Electro Voice Interface D

Zaczęty przez miniabyr, Marzec 15, 2016, 05:05

Poprzedni wątek - Następny wątek

malg

Nie zauważyłem linku info pod spodem takze poczytma i sie odezwę
ale ... zasmiecamy ten wątek, moze niech admin przeniesie ten fragment
Przepraszam



ciechomir

Cytat: malg w Wrzesień 08, 2016, 12:41A taki przełącznik (ten w środku na zdjęciu) to gdzie można kupić, bo właśnie podobnego będę potrzebował, do trochę innego przełączania i miałem się w najbliższym czasie zabrać za szukanie. Podasz jakiś kontakt

Jest tego trochę na allegro. Jak do takiego przełącznika jak mój to może być:

http://allegro.pl/przelacznik-obrotowy-4x3-elma-01-1430-20170000-i5154296565.html
lub
http://allegro.pl/przelacznik-obrotowy-4x3-elma-06-1431-i5101862246.html

Z nimi nie wiem jakie obciążenie by wytrzymały, ale powinny się nadać

Z takich bardziej prymitywnych z wyglądu, ale z większą możliwością kombinacyji to może:

http://allegro.pl/przelacznik-obrotowy-3-pozycyjny-4-sekcje-polski-i6468194543.html
lub
http://allegro.pl/przelecznik-obrotowy-kalitowy-3pozycje-9sekcji-i5331446357.html (tego można pomostkować i zwiększyć jego "moc")

Coś z tego na pewno da się wybrać.
Z tym, że większość z tych przełączników to są stare zapasy, więc trzeba się liczyć z ich rozebraniem i czyszczeniem.

jajacek1410

Przerażają mnie te przełączniki. Mam wrażenie, że trzeba się mocno nagłówkować, żeby zorientować się w połączeniach. Pachnie mi to jakąś starą, ambitną przygodówką.
KEF iQ9, Yaqin 100b, Primare cd21, P-J Perspective, Goldring 1012, P-J Tube Box SEII, Kimber 4TC, 8TC, Audiomica Beryl, QED Siver Spiral, NEEL 7ES, listwa Tomanek

ciechomir

Damy radę to poukładać. Wybierz, który Ci się podoba i pisz na PW. Pomogę się w tym odnaleźć.
Generalnie wielkie filozofii w tym nie ma.

jajacek1410

Dzięki. Dam radę. W przygodówkach jestem dobry.
Chyba, żebym przepadł, to się zgłoszę.
KEF iQ9, Yaqin 100b, Primare cd21, P-J Perspective, Goldring 1012, P-J Tube Box SEII, Kimber 4TC, 8TC, Audiomica Beryl, QED Siver Spiral, NEEL 7ES, listwa Tomanek

szczemirek

Czy schemat zwrotnicy w S1503 będzie ten sam co w Deltach? Dziękuję za informację.

miniabyr

Cytat: szczemirek w Wrzesień 09, 2016, 16:41
Czy schemat zwrotnicy w S1503 będzie ten sam co w Deltach? Dziękuję za informację.
Zdecydowanie nie ! To zupełnie inne podziały i inne wartości komponentów
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

kawosz

#832
Cytat: szczemirek w Wrzesień 09, 2016, 16:41Czy schemat zwrotnicy w S1503 będzie ten sam co w Deltach? Dziękuję za informację.
Pewnie są podobne do moich . Ale można je ucywilizować .
A jak wrażenia z odsłuchów ?

szczemirek

Cytat: kawosz w Wrzesień 09, 2016, 16:51A jak wrażenia z odsłuchów ?
Super! Słucham non stop.
Zamówiłem już komplet materiałów do wygłuszenia i tkaninę na grille.
Jestem noga w sprawach elektronicznych więc zwrotnice będę wykonywał u Kogoś (cicho, mir ;)).
Proszę spojrzeć na schemat z googlów. Wydaje się bardzo uproszczony w porównaniu do Delt.

kawosz

#834
uuu ja bym ich nie wygłuszał . One są jak pudło rezonansowe grają całe paczki . U mnie jest pod sufitem na tylnej ściance i jednej bocznej . Pisz do Ondreja on mi robi zwrotnice to Ci powie co i jak . Na pewno ma schemat .
Ja się też nie znam . Będzie teraz wymieniona cewka na średnicy na jakąś lepszą  :o .
Tak to na razie wygląda

szczemirek

Cytat: kawosz w Wrzesień 09, 2016, 19:14Pisz do Ondreja on mi robi zwrotnice to Ci powie co i jak . Na pewno ma schemat .

Ja tylko publicznie prosić mogę bardzo serdecznie o pomoc :)

kawosz

#836
Nowe kondensatory są na wysokich i średnicy . Na basie po próbie z nowym wróciliśmy do starego . Teraz ma być większa cewka na średnice która ma spowodować jeszcze większe jej dodania . Główna różnica między naszymi a deltami jest właśnie w wykorzystaniu tego głośnika . U nas on jest odcianany wcześniej ( ze względów bezpieczeństwa żeby nie przepalić w jakiejś hali :) ) . Ale ja naprawdę mało się znam . Powtarzam Ci tylko co zapamiętałem z tego co mi Ondrej mówił .
Co do okablowania . Ja zostawiłem stare w skrzynce które  idą do terminali . Terminale ze zwrotnicą są połączone srebrem o trzech różnych przekrojach .Wytłumienia nie ruszałem .

szczemirek

Dzięki kawosz, na wszelki wypadek wstrzymałem lub anulowałem zakupy. Ja to za nerwowy jestem.
A w Deltach wygłuszenie jest?
Ty zamieszczałeś jakieś zdjęcia swoich skrzynek? W jakim są stanie? To te same S1503?

kawosz

W deltach też jest chyba mało . Masz zdjęcia moich przez dziury z przodu . ups bas refleksy  ;D

kawosz

Jak widać prawa ścianka cała góra cała tył w 1/3 od góry . Jak je postukasz to one zachowują się jak instrument :)
No Delciarze podpowiedzcie koledze jak tam u was jest .

szczemirek

#840
Dzięki. Zaraz z moich sobie cyknę focię. Tannoye z sąsiadem do sypialnie wynieśliśmy to i miejsca troszkę więcej teraz. Przeprosiłem się też z Almarro.
W środku jest tak samo jak u Ciebie. Ja to sobie jednak myślę, że oni nie dali wygłuszenia przez niechlujność i głupią oszczędność.

szczemirek

A co tam robią w środku tranzystory???  :o

szczemirek

A na cierpliwych czekał w środku... schemacik!

vasa

Cytat: szczemirek w Wrzesień 09, 2016, 21:11A na cierpliwych czekał w środku... schemacik!
No OK. Schemacik jest. Ale co tam robią tranzystory? Ich na schemaciku ni ma :o
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

szczemirek


[/quote]
No OK. Schemacik jest. Ale co tam robią tranzystory? Ich na schemaciku ni ma :o
[/quote]
Auto limiter dla tweetera [emoji12]


Sent from my iPad using Tapatalk

ciechomir

A skubancy. Tak sobie to wymyślili? Ciekawe.

vasa

Cytat: szczemirek w Wrzesień 09, 2016, 21:45Auto limiter dla tweetera
Aaaaaa ...

Znaczy że co? Takie zabezpieczenie zamiast żarówki?
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

szczemirek

Nie mam zielonego pojęcia. Trza poczytać 😱
Jeszcze w sprawie tego wygłuszenia co go prawie nie ma:ciut podobnie jest w Tannoyach. Brak wygłuszenia bezpośrednio wokòł głośnika na przedniej ścianie. Ale tylko na przedniej!

kawosz

Z tym wygłuszeniem to może być też tak że im w magazynie zabrakło  ;D . Ale to nie zmienia faktu że graja zarąbiście tak jak są . Możesz oczywiście zrobić próby . To kolumny dla grzebaczy i eksperymentatorów .

ciechomir

No bez lipy panowie :D Niezły patent.

Auto limiter chroni tweeter przed zbyt wysokimi mocami, przez automatyczne zbijanie jej (mocy, energii czy jak to zwał) do określonego bezpiecznego poziomu. Czyli od pewnego poziomu mocy, tweet bedzie grał na zadanym poziomie, którego nie przekroczy. All :)

Nie zalecałbym eliminować tego elementu w przyszłości przy modzie zwrotki .