Electro Voice Interface D

Zaczęty przez miniabyr, Marzec 15, 2016, 05:05

Poprzedni wątek - Następny wątek

pelot

No i to jest prawdziwy wintydż (odnośnie przed ostatniego wpisu). Jak dla mnie , styl, design ,poprostu rewelacja. Miałem  ostatnio przyjemność obcować z czymś podobnym:

miniabyr

QUFA co to jest :o ;D Stanisław tyś zaszalał. ;D
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

pmcomp

Cos mi sie zdaje, że to od Wojcka. Chyba u niego takie widziałem.

Pozdro

pelot

Piotr dobrze kojarzy , od Wojcka, guzdrałem się z nimi przez jakiś czas , w celu doprowadzenia ich do oględnego stanu , jak zresztą jeszcze kilka  innych par ,które gościły u mnie. To były unikatowe paczki z czterdziestych lat u.w. Na pokładzie miały zaaplikowane głośniki  Isophon Orchestral  plus lampowe wzmacniacze, notabene których brak na chwilę obecną. Że wszech miar warte posłuchania dźwięk epoki . Oczywiście były to monitory monofoniczne , prawdopodobnie tylko dwa zostało takie zrobione dla radiofonii  chyba w Sztudgarcie i Monachium. Po szczegóły odsyłam do właściciela tych paczek . Dźwięk zaskakujący jak na owe czasy.

kawosz

Kolejny mały kroczek wykonany . Ondrej zabrał zwrotnicę i kabelki a ja wymierzyłem dokładnie jakie chce skrzyneczki na zewnętrzne zwrotnice . Ustawiłem się w kolejce  i cierpliwie poczekam  :)

miniabyr

Darek ja od jutra pruję swoje czyli przenoszę  zwrotnie na zewnątrz . Troche sie tego boje ,bo nowymi elementami są wszystkie cewki. Albo będzie dupa ,albo nie będzie. Do końca tygodnia będę miał całościowy pogląd na to ,co wykręciłem z tymi kolumnami.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

kawosz

Trzymam kciuki za powodzenie . I jakoś tak jestem dobrej myśli  :)
Ciekawy filmik .

pmcomp

Cytat: miniabyr w Sierpień 22, 2016, 23:19
Darek ja od jutra pruję swoje czyli przenoszę  zwrotnie na zewnątrz . Troche sie tego boje ,bo nowymi elementami są wszystkie cewki. Albo będzie dupa ,albo nie będzie. Do końca tygodnia będę miał całościowy pogląd na to ,co wykręciłem z tymi kolumnami.

Zawsze możesz wrócić :).

Piterski

Widzę, że najwolniej to idzie u mnie, ale to kwestia kasy.
Nie sprzedałem jeszcze Tempo, a muszę jeszcze spłacić zakup EV i Sensora. Samo życie ;)

Żeby nie było, że nic nie robię to korzystając z dzisiejszej ładnej pogody będę malował na czarno kostki betonowe pomiędzy kolumny, a tymczasowe podstawki.
Przy okazji zamierzam wyjąć na zewnątrz całe zwrotnice by był do nich dobry dostęp.
Nie wiem tylko czy mi starczy przewodów.
Czekam też ciągle na kondensatory na bas (nie mieli na wymagane przeze mnie napięcie) wraz z rezystorami i może Ondrejowi uda się zamówić olejaki na średnicę. Więc cała zabawa dopiero przede mną  :).
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

miniabyr

Cisza w domu .Żadnego dźwięku moje kolumny nie wydają .Dziś rozpoczęliśmy ostatni etap przebudowy EV.Kolumny już są wypatroszone ze zwrotnic ,jedynie co zostało to kable od głosników i nowe terminale . CDN. 8)
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

pmcomp


Piterski

Chciałem pomóc ale bałem się trochę pojechać bez przeglądu technicznego i z niesprawnymi kierunkowskazami.
Pierniczyłem się z nimi do wieczora i rozebrałem pół kokpitu w aucie.

Wracając do EV to to jest dziwna kolumna.
Dziś podłożyłem pod nią, przygotowane przeze mnie, kostki do układania chodników.
Przygotowane w tym sensie, że pomalowałem je farbą podkładową a na koniec czarnym lakierem.
Kolumna podniosła się kilka centymetrów wyżej i podstawa podpiera się na mniejszej powierzchni.

Żeby Vasa nie pomyślał, że ja słucham kostek brukowych ;D ale wydaje mi się że brzmienie uległo zmianie.
Bas jak był tak jest, może trochę mniej się wzbudza i jest czystszy ale to może mi się tylko wydawać.
Nie robiłem bezpośrednich porównań bo ciężko samemu wkładać kostki brukowe pod 50kg kolumny.

Po wczorajszym wstrząsie audiofilomunologicznym jakiego zaznałem po wizycie u Jacka, zapuściłem dwie płyty by się przekonać czy zagrają trochę lepiej niż wczoraj wieczorem i dziś rano.

Zagrały lepiej (przy okazji sprzęt się wygrzał jak dłubałem w aucie) no to cyk CD i testowa płyta z KAiMu ..... przesłuchałem całą mając wrażenie że słucham jej na innym sprzęcie lub u kogoś innego.

Poprawiła się równowaga dźwięku i jego czytelność, znaczącej poprawie na plus uległa stereofonia i lokalizacja źródeł dźwięku.
Czy to wpływ kostek? ..........
Poniekąd tak, bo głośnik wysoko tonowy zbliżył się do wysokości na jakiej mam ucho słuchając muzyki z kolumn. Różnica jest dosłownie kilku centymetrów.
To nie przypadek, że tak się stało. O tych kostkach i ich wpływie mówił mi najpierw Paweł, a potem Ondrej.
Nie puszczam ich uwag nigdy mimo uszu, nawet jak nie od razu z nich korzystam.
Pamiętałem o tym i ustalając wysokość tymczasowych standów zostawiłem sobie w nich poprawkę na te kostki i regulowane stopki (tych akurat docelowo nie zainstalowałem).
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

miniabyr

ZROBIONE!!!!!!!! ;D Jej jestem tak zmęczony ,że nie potrafię się cieszyć. Trochę trudno oceniać dźwięk bo to wszystko za świeże jest  ,ale nie żałuję ani złotówki które wydałem na ten projekt. Ok cewki muszą pograć,połączenia to point to point ,więc redukcja kabli znacząca co ma niebagatelny wpływ na brzmienie.  . Fotki zwrotnicy wkleję za parę dni ,bo może coś trzeba  będzie jeszcze poprawić konstrukcyjnie. Na pewno  jeszcze długo te zwrotnice pograją bez ładnego ,zewnętrznego pudełka ,ale na pewno w takiej skrzynce skończą. Ok  cdn. 8)
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

Piterski

Brawo Pawle, moje gratulacje za wytrwałość.
Zajrzę do Ciebie koniecznie oblukać i posłuchać Twojego dzieła.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

szczemirek

Hurrrra! Zdjęcia, zdjęcia!

vasa



Cytat: Piterski w Sierpień 25, 2016, 23:03
Żeby Vasa nie pomyślał, że ja słucham kostek brukowych ;D ale wydaje mi się że brzmienie uległo zmianie.

Jak się ma wydajny wzmacniacz to można i kostki brukowej posłuchać :)
A nieco poważniej to Ty masz tam chyba gwizdek z tubką? A taki gwizdek jest mocno kierunkowy. Jak podniosłeś kolumny to pewnie zmieniłeś kąt odsłuchu.

Chociaż z drugiej strony, kostka brukowa? ??? :D  ;D
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

MAC

Czego to ludzie z głodu nie wymyślą  :o

miniabyr

Fotki bedą pewnie jutro. Projekt prawie skończony ale: cewki musza pograc i się "ułożyć " co wymaga czasu.Nie zdecydowałem sie jeszcze na rezystory na na częstotliwościach bas i mid -to musi poczekać do osłuchania cewek. A te  musza sie "pogrzać" ze 100 h (szczególnie te taśmowe)-przynajmniej tak twierdzi człowiek który tych cewek przerzucił dziesiątki w swoich zmaganich ze zwrotnicami .Może trzeba będzie powrócić do cewek oryginalnych aby sprawdzić jak brzmiało wcześniej . Może trzeba będzie  zrobić "mix" starych cewek z nowymi .Mam dużo opcji ,dużo zabawy. Czas pokaże.CDN
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

kawosz

Niech już się ten sierpień kończy  :o . Na nic nie mam czasu  :( Pawełku we wrześniu się wpraszam  ;D na odsłuchy . No i gratulacje za konsekwencję w realizacji celu .

miniabyr

Dziś rozpocznę cytatem z Ondreja:"Jesteś królikiem doświadczalnym"  miał wczoraj do mnie powiedzieć  zacierając ręce z radości Ondrej. Radość wynikała z tego że nie będzie musiał wydawać kasy na cewki. Przynajmniej nie na wszystkie. Ale od początku. Bawiliśmy wczoraj u Pmcompa i poprosiłem Ondreja aby wpadł do mnie posłuchać tego ,co razem wystrugaliśmy . Pierwsze co zauważył to średnica która bardzo mu się podobała. Ja natomiast miałem wątpliwości co do jakości basu a raczej jego szczupłości . On znikł . Szybka decyzja że wrócimy do starych cewek . Mimo że średnica była  dobra ,to ja zauważyłem że dźwięk  zgubił rozmach,przestrzeń . Po odsłuchani kilku płyt nie był już wątpliwości ,że trzeba zrobić ten krok w tył i założyć stare cewki aby to sprawdzić. Tak ,te oryginalne cewki zrobią to co mi się w tych kolumnach najbardziej podoba -robią piekną muzykę ! Następnie cewki na bas -efekt ten sam. Cholera nie wytrzymałbym bez tego dźwięku długo,a grzanie przez 100h tych nowych cewek wpędziło by mnie w stany nerwowe.Wniosek jest jeden . Zmiany tak ale stopniowo ,element po elemencie . Trzeba je osłuchiwać ,dobierać i nie bać się błędu . Efekt będzie znakomity, zdobyte doświadczenie bezcenne. Te nowe cewki pewnie zagrają jeszcze u mnie,ale będę je aplikować pojedynczo . Na to wszystko potrzeba czasu i luzu,czego wszystkim życzę .Stan moich zwrotnic na dzień dzisiejszy wygląda tak:
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

pmcomp

Chciałoby się napisać ... a nie mówiłem ?

miniabyr

Słucham sobie ,słucham i jestem zadowolony. Ten manewr z uporządkowaniem toru sygnału  ,wyrzuceniem zwrotnicy na zewnątrz  był jedynym rozsądnym rozwiązaniem . Barrrrrdzo podoba mi się skrócenie sygnału ,ujednolicenie kabli , ujednolicenie komponentów  to słychać i to na plus. Teraz muszę zapakować to w ładną  skrzynkę i apgrejd zakończony. ............... Teraz czas na mój tor cyfrowy.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

MAC

Cytat: miniabyr w Sierpień 27, 2016, 12:10Teraz czas na mój tor cyfrowy.

No właśnie mimowolnie rozglądam się po internetach za starym, poczciwym AR CD7 lub 8.

miniabyr

Teraz policzmy koszty  materiałów użytych w zwrotnicy. Koszt kondensatorów Mundorf Mcap ZN to 1350 zł (12 kondensatorów 4,7 uF i 2 kondensatory 1,5uf) Koszt rezystorów (jeszcze nie wszystkie zmienione) na razie to 400 z( 2x Duelund;2 razy Pathaudio) Cewki to koszt 1300 ,ale użyte  tylko 2 sztuki . Czyli realnie w 120 zł (1180zł zamrożone) Konektory głośnikowe CMC 16 sztuk ok 400 zł. Czyli to co uzyte = 2260zł ! Koszt materiałów nieużytych to 1600zł!!!!! - koszt poszukiwań. Zostają cewki(choć może je użyje) ,worek kondensatorów. No i koszty mojego zaangażowania . Jak przeliczyć pół roku (od marca) pracy nad tym projektem? ...............wolę myślec tylko o pozytywnej stronie tego projektu. ;D
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

kawosz

Wpadłem dziś do Pawła posłuchać i pogadać . Te kolumny są jak dobry instrument można je dostroić do własnych potrzeb . Przyjechał Ondrej . Chłopaki dolutowali ,,druciki,,  i kolumny które grały bardzo dobrze zagrały jeszcze lepiej  ;D . Ja mało techniczny jestem o szczegółach muszą napisać chłopaki . Dla mnie dźwięk jaki te paczki produkują jest zajefajny  :)