Elektrostatyczne

Zaczęty przez Magreeltoreel, Luty 24, 2016, 17:40

Poprzedni wątek - Następny wątek

Eternal Seeker

Ja się na tym za bardzo nie znam ,musiałbyś zapytać Pana Dubiela co było modowane
w moim HV-1SE ,z tego co wiem to potencjometr japoński taki jak w Eurydyce ,kondy
i wiele innych (cena wyjściowa tego cecka oscylowała wtedy w okolicach 1k Euro) :-)
Ja nie zarzuciłem OTL-a jako napędu do dynamików ,mam wzmacniacz mocy konstrukcji
Pana Dubiela 6AS7 z dorobioną osobiście przez Konstruktora "dziurką słuchawkową"
optymalizowaną pod HD800 .
To jest dopiero killer :-)
Taka moja tajna broń ,taki polski Eternal Arts .
Ale to wątek o elektrostatach więc nie będę się tu rozpisywał .
Wzmacniacz Dubiel Acoustics OTL 6AS7 + kolumny Klipsch RP 600M+ odtwarzacz CD Nirvana ,CA 851N,gramofon Pro-Ject 2Xperience z wkładką Dynavector

lok

A jak wypadają te nowe 700stki w porównaniu do 407 507 czy moze 007.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Eternal Seeker

Tak na szybko: 407 nie miałem ale kolega który ma i któremu pożyczyłem moje 507 twierdzi,że są lepsze
i teraz chce je ode mnie kupić :-)
Jeżeli zaś chodzi o 507 vel L-700 to jak wspomniałem wcześniej kwestia gustu i upodobań słuchacza,
te pierwsze są bardziej "rześkie" ,bez owijania w bawełnę z mniejszym punkowym basem i bardziej
otwartą bezkompromisową górą .W dobrych realizacjach i klasyce to nawet lepiej .
L-700 są bardziej cywilizowane ,więcej basu ,niższa średnica bardziej dociążona ,wokal lekko oddalony
na linii z pozostałymi instrumentami .Góra nie taka bezkompromisowa .
Przypomina mi to porównanie jakie robiłem na początku lutego słuchawek Sennheiser HD800 v. HD800s,
nowsze (poprawione) przyjemniejsze w odbiorze takie lekko ugładzone .
Zostałem przy starszym modelu ,wymieniłem tylko kabel .
W przypadku porównywanych Staxów zdecydowałem się na L-700 ,jak by nie było różnica klasy
a co najciekawsze grają prawie jak SR-007 mkII ,które miałem w systemie przez 4 miesiące (nauszniki
kolegi ,który kupił je okazyjnie w Holandii ale nie miał do czego podłączyć) .
W L-700 mam jakość SR-007 za połowę ceny.
Jedyny mankament to ta ich "plastikowość" nie mająca wpływu na brzmienie ,może się to przełożyć
kiedyś w przyszłości na ich trwałość . 507 mają jednak metalowy kabłąk i mocowanie muszli .
Wzmacniacz Dubiel Acoustics OTL 6AS7 + kolumny Klipsch RP 600M+ odtwarzacz CD Nirvana ,CA 851N,gramofon Pro-Ject 2Xperience z wkładką Dynavector

frywolny trucht

Przybywasz z jakiegoś zagłębia STAX-owego. Tak na zdjęciach siedemsetki też nie wyglądają na pancerne, ale rozumiem, że to tylko mylne wrażenie.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Eternal Seeker

Jak są na głowie to ich nie widać a ta "plastikowość" nie ma wpływu na brzmienie  :)
Pierwszy raz słuchałem ich w swoim systemie w wersji niemieckiej tzw. PRO ,kolega przywiózł po wystawie
monachijskiej .
Metalowy kabłąk i widelce muszli metalowe,cena wyższa o 200-300 Euro .
Wzmacniacz Dubiel Acoustics OTL 6AS7 + kolumny Klipsch RP 600M+ odtwarzacz CD Nirvana ,CA 851N,gramofon Pro-Ject 2Xperience z wkładką Dynavector

pmcomp

Bylem dzisiaj w dzielnicy Akahibara i jestem po poważnych odsłuchach Stax SR-009.
Porównywalem do drugiej wersji PR-077 i SR-700.
I ... ?

Nie ma żadnego porównania. Ten najnowszy model wysadza z siodła starszych braci. To jeszcze nie jest dźwięk jak ze starego Orpheusa ale ... jest zajebisty. Mnóstwo powietrza i barwy. Dźwięk totalnie oderwany od glowy. Precyzja, szczegółowość, komtrola, bas. I do tego muzykalny przekaz. Słuchalem jazzu, popu, gitar i symfoniki. Słuchałem na tym czterolampowym wzmaku model SAM-007.

Zachorowalem i chyba zakupoę. A wzmacniacz zlecę Dubielowi.

Pozdro

Eternal Seeker

I słuszna decyzja :-)
Wzmacniacz Pana Dubiela ma potencjał ,słuchałem go kiedyś z Orfeuszami i bateryjną Nirvaną ...
.... normalnie nirvana :-)
Wzmacniacz Dubiel Acoustics OTL 6AS7 + kolumny Klipsch RP 600M+ odtwarzacz CD Nirvana ,CA 851N,gramofon Pro-Ject 2Xperience z wkładką Dynavector

lok

Jak macie dobre wzmacniacze do kolumn warto odsłuchać LST. Adapter do słuchawek staxa. Podłączany do wzmacniacza kolumnowe


Sent from my iPhone using Tapatalk

lok

Kolumnowego.


Sent from my iPhone using Tapatalk

pmcomp


Eternal Seeker

I jak tam 9-teczki mają towarzystwo i już wygrzane ? :-)
Wzmacniacz Dubiel Acoustics OTL 6AS7 + kolumny Klipsch RP 600M+ odtwarzacz CD Nirvana ,CA 851N,gramofon Pro-Ject 2Xperience z wkładką Dynavector

pmcomp

Wszystko wygrzane.
Do rodziny dołaczyła druga para czyli SR Lambda Signature z początku lat 90-ych. Przejebajka ... oczywiście ze wzmakiem Eurydyka ;).

Wczoraj przyjechała lampa prostownicza Mullard GZ32 ... top. Jutro wymienię.

Pozdro

Eternal Seeker

Ile dałeś za tego Mullarda ?
Też poluję na taką ,kolega ma chce sprzedać ale chyba chce za dużo .
Wzmacniacz Dubiel Acoustics OTL 6AS7 + kolumny Klipsch RP 600M+ odtwarzacz CD Nirvana ,CA 851N,gramofon Pro-Ject 2Xperience z wkładką Dynavector

pmcomp

Cytat: Eternal Seeker w Sierpień 20, 2016, 14:58
Ile dałeś za tego Mullarda ?
Też poluję na taką ,kolega ma chce sprzedać ale chyba chce za dużo .

Ok. 50 EUR. Jak reflektujesz to mogę jedą odstapić.
Bywają nawet po 100 EUR.
Pozdro

Eternal Seeker

Chętnie skorzystam ale najpierw opisz jak wypada u Ciebie na Eurydyce z "dziewiątkami" .
Kolega wołał za nią bliżej tej drugiej ceny którą podałeś ,twierdzi,że to taka "stara -nowa" ,
tj. taka z epoki ale nigdy nieużywana :-)
Wzmacniacz Dubiel Acoustics OTL 6AS7 + kolumny Klipsch RP 600M+ odtwarzacz CD Nirvana ,CA 851N,gramofon Pro-Ject 2Xperience z wkładką Dynavector

pmcomp