Menu główne

Michell Gyrodec

Zaczęty przez jjacek, Marzec 17, 2020, 19:23

Poprzedni wątek - Następny wątek

jjacek


wiki

Ładne zdjęcia.....
Ładny gramofon....
Opiszesz coś?  :)
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

miniabyr

Dawno ,dawno temu jak byłem młodym i początkującym audiofilem taki właśnie gramofon stał w siedzibie warszawskiego Audio Klanu na ul. Nowogrodzkiej . Ożeż ty jak ja się do niego śliniłem .  :o ;D Był uzbrojony w Rega RB300 lub 250 . ................................ale to było ze 25 lat temu  :o :o :o :o :o
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

wiki

Ach te "młodzieńcze" sprzęty....
Nie zapomnę w Łodzi sklepu z GX-ami Akai.....
Do dziś człowiek ma wspominki....
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

jjacek

Kiedy nie ma  co opisywac...wlasnie wczoraj go nabylem .Zakup niekontrolowany - impuls...  facepalm

wiki

Cytat: jjacek w Marzec 17, 2020, 19:43
Kiedy nie ma  co opisywac...wlasnie wczoraj go nabylem .Zakup niekontrolowany - impuls...  facepalm
Suuuuuuuper.... 😀😀😀
To posłuchaj, obadaj i wtedy opisuj.....
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

jjacek

to smieszna ..karuzela  ;D

miniabyr

Cytat: jjacek w Marzec 17, 2020, 19:43
Kiedy nie ma  co opisywac...wlasnie wczoraj go nabylem .Zakup niekontrolowany - impuls...  facepalm
He ,he zapewne wirus zadziałał . Zresztą u mnie podobnie ! Też impuls -wirus -)
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

nosferartur

Cytat: jjacek w Marzec 17, 2020, 19:43Kiedy nie ma  co opisywac...

Ja go mam i jest co opisywać. To jedynie kwestia czasu...
Zu Audio Druid, Zu Audio Mini Method sub, monobloki Antique Sound Lab AQ-1006(845), Hattor Audio Passive Preamplifier, Bel Canto CD 2, Sonore MicroRendu, Musical Paradise MP-D2 dac, gramofon Michell Gyro Dec + SME 309 + Benz Micro Glider SL , pre gramofonowe Gennett by Stanisław Dinter MC 100% lampy, Otari MX 5050 B2HD.

vasa

Cytat: jjacek w Marzec 17, 2020, 19:43
Kiedy nie ma  co opisywac...wlasnie wczoraj go nabylem .Zakup niekontrolowany - impuls...  facepalm
A czy to przypadkiem nie jest idealny gramofon za 11kzł z wątku Frywolnego?
[emoji4]

[emoji377][emoji1634]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

jjacek

Nie znam tego watku ..ale chetnie oddam za te pieniadze.. ;D

jacek-k-wawa

też takiego miałem tylko nieco późniejszy model z czarnym talerzem z (chyba) vinylu.
Mogę zdecydowanie powiedzieć dużo dobrego na temat tego napędu. Nieco może upierdliwy w ustawieniu (regulacja sprężyn na których jest powieszone płyawające chassis żeby chasis było na odpowiednie wysokości i dodatkowo odpowiednio wycentrowane) ale robisz to raz i potem masz spokój.

@jjacek  - widzę, ze masz chyba jeszcze stary silnik AC PAPST'a, mam rację? Warto dbać o smarowanie łożyska bo wtedy udaje się uzyskać praktycznie bezgłośną pracę tego silnika. Z biegiem czasu dorobiłem taki dyngs który podpierał wirnik tego silnika od dołu na regulowanej śrubie (w orginale ten wirnik wisi na górnym łozysku) co pozwoliło na dalsze wyciszenie tego silnika.

Jeśli tak to czy masz do niego ten zewnętrzny kwarcowy zasilacz czy 'jedziesz' na takim wtyczkowym?
Pytam, bo mam jeszcze chyba komplet części do zbudowania precyzyjnego zasilacza AC do takiego silnika który syntezuje sinusoide (a właściwie dwie) z paroma fajnymi ficzerami typu liczenie czasu kręcenia się talerza (pozwala to na oszacowanie użycia wkładki). Jest mi niepotrzebny bo w międzyczasie zmieniłem gramofon i nie zdążyłem tego poskładać.

jjacek

#12
To jest stary sielnik AC . Firma dba o uzytkownikow tych starych modeli i w swej ofercie ma napedy DC i talerze od nowych modeli ...nie che nawet pytac ile to moze kosztowac. Zasilacz nie jest "wtyczkowy" to osobna czarna skrzynka. Ktos cos przy niej grzebal bo jest oblepiona tasma.
https://www.michell-engineering.co.uk/performance-upgrades

jjacek

 8)

vasa

Cytat: jjacek w Maj 03, 2020, 20:57
8)
Piękny zestaw.
Czy OC9 jest w trzeciej wersji?

[emoji377][emoji1634]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Alexander

No przecież widzisz, że jest III ;D

vasa

Cytat: Alexander w Maj 03, 2020, 21:06
No przecież widzisz, że jest III ;D
Dzięki za pożyczenie okularów.
Teraz widzę [emoji851]


[emoji377][emoji1634]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.