wymana kabelkow PJ DIII

Zaczęty przez amati74, Październik 20, 2016, 21:22

Poprzedni wątek - Następny wątek

amati74

witam panowie

Chciałbym was zapytac o wymiane kabelkow w ramieniu w PJ debut III zwykle najprossze ramie chyba 8.6" lub 8.9", aluminium . kabel sygnałowy jest wlutowany na stale . Waszym zdaniem jeste to wykonalne przez kogos kto bedzie to robil pierszy raz ? Jakie mogą wystąpic klopoty podczas wymiany, jakie kabelki byscie polecali ?
Myslalem o zakupie jakiegos lepszego gramofonu ale niestety musze życ w zgodzie z żoną wiec poddałem soja wojne i wyrał remont łazienki. kabel sygnałowy bedzie wymieniany (bedzie wlutowany na stałe ), ciekaw jestem waszej opini czy taka wymiana da wymierne fekty
dziekuje za pomoc.


Wysłane z mojego GT-P5110 przy użyciu Tapatalka


frywolny trucht

Za ile da się sprzedać tego PJ?
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

Z grubsza chodzi mi o to, że ten PJ to produkt skończony, przeróbki nie będą mile widziane przez potencjalnego nabywcę i nic sensownego- wg mnie-  nie wniosą. Lepiej go pchnąć, kupić jakiegoś vintage i tam dać upust swoim ciągotom majsterkowicza. Kable ramienia to będzie pierwsze co trzeba zrobić w takim starym drapaku.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

amati74

ok sprawa szybko wyjasniona szybko i na temat ,wiec jeszcze poczekam i pozbieram kase na wymarzonego thorensa z SME 3009 II :-),oczywiscie po remoncie lazienki  za 3k £ az mam delirke :-(, kobiety to , maja pomysly i o dziwo kasy nie szkoda ....

Wysłane z mojego GT-P5110 przy użyciu Tapatalka

vasa

Mam takie dziwne wrażenie, że ostatnio wszyscy wokół zaczęli kasę liczyć w funtach? ???
A przecież to jednostka wagi :o
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

kawosz

Cytat: amati74 w Październik 20, 2016, 23:41az mam delirke :-(
Jeszcze 14 postów i znajdzie się temat na ukojenie nerwów .

amati74

Cytat: vasa w Październik 21, 2016, 09:20
Mam takie dziwne wrażenie, że ostatnio wszyscy wokół zaczęli kasę liczyć w funtach? ???
A przecież to jednostka wagi :o
Moze ludzie maja tyle kasy ze nie liczą ale ważą

amati74


vasa

Cytat: amati74 w Październik 21, 2016, 11:02
Moze ludzie maja tyle kasy ze nie liczą ale ważą

;D  :D  :)
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

elem

amati, doskonałe, dla mnie póki ci, to jest post roku 2017  ;D ;D ;D
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

amati74

Mam rozumiec ze to komplement czy wlasnie dostałem nominacje do złotej maliny roku [emoji33] [emoji13]

amati74

vasa

Cytat: amati74 w Październik 21, 2016, 14:44Mam rozumiec ze to komplement czy wlasnie dostałem nominacje do złotej maliny roku
Komplement. Elem malinę przyznaje tak
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

amati74