Menu główne

Dobry film

Zaczęty przez frywolny trucht, Lipiec 07, 2014, 10:51

Poprzedni wątek - Następny wątek

Moriarty

Cytat: frywolny trucht w Luty 11, 2019, 11:01
Niedawno zakończył się na Netfliksie czwarty sezon Outlandera. Nie wiem czy serial notuje zjazd, czy gorzej się ogląda po odcinku co tydzień ( zamiast po parę odcinków jednorazowo), ale ta historia w krainie czerwonoskórych jakoś mnie nie przekonała  ::)

Bardzo podobał mi się pierwszy sezon, ale, o dziwo, nie miałem ochoty na kolejne. Może podświadomie uznałem, że z tej formuły wiele więcej się nie da wycisnąć?...

Przy okazji, pozwolę sobie na wstydliwe wyznanie. Zacząłem oglądać na Netfliksie - dość przypadkowo, bo tematyka mi nie pasowała za bardzo - serial "Grim" i... wpadłem po uszy. Głupie jak but, ale znakomicie się przy tym relaksuję. Może to kwestia obsady, bo casting moim zdaniem wypadł wzorcowo. Świetnie dobrani do swych ról aktorzy, łatwo wzbudzający sympatię. Im dalej w las, tym scenarzyści bardziej szarżują, sprawdzając granice wyrozumiałości widza, ale cóż - oglądam dalej :).

PS. Rosalee jest urocza, nawet gdy zwoguje*.

* wogowanie - trudne słowo. Nie będę psuł niespodzianki, to trzeba zobaczyć  :P
YB Audio Zephyr (zwrotnica na ClarityCap), Yaqin MS-30L (modyfikacja: Sinus Audio), Marantz CD6006 (jako napęd), Topping D70, M&B Audio Cable Diamond, Neotech NEMOS-3080 UP-OCC, TAGA Harmony PF-1000, Yarbo 1100, Viborg VP1501

rudy-102

Cytat: moon w Luty 11, 2019, 10:50a wczesniej skonczylem Babylon Berlin
Bardzo dobry serial a książki, które posłużyły za źródło scenariusza są jeszcze lepsze..  Trzecia część serii już w produkcji. :)

moon

Cytat: rudy-102 w Luty 11, 2019, 11:53Bardzo dobry serial, a książki, które posłużyły za źródło scenariusza są jeszcze lepsze..  Trzecia część serii już w produkcji.

co to za ksiazki? trzeci? czy to oznacza, ze 16 odcinkow na HBO to hurtem dwie serie?
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

rudy-102

Cytat: moon w Luty 11, 2019, 11:54
Cytat: rudy-102 w Luty 11, 2019, 11:53Bardzo dobry serial, a książki, które posłużyły za źródło scenariusza są jeszcze lepsze..  Trzecia część serii już w produkcji.

co to za ksiazki? trzeci? czy to oznacza, ze 16 odcinkow na HBO to hurtem dwie serie?
Przygotowywane je dziesięć następnych odcinków.
Autorem książek jest Volker Kutscher, a tytuły to:
Der nasse Fisch,
Der stumme Tod,
Goldstein,
Die Akte Vaterland,
Märzgefallene,
Lunapark

moon

dzieki, widze, ze nie wystepuje w polskim przekladzie, pozostaje czekac na kolejna serie w takim razie.
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

krzysiek

a ja wziąłem sobie na próbę Amazon Prime, bo zabrali The Expanse z netfliksa, a to całkiem zgrabna space opera.
Modwright KWI-200, Dynaudio Special 25, Chord Qutest, poprzednio na forum jako blackholesun

rudy-102

Właśnie sprawiłem sobie taki dodatek do serialu.

I jeszcze takie coś na dodatek do dodatku.



moon

otwierajacy kawalek jest dobry, ale pewnie nie wysluchalbym sciezki wiecej niz raz
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

rudy-102

Przesłuchałem właśnie Bryana Ferry i podobało mi się. Soundtracka zachowam sobie na wieczór.
Cytat: moon w Luty 14, 2019, 16:47otwierajacy kawalek jest dobry, ale pewnie nie wysluchalbym sciezki wiecej niz raz
Moja żona ma totalnie odjechane na punkcie tego serialu to pewnie będę musiał częściej. :)
Na szczęście do płyt dodane są kompakty to będzie mogła zabrać do pracy i tam dożynać ;) .

moon

Cytat: rudy-102 w Luty 14, 2019, 16:54Moja żóna ma totalnie odjechane na punkcie tego serialu to pewnie będę musiał częściej.

hehe, rozumiem:)
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

dino

Ja dojechałem do 4-5 odcinka pierwszego sezonu i odpadłem. Ale pewnie jeszcze do "Berlina" wrócę.

rudy-102

Ja wciągnąłem jak narkoman koks. Dla mnie super.

krzysiek

Film na dzisiaj - Eternal sunshine of the spotless mind. Czyli ,,Zakochany bez pamięci". Romantyczny film niebędący miałką komedią romantyczną. Czy warto wykasować kogoś z pamięci?

https://youtu.be/5yc6GZiFbV0
Modwright KWI-200, Dynaudio Special 25, Chord Qutest, poprzednio na forum jako blackholesun

moon

Cytat: rudy-102 w Luty 14, 2019, 22:03Ja wciągnąłem jak narkoman koks. Dla mnie super.

tak jest. Teraz wlazlem w drugi sezon "Intruza".
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

frywolny trucht

Dziewczyna we mgle (2017)
La ragazza nella nebbia

Włączone z przypadku, ale jak wessało  :o :o
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

gratefullde

Cytat: frywolny trucht w Luty 18, 2019, 21:27
Dziewczyna we mgle (2017)
La ragazza nella nebbia

Włączone z przypadku, ale jak wessało  :o :o

Netflix?
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

frywolny trucht

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

gratefullde

A ja Umbrella Academy oglądam... Nie mam zdania na razie.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

Piterski

Cytat: frywolny trucht w Luty 18, 2019, 21:27Dziewczyna we mgle (2017)
La ragazza nella nebbia
Warto potem przeczytać książkę.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

moon

Skonczylem dwojke belgijskiego "Intruza" (La Treve), dobra pozycja, lepszy niz jedynka, dobrze pomotane
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

frywolny trucht

https://www.youtube.com/watch?v=ANBscbLQV_g
Serial o superbohaterach ratujących świat. 10 odcinków po niecałą godzinę. Tematycznie nie miało prawa się obronić- w sensie ograniczenia popularności do hermetycznej grupy entuzjastów takich filmów- ale moim zdaniem wyszło świetnie. 9/10. Bo 10 odcinków, a pierwsze 9 świetne. Schody pojawiają się oczywiście gdy następuje apogeum. Zagłada świata. W bonusie fajnie dobrana muzyka.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

LampowY

Fajne, oglądne  :)

wiki

A Wy cały czas o tych serialach...
Może jakiś.... "dobry film"....
Tak, wiem.... dzisiejsze czasy....
Nie mogłem się powstrzymać...
Wybaczycie?
😁😁😁
Ale klimat ....Eugene... swoje robi...
😁😁😁
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

LampowY

Ja to w ogóle niczego prawie nie oglądam oprócz wiadomości.
Wolę wolny czas muzyce poświęcić  :)

frywolny trucht

Cytat: wiki w Luty 23, 2019, 20:37Może jakiś.... "dobry film"....

Zawsze możesz równoważyć tę złą tendencję.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93