A to kable grały i nie tylko czyli wątek w pierwszej osobie.

Zaczęty przez dino, Listopad 19, 2018, 23:46

Poprzedni wątek - Następny wątek

dino

Cytat: rudy-102 w Październik 07, 2019, 21:49U mnie w biurze leży kilka dysków PATA. Kiedyś zapomniałem sprzedać, a teraz żal wyrzucić. Jak w końcu wybiorę się ze słuchawkami to mogę Ci dać w prezencie. Zaraz pójdę zobaczyć jaką mają pojemność.
Dzięki - ale już się udało z SATA więc raczej nie będą potrzebne. Ale sprawdź :) Może się Alexander skusi bo on ma mniejsze pudełko więc raczej dodatkowy interfejs nie wejdzie.

rudy-102

Niestety nie jest tego aż tyle co myślałem. Mam sporo SATA, ale PATA tylko drobiazgi: 40, 160 i 200 GB.

dino

Cytat: Alexander w Październik 07, 2019, 21:55Próbowałeś już zapisywać dźwięk w formacie dsd 5,6?
Nie.
Jest jeszcze u "mundrych" bo trza powalczyć z zasilaniem dysku. Na razie idzie z zewnętrznego zasilacza.
Potem trzeba przygotować macierz dyskową i kompa do obróbki (chce dodatkowo robić kopię 24/192).
W międzyczasie może Vasa zacznie u siebie wrzucać co ciekawsze perełki ze Swojej kolekcji.
Jak się uda zgromadzić konkretny zestaw ripów w dsd  to na starość (latające łapki i okulary jak denka od słoików) nie trzeba będzie się męczyć z gramiakiem :) - no może od święta  8) ;D.

nosferartur

Cytat: dino w Październik 07, 2019, 22:19Jak się uda zgromadzić konkretny zestaw ripów w dsd  to na starość (latające łapki i okulary jak denka od słoików) nie trzeba będzie się męczyć z gramiakiem

Zapomniałeś o najważniejszym... Jeśli już o tym myślisz to 5 Khz aparatu słuchowego właściwie zweryfikuje PATA, SATA i  SRATATATA, jak również DSD 5,6.  ;D
Zu Audio Druid, Zu Audio Mini Method sub, monobloki Antique Sound Lab AQ-1006(845), Hattor Audio Passive Preamplifier, Bel Canto CD 2, Sonore MicroRendu, Musical Paradise MP-D2 dac, gramofon Michell Gyro Dec + SME 309 + Benz Micro Glider SL , pre gramofonowe Gennett by Stanisław Dinter MC 100% lampy, Otari MX 5050 B2HD.

Piterski

Cytat: nosferartur w Październik 07, 2019, 23:03
Cytat: dino w Październik 07, 2019, 22:19Jak się uda zgromadzić konkretny zestaw ripów w dsd  to na starość (latające łapki i okulary jak denka od słoików) nie trzeba będzie się męczyć z gramiakiem

Zapomniałeś o najważniejszym... Jeśli już o tym myślisz to 5 Khz aparatu słuchowego właściwie zweryfikuje PATA, SATA i  SRATATATA, jak również DSD 5,6.  ;D
Nosferartur, to jest dobre  ;D
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Kangie

Dino sam sobie zrobi aparat słuchowy 5Hz - 50kHz.

I co? Szczęka opadła???? ;)

dino

Łukasz - koledzy nie doceniają "słyszących"  ;D ;D ;D
Bethoven komponował będąc głuchy to i my usłyszymy DSD na starość  8).
A co nagrane to ..nie zginie. Chociażby dla małolatów.
Jak im źli ludzie net wyłączą to zawsze zostanie własna płytoteka.

ps. zresztą wolę "słyszeć" DSD niż np kable. To dopiero będzie dramat na starość  ;)


nosferartur

Cytat: Kangie w Październik 08, 2019, 06:27I co? Szczęka opadła?

I na opadanie szczęki przyjdzie pora. Jednak nowe przysłowie (zmyśliłem na poczekaniu) głosi: ,,lepszy implant w paszczy, niż szczęka w szklance".  ;)

Cytat: Kangie w Październik 08, 2019, 06:27Dino sam sobie zrobi aparat słuchowy 5Hz - 50kHz.

Cytat: dino w Październik 08, 2019, 15:36A co nagrane to ..nie zginie. Chociażby dla małolatów.
Jak im źli ludzie net wyłączą to zawsze zostanie własna płytoteka.

Mam nadzieję, że z aparatu słuchowego 5Hz-50kHz nie zrezygnujesz byłaby jakaś szansa na starość. Chętnie kupiłbym takie urządzenie w miejsce sprzedawania swoich już bezużytecznych ,,gratów", by pozyskaną za nie kasą płacić za implanty.  :D
Zu Audio Druid, Zu Audio Mini Method sub, monobloki Antique Sound Lab AQ-1006(845), Hattor Audio Passive Preamplifier, Bel Canto CD 2, Sonore MicroRendu, Musical Paradise MP-D2 dac, gramofon Michell Gyro Dec + SME 309 + Benz Micro Glider SL , pre gramofonowe Gennett by Stanisław Dinter MC 100% lampy, Otari MX 5050 B2HD.

dino

Może do tego czasu zrobią jakiś interfejs zapinany elektrodami do łba bo nowe aparaty słuchowe są oparte na DSP a to zuo  >:D
Mikrofony pomiarowe kazałem koledze zadołować  ;D Będzie początek łańcucha   ;)

dino

No  :D
Korg wrócił od "mundrych" z dyskiem SATA 750GB.
Właśnie się pisze Caverna Magica w formacie 5,6MHz.

dino

Jesienne porządki.
A już za tydzień AVS2019  ;D

dino

Niby analogowy jestem ale przygotowania do digitalizacji trwają.
Macierz dyskowa przyjechała. Na razie 4,7TB (12 dysków 500MB) ale ma tą zaletę, ze w każdej chwili można dołożyć dyski (jak trochę kasy dojdzie).

dino

I nowe monitory do "centrum zarządzania światem" dojechały  ;D

cdt

Po co tyle dysków skoro można kupić jeden 4TB . Nie pytam złośliwie

dino

Tak jest:
- bezpiecznie
- elastycznie

Na razie ma wolne dyski 500GB i dlatego jest wpakowane 12 szt.
Jak zapełnię to pewnie kupie 6 szt 3 TB i wtedy będzie ok 12-15 TB. Dokładam, robię kopię z dotychczasowych plików  i 12 szt 500GB wylatuje :)
Mam "normalnego" małego 4 dyskowego NAS-a ale zawsze jest problem bo się w końcu zapełnia i nie jest do końca bezpieczny.
Z macierzą  jest o tyle fajnie, że oprócz bezpieczeństwa danych mogę w trakcie dokładać różne konfiguracje dysków.
Nie będzie chodziła na stałe (trochę wentylatory hałasują) a służyła za archiwum nagranych płyt.


dino

Zakupów pod projekty "digitalizacja +" ciąg dalszy.
Znana wyrocznia w wersji II ale upgradowana stosownym zestawem sprężyn do bodajże III.
Teraz zaczynam polowanie na nowe ramię  ;)
Nie ma oryginalnej slipmaty.

dino

A slipmate ma taką. Ciekawe czy to coś warte.

Alexander

Cytat: dino w Listopad 06, 2019, 22:13Teraz zaczynam polowanie na nowe ramię 
Wiesz na co będziesz polował, czy idziesz do "lasu" i ustrzelisz co będzie ciekawego?
A przy okazji masz fotkę w sam raz na avatar  ;)


wiki

Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

dino

Cytat: Alexander w Listopad 06, 2019, 22:25Wiesz na co będziesz polował, czy idziesz do "lasu" i ustrzelisz co będzie ciekawego?
A przy okazji masz fotkę w sam raz na avatar  ;)
Widziałem to i ..specjalnie zostawiłem.
Na początek to bym się chętnie pomacał z takim kawałkiem ładnie obrobionego akrylu powieszonego na igle  ;) :D :D

dino

Awatar awatarem - bardziej "duch analogu"  ;D ;D ;D
Macałeś się kiedyś z ta slipmatą ? Bo zaczynam szukać oryginalnej.

Alexander

Cytat: dino w Listopad 06, 2019, 22:33Na początek to bym się chętnie pomacał z takim kawałkiem ładnie obrobionego akrylu powieszonego na igle
To jest wykonalne, lecz pewnie bez pokrywy. Ile masz miejsca od osi obrotu talerza do narożnika podstawy?
Z taką matą nie miałem okoliczności. Pozostaje położyć na talerz i posłuchać. Orientujesz się jak z jej przewodnością elektryczną?

dino

To pomyślimy po AVS o "wykonalności"  :D
Nie wiem jak z przewodnością tego dziwadła. Ktoś coś o tym wspominał, ze "poprawia"  ;) dźwięk.
Jak wiesz jestem sceptycznie nastawiony do tego typu wynalazków ale na razie będę musiał tego używać.
Talerzyk do mocowania ramienia jest mimośrodowy więc ilość miejsca wyjdzie dopiero po zamocowaniu i ustawieniu ramienia.
W/g instrukcji ramie może mieć max 240mm.

Alexander

No to Houston mamy problem, bo od osi talerza do osi obrotu ramienia (znaczy do wspomnianej igły) potrzeba 300mm.
Jest to wykonalne z adapterem, ale pokrywa ma wtedy wolne...
To adapter pod mocowanie dla 9-calowego SME.