A to kable grały i nie tylko czyli wątek w pierwszej osobie.

Zaczęty przez dino, Listopad 19, 2018, 23:46

Poprzedni wątek - Następny wątek

vasa

Cytat: dino w Luty 15, 2020, 16:13
Cytat: vasa w Luty 15, 2020, 13:18


Cytat: dino w Luty 15, 2020, 12:01
Po wstępnej wielkiej pomyłce i wczorajszej poprawce, dzisiaj VTA i azymut.
Czekam też na olej bo go niestety mało dali.
A co było nie tak?


[emoji377][emoji1634]


Nawet nie pytaj.
No nie.
Bez fałszywej skromności.
Dawaj jako przykład żebyśmy się na cudzych a nie własnych błędach uczyli ;D
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

dino

Dwa pierwsze pliki były w przeciw fazie  >:D >:D >:D
O złotouszni  ;D ;D ;D ;D ;D

dino

Nadal ustawiam z pomocą sprzętów wszelakich.

gratefullde

Cytat: dino w Luty 15, 2020, 18:49
Dwa pierwsze pliki były w przeciw fazie  >:D >:D >:D
O złotouszni  ;D ;D ;D ;D ;D
O qrde
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

dino

Cytat: gratefullde w Luty 15, 2020, 19:52O qrde
Coś mi nie pasowało ale na Andreasie dużo się dzieje a nie byłem pewny ustawień.
Położyłem Gołębiewską i ..bingo.
Idą na dysk pliki. Masz 24/94 i oryginalny DSD.  Powinny być za ok 25 min dostępne. CDN

vasa

Cytat: dino w Luty 18, 2020, 19:31kuknij na kont za jakieś 30 min. Powinien być nowy Alex.
Posłuchałem chwilę na słuchawkach ale w nocy posłucham jeszcze raz bo mi zabrzmiało dziwnie :o
Czy to jest czysty rip przekonwertowany do 24/96 czy coś w nim grzebałeś?
Z jednej strony gra bardzo czysto jak na winyl ale z drugiej to planktonu brak.
Tak czy inaczej posłucham jeszcze raz.
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

dino

Cytat: vasa w Luty 18, 2020, 20:35Posłuchałem chwilę na słuchawkach ale w nocy posłucham jeszcze raz bo mi zabrzmiało dziwnie :o
Czy to jest czysty rip przekonwertowany do 24/96 czy coś w nim grzebałeś?
Z jednej strony gra bardzo czysto jak na winyl ale z drugiej to planktonu brak.
Tak czy inaczej posłucham jeszcze raz.
Modyfikuj wiadomość
Czysty rip przekonwertowany do 24/96, Posłuchaj spokojnie.
Płyta w sumie jest już trochę zjechana więc może dlatego brak planktonu. Gdzieś posiałem drugą.
Dalej grzebie bo dziwnie tępo reaguje na zmiany azymutu.

dino

Cytat: vasa w Luty 18, 2020, 20:35Z jednej strony gra bardzo czysto jak na winyl ale z drugiej to planktonu brak.
A jak na gołębiewskiej ?

dino


vasa

Cytat: dino w Luty 18, 2020, 20:38Dalej grzebie bo dziwnie tępo reaguje na zmiany azymutu.
Zechciałbyś rozwinąć?
Cytat: dino w Luty 18, 2020, 20:50A jak na gołębiewskiej ?
Jest przypadłość ogólna dotycząca zarówno CM jak i Gołębiewskiej - mało satysfakcjonująca rozdzielczość. Nagrania są bardzo czyste, nie słychać szumu płyty ale są niedostatki po stronie planktonu. Na obydwóch płytach.
Przyszło mi do głowy że guchy jestem i sprawdziłem na CD. Jeszcze nie jestem. Więc pozostaje jedynie preamp.
Jeżeli Twój Borbely nie jest jeszcze wystarczająco cichy to trzeba zabrać takiemu co ma sprawny egzemplarz :)
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

vasa

Co to za cholera jest - AVBtG.dsf ? I czym to jeść?
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Alexander

#711
Andreas Vollenweider "Behind the Gardens" zjeść można to za pomocą JRiver Media Center, AudioGate.
Smacznego.

ps.zrobiłem na szybko to samo danie w wersji dietetycznej, powinieneś strawić bezproblemowo

vasa

Cytat: Alexander w Luty 18, 2020, 23:37danie w wersji dietetycznej
To wchodzi z przyjemnością :)
I nie ma problemu z rozdzielczością. Szum płyty jest obecny.
U Bogdana albo w ustawieniach KORGA albo w preampie coś jest nie teges :(
To nie jest kwestia kalibracji. Ta wydaje się być poprawna.
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Alexander

Cytat: vasa w Luty 18, 2020, 23:54Szum płyty jest obecny
Tego akurat nie dało się uniknąć w przypadku tej - mocno już wyeksploatowanej - płyty, plus trzaski w gratisie.
W ustawieniach Korga trudno coś spieprzyć, można najwyżej powyłączać filtry cyfrowe (tak zrobiłem u siebie).
Preamp? No przecież to się da podstawić innym egzemplarzem bez większego problemu.   


dino

Będziemy działać.
Na razie trochę zarobiony jestem i późno wracam wiec ciężko się zabrać za jakieś sensowne zabawy.

vasa



Cytat: dino w Luty 18, 2020, 20:50
A jak na gołębiewskiej ?
Kolejna wersja nagrania płyty Raven Rebbeki Pidgeon jest świetna [emoji4]
Słychać wszystko, balans tonalny - dla mnie bez zarzutu. Słychać też wszystkie błędy. Np sybilanty lub pewne pływanie tła.
Chyba masz już skalibrowaną maszynę [emoji106]


[emoji377][emoji1634]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

dino

Jeszcze tylko skasować lekki przydźwięk w jednym kanale pre i jesteśmy w domu. ;D

vasa

Cytat: dino w Luty 25, 2020, 15:15
Jeszcze tylko skasować lekki przydźwięk w jednym kanale pre i jesteśmy w domu. ;D
To może byś pomierzył jakąś próbkę?


[emoji377][emoji1634]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

dino

Na razie pomierzyłem...lampę.
Uruchomiłem miernik z AVT  ;D :pij: ;D
Lece oglądać meczyk.

dino

Budka się robi. Ale nie na miernik tylko na trafo do pre lampowego.