojtek41

Pięknośći.... :)

rudy-102

+

wojtek41

Bessie....Zazdroszczę....Nie ma nic  :(

rudy-102

++

rudy-102

Cytat: wojtek41 w Grudzień 16, 2016, 21:45
Bessie....Zazdroszczę....Nie ma nic  :(
Udało mi się upolować :). Mam kilka. :)

wojtek41

Gdybyś chcial to kiedys sprzedać to wiesz gdzie uderzyć  :D
Nie no żartuję...Nie sądze abyś tak zrobił. Już jesteś trafiony i zatopiony w szelakach  :D

malg

a zdradzicie tajemnicę, gdzie wy na to polujecie,
bo zaczynam się ślinić jak oglądam


frywolny trucht

W Polszy ujowo.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

wojtek41

Trochę szwedzki ebay/ tradera. Głownie od kolekcjonerów prosto z domku. Uwielbiam takie spotkania i pogaduchy  :D