Thorens td 160mk2

Zaczęty przez amati74, Styczeń 21, 2018, 13:12

Poprzedni wątek - Następny wątek

amati74

#825
Cytat: malg w Listopad 27, 2018, 16:28
nie skrócę,
bo otwór powinno sie wywiercić bez odłaczania czpienia od podstawy (bez walenia młotnie)
a  srednica otwóru musi być taka zeby jeszcze nagwintować i srubke wkręcić

poza tym chyba od drugiej strony ten trzpień ma kołnierz który styka się z podstawą i nie wejdzie glębiej
Ale ten trzpień ma otwór od spodu , tylko nie wiem jak głęboki, otwór ma jakby kształt trójkąta.

malg

no to tym bardziej można spróbowac go nagwintować
może przedtem pogłębić (nawiercić głębiej, oczywiscie odpowiednim wietrłem pod podpowiedni gwint)

a jako jest grubosc trzpienia i srednica tego otworu ?

amati74

Cytat: malg w Listopad 27, 2018, 17:15
no to tym bardziej można spróbowac go nagwintować
może przedtem pogłębić (nawiercić głębiej, oczywiscie odpowiednim wietrłem pod podpowiedni gwint)

a jako jest grubosc trzpienia i srednica tego otworu ?
Załatwię suwmiarke to pomierze.

cdt

A może kup maszynę CMC i zrób nowy ten silnik  ;D . Po co sobie komplimujesz życie sklej to . To nie samolot jak się rozklei to nikt nie zginie .

amati74

Cytat: cdt w Listopad 27, 2018, 18:02
A może kup maszynę CMC i zrób nowy ten silnik  ;D . Po co sobie komplimujesz życie sklej to . To nie samolot jak się rozklei to nikt nie zginie .
Jak się rozkleji to moja duma na tym ucierpi [emoji16].

amati74

Jutro będzie klejone jak nie zadziała to punktak a jak nie to gwintowanie i srubka a  jak i to nie pomoże to pospawam plazmą

cdt

Cytat: amati74 w Listopad 27, 2018, 18:15Jak się rozkleji to moja duma na tym ucierpi .
Ramie ADFontesa jest klejone . Czasem się rozklejają . To w temacie dumy ;)
SME 3012 ma gumową część która z wiekiem parcieje . Kity zalecają kleić punktowo :P .
A klej to nic złego . Gadocha miał go w nogach . A jak wiadomo Robert Gadocha Roberta Warszawa kocha :P

amati74

Cytat: cdt w Listopad 27, 2018, 22:03
Cytat: amati74 w Listopad 27, 2018, 18:15Jak się rozkleji to moja duma na tym ucierpi .
Ramie ADFontesa jest klejone . Czasem się rozklejają . To w temacie dumy ;)
SME 3012 ma gumową część która z wiekiem parcieje . Kity zalecają kleić punktowo [emoji14] .
A klej to nic złego . Gadocha miał go w nogach . A jak wiadomo Robert Gadocha Roberta Warszawa kocha [emoji14]
[emoji16]

amati74

Już miałem dziś kleić, sięgam do szafki po klej i lipa tuby okazały się pekniete i musiałem wywalić, jutro kupie nowy i będę eksperymentować.

amati74

Ok parę dni temu skleilem obracającą się tuleje dystansową od silniczka w moim thorensie. Przykrecilem dziś założyłem pasek wszystko wyregulowalem i gra. Klej epoxy dal rade.

amati74

#835
Mam pytanie dotyczące ramienia TP16, a mianowicie mam luz w tylnej części ramienia, a dokładnie luźna jest tuleja na którą nakłada się krążek przeciwagi. W tą tuleje wkrecona jet dodatkowa regulacja przeciwagi. Nie mam pojęcia czy to powinno być luźne czy nie proszę o rady jak to naprawić


amati74

Pod spodem tej tuleji jest srubka ale jest kiepski dostęp

amati74

#837
Koledzy myślę o wymianie tych już wiekowych  podzespołów w moim thorensie, czy któryś z kolegów polecił by jakąś konkretną markę, żeby były dobre jakościowo i żeby trzymały parametry przez kolejne długie  lata, a może ktoś poleci jakieś lepsze parametry. Ten żółty philips ma chyba 10% tolerancji.

McGyver

Zostaw je w spokoju, te kondensatory można zniszczyć tylko na dwa sposoby. Zmiażdżyć lub podpalić. Same z siebie się nie zużywają.

amati74

Cytat: McGyver w Marzec 12, 2019, 20:39
Zostaw je w spokoju, te kondensatory można zniszczyć tylko na dwa sposoby. Zmiażdżyć lub podpalić. Same z siebie się nie zużywają.
No i fajnie dzięki Adam

amati74

Koledzy mam dylemat, czy jest możliwe że olej ubywa(ucieka) z gniazda łożyska w którym pracuje sub platter   w moim thorensie?

azael

Cytat: amati74 w Wrzesień 04, 2019, 00:32
Koledzy mam dylemat, czy jest możliwe że olej ubywa(ucieka) z gniazda łożyska w którym pracuje sub platter   w moim thorensie?
Nie mam już parę lat Torka ale nie kojarzę żeby się do tego łożyska wlewało olej. Raczej zkrapialo się olejem aby było "mokre". Wyjaśnij dokładniej o co chodzi.

Wyssane z palca przy użyciu Tapatalka


amati74

Cytat: azael w Wrzesień 12, 2019, 23:22
Cytat: amati74 w Wrzesień 04, 2019, 00:32
Koledzy mam dylemat, czy jest możliwe że olej ubywa(ucieka) z gniazda łożyska w którym pracuje sub platter   w moim thorensie?
Nie mam już parę lat Torka ale nie kojarzę żeby się do tego łożyska wlewało olej. Raczej zkrapialo się olejem aby było "mokre". Wyjaśnij dokładniej o co chodzi.

Wyssane z palca przy użyciu Tapatalka
Zawsze wkraplałem parę kropli oleju do otworu w który wkładam trzpień podtalerzyka a potem wycieralem nadmiar oleju z kołnierza łożyska i tyle

amati74

Ostatnio miałem wrażenie że trzpień jest suchy

azael

Cytat: amati74 w Wrzesień 12, 2019, 23:30
Ostatnio miałem wrażenie że trzpień jest suchy
A co to za olej? Bo ja tylko raz smarowałem to łożysko, a ciągle coś dłubałem przy Torku, więc subplater był często zdejmowany.

Wyssane z palca przy użyciu Tapatalka


amati74

Cytat: azael w Wrzesień 12, 2019, 23:41
Cytat: amati74 w Wrzesień 12, 2019, 23:30
Ostatnio miałem wrażenie że trzpień jest suchy
A co to za olej? Bo ja tylko raz smarowałem to łożysko, a ciągle coś dłubałem przy Torku, więc subplater był często zdejmowany.

Wyssane z palca przy użyciu Tapatalka
Nie pamiętam wywaliłem buteleczke, teraz zakroplilem nowy i zobaczę czy zniknie, narazie nie będę robił z tego problemu, jak zniknie to dopiero się będę awanturowal [emoji12]. Teraz zakroplilem olej full syntetyk, super czysty " zero resistance" ma bardzo małą lepkość. Mechanicy mówili to super  jakośc