Harbeth,Naim moje przemyślenia

Zaczęty przez Michał, Lipiec 05, 2018, 18:58

Poprzedni wątek - Następny wątek

Michał

#100
Cytat: elem w Sierpień 21, 2018, 22:03
cuś na nowy awatar  ;)
Aniołek Charliego i legendarny NAP250. Kiedyś to się sprzęt reklamowało ;D  choć jak czytam,nie wszyscy skumali Verekerowe poczucie humoru...

Michał

#101
Cytat: Jakub w Sierpień 21, 2018, 22:06
No jesteśmy biedni, nie da się ukryć, że mało zarabiamy.
Ja tam się cieszę,że zostałeś :)
Z Naimem i jego cenami jest w Polsce bardzo słabo,właśnie w kontekście naszych zarobków. Miesiąc temu pożyczylem od znajomego Hi Line,IC o wartości 4700 w katalogu. To co wyczynia ten kawałek drutu jest nie do opisania,nie chciałem go oddać,ale mnie nie stać. Nawet wersje używane to ponad dwa koła i ryzyko,że ma uszkodzony wtyk,który w tym modelu jest specyficzny,bo ma za zadanie niwelować kolejną naimowską fiksację,czyli wibracje. Masakra...

Michał

Panie adamiezet,mam dla pana dobrą informację,wiecej pan tu nie napisze. Rano otworzę wątek dla moich forumowych Przyjaciół,do których pana nie zaliczam,bo zwyczajnie nie chce mi się po panu sprzątać. Bye!

Michał

Zanim opiszę moje doświadczenia grania z Flatcapem/Hicapem,w uzupełnieniu dodam tylko,że w kwestii zasilaczy Naim ma konkurentów,z ktorych najbardziej znanym jest Teddy Pardo izraelski Żyd,który oprócz zasilaczy,ma w ofercie druty do Naima i swojej projekcji eletronikę. Wielu zadeklarowanych fanów marki Naim,mimo dość ortodoksyjnego podejscia do kwestii systemowości,uległa jednak czarowi Teddy Pardo(bardzo przyjazna polityka cenowa) i zamiast wywalać krocie na oryginalne zasilacze,zakupiła zasilacze z Izraela. Są nawet tacy,którzy twierdzą,że po pierwsze primo grają lepiej niż naimowskie a po drugie primo,według niektórych swoją szandarową innowacje DR,Naim ,,ściągnął" własnie od Teddiego. Ciekawa sprawa i wymagająca sprawdzenia,tylko nie znam nikogo,kto ma zasilacze Teddy Pardo,bo chętnie bym je porównał.

Michał

Ponieważ co jakiś czas,w mojej skrzynce pojawiają się zgłoszenia paru sfrustrowanych sposobem prowadzenia tego Bloga userów,chciałem w kwestii uzupełnienia dodać.
W tym wątku ja decyduję o jego kształcie,bardzo doceniam merytoryczne komentarze,pod warunkiem odpowiedniej klasy ich przekazania. Wtręty typu:belkot,idiotyzm,frajerstwo,lub nadmierna troska o mój portfel,będzie przeze mnie wymoderowywana,bo służy tylko awanturom. Z radością będę gościł wszystkich ,którzy merytorycznie,także krytycznie,ale zgodnie z literą normalnego dialogu,zechcą tu zaglądać. Nie ma zgody na chamstwo,wylewanie frustracji,czy trolling. W takiej sytuacji nie ma potrzebu aby tu zaglądać. Powinienem na samym początku opisać taką wizję tego miejsca,ale do glowy mi nie przyszło,że parę osób,bardzo to moje pisanie będzie uwierać. Powdów nawet nie chcę się domyślać.

Michał

#105
Słówko na temat zasilaczy,które Naim poroponuje jako jedynie słuszną drogę abgrejdu. Moje doświadczenia ograniczają się do dwóch:Flatcap XS,oraz Hicap DR.
Ten pierwszy może z powodzeniem zasilać dwa urządzenia i został skonstruowany pod kątem optymalnej pracy z serią X/XS. Drugi tylko jedno urządzenie.Ponieważ Flatcap z uwagi na budowę wewnętrzną został tu i tam wyszydzony,polecam  po prostu sprawdzić go w boju. Największy efekt daje przy połączeniu z CDD5/CD5X/CD5XS. Sam odtwarzacz gra na dość przyzwoitym poziomie,z Flatcapem dostaje skrzydeł,poprawia się głębia,która u Naima nie jest priorytetowa,ale przede wszystkim dźwięk staje się organiczny i bardzo analogowy,nie tracąc nic ze swojego naimowskiego charakteru. Po wpięciu do sekcji pre w Naicie XS2 pojawia się tzw ostanie pociągniecie pędzla. Jak na moment odpiąłem Flatcapa od Naita,to miałem poczucie,że zrobiło się jakoś tak bezbarwnie,nie wiem jak to opisać. Niestety jest w tym jeden fuck up,który świadczy o pazerności Naima i zwykłej nieprzyzwoitości. Flatcap jest wyposażony tylko w jednego 5pin Snaica,który można od razu podpiać do CD,ale żeby wykorzystać Flatcapa równolegle zasilającego pre w Naicie,to trzeba dokupić Snaica 4pin za bagatela 999pln,jest to zwykłe dziadostwo! żeby nie napisać grubiej.W zasilaczach Teddy Pardo,wszystko jest w pudelku a cena jest dwa razy niższa. W opisanej układance wszystko diametralnie zmienia się po wpięciu Hicapa DR,ale o tym osobno :)

Michał

Hicap DR,hmmm to już zawodowy zasilacz,który z powodzeniem można zatrzymać przy wymianie elektroniki na wyższą. Obecna wersja została wyposażona w kolejną naimowską ,,magię" czyli dyskretne regulatory. Pożyczyłem i podpiąlem go do Naita. Jest to genialny abgrejd,wzmacniacz dostaje takiego kopa,drajwu i chęci do grania na nieograniczonych poziomach głośności,że nie ma się kompletnie ochoty na wyłączenie sprzętu. Precyzja,PRaT i chęć do grania,no kurna dynamit. Ten sam zasilacz podpięty do CD5XS,narobił kompletnego bajzlu w dźwięku,jestem zdezorientowany :o Wszystkie cechy tego odtwarzacz,czyli gładkość,muzykalność,organiczność,zostały poszatkowane i zmielone. To razem nie gra. Do sekcji pre w Naicie to genialny abgrejd,do CD,kaszana i katastrofa. Decyzja na dziś jest taka,zakup Hicapa DR do Naita i zasilanie CD5XS tylko z Flatcapa. Tak zagrało u mnie bardzo fajnie.
CDN

Michał

No nic,skoro rzekło się A,to,trzeba iść za ciosem. HiCap DR zaklepany. Mam nadzieję,że wyląduje końcem września.lub początkiem października i mam nadzieję,że nic nie pokrzyżuje tych planów  8)

flly

Świetny blog. Super subiektywne oceny, bez dopuszczania do dyskusji. Tak trzymać!

admin2

Cytat: admin2 w Październik 25, 2017, 18:14
Autor takiego wątku ma prawo uznać każdą wypowiedź- czy to swoją, czy innego użytkownika- tylko w wątku prowadzonym przez siebie- za zbędną i wyrzucić do śmietnika. Proszę o nie usuwanie w kosmos. Do śmietnika.  Każdy autor wątku o charakterze bloga, w tym dziale z automatu dostaje lokalne uprawnienia moderatorskie i samodzielnie pilnuje swojego i tylko swojego ogródka. Administracja i globalni moderatorzy nie będą tu interweniować, rozstrzygać sporów czy coś poleciało słusznie czy nie

stąd: http://audiomaniacy.pl/index.php?topic=2307.0

Michał

#110
Cytat: flly w Wrzesień 01, 2018, 11:15
Świetny blog. Super subiektywne oceny, bez dopuszczania do dyskusji. Tak trzymać!
Do dyskusji jak najbardziej,ale nie do trollowania. Odpisałem Ci zdaje się na Twoje zgłoszenie a właściwie naskarżenie(bo nie miałeś świadomości,że trafi to do mnie) Podałem powód,dla którego tak a nie inaczej jest ten Blog moderowany.Ktoś,kto czyta treści tu zamieszczone,ma mieć komfort chronologii i dostęp do informacji a nie gównianego trollingu jakiegoś frustrata Jeśli Cię to nie przekonuje,trudno będę musiał z tym żyć,a Ty nie musisz czuć się w obowiazku tu zaglądać i możesz się spełniać w wątku McGyvera-ok? Zauważam niestety inną przykrą sprawę,przykrą bo się co do Ciebie cholernie pomyliłem,otóż tym wpisem zachęcasz gnojka,którego jedynym celem jest trollowanie tego wątku,do dalszych destrukcyjnych działań,czyli summa summarum,popierasz trolling a skoro tak,Twoje wpisy będę usuwał z tego wątku na podobnej zasadzie,jak wpisy zwykłych trolli. Ten który tu teraz wisi,jest Twoim ostatnim w tym wątku. Jeśli zmnienisz zdanie,lub postanowisz rzeczywiście i rzeczowo porozmawiać o Harbeth i Naim,zapraszam.

Piotr

jamówię.

Rób swoje,zazdrośników ignoruj,oszołomów banuj. :)
Są tacy co tu nie piszą,a chętnie czytają.
Pozdrawiam.

Michał

Cytat: Piotr w Wrzesień 01, 2018, 14:44
jamówię.

Rób swoje,zazdrośników ignoruj,oszołomów banuj. :)
Są tacy co tu nie piszą,a chętnie czytają.
Pozdrawiam.
Nawet jeśli jesteś sam,to dla Ciebie mi się chce :)
Dzięki!

Piotr



Michał

Chodzi mi po głowie jeszcze jedna sprawa,czy dokładać HiCapa do Xs2 i zostawić cedeka z Flatcapem,czy pogonić XS2,dołożyć do Supernaita2 i zrezygnować z HiCapa? Ktoś to przerabiał? Moje rozumowanie jest takie,skoro HiCap,ma stabilizatory napięcia DR,to podłączając go do sekcji pre w XS,aplikuję mu jak gdyby technologie DR,którą już fabrycznie posiada SN2 dobrze kombinuję,czy błądzę? Poza DR,te wzmacniacze więcej łączy,niż dzieli,ktoś podpowie?

Michał