Harbeth,Naim moje przemyślenia

Zaczęty przez Michał, Lipiec 05, 2018, 18:58

Poprzedni wątek - Następny wątek

drizzt

Każde naturalne nagranie wypadnie na Harbethach.. naturalnie.. niezależnie od gatunku.. natomiast jakość nagrań rocka progresywnego jest bardzo rożna, najczęściej słaba.. PF to akurat wyjątek od reguły. Ale posłuchajcie też choćby ,,Crime of the Century" Supertramp czy ,,Brain Salad Surgery" ELP - brzmią świetnie na Harbethach.. czyli to nie Harbethy są mało precyzyjne tylko niektóre nagrania, np. Genesis czy Marillion.
Graty się zmieniają, Harbeth zostaje!

Michał

Najtrudniej zwalczyć stereotypy ;)

flly

Panowie, znam Wasze podejście i rozumiem miłość...ale nie próbujcie zaklinać rzeczywistości ;).

Michał

Weź Kolego spakuj płyty,Kat,Judas Priest,Mahler,łot ewer i przyjedź we wrześniu do mnie. Zapewniam nocleg,żarcie i miłą atmosferę. Zrozumiesz,może ;) o czym tu piszemy. To,że ktoś podłącza pod te paczki lampki 2A3,lub 300B a potem marudzi,że mu muli,choć w plumkaniu jest super,nie jest dowodem na nic!
Miałem w domu,poza 40.2,wszystkie modele Harbetha a wszystkich posłuchałem w wielu konfiguracjach i naprawdę wiem co piszę. Kłos z HFiM,który dekadę spedził z SHL,gra głównie metal i hip hop,naprawdę myślisz,że przez 10 lat był nieświadomy ograniczeń tych paczek? Poczytaj tylko z czym je łączył i tyle ;)
Zapraszam,bo odsłuch jeden symfonii Mahlera,da Ci więcej niż tysiąc stron Bloga.

flly

Zdanie na temat Harbetha mam już wyrobione, robiłem kilka podejść, więc za zaproszenie dziękuję.
Ja rozumiem co piszecie, ale staracie się przekonać wszystkich, że to najlepsze i jedyne kolumny na świecie. Jak każde mogą się podobać lub nie, ale dorabianie do tego ideologii, że one są koszerne, a problem leży gdzie indziej...to jak pisanie, że teraz będzie drożej, bo przez pomyłkę, przez kilka lat cena była niedoszacowana ;).

elem

flly, nie odczułem, że koledzy piszą, że to najlepsze kolumny na świecie. Ostatnia wymiana zdań dotyczy problemu czy dadzą radę zagrać rocka czy nie. Oprócz trójek reszta herbatników daje radę. Wiadomo, że im większa kontrukcja tym łatwiej i z większą swobodą da się przekazać potęgę brzmienia. 40-tki zapewne potrafią załomotać tak, że szyby wylecą :)
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

Michał

Cytat: elem w Sierpień 04, 2018, 10:19
flly, nie odczułem, że koledzy piszą, że to najlepsze kolumny na świecie. Ostatnia wymiana zdań dotyczy problemu czy dadzą radę zagrać rocka czy nie. Oprócz trójek reszta herbatników daje radę. Wiadomo, że im większa kontrukcja tym łatwiej i z większą swobodą da się przekazać potęgę brzmienia. 40-tki zapewne potrafią załomotać tak, że szyby wylecą :)
Dokładnie tak!Tylko tego trzeba posłuchać a nie czytać internety :)
Dobrze napędzone 40-ki potrafią wydmuchać człowieka z pokoju,nic nie tracąc z pięknej Harbethowej średnicy.Nawet Stryju,który kocha granie AP,jakże odległe od H,zrecenzował jubileuszowe 40.2 "na kolanach"Tylko trzeba je dobrze napędzić.Miłosz od długiego czasu namawiał mnie na trana do Harbeth,obojętnie jakiego,byle spełniał podstawowe wymagania.Muszę po paru odsłuchach(NAD,Sonneteer,Rega,Naim)stwierdzić,że miał rację.Ponieważ mam jednak niespokojną duszę,pożyczyłem sobie tak dobrze mi znanego Lebena 300F,którego bardzo dobrze wspominam z matchu z P3,no i z C7 jest to totalne rozczarowania.Buła,guma,wątła prezentacja.Harbeth mają wzorcowy przebieg impedancji a jednak potrzebują troszkę pradu.Może tu jest pies pogrzebany,że wielu ludzi radzi łączyć je nawet z wątłymi lampami,sam tak doradzałem do P3 a to chyba nie tędy droga.Pamiętam jak Bonasus,który u elema ciągnął smoki T+A,które przy 100HZ leciały do 1,5 Ohma a na moich P3 całkowicie skapitulował i Leben pokazał mu plecy.Cuda Panie :)

flly

Słuchałem wiele razy.
W "internetach" czytam opinie internautów, czyli dzielę przez 45, mnożę przez 23, całka, różniczka i mniej więcej wychodzi opinia.

Michał

W takim razie pozostańmy przy swoim.

Michał

#34
A więc! ;D słuchamy Nait XS 2/Flatcap XS,Naim CD5 XS/Flatcap XS,Naim CD5SI. Wszystko spięte ,,po bożemu" więc tylko Naim. Druty NACA 5,odpowiednio zaterminowane naimowskimi wtykami i ,,szaraki" Płyty HDCD i nie tylko w użyciu. Jest czaaaad 8)

Michał


LampowY


Michał

#37
Cd.... i Król CD 5xs kapitalna maszyna. Muzyka jest tu i teraz!bez pierdoletów o pasmach,średnicach i basie. Po porostu koherentna całość! Super źródło. Warunek: musi być wsparte Flatcapem,lub Hicapem,ale o tym drugim osobno ;)

Michał


Michał

Dawno,dawno temu w GB,była zasada,że Sondeka może kupić tylko owner Naima. No debile żyją na Wyspach ;D

LampowY

 ;D

Linn i Naim to dla mnie podobna, typowo brytolska szkoła dźwięku. Bardzo dobra szkoła!


LampowY

Zresztą Naim robi dla LP12 jeden z najlepszych dedykowanych zasilaczy - Armageddon.

Michał

#42
...i ramiona unipivot,czyli Aro. Sporo dziś za taki nosowy bagnet trza zabulić :(

Michał

Okazuje się,że mam znajomego naimowca,o czym nie wiedziałem :o
Ma komplet 500, o rzesz kierwa jak to gra z jego DBLami :o :o Kolumn bym nie brał ale 500/500 plus Supercap i źródło 2x Supercap. Maciek to już jest sama muzyka. Nikt nie bierze jeńców

Michał


Old Man Kensey

Bardzo zacny zestaw  :D tylko dlaczego tak ciemno, daj troszkę światła do tych zdjęć?
System analogowy: Ad Fontes + Denon DL-110 + NUDAmini + Alauda 6C4C SET + NuPrime AC-4 + Zu Audio Omen

Michał

Nora w prawie całej okazałości. Old,Drogi Kolego,to parter,za oknem weranda która zabiera trochę światła,no i zdjecia robione Ipadem,który zdaniem mojej Córci,jest najlepszym aparatem na ziemi ;D
Mojego Canona nie chce mi się wyciągać,wybaczcie ;)

Michał

Zakupy dokonane,postaram się opisać moje wybory,tym czasem powiem,że bardzo chciałem kupić Supernaita,niestety,lub stety,przegrał z kombo Nait XS2/Flatcap i to do zera ;)

Old Man Kensey

Jest pięknie. Dziękuję i dobrej niedzieli życzę  :)
System analogowy: Ad Fontes + Denon DL-110 + NUDAmini + Alauda 6C4C SET + NuPrime AC-4 + Zu Audio Omen

LampowY