Beomaster 900 k

Zaczęty przez Mikut1982, Październik 06, 2018, 10:48

Poprzedni wątek - Następny wątek

spalon

Więc jeśli nikt nie wyciągnął wcześniej to tam będzie

rudy-102

Wstawiłem radio do pracowni. Niestety wewnętrzna antena już nie wystarcza. Musiałem sobie na razie z drutów pokombinować. Do tej pory pogrywało mi tam radio Lena2. Przeskok jakościowy jest niesamowity. Przy okazji znalazłem chyba idealna antenę do tego radia.


spalon

Być może to właśnie dobre rozwiązanie, ktoś z naszych kolegów na forum bardzo chwalił tą antenę

rudy-102

Ja ją chwaliłem tylko, że w wersji 75 Ohm. Ta jest na 240/300 Ohm i piszą, że idealna do starych lampowych odbiorników. :)

Mikut1982

Ile taka antena. Dobrze zbiera?

rudy-102

Kosztuje 14 euro, ale w wersji bez bananów, tylko z widełkami już tylko 3 z groszami. Zamówiłem taką na widełkach bo jakieś banany jeszcze mam chociaż te pomarańczowe kolorystycznie idealnie się wpasowują :) . Zamówiłem dopiero dzisiaj, ale jeśli antena działa tak samo dobrze jak podobna wersja na 75 Ohm, którą mam w mieszkaniu to powinno być bardzo dobrze.

Mikut1982

I jak radyjko zrobione, jest już ok.

rudy-102

Nic nie robiłem bo nie mam czasu. Przez następne dwa tygodnie łącznie z weekendami mam pracy od rana do późnego wieczora. Potem z wielką przyjemnością się zabiorę. Radio popiarduje sobie, ale tylko przez pierwsze dwie minuty i potem jest już super. Wygląda na to jak już pisaliśmy, że to będą kondensatory.

Mikut1982

Rozumiem Jak to jest z czasem Sam Mam mało a roboty dużo..

spalon

Pierwsze dwie minuty dla sprzętu który ma pięćdziesiąt lat to żaden problem ja bym tego chyba nawet nie ruszał

rudy-102

 :)

Chyba kupię drugiego. Jestem właśnie w trakcie wyhandlowania ceny. Żona była rozczarowana, że wyniosłem do pracy

Mikut1982

Kup zestaw z beovox ht 500.

rudy-102

Nie.  Ten 900K idealnie pasuje do starej komody w sypialni, a jakiś inny zestaw z zewnętrznymi głośnikami tylko by mi żonę rozdrażnił :).

A tak to nawet nie zauważy, że mam dwa ;).

McGyver

Cytat: rudy-102 w Listopad 22, 2018, 16:03
Nie.  Ten 900K idealnie pasuje do starej komody w sypialni, a jakiś inny zestaw z zewnętrznymi głośnikami tylko by mi żonę rozdrażnił :).

A tak to nawet nie zauważy, że mam dwa ;).
Pokaż.

rudy-102


LampowY

Cycki poka  ;D ;D ;D
:pij:

rudy-102

Jak chcesz  8)

Mikut1982

Z kad kupisz z all z polski czy gdzies z ebay.

Mikut1982

Tylko kup z czarnym frontem.. Taki jest ładniejszy

Mikut1982

A i życzę oby przyszedł sprawny i długo , długo służył.

Mikut1982

Jakby co to wbijaj na moj wątek co tylko chcesz. Bedzie poświęcony beomaster 900. 

rudy-102

No i nie będzie na razie drugiego.
Radio było z ogłoszenia, cena jest fajna, tylko że człowiek za skarby nie chce nadać paczki. Tylko i wyłącznie odbiór osobisty. 700 km po radio nie będę jechał :(.

rudy-102

Cytat: Mikut1982 w Listopad 22, 2018, 23:30Jakby co to wbijaj na moj wątek co tylko chcesz.
Sorry za tego potwora powyżej.  >:D

Mikut1982

Radyjko mialo bec z zagranicy ?  W polsce 300-350zl

rudy-102

Radyjko miało jechać z Austrii do Niemiec. Jakby się udało to i tak wszystko razem by było mniej niż połowa za pierwsze.