Electro Voice Interface D

Zaczęty przez miniabyr, Marzec 15, 2016, 05:05

Poprzedni wątek - Następny wątek

panerai_47

#950
Cytat: masza w Wrzesień 17, 2016, 10:47
Które to były? Te z allegro co kupił Jakub?
Mierzyłeś je przed zamontowaniem? miały tak od razu czy z biegiem czasu tak drastycznie zmieniły rezystancję?

Tak to te, robi je bmxmen z AS. Na Poczatku byly ok, sprawdzalem, teraz sie rozjechaly po ok roku.
Miniabyr, dalem mundorfy ecap plain na srednice, rewelacja :-)

MAC

hmm... no to lipa z tymi grafitami z alle  :(

panerai_47

Potrzebuje jeszcze rezystory na srednice, tam tez mam te "grafitowe" 0,9 ohm i 0,25 ohm
Kupie 1 ohm pathaudio i 0,22ohm mundorf mresist supreme.
Ktos mierzyl mundorfy mresist? Jak to u nich wychodzi z tolerancja, jest bardziej na plus czy na minus?

miniabyr

Polecam również rezystory Mills . Są tanie ,świetnie miksuje się na nich średnica . Do papierowego głosnika jak znalazł .http://www.hificollective.co.uk/components/mills.html
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

MAC

#954
Pewny jesteś?
W preampie Millsy mi wyrżnęły wszystkie wybrzmienia. To najgorsze rezystory jakie wsadzałem do pre  :o
Z największym rozmachem grało na Kiwame i te mogę do elektroniki polecić z najczystszym sumieniem ale czy do zwrotnicy tego nie wiem. W ogóle nie znam się na graniu zwrotnic.

Z kolei podobnie do Millsów w DACu źle się zachowywały rezystory Allen Bradley. Euforię przyniosły dopiero foliowe Charcrofty tyle, że one do zwrotki się nie nadają (0,4W).

pmcomp

Cytat: panerai_47 w Wrzesień 17, 2016, 10:50
Cytat: masza w Wrzesień 17, 2016, 10:47
Które to były? Te z allegro co kupił Jakub?
Mierzyłeś je przed zamontowaniem? miały tak od razu czy z biegiem czasu tak drastycznie zmieniły rezystancję?



Tak to te, robi je bmxmen z AS. Na Poczatku byly ok, sprawdzalem, teraz sie rozjechaly po ok roku.



Mam podobne odczucie.


pmcomp

Cytat: miniabyr w Wrzesień 17, 2016, 11:46
Polecam również rezystory Mills . Są tanie ,świetnie miksuje się na nich średnica . Do papierowego głosnika jak znalazł .http://www.hificollective.co.uk/components/mills.html

Zmieniając rezystory pamietajcie o ich mocach. Zazwyczaj taki do zwrotnic robi się 10W. Czasami potrzeba więcej. Ja potrzebowałem 20W i musiałem wstawiac po dwie sztuki. Albo równolegle albo szeregowo, w zalezności jak lepiej wychodziło matematycznie :).

szczemirek

Cytat: pmcomp w Wrzesień 17, 2016, 10:37Te trzy białe kostki bym podmienił. To góra pasma, jakies miedziaki PIO i będzie aksamitniej.
Dzięki. Tak zrobię.  :)

panerai_47

Co by nie byc goloslownym. Powinny miec 0,9 ohm i tak bylo na poczatku. Koledze, wlasnie przed chwila tez podrzucilem problemem z tymi rezystorami, pomierzyl, bylo 25ohm a juz ma 29ohm

Jakub

Do pomiaru takiej niskiej rezystancji jest potrzebny profesjonalny miernik RLC. Ten marketowy nie mierzy poniżej 20 ohmów, więc ten wynik nic nie znaczy.

elektroboy

Cytat: masza w Wrzesień 17, 2016, 11:50
Pewny jesteś?
W preampie Millsy mi wyrżnęły wszystkie wybrzmienia.

mi sie mills-y rowniez nie sprawdzily. mialem podobne wrazenie jak ty. to juz lepsze dla mnie byly oryginalne ceramiczne. teraz wiekszosc rezystorow i tak wyeliminowalem. zostal tylko szeregowy na basie oraz tweeterze.

odnosnie zmian rezystancji grafitowych rezystorow, u mnie trymaly poziom. uzywalem je jednak dosyc krotko i wylacznie dla malych mocy tj. na gorze. one po prostu zle znosza nawet slabe ogrzewanie przy wiekszych mocach, szczegolnie na srednicy oraz basie.
no i wlasnie robert z kbl sound ostatnio tez narzekal, ze mu sie w jego jbl4343 z czasem pozmianialy rezystancje najdrozszych grafitowych duelundow. to nie dopuszczelne przy rezystorach tej klasy oraz ceny. 

elektroboy

Cytat: szczemirek w Wrzesień 17, 2016, 13:30
Cytat: pmcomp w Wrzesień 17, 2016, 10:37Te trzy białe kostki bym podmienił. To góra pasma, jakies miedziaki PIO i będzie aksamitniej.
Dzięki. Tak zrobię.  :)
zalecam dzialac ostroznie, step by step. tweetery EV nie maja metalowe kopulki, uzywaja papieropodobne kopulki z phenolu.

nie graja one tak ostro jak np. alu lub titanowe w jbl. dla tego je tez nie jest potrzebne lagodzic do takiego stopnia jak w jbl. w koncu sam sie pewnie przekonales ze gora jest nawet z oryginalnymi kondensatorami jest OK.



szczemirek

#962

Ostrożnie... powolutku. Dzięki.
Pierwsza skrzynka schnie gotowa do złożenia. Zwrotnica pòjdzie tymczasowo na zewnatrz. Jest na złaczkach i dali dłuższe niż potrzeba kable.


Sent from my iPad using Tapatalk

miniabyr

Cytat: elektroboy w Wrzesień 17, 2016, 23:07mi sie mills-y rowniez nie sprawdzily
Maciek pisze o preampie. U mnie milsy  w zwrotnicy sprawdzają się b dobrze . Co do duelunda to Robert mówił o wersji tańszej Standard ,które zmieniły swoją wartość pod wpływem wilgoci .Podobno wersja droższa ma hermetyczną obudowę  i jest po sprawie. Nie wiem co o tym mysleć,bo mam za małe doświadczenie,ale taka sytuacja nie powinna mieć miejsca.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

pmcomp

Nie wiem czy to nie miedzy bajki włozyc. Duzo kondensatorów np. Duelundy czy Jenseny maja tekturową obudowę.

szczemirek

Jedna kolumna jest już po renowacji - mata bitumiczna, filc, wełna (z wyjątkiem ściany za basem).
Jest bardzo dobrze.

elektroboy

#966
Cytat: szczemirek w Wrzesień 18, 2016, 10:13
Jedna kolumna jest już po renowacji - mata bitumiczna, filc, wełna (z wyjątkiem ściany za basem).
Jest bardzo dobrze.
hmmm, mata bitumiczna? i to gdzie ja wklejilesz i jaki ma ona mieć zadanie?
tylko pamietaj, moze być póżniej problem ją odklejić :)


elektroboy

Cytat: miniabyr w Wrzesień 18, 2016, 07:30
Cytat: elektroboy w Wrzesień 17, 2016, 23:07mi sie mills-y rowniez nie sprawdzily
Maciek pisze o preampie.
wiem że ci pasują i tak samo chyba robertowi. oczywiście również czytałem że u maszy się mills-y nie sprawdziły w preampie. ten sam efekt który maciek opisuje pojawil się też u mnie również po po zastosowaniu mills-ów w mojej zwrotnicy.
po prostu co system to inny efekt lub podejście właściciela.

szczemirek

#968
Specjalna mata częściowo likwidująca rezonanse. Nie jest tania. Potrzebowałem 3 paczki.
http://uk.rs-online.com/web/p/soundproofing/3694715/
Komplet skrzynek zrobiony. Może inaczej jest w Deltach ale w wersjach estradowych pażdzierzowa skrzynka zdecydowanie nie gra. Po jej właściwym wytłumieniu gra to zdecydowanie lepiej.

Melepeta

Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.

szczemirek

#970
Cytat: Melepeta w Wrzesień 19, 2016, 20:43Coś mi się wydaje, że przepłaciłeś za tę matę bitumiczną.
Używałem jej już parę razy i nie narzekam ;) Mam zaufanie.
Fakt, że na zdjęciach wygladają identycznie ale coś mi się wydaje, że to jedyne podobieństwo.
Ale następnym razem zdecydowanie sprobuję ;) Dzięki.


Melepeta

Tych mat powszechnie się używa w motoryzacji. Nie ma tam żadnej kosmicznej technologii.
Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.

szczemirek

Cytat: Melepeta w Wrzesień 19, 2016, 21:02
Tych mat powszechnie się używa w motoryzacji. Nie ma tam żadnej kosmicznej technologii.
Ale ja się w kosmos z EV nie wybieram!

kawosz

Niech Kolega szczemirek klei i remontuję spokojnie  :) . Jak skończy poprosimy o recenzję  ;D .

szczemirek

Cytat: kawosz w Wrzesień 19, 2016, 22:12Niech Kolega szczemirek klei i remontuję spokojnie   . Jak skończy poprosimy o recenzję   .
Dziękuję Koledze za wsparcie duchowe i informacyjne. Muszę poinformować, że już jestem zadowolony ;)