Warto? Czy nie warto kupić?

Zaczęty przez frywolny trucht, Czerwiec 01, 2014, 21:29

Poprzedni wątek - Następny wątek

Wireless

Cytat: frywolny trucht w Styczeń 05, 2015, 10:58
Przyszło mi do głowy, że Sondek, czy siedemdziesiątka piątka Lenco to dobre maszyny, odniosły sukces, sporo ich narobiono i dziś każdy najpierw spogląda w ich kierunku. Ale to- moim zdaniem- nudne szukać takiej, klasycznej, uznanej maszyny. Może lepiej poszukać maszyny, która wyprzedzała swój czas, grała podobnie dobrze, albo lepiej, ale czas nie obszedł się z nią łaskawie? Ocalić od zapomnienia :)
Rozumiem. I popieram :)
Pozdrawiam, Wireless

tatachabera

Wczoraj dostałem płytę z widocznym meniskiem - jak leży na talerzu to na krawędziach odstaje jakieś 1,5 - 2 mm. Czy jest szansa że to się wyprostuje, czy zwrócić ?
Denon DP-59L, Kenwood KD-8030, Pre Phono MPW,  DL-103R, AT-430E, Elac ESG 796, Emotiva XPA-2, Emotiva XSP-1, Aria 926, CT-S710, Denon 3910,
STR-GX70ES, ST-SB 920 QS

merlin1973

Pozdrawiam S.CH.

masza

Docisk i outer ring i po kłopocie :)

tatachabera

Brzmi normalnie choć trudno się do tego odnieść czy są jakieś różnice w dźwięku jeśli nie ma punktu odniesienia w postaci prostego placka.
Denon DP-59L, Kenwood KD-8030, Pre Phono MPW,  DL-103R, AT-430E, Elac ESG 796, Emotiva XPA-2, Emotiva XSP-1, Aria 926, CT-S710, Denon 3910,
STR-GX70ES, ST-SB 920 QS

gratefullde

bite zecen dupen klapen, oddaj tę płytę bo szkoda... wszystkiego szkoda :)

Cytat: masza w Luty 03, 2015, 10:57
Docisk i outer ring i po kłopocie :)

No :) I męcz się z nakładaniem tego dziadostwa. Następna celebra dochodzi :) Ale przy bardzo cennych i niestety krzywych krążkach to ma to sens. Chyba :)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

masza

Ja nie mam z tym kłopotu.
Gramiak stoi między monoblokami lampowymi,
Płyta jest jak na kebabie a siła odśrodkowa ją prostuje.


frywolny trucht

Odpaliłem sobie Rojka. Dałbym jajko uciąć, że była prosta na początku strony, wracam, żeby przełożyć, ustawiam i bydle faluje. Czaryyyyyy. Albo mam jakieś omamy.
tatachabera, jeśli fala, krzywizna ma łagodny przebieg, płyta 33 obr, wkładka nie kosztowała tryliona i nie słyszysz aby dźwięk falował w jakikolwiek sposób, był przesunięty na lewo czy prawo- to nie ma co się szarpać. Docisk pomoże jak płyta będzie denkiem do góry.

gratefullde

Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

elem

Cytat: frywolny trucht w Luty 03, 2015, 11:14Docisk pomoże jak płyta będzie denkiem do góry.

Odwrotnie tez pomoże, tylko to musi być zaciskany/zakręcany, szeroki na prawie cały label jak wspomniany przez miniabyra Clearaudio lub SME
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

frywolny trucht

Będę polemizował.

Rysunek A przedstawia sytuację gdy docisk o odpowiedniej masie lub dokręcany likwiduje problem płyty- miski.
Denko jest u góry i docisk ładnie sprawę załatwia.

Rysunek B przedstawia sytuację gdy denko jest na dole, a docisk ma niewielkie pole do popisu. Nawet jak wyprostuje przestrzeń pod sobą, to dalej krzywizna już leci jak leciała. Co gorsza...

Rysunek C przedstawia sytuację najczęstszą, gdy płyta jest najbardziej krzywa przy zewnętrznej krawędzi, a w okolicach labela potrafi być już zwyczajnie prosta. Wtedy jaki by ten docisk nie był, nie ma żadnego wpływu.

Poza tym Sansui i tak jest najlepsze :)

tatachabera

U mnie to wyglądało jak na rys. C . Płyta zwrócona - zamówiłem drugą, mam nadzieję że następna będzie prosta.
Denon DP-59L, Kenwood KD-8030, Pre Phono MPW,  DL-103R, AT-430E, Elac ESG 796, Emotiva XPA-2, Emotiva XSP-1, Aria 926, CT-S710, Denon 3910,
STR-GX70ES, ST-SB 920 QS

elem

Cytat: frywolny trucht w Luty 03, 2015, 15:51Będę polemizował.

złe proporcje na rysunku, docisk jest szerszy i działa. Może nie w 100% ale poprawia znacznie krzywiznę.

Oczywiście jak masz jakąś wadę, która zaczyna się przy końcu płyty , to juz tylko smietnik, oring albo prasowalnica Furutecha, szyby+słońce itp. Mówimy oczywiście o first press Kind of Blue. W innym wypadku szkoda czasu :)
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

masza


gratefullde

Krzywa plyta to kłopoty, nie tylko gastryczne, choć te przede wszystkim.  Bo jak zawieszenie wkladki dostanie popalić to zesrac się można.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

tatachabera

Czy z decentrowane tłoczenie płyty bądź nie idealne położenie dziury powodujące pływanie ramienia ma wpływ na dźwięk ?
Denon DP-59L, Kenwood KD-8030, Pre Phono MPW,  DL-103R, AT-430E, Elac ESG 796, Emotiva XPA-2, Emotiva XSP-1, Aria 926, CT-S710, Denon 3910,
STR-GX70ES, ST-SB 920 QS

kangie

Tak. Kolysanie i plywanie dzwieku. Pusc jakis ciagly ton i uslyszysz jak faluje. Bedzie tak jak z efektem gitarowym Chorus lub Flanger. No i szkoda zawieszenia wkladki.

P.S. Nie dziura, tylko otwor :-D ;-)

elem

Cytat: kangie w Luty 15, 2015, 12:53Nie dziura, tylko otwor

Ach, ta Twoja inżynierska precyzja  ;)

Wracając do pytania - tak, im większa decentryczność tym bardziej to słychać. Można próbować ręcznie metodą prób i błędów zmniejszyc to zjawisko. Jeśli płyta to jakiś rarytas, to zostawiam, jeśli nie,  to szukam centrycznej :)  Były gramofony z automatyczną  regulacją centryczności - Nakamichi, dwa typy, poszukaj na forum, gdzieś jest opis tego świetnego wynalazku.
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

frywolny trucht

Gdy decentryczność słychać, to znaczy, że wpływa destrukcyjnie na zawieszenie wkładki. Szczególnie trzeba uważać na płyty o prędkości 45 obr/min.

merlin1973

SCORPIONS MTV UNPLUGGED 3LP u mnie w MM za 14.99 €
czy ktoś ma? jak gra? bo cena śmieszna ;)
Pozdrawiam S.CH.

gratefullde

Warto. Świetny koncert. Panowie w formie. Bierz za tę kasę.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

WOY

Tu recenzja z Gitarzysty.
11 i 12 września 2013 w malowniczo położonym greckim amfiteatrze Lycabettus przed kilkutysięcznym tłumem niemiecki Scorpions zaprezentował się w wersji "bez prądu". Mam dość sceptyczny stosunek do albumów typu unplugged. Najbardziej drażni mnie sytuacja, kiedy wykonawca, nie wysilając się zbytnio, po prostu zamienia instrumenty elektryczne na akustyczne i nie dokłada do tego żadnych nowych pomysłów aranżacyjnych. Zawsze mam wtedy wrażenie, że chodzi o zwykłe naciąganie słuchacza i próbę wyciągnięcia kasy drugi raz za to samo. Z takim właśnie niepokojem sięgnąłem po album Scorpionsów ale już pierwszy utwór rozwiał wszelkie moje obawy. Dynamiczny w oryginale "Sting In The Tail" w bardzo pomysłowo zaaranżowanej wersji akustycznej z akordeonem, mandolinami, arsenałem gitar akustycznych, napędzany sekcją rytmiczną w postaci bębna basowego i klaskania pięknych pań, brzmi po prostu rewelacyjnie.

Na dwóch płytach CD dostajemy niespełna dwie godziny muzycznego spektaklu. Dobrze się stało, że nikt nie kombinował jak z obu koncertów dokonać jakiejś karkołomnej kompilacji tak, aby zmieściła się na jednym krążku. Dwie płyty dają możliwość bardzo szerokiej prezentacji bogatego repertuaru Scorpionsów. Obok absolutnych kilerów, jak "When The Smoke Is Going Down", "Wind Of Change", "Still Loving You" znalazły się kawałki nigdy przez nich nie wykonywane na żywo, a nawet premiery. Przekrój własnych utworów jest bardzo szeroki - od "najświeższych" ("Sting In The Tail") aż po kompozycje z lat '70 ("Speedy's Coming"). Pierwszą płytę z zestawu kończą nowości dające przy okazji możliwość szerszej prezentacji poszczególnych muzyków. Najciekawiej wypada instrumentalny "Delicate Dance" z Matthiasem Jabsem w roli głównej. Zaraz potem "Love Is The Answer" zaśpiewany przez Rudolfa Schenkera i na zakończenie "Follow Your Heart", czyli Klaus Meine w solowym popisie (z gitarą akustyczną w rękach).

Płyta numer dwa zawiera najwięcej najbardziej znanych "skorpionowych" klasyków. Trochę się bałem, że ich sztandarowe ballady w wersji akustycznej mogą zabrzmieć zbyt słodko i cukierkowo. Na szczęście tak się nie stało. Świetnie wypada choćby "Still Loving You" z fortepianem, wiolonczelą i chóralnym śpiewem publiczności. Ciary na plecach gwarantowane. Na drugim emocjonalnym biegunie można ustawić choćby "Blackout". Brawurowo zagrane, cudnie niesione podkładem mocarnie brzmiącej sekcji smyczkowej (ach te wiolonczele). Tak na marginesie - miałem okazję oglądać wersję video tego koncertu i kompletnie rozwalił mnie Rudolf Schenker grający na akustycznym "Flying V".

Piątkę muzyków zespołu Scorpions na scenie dzielnie wspiera liczne grono zaproszonych gości. Pomimo tego, że są wśród nich i tacy z wielkimi "nazwiskami" jak choćby Morten Harket najbardziej spodobali mi się ci pozostający raczej w tle, a zwłaszcza ośmioosobowa sekcja smyczkowa. Brzmiące niskimi tonami wiolonczele dodają muzyce rockowego ciężaru i odrobiny posępnej powagi i patosu, a skrzypce tak bardzo potrzebnego w balladach liryzmu. Sposób, w jaki wykorzystano "smyczki" budzi mój absolutny zachwyt i podziw. Zestaw dodatkowych instrumentów jest naprawdę bogaty: akordeon, harmonijka, mandolina, fortepian, sitar, "przeszkadzajki", a wszystko to zostało bardzo pomysłowo zaaranżowane, dzięki czemu dodaje nowego blasku znanym utworom.

Można zachwycać się nad tym, w jaki sposób wykorzystano to niecodzienne dla Scorpionsów instrumentarium. W zasadzie każdy utwór przynosi jakieś smaczki ("parysko" brzmiący akordeon w "Born To Touch Your Feelings", słodka harmonijka w "Where The River Flows", skrzypcowo-gitarowe unisono w "Dancing With The Moonlight"). Kiedy do tego dodać wszystkich gitarzystów wspierających Rudolfa Schenkera i Matthiasa Jabsa, dostajemy dobrze ułożoną, świetnie brzmiącą orkiestrę akustyczną. Koniecznie muszę wspomnieć o stronie wokalnej. Jak śpiewa Klaus, każdy fan Scorpionsów doskonale wie i tu nie ma zaskoczenia, ale chylę czoło przed wsparciem, które otrzymał od kolegów. Spora część muzyków udziela się również wokalnie, a ich dobrze współbrzmiące głosy tworzą naturalny, żywiołowy, bardzo przyjemny chórek. Dobrym dopełnieniem koncertu jest żywo reagująca (gorący aplauz, śpiewy, skandowanie nazwy zespołu) grecka publiczność.

Doceniam wysiłek, jaki został włożony w akustyczną prezentację Scorpionsów. Masa dodatkowych instrumentów, przemyślany i bardzo przekrojowy repertuar, ciekawe aranżacje, bogata strona wokalna i całe mnóstwo brzmieniowych smaczków. Wszystko to sprawia, że "MTV Unplugged In Athens" słucha się po prostu kapitalnie. Myślę, że każdy wykonawca przymierzający się do koncertu "bez prądu", jako "lekturę obowiązkową" powinien posłuchać uważnie tego, co zrobili Scorpionsi i brać z nich przykład. Z przyjemnością daję "dyszkę".

Robert Trusiak

merlin1973

Pozdrawiam S.CH.

Księgowy

Pink Floyd   Live at Pompeii. Wiadomo winyl z dvd ( prawdopodobnie ?). Warto czy przeczekać aż minie ?
Pro-Ject Debiut III Esprit, Pro-Ject Box SE II, Ortofon Alfa, PM6003, CD6003, Heco Celano 501, Qed 350 xt

frywolny trucht

Nic ja tej płyty nie rozumiem. Przeczekać  ;D
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93