Jazz, tylko jazz

Zaczęty przez gratefullde, Maj 28, 2014, 22:01

Poprzedni wątek - Następny wątek

frywolny trucht


wojtek41

Lubie wieczorem takie spokojne granie. Oczywiscie z winyla. Monofonicznego. I Johnny i Frank. J.H. to oryginal z epoki, ciezki jak cholera. F.S. wznowka z lat 80-tych. Chyba...)




wojtek41

#77
Poprzednie plyty byly dosc krotkie...Wiec na dobranoc wrzuce jeszcze  "Sinatra at the Sands" . Fajny japonski winyl, a wlasciwie dwa winyle. Kupione za +/- 15 dolarow -)
Milej nocki -)





frywolny trucht

Miałem straszliwego pecha do starych płyt Sinatry. Choć wyglądały organoleptycznie dobrze, smażyły okrutnie.
W moim przypadku sklep MM okazał się wybawcą :)

wojtek41

#79
Warto sobie ogladnac...)




wojtek41

Jesli ktos ma to lp, chetnie odkupie...) Bardzo, bardzo chetnie...


wojtek41

Nadchodzacy wieczor, minie w takich klimatach...)
Wyczuwam i Trane'a i Milesa...Ladne granie...)


wojtek41


wojtek41

Szkoda, ze mnie tam nie bylo.............


wojtek41

Na dobranoc - znakomita plyta. Ten sklad...)


wojtek41

Przegladam polki z cd. Jest troche fajnego jazzu. Teraz mi gra Horace Silver. W sumie lubie, ale nigdy wczesniej nie byl moim wielkim faworytem...Bardzo fajna muzyka. Graja Art Farmer, Hank Mobley, Teddy Kotick, Louis Hayes i oczywiscie na pianie Horace.




wojtek41

Bud Powell & Don Byas - A tribute To Cannonball
Bardzo fajna plyta. Swietny klimat. Pieknie zagrany "I Remember Clifford". Nagrania z grudnia 1961 roku.
Mam na cd Columbia / Legacy. Dobre wydanie.


wojtek41

W dobranocce dla doroslych - Jackie  McLean - Vertigo,  Rok 1963.
Popatrzcie tylko na nazwiska muzykow, ktorzy brali udzial w sesji nagraniowej. Jak to mowi Jnek G. " W pale sie nie miesci" -)
Cd Blue Note. Bardzo ladny dzwiek.
Kolorowych snow...)


frywolny trucht

Lubię. W starym stylu.


frywolny trucht


wojtek41

Chet Baker - In New York. 1958 rok.
Moim zdaniem genialny muzyk. Znakomita plyta nagrana wspolnie z J.Griffin, Al Haigh, P. Chambers oraz P.Joe Jones.
Wspaniala muzyka. W innym watku zapytalem o jakosc wznowien Jazz Wax Records i DOL. Moze ktos ma i cos skrobnie..?


wojtek41

Dzisiaj wieczorem, bardzo spokojna i melodyjna muzyka.
Stanley Turrentine - Ballads.
Znakomite nazwiska na plycie - McCoy Tyner, Paul Chambers, Grant Green, Horace Parlan, Art Taylor...
Nic, tylko sluchac...)
Dobranoc.


wojtek41

Ostatnia porcja na dzis wieczor.
Elvin Jones & Jimmy Garrrison Sextet "Illumination"  Impulse USA 1963.
Goscinnie McCoy Tyner.
Pieknosci muzyczne -)
Dobranoc.


wojtek41

Lars Gullin & Åke Persson. Philips Szwecja 1957.
Bardzo dobra plyta. Znakomite skandynawskie granie. Mam przyjemnosc posiadac, oryginalne monofoniczne wydanie z 1957 roku.
Doskonale tloczenie -)



wojtek41

Panie i Panowie. Siedzac gleboko w latach 60-tych, w pieknej epoce jazzu, zawsze lubilem Wayne'a Shorter'a. Zwlaszcza pierwsze plyty. Moze dlatego, ze mocno mi przypomina Coltrane'a. Ale lata leca, a Wayne dzisiaj gra tak...) Ma 80 lat...
Dla mnie odjazd...)


frywolny trucht


wojtek41

#96
Chlodna Skandynawia. Arne Domnerus & Gustaf Sjökvist - Antiphone Blues. Proprius Szwecja. Nagrania dokonane w 1975 roku.
Znakomitr polaczenie saxofonu i organow. Tylko dwa instrumenty, a wrazen cala masa...)
Warto posluchac.




wojtek41

Kiedys myslalem, ze nie strawie takiej muzyki...Wlasnie, kiedys -)
Dzis moge tylko polecic.

http://www.jazz.com/music/2009/8/6/sarah-vaughan-shulie-a-bop-cunniffe


wojtek41


wojtek41

Nina Simone - At Town Hall. Nagrania z 12 wrzesnia 1959 roku.
Glos i fortepian....Piekne...



.