Electro Voice Interface D

Zaczęty przez miniabyr, Marzec 15, 2016, 05:05

Poprzedni wątek - Następny wątek

miniabyr

Cytat: pmcomp w Maj 25, 2016, 08:57
Cytat: kawosz w Maj 25, 2016, 00:16
W nowych pewnie bym nie grzebał ale w starych uważam że jest to wskazane .
[/
A myślisz, że w nowych to są dobre komponenty?

Cytat: pmcomp w Maj 25, 2016, 08:57
Cytat: kawosz w Maj 25, 2016, 00:16
W nowych pewnie bym nie grzebał ale w starych uważam że jest to wskazane .

A myślisz, że w nowych to są dobre komponenty
A to jest temat na oddzielny wątek . Jakość tego co jest w środku a marketing . 
Cytat: vasa w Maj 25, 2016, 00:33Z Twoich wpisów wnoszę że dokonujesz zmian szybko. I to tempo mnie zatrważa.
E ja mam doświadczenie  grzebacza ,które zdobyłem apgrejdując  wzmacniacz Audio Note . To trwało rok osłuchiwania tylko  2 par kondensatorów. Ale przyznam że zwrotnica to trudniejsze wyzwanie. We wzmacniaczu za całe pasmo odpowiadał jeden kondensator . W zwrotnicy  sa 4  kondy na całość . Teraz słucham sobie relacji między nimi i martwi mnie tylko jedno ,że możliwości jest zbyt wiele . A tak na serio to cały nasz sprzęt ktoś zaprojektował i złożył .Musimy spuścić sie na czyjeś doświadczenie i estetykę . Jeśli to mała manufaktura to jestem w stanie uwierzyć ,że osłuchiwała elementy toru i zrobiła to z sercem pomijając ksiegowego . Ale tym wielkim niewierze ,bo po prostu kłamią .W związku z tym ,że Pmcomp namówił mnie 2 lata temu na eksperymenty,  robię to z wielką przyjemnością nie bacząc na metki. Ok w takim Audio Tekne ,Kondo i tej klasie komponentów nie dotknąłbym się niczego, to w masowym szajsie nie mam skrupułów .
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

pmcomp

Dlatego ja w swojej zwrotnicy pasywnej na podział na 9kHz wybrałem szybka ścieżkę: kondensatory Duelunda, cewki taśmowe woskowane z Polinku i rezystory Mundorf Supreme i grafitowe DIY.

I żadnych innych nie mam zamiaru słuchać bo ten dźwięk góry pasma mi się podoba. Tuba pracująca pomiędzy 1,25 a 9 kHz przestała "drzeć ryja" :).

Pozdro

miniabyr

Te nowe kondensatory fajnie się układają .Już nie są tak ostre(daje im tydzień na wygrzanie) . Największa niespodzianka to jak brzmi mój pre gramofonowy . Jestem pozytywnie zaskoczony! Oczywiście to nie tak klasa co pre Zontka  nie mówiąc już o Audio Tekne ,ale już nie krzywię się tak okropnie jak to ostatnio robiłem porównując mojego Moon'a do tych lampowych cudeniek. Jestem zadowolony !
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

gratefullde

To alkohol, on wszytko tempi :)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

frywolny trucht

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

miniabyr

No  chłopaki na was zawsze mogę liczyć . Złośliwcy  ;D
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

elem

Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

gratefullde

Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

miniabyr

Cytat: elem w Maj 25, 2016, 22:44
Moondorf   ;)
Dobre ! ........właśnie leci Chet Baker w mono . Miodzio!
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

BOBSAPP

Cytat: masza w Maj 24, 2016, 23:53Kupiłem Tannoye bo podoba mi się ich firmowe granie a nie po to żeby na ich podstawie zbudowac kompletnie inne kolumny.

Też tak uważam ...pomimo że Spendor poszedł w ClarityCap ....nie zamierzam nic zmieniać / aby nie utracić na ciepełku płynącym z średnich tonów....
ClarityCap - to przeciwny kierunek .

miniabyr

Panowie co kto lubi. Oczywiscie zakładam, że Wasze zwrotnice są w pełni sprawne a kondensatory trzymają parametry. Jeśli nie, to witam w klubie.  8)
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

BOBSAPP

Po jakim czasie powinienem się martwić o trzymanie parametrów kondensatorów w zwrotnicy głośnikowej ?

MAC

Wydaje mi się, że po 25-30 latach należy przynajmniej je sprawdzić.
Wszystko zależy od warunków w jakich pracowały i czas jaki faktycznie przepracowały.

gratefullde

Z wielkim zaciekawieniem czytam zmagania Pawła w temacie. Te jego doświadczenia to rzeczy niezwykle cenne. Jeśli przeprowadza zmiany i idą one w określonym przez niego kierunku to chyba ok. Z drugiej strony rodzi się pytanie czy na kanwie innych paczek nie można by było uzyskać efektu zadowalajacego dla eksperymentatora. Bo te modyfikacje to tak naprawdę szycie dźwięku pod swoje preferencje w odróżnieniu do presetow, które oferują producenci, nazywane brzmieniem firmowym.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

miniabyr

Moje EV mają ponad 30 lat i różnica na kondensatorze była ponad 2uF. To też zależy jaki rodzaj kondensatora został użyty Po prostu jeśli to konstrukcja stara należy sprawdzić elementy zwrotnicy. Tak samo jak resory membran. Cudów nie ma, to się mechanicznie zużywa i co jakiś czas trzeba to naprawić kupując u producenta kit naprawczy.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

Piterski

#165
Ja słuchałem u Pawła jego EV i u Ondreja też.
Koledzy piszą o tym, że to będzie już zupełnie inna kolumna ale ja się pod takim inna podpisuje czterema łapkami  ;D
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

miniabyr

Cytat: Piterski w Maj 26, 2016, 13:34
Ja słuchałem Pawła jego EV i u Ondreja też.
Koledzy piszą o tym, że to będzie już zupełnie inna kolumna ale ja się pod takim inna podpisuje czterema łapkami  ;D

To są świetne konstrukcje, tylko trzeba je dopuścić. Ale to trwa i kosztuje. A przede wszystkim wymaga cierpliwości. Efekt końcowy jest trudny do przewidzenia bo zawsze można lepiej. Tu dla mnie jest tylko jeden problem KASA na komponenty.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

jamówię

Cytat: miniabyr w Maj 26, 2016, 13:59
Cytat: Piterski w Maj 26, 2016, 13:34
Ja słuchałem Pawła jego EV i u Ondreja też.
Koledzy piszą o tym, że to będzie już zupełnie inna kolumna ale ja się pod takim inna podpisuje czterema łapkami  ;D

To są świetne konstrukcje, tylko trzeba je dopuścić. Ale to trwa i kosztuje. A przede wszystkim wymaga cierpliwości. Efekt końcowy jest trudny do przewidzenia bo zawsze można lepiej. Tu dla mnie jest tylko jeden problem KASA na komponenty.



Kasa to nie problem,tylko koszt :))

miniabyr

Jak zwał, tak zwał efekt taki sam . Przy wybieraniu komponentów na zwrotnice popatrzyłem sobie na ceny tych topowych np Duelund cewek. Hmm zmiesciłbym się w kwocie 50 000 złotych w mojej zwrotnicy. Tylko czy zagrało by tak jak ja chcę?
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

Piterski

Myślę że trzeba w tym wszystkim zachować zdrowy rozsądek. Do mnie też dotarły dwa nowe kondensatorki i teraz już czekam na wizytę doktorów ;)
Mam też pomysł na zrobienie tymczasowej podstawki pod moje EV.
Docelowe standy planuje wykonać z metalu i dać do lakierni proszkowej.
Jak sądzicie czy użycie stalowe płyty grubości 20mm na podstawę i górną płytę to nie przesada.
Profile na słupy dam raczej o przekroju prostokątnym lub kwadratowym, kolega proponuje wykonać je skręcane nie spawane. Jego zdaniem będą bardziej estetyczne no i planuje je zasypać drobnym kruszywem bazaltowym i prażonym piaskiem.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Jakub

Cytat: Piterski w Maj 26, 2016, 16:42Jak sądzicie czy użycie stalowe płyty grubości 20mm na podstawę i górną płytę to nie przesada.

Zależy z jakiego kalibru będziesz strzelał.

Piterski

Cytat: Jakub w Maj 26, 2016, 18:23
Cytat: Piterski w Maj 26, 2016, 16:42Jak sądzicie czy użycie stalowe płyty grubości 20mm na podstawę i górną płytę to nie przesada.

Zależy z jakiego kalibru będziesz strzelał.


EV potrafią zejść nisko, a mi chodzi o wygaszenie energii drgań w standach by nie przenosić jej na podłogę.
Dziś je testowałem specjalną płytą w całym paśmie i przy 25Hz zaczyna być słyszalny głośnik niskotonowy ale od 30 sygnał ma odpowiedni poziom.

Dlatego podpytuje o te rozwiązania z standami by nie przeholować poza rozsądną granicę wagi i grubości elementów. 

Słuchałem dziś z kolegą płyty przy, które aż mi zadrżał cały pokój, to było około 40Hz i chyba łapie tu rezonans.

Swoją drogą zaczynam się coraz bardziej zatapiać w dźwięku tych kolumn :).
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

miniabyr

A w jakich pozycjach masz pady enviroment. To ciekawe, bo u mnie było zupełnie inaczej niż u Ondreja.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

Piterski

Na 1/4.
Na moich płytach jeszcze tego efektu nie zaobserwowałem, może tamta ma tak nagrany dół.

Kurde chyba się w tych kolumnach zakochałem  ;D

Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

vasa

Cytat: Piterski w Maj 26, 2016, 16:42Myślę że trzeba w tym wszystkim zachować zdrowy rozsądek.
Cytat: Piterski w Maj 26, 2016, 19:28zaczynam się coraz bardziej zatapiać w dźwięku tych kolumn .
Cytat: Piterski w Maj 26, 2016, 21:45Kurde chyba się w tych kolumnach zakochałem 
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.