Menu główne

Dobry film

Zaczęty przez frywolny trucht, Lipiec 07, 2014, 10:51

Poprzedni wątek - Następny wątek

Old Man Kensey

Jako że w niedzielę troszkę słonko mnie przypiekło i wczoraj siedziałem w domu, oglądanie zaś piłkowego festiwalu u Putina średnio mnie kręci, zapuściłem film "Borg vs. McEnroe". Jest to film tylko po części sportowy, choć sceny tenisowych pojedynków są świetne. Niesamowite są jednak portrety psychologiczne bohaterów, doskonale pokazane są ich emocje i spiritus movens, i pomimo dość statycznych ujęć - wszystko aż kipi i buzuje od skrywanych głęboko uczuć.
Na końcu zaś przychodzi smutna refleksja, zwłaszcza dla fanów tenisa - to, co najlepsze w tym sporcie już się zdarzyło i dzisiaj jest to zupełnie inny tenis...
Bardzo dobrze dobrane są role główne, zwłaszcza J.P. McEnroe. Polecam, film wbija w fotel, motywuje do działania i zmusza do myślenia.
System analogowy: Ad Fontes + Denon DL-110 + NUDAmini + Alauda 6C4C SET + NuPrime AC-4 + Zu Audio Omen

Bartolo

www.facebook.com/Z.Tylu.Sklepu
www.facebook.com/TymczasemTytus
www.instagram.com/bartosz.mrozowski

frywolny trucht

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Bartolo

www.facebook.com/Z.Tylu.Sklepu
www.facebook.com/TymczasemTytus
www.instagram.com/bartosz.mrozowski

frywolny trucht

premiera: 28 września 2018 (Polska) 28 września 2018 (świat)
Będzie się działo.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

dino

Cytat: frywolny trucht w Sierpień 07, 2018, 19:06Będzie się działo.
Czy film będzie o czymś czego nie wiemy ?

vasa

Cytat: dino w Sierpień 07, 2018, 20:07Czy film będzie o czymś czego nie wiemy ?
Myślę że świadomość nie jest powszechna.
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

dino

Cytat: vasa w Sierpień 07, 2018, 20:10Myślę że świadomość nie jest powszechna.

Świadomość jest powszechna natomiast brak reakcji i natychmiastowe piętnowanie już nie.

Bartolo

Cytat: dino w Sierpień 07, 2018, 20:07Czy film będzie o czymś czego nie wiemy ?
"Widzę że wiele osób kompletnie nie rozumie specyfiki kina Smarzowskiego - to nie jest nigdy papka a'la Vega, czyli śmieciowe kino eksploatacji, które ma dać najniższy rodzaj rozrywki oparty na wulgarności. Jeżeli ktoś oglądał Wesele, Drogówkę czy Pod Mocnym Aniołem, i OGLĄDAŁ, w sensie prócz patrzenia tępo w ekran analizował to co i jak jest pokazywane - to wie że kino Smarzowskiego zawsze stoi na pograniczu satyry i kina społecznie zaangażowanego. Odnosząc się do tego zwiastunu - już widzę że to nie będzie ,,antykatolicki film", ,,bezpardonowy atak" czy ,,karma dla widzów TVNu" - takie komentarze to sygnał jasnej ignorancji (..) Specyfika tej produkcji prawdopodobnie, jak i wcześniejszych polega na tym, że bierze się problem - czy to alkoholizmu, patologii policji ... czy księży, uwidacznia się go ale pozostawiając przy tym wszystkim dystans i pewnego rodzaju cyniczny komentarz - to nadaje całości bardziej erudycyjnego sznytu - to jest głos w dyskusji. By o czymś powiedzieć i pokazać dlaczego ma to tak destruktywny wpływ, musi być to na pierwszym planie - ot, cała filozofia. Ale co najważniejsze w tym wszystkim, coś czego na przykład nie załapała ostatnio Szumowska przy ,,Twarzy", to że Smarzowski nie zapomina o ludzkim charakterze w swoich historiach. I tam zawsze jest miejsce na dość intymne przemyślenia, w ogóle tych wszystkich ekstremach zawsze punktem wyjścia gdzieś tam jest człowiek. Dlatego ,,Kler" ma szansę być bardzo ważnym, i paradoksalnie neutralnym filmem - bo nie odczłowieczy, po prostu użyje karykatury tam gdzie trzeba. To są filmy inteligentne, jedynie pudrujące się ostrym językiem by nadać naturalności, momentami nadrealizmu. Ale jak ktoś używa jego filmów w celach propagandowych czy w szerzeniu nienawiści - to ja nie mam komentarza. Bo to nie są filmy pod tezę, tylko pod dyskusję :) A, i na sam koniec muszę dodać, że nie mogę się doczekać by obejrzeć efekt współpracy Gajosa z tym reżyserem, bo może wyjść z tego wyjątkowo charakterna kreacja :)"

www.facebook.com/Z.Tylu.Sklepu
www.facebook.com/TymczasemTytus
www.instagram.com/bartosz.mrozowski

Piterski

Też się na niego wybiorę do kina. Nie często chadzam na polskie produkcje, może niesłusznie, ale ten zwiastun i Gajos zapowiada mi dobre kino.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

gratefullde

Stwierdzenie, że to będzie kino inteligentne, powinno odstraszyć większość.
Jestem fanem Smarzowskiego i zapewne nim pozostanę, pomimo pewnych schematów i podobieństw, charakteryzujących jego produkcje.
Nie jest sztuką piętnować rzeczywistość, sztuką jest dać impuls do dyskusji... Smarzowskiemu zawsze się to udawało.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

dino

Cytat: Bartolo w Sierpień 07, 2018, 20:51"Widzę że wiele osób kompletnie nie rozumie specyfiki kina Smarzowskiego - to nie jest nigdy papka a'la Vega, czyli śmieciowe kino eksploatacji, które ma dać najniższy rodzaj rozrywki oparty na wulgarności. Jeżeli ktoś oglądał Wesele, Drogówkę czy Pod Mocnym Aniołem, i OGLĄDAŁ, w sensie prócz patrzenia tępo w ekran analizował to co i jak jest pokazywane - to wie że kino Smarzowskiego zawsze stoi na pograniczu satyry i kina społecznie zaangażowanego. Odnosząc się do tego zwiastunu - już widzę że to nie będzie ,,antykatolicki film", ,,bezpardonowy atak" czy ,,karma dla widzów TVNu" - takie komentarze to sygnał jasnej ignorancji (..) Specyfika tej produkcji prawdopodobnie, jak i wcześniejszych polega na tym, że bierze się problem - czy to alkoholizmu, patologii policji ... czy księży, uwidacznia się go ale pozostawiając przy tym wszystkim dystans i pewnego rodzaju cyniczny komentarz - to nadaje całości bardziej erudycyjnego sznytu - to jest głos w dyskusji. By o czymś powiedzieć i pokazać dlaczego ma to tak destruktywny wpływ, musi być to na pierwszym planie - ot, cała filozofia. Ale co najważniejsze w tym wszystkim, coś czego na przykład nie załapała ostatnio Szumowska przy ,,Twarzy", to że Smarzowski nie zapomina o ludzkim charakterze w swoich historiach. I tam zawsze jest miejsce na dość intymne przemyślenia, w ogóle tych wszystkich ekstremach zawsze punktem wyjścia gdzieś tam jest człowiek. Dlatego ,,Kler" ma szansę być bardzo ważnym, i paradoksalnie neutralnym filmem - bo nie odczłowieczy, po prostu użyje karykatury tam gdzie trzeba. To są filmy inteligentne, jedynie pudrujące się ostrym językiem by nadać naturalności, momentami nadrealizmu. Ale jak ktoś używa jego filmów w celach propagandowych czy w szerzeniu nienawiści - to ja nie mam komentarza. Bo to nie są filmy pod tezę, tylko pod dyskusję :) A, i na sam koniec muszę dodać, że nie mogę się doczekać by obejrzeć efekt współpracy Gajosa z tym reżyserem, bo może wyjść z tego wyjątkowo charakterna kreacja :)"

Fajnie to napisałeś  :np:

Bo (prorok jakiś czy co) na fejsach i w sieci zależnie od opcji pojawiają się idiotyczne (niezależnie od opcji) wpisy co to ten film nie nawyczynia.
A Twój opis  (po tych filmach które oglądałem) daje nadzieję na dobre kino.

dino

Cytat: gratefullde w Sierpień 07, 2018, 21:02sztuką jest dać impuls do dyskusji...

Jakiej k...dyskusji ?  ;)
Masz na myśli klepanie przez obydwie strony konfliktu serii idiotycznych wpiso/memów ?  ;D

frywolny trucht

#663
"Zmieniają zwiastun filmu "Kler" na życzenie Kulig, bo, jak twierdzi aktorka, cały Internet żyje jej nagimi piersiami - komentuje w Super Expressie osoba z produkcji filmu. Powiedziała, że takie rzeczy nie powinny być w zwiastunie, a ona czuje się skrępowana, że cała Polska ogląda ją nago. Dystrybutor staje na rzęsach, żeby usunąć zdjęcia i screeny z Internetu. Joanna nie chce już pamiętać swojej odważnej roli w "Sponsoringu" czy też innych rozbieranek. Dlatego tak się wściekła, że promocja "Kleru" będzie kojarzona z jej piersiami. "

Śmiechowo. Pewnie wszyscy wietrzyli spisek, a tu kobita uznała, że się rozbierze, ale żeby zaraz w zwiastunie?  ;D ;D Kto żył piersiami pani Joanny?  ;D ;D
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Old Man Kensey

Ja tam akurat nie żyję jej piersiami, choć trzeba przyznać, że są bardzo ładne :)
System analogowy: Ad Fontes + Denon DL-110 + NUDAmini + Alauda 6C4C SET + NuPrime AC-4 + Zu Audio Omen

Therion

a mi się ni cholerę nie podobają
HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

gratefullde

Cytat: Therion w Sierpień 09, 2018, 21:24
a mi się ni cholerę nie podobają


Ogólnie kobiece piersi są ładne. O ile nie są ładne ;D
E tam, jak są inne to jest ok... a nie ma drugich takich samych ponoć ;D
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

dino

W anty rładiu gadali, że zmieniają bo jutub ograniczył zasięg trailera z powodu ...piersi  ;D

rudy-102

Cytat: dino w Sierpień 09, 2018, 22:51bo jutub
Może być. Z fatsebuka zniknęły obrazy Rubensa
Cytat: dino w Sierpień 09, 2018, 22:51z powodu ...piersi

dino

Pis jakiś czy co ?  8)

Bartolo

Cytat: dino w Sierpień 09, 2018, 22:51
W anty rładiu gadali, że zmieniają bo jutub ograniczył zasięg trailera z powodu ...piersi  ;D
Nie. Joaśka oprotestowała trailer.. Bo ona teraz już gwiazda światowego formatu, i cycków w trailerze pokazywać nie bedzie, bo nagle cały internet "żyje" jej piersiami... Jak by nie było ciekawszych tematów.. ;)
www.facebook.com/Z.Tylu.Sklepu
www.facebook.com/TymczasemTytus
www.instagram.com/bartosz.mrozowski

Old Man Kensey

A ja pójdę na ten film, podobnie jak na wszystkie inne filmy Smarzowskiego. Chodzę też na wszystkie filmy Szumowskiej, przynajmniej na te nowsze. Polskie kino nie jest złe, choć po "Ostatniej rodzinie" to miałem doła chyba z pół roku  ???
System analogowy: Ad Fontes + Denon DL-110 + NUDAmini + Alauda 6C4C SET + NuPrime AC-4 + Zu Audio Omen

christo

Cytat: Bartolo w Sierpień 10, 2018, 07:34
Cytat: dino w Sierpień 09, 2018, 22:51
W anty rładiu gadali, że zmieniają bo jutub ograniczył zasięg trailera z powodu ...piersi  ;D
Nie. Joaśka oprotestowała trailer.. Bo ona teraz już gwiazda światowego formatu, i cycków w trailerze pokazywać nie bedzie, bo nagle cały internet "żyje" jej piersiami... Jak by nie było ciekawszych tematów.. ;)

A ja ją rozumiem. Co innego rozebrać się w filmie - taka robota - ale wstawiać to do trailera to tanie efekciarstwo. Nie zdziwił bym się, gdyby okazło się, że to jedyna rozbierana scena w całym filmie. A na film czekam z niecierpliwością.
Victor QL-A70 (103R, Ortofon Rondo Blue), Ear834p clone by LH + trafa, 300B SET, ART Stiletto 6, Denon DVD-3910

gratefullde

Taka burza medialna przed premierą filmu to chyba dobrze mu zrobi, co nie?
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

christo

Biorąc pod uwagę tematykę i resztę scen z trailera, "afera cyckowa" to pikuś. Oczami wyobraźni już widzę różańcowe protesty przed kinami.
Victor QL-A70 (103R, Ortofon Rondo Blue), Ear834p clone by LH + trafa, 300B SET, ART Stiletto 6, Denon DVD-3910