A to kable grały i nie tylko czyli wątek w pierwszej osobie.

Zaczęty przez dino, Listopad 19, 2018, 23:46

Poprzedni wątek - Następny wątek

dino

Cytat: rudy-102 w Listopad 18, 2019, 21:33Audio Master 22000EUR
Maria - awaria
Master-disaster
No musi być drogo bo bez tego by nie mogli żądać za "starter" z elipsą 10KPLN.
To tak jak z kablami.
Model "reference" kosztuje 40KPLN za dwa druty o długości 0.5m.  8) >:D
I ludność łyka za 6KPLN model "pro" bo "satndard" za 2KPLN to wstyd kupować  ;) :D

miniabyr

Cytat: dino w Listopad 18, 2019, 23:33Powinieneś ją Pawle kojarzyć z kultowych kompresorów optycznych używanych w studiach.
Tak oczywiście że znam i poniekąd stosuję używając  optycznych kompresorów z kart dsp Uniwersal Audio . Ale wiesz , to raczej narzędzie do świadomego kształtowania brzmienia .
Co do wkładki i jej brzmienia to trudno powiedzieć  bo grało to co prawda z topowymi klockami które są mi kompletnie obce . To fakt ,że grało przyzwoicie na materiale który RCM prezentował . To w sumie ciekawa propozycja zaproponowania czegoś nowego w dość skostniałym świecie drapaków. W gramofonie to zawsze albo jakieś super ramie ,super plinta ,super talerz . Wiem ,że Clearaudio ma też swój patent na wkładkę z zamontowanym mikro preampem  . Ale koszt to ok 10.000 euro . https://ccd.pl/clearaudio-absolute-phono-p3800/#  Podobno można zastosować do każdego ramienia Trzeba tylko wysłać ramię do fabryki a oni zamontują te urządzenie  "za darmo"
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

dino

Teraz wszystko w  w rękach producenta wkładek optycznych.
Albo zejdzie z cena i staną się popularne albo....

dino

Kabelek zrobiłem. Do gramiaka  ;D

vasa

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Piterski

Z jakiego kabla go wykonałeś? Jakie ma parametry fizyczne?
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

dino

Żyła w piance plus ekran.
Ahaja go kiedyś polecał. Jak przeczyta to może coś więcej napiszę.
Co do reszty to nie mam zielonego pojęcia czy ma jakieś ekstra moce poza faktem, że ma trzecią żyłę do uziomu.
Robię zestaw do domu znajomej wiec będzie do wykorzystana z jej gramiakiem IMG Stage Line (jak go najpierw naprawie).

dino

Moce mocami - w gramiaku uwalona wkładka (jeden kanał).
Co polecacie - ma być tania MM.
Może ktoś ma sensowną używaną wkładkę MM na zbyciu ?

frywolny trucht

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

vasa

Cytat: dino w Listopad 25, 2019, 19:35Co polecacie
Weź AT91 albo Ortofona OM10 i tyle. A jak będzie mało to się można wtedy zastanowić.
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

dino

Tania to tak do 140 PLN
Dźwięk hm... ma grać.  Ten gramiak to jakieś padło ale...
Do tego muszę dokupić amplituner 2.0 z siecią/tidalami/dab+ i graniem prze BT i WI-fi. Na razie najtańszy jest Pioneer.
Moim zdaniem gramofon ma być bo tak jest ciekawiej i modnie.
AT 91 mam z słabym zawieszeniem i gra w miarę ładnie ale prawie szoruje po płycie.
A co sadzicie o tym : https://allegro.pl/oferta/audio-technica-at95e-8716044957

vasa

Cytat: dino w Listopad 25, 2019, 20:37A co sadzicie o tym
Wkładkę (a przynajmniej samą igłę) to bym sugerował nową. Ta 95 pokazana przez Ciebie kosztuje stówę a nowa ~150 a nie wiesz co licytujesz.
A może taki rebrand :https://allegro.pl/oferta/wkladka-do-gramofonu-reloop-om-black-igla-8650037715
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

dino

A ta AT95 do dobra jest ?
Bo Ten re-brand raczej nie podejdzie ze względu na wysokość. Tak mi się wydaje a regulacji VTA nie ma.

vasa

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

il cattivo

Cytat: dino w Listopad 25, 2019, 21:14A ta AT95 do dobra jest ?

Zwykła, podstawowa wkładka, raczej lepsza, niż wymieniona tu wcześniej AT91. Miałem ją dawno temu, podwieszoną na ramieniu Adama, nie kłuła w uszy. Zresztą, była szeroko proponowana jako lepszy zamiennik dla naszych rodzimych MFek.

Jeśli ma to być wkłada na zasadzie "aby zagrało", to jest ok.

W razie czego mam na zbyciu Ortofona OM5 z niewielkim przebiegiem. Ale jest na pewno wyższy, niż AT95.


dyletant

At95 to całkiem przyzwoity cartridge. Miałem podwieszony na Fonice 601. Ucho cieszył DJ Artem. Dobry tracking.  Radosne granie. Na początek sporo radochy. Jakościowo dużo lepsze granie niż w automacie Denona DPF300 z dedykowaną igłą.

Niedostatku można się doszukać w basie. Nie ilości ale jego zróżnicowaniu, co oczywistym staje się dopiero przy porównaniu z droższymi wkładkami.
"Tanio" nie jest - 160 PLN... Niemniej nie drożej niż nie jeden kabel lub wtyki.
Plus jest taki, że w przypadku dragi przy ścieranie kurzy po urwaniu igły nowe wkłady jeszcze dostępne.

frywolny trucht

Cytat: dyletant w Listopad 26, 2019, 15:40Denona DPF300 z dedykowaną igłą


DP300-F? Tam była montowana AT91 bez logo firmy. To muł, bez siły i detalu. W dodatku spory nacisk w stosunku do epileptyków.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

rudy-102

Cytat: dino w Listopad 25, 2019, 17:59Żyła w piance plus ekran.
Ahaja go kiedyś polecał.
Jeśli to ten sam to jest to "Van-Damme-Silber-Low-Cap-55". U mnie wypadł strasznie słabo. Wysłałem go potem Malgowi do dalszych testów. On juz mniej narzekał :).

rudy-102

Cytat: dyletant w Listopad 26, 2019, 15:40Niedostatku można się doszukać w basie.
Mam wkładkę AT95, ale z igłą do szelaków (ATN 95/78). Akurat baraku jakości basu nie mogę jej zarzucić. Na moje to ciepła i dynamiczna wkładka, ale u mnie zawieszona jest na starym Dualu. W poważniejszych gramofonach może brzmieć inaczej. Dawno, dawno temu zawiesiłem ją jako zamiennik MF-100 na Danielu i po kilku dniach wróciłem do "emefki". Wtedy brakowało mi góry pasma.

dino

Dzięki za wiedzę  :D
Piszę do właścicielki, że musi wydać 160PLN na wkładkę  ;) I zamawiam tą AT95. W końcu to eliptyk  ;D ;D ;D

dino

Cytat: rudy-102 w Listopad 26, 2019, 17:37Jeśli to ten sam to jest to "Van-Damme-Silber-Low-Cap-55".
To raczej nie to - nie był silver tylko "echte" miedź. Nie ma też żadnego opisu na kablu i konstrukcja jest 2 x żyła w ekranie a pośrodku cienka linka miedziana jako masa.

ps. Rudy - oddawaj "biżu" naszego Króla  ;) >:D ;D

Kangie

Miałem na początku swojej przygody z audio AT95E. Pograłem pół roku i wystawiłem na sprzedaż. W ten sposób poznałem Robixa, który odkupił ją i odebrał osobiście w Galerii Dominikańskiej. Robixa i jego małżonkę ;)

dino

Cytat: Kangie w Listopad 26, 2019, 20:40Robixa i jego małżonkę
Bo występują wyłącznie w takiej kombinacji  :D :D :D

rudy-102

Cytat: dino w Listopad 26, 2019, 20:36Rudy - oddawaj "biżu" naszego Króla  ;) >:D
No jaja się porobiły. Dobrze, że tydzień przed włamem skończyłem tam pracę bo pewnie by mnie teraz wzywali na rozmowy. Ale krat nie nadpiłowałem jakby ktoś się pytał. 

A król nasz, a nie wasz :P

dino

Króla to se możecie wziąć straszny hulaka był a to u Was popularne  ;D ;D ;D - tylko "biżu" oddawajcie  >:D
Zaraz jeszcze dźwigną Micronowi Mona Lise z Luwru  8)