Harbeth,Naim moje przemyślenia

Zaczęty przez Michał, Lipiec 05, 2018, 18:58

Poprzedni wątek - Następny wątek

Michał

Panowie no bez jaj. 45 lat temu chcieli zarabiać na drutach? Przecież w pierwszych Naitach sieciówka jest zamontowana na stałe,jak w nocnych lampkach a teraz Szarak jest dodawany za friko do każdego CDP,no litości..
Jakby chcieli,to zmuszą fanów do kupowania np tylko Superluminy i wtedy zgoda,ale tak? Przecież dodawanie Szaraka,od którego lepiej gra dopiero IC za 5 koła,to strzał w kolano. Nie dodawać,wycofać z oferty i zmusić do kupienia HiLine,to jest skok na kasę!

cdt

Sam sobie odpowiedziałeś na pytanie . Co to jest 5 koła dla posiadacza Naima na zachodzie . Jest wszak w grupie osób wybranych ;) .
ps. Żeby nie było ja nie twierdzę że to zły sprzęt .

Michał

Cytat: cdt w Sierpień 14, 2018, 12:56
Sam sobie odpowiedziałeś na pytanie . Co to jest 5 koła dla posiadacza Naima na zachodzie . Jest wszak w grupie osób wybranych ;) .
ps. Żeby nie było ja nie twierdzę że to zły sprzęt .

W nic sobie nie strzeliłem ;D
Wielu posiadaczy Naima na Zachodzie,mimo że HiLine jest dla nich relatywnie przystępny,nadal kurczowo trzyma się Lavender(tak Brytole nazywają Szaraka)i Hi Line odesłali do sklepu,dlaczego? Warto poczytać na forum Naima :)

cdt

W tym nie ma nic złego że chcą przywiązać do siebie konsumenta . Mi to nie przeszkadza . Ale jak słyszę o tym dorabianiu ideologi to mam  wewnętrzny sprzeciw .

Michał

A co konkretnie jest dorabianiem ideologii?

elem

Michał, jaka , wg NAIMa, jest korzyść ze stosowania łączy typu DIN?
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

Michał

#81
Głównie masa a właściwie jej sposób prowadzenia. Rozdzielenie napięcia i sygnału na różne piny. To oczywiście tylko powierzchnia tego zagadnienia,ale ja też zastanawiając się nad tym przewalilem setki stron forum Naima i nie czytałem wpisow fanów,tylko inżynierów. Warto to poczytać,bo mam wrażenie,że dorabianie ideologii,to właśnie stosowanie RCA,które jak kiedyś słaby VHS wyparł Betę,tak RCA,zdaniem Naima zdecydowanie gorsze,wyparło DIN :)

https://forums.naimaudio.com/topic/why-naim-use-din-connectors


drizzt

#82
DIN jest technicznie lepszym rozwiązaniem niż RCA ale jednocześnie sądzę, że nie warto temu zagadnieniu poświęcać zbyt wiele uwagi bo zastosowania domowe są najmniej wymagającymi i nawet prymitywne RCA wystarcza. Miałem wiele wzmacniaczy i źródeł, które łączyłem XLR - od strony technicznej przecież jeszcze lepszymi niż DIN. Po latach doszedłem do wniosku, że w porządnie zbudowanych urządzeniach różnic XLR-RCA nie ma i wręcz nie powinno być. Choćby w Pliniusie SB300, NAD-ach serii Masters czy Yamaszce A-S2100.. Różnice są w czułości wejść i napięciu na wyjściach, reszta w warunkach domowych przy łączach 1-1,5m jest bez znaczenia.

Oczywiście w Naimie lepiej stosować DIN ze względu na wygodę i budowę tych urządzeń ale to decyzje i rozwiązania Naima, nic więcej co dałoby się uogólnić.
Graty się zmieniają, Harbeth zostaje!

Michał

No to DINy przegadaliśmy.Naim twierdzi,że ten sposób łączenia jest lepszy a ja to tylko przekazuję.Prawdę mówiąc, nie mam nawet możliwości(nie tylko ja)porównania jak to wygląda w rzeczywistości,bo gdbym nawet miał Szaraka w wersji RCA i porównał go do Szaraka DIN,to też to nie będzie miarodajne,bo RCA jest wyraźnie gorzej traktowane przez Naima a jak wiadomo diabeł tkwi w szczegółach,węc takie porównanie psu na budę.Drugą dogmatyczną sprawą,która Naim traktuje za wręcz oczywistą drogę upgradeu,to sprawa zasilaczy.Właściwie każdy komponent z katalogu można "dopalić"dodatkowym zasilaczem,wyjątkiem są tylko serie entry level,ale za to serie najwyższe, w niektórych przypadkach, w ogóle bez zasilaczy nie funkcjonują.Droga ta pozwala zatrzymać się na dłużej a w niektórych przypadkach(kasa :( ) na bardzo długo przy konkretnym komponencie, rozwijając go właśnie dodatkowym zasilaczem.Czy to działa?niestety jak diabli,piszę niestety,bo zasilacze,jak wszystko u Naima,kosztują oczy z głowy.Przykładowo: Flatcap XS,który jest genialnym a właściwie obowiązkowym uzupełnieniem odtwarzacza CD 5,X,oraz XS to koszt blisko 5 kzł a jest jeszcze Hicap DR,genialny upgrade dla Naita XS(to mój kolejny wydatek >:(  )oraz Supernaita,za "jedyne"8 koła a gdzie tam Supercap,który swoją ceną przekracza 20 tysięcy polskich złotych 8) :o
Jak bardzo taka droga upgradów potrafi spustoszyć kieszeń,niech posłuży przykład odtwarzacza CD 5XS
Koszt odtwarzacza to katalogowo 16kzł,jego naturalnym rozwinięciem jest Flatcap XS za 5 tysi,następnie dokładamy do niego NDAC z ponad 10 koła,który oczywiście zasilamy opcjonalnym zasilaczem za drugie tyle ;D da się? a przecież wypadałoby to jeszcze spiąć Hi Line,bo na tym poziomie ma to już sens a koszt jednego takiego IC,to...4700 ;D i to dopiero karuzela z jednym komponentem,konkretnie ze źródłem. O tym,jak konkretnie zasilacze wpływają na rozwój urządzeń,napiszę osobno.
CDN

tomekkk1

Podobnie w przypadku upgrade postępuje np. Devialet z tego co się orientuję - można za cenę samych "wzbogaceń" kupić kolejny podstawowy model :)

McGyver

Cytat: jamówię w Sierpień 21, 2018, 18:11No to DINy przegadaliśmy.
Nie przegadaliśmy. Usunąłeś rzeczowe i merytoryczne posty zostawiając taki np. bełkot:
Cytat: jamówię w Sierpień 14, 2018, 15:26Głównie masa a właściwie jej sposób prowadzenia. Rozdzielenie napięcia i sygnału na różne piny.
Nieładnie.

Michał

Devialeta kompletnie nie znam, w sensie słuchania.Opinie na jego temat czytałem na HUG.Są to opinie dotyczące jego aplikacji SAM i delikatnie mówiąc,nawet bardzo delikatnie ;D  Devialet nie zyskał z tą aplikacją uznania Harbeciarzy a Shaw to nawet przestrzegał przed podpinaniem Harbs do Devialeta ;)

Michał

#87
Cytat: McGyver w Sierpień 21, 2018, 18:34
Cytat: jamówię w Sierpień 21, 2018, 18:11No to DINy przegadaliśmy.
Nie przegadaliśmy. Usunąłeś rzeczowe i merytoryczne posty zostawiając taki np. bełkot:
Cytat: jamówię w Sierpień 14, 2018, 15:26Głównie masa a właściwie jej sposób prowadzenia. Rozdzielenie napięcia i sygnału na różne piny.
Nieładnie.

Mam propozycję,nie zaglądaj do tego wątku,bo mówiąc wprost-rozwalasz go permanentnymi zaczepkami.Ja nie włażę do Twoich Blogów,choć bajzel,który tam panuje,wymagałby komentarza,właściwie każdego usera.Naim uważa,że DINy są lepsze i basta.Jeśli masz z tym problem,polemizuj z Naimem.Dalsze próby rozbijania w taki sposób,moich życzliwych i nie wymuszonych wpisów,nagradzam banem-amen!
To jest BLOG!nie wątek.Wszystko można komentować,tylko forma w jakiej Ty to czynisz,jest najzwyczajniej agresywna i mnie to już przestało bawić.
Panie Adamie ,nalegam! Jeśli masz ochotę opisać, w MERYTORYCZNY sposób,różnice pomiedzy RCA vs. DIN-zapraszam,ale złośliwosci nie bedę tolerował,choćbyś uznawał to za turbodziecinadę.

vasa



Cytat: jamówię w Sierpień 21, 2018, 18:35
Devialeta kompletnie nie znam, w sensie słuchania.Opinie na jego temat czytałem na HUG.Są to opinie dotyczące jego aplikacji SAM i delikatnie mówiąc,nawet bardzo delikatnie ;D  Devialet nie zyskał z tą aplikacją uznania Harbeciarzy a Shaw to nawet przestrzegał przed podpinaniem Harbs do Devialeta ;)
Devialeta należy posłuchać osobiście. Oczywiście może się podobać lub nie. Ale w moim odczuciu to jest nowa jakość w audio. Bardzo odległa od Harbetha ale to jedna z nielicznych realnych nowości a nie kolejne pompowanie balonika o objawieniu po całorocznych medytacjach pod górą Fuji [emoji1278]️

[emoji485][emoji377]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

tomekkk1

#89
Osobiście granie Devialeta mi się nie podobało. Najgorzej według mnie wypadł z metalowymi głośnikami (Vivid G1), które słuchałem również z inną elektroniką - w tym innymi wzmacniaczami cyfrowymi (np. Gato Audio).
Co do wyrafinowania, jakości, czy choćby designu to Devialet jest klasą samą w sobie niezaprzeczalnie i wysoko stawia poprzeczkę w tych aspektach.
Ale to inny temat, na inny wątek. Nie zaśmiecam już :)

Nie zaśmiecasz :)

Michał

Ja w żadnym razie nie krytykuję Devialeta,nie słyszałem,nie wypowiadam się. Przytoczyłem tylko wspominkowo HUG,bo tam właśnie z powodu umieszczenia Harbeths w bazie SAM,rozpętało się piekło  ;D
Swoją drogą,poczytalem wiele artykułów różnych znamienitych audioredaktorów z całego świata i u nikogo nie napotkałem nawet frazy,że ma,lub chciałby mieć tę nową jakość w świecie audio. Z jakiegoś niewytłumaczalnego powodu,wolą stare lampy,garmofony,duże i kompletnie nieustawne skrzynie i sprawdzone tranzystory,chyba muszą wybrać się na medytację pod Fuji ;)

tomekkk1

Generalizując - cyfrowe wzmacniacze nie wszystkim przypadają do gustu. Mi nie. Nie odrzucam jednak takich nowości, a jedynie obserwuję rozwój. Z czasem i największe bolączki zostaną rozwiązane - moim zdaniem o ile ktoś się opamięta i zrozumie, iż impulsowe zasilacze kompletnie do audio się nie nadają, za żadną cenę i w żadnym wypadku ;)

Michał

Cytat: tomekkk1 w Sierpień 21, 2018, 19:08
Generalizując - cyfrowe wzmacniacze nie wszystkim przypadają do gustu. Mi nie. Nie odrzucam jednak takich nowości, a jedynie obserwuję rozwój. Z czasem i największe bolączki zostaną rozwiązane - moim zdaniem o ile ktoś się opamięta i zrozumie, iż impulsowe zasilacze kompletnie do audio się nie nadają, za żadną cenę i w żadnym wypadku ;)
A Linn w oparciu o swoj Brillant,zbudował całą marketingową otoczkę. Coś w tym jest,o czym piszesz,bo poza LP12, żadne urzadzenie Linna nie zdobyło mojego serca,no może poza CD12 ;D

vasa



Cytat: jamówię w Sierpień 21, 2018, 19:01chyba muszą wybrać się na medytację pod Fuji ;)
Już tam byli.
Spotkali wielu producentów[emoji39]
Ja też nie mam ale słuchałem i bardzo mnie to słuchanie ucieszyło.
Chodzi mi wyłącznie o to że w naszym bagienku rzadko się pojawiają rzeczywiste nowości wysokiej klasy. Większość to konstrukcje starsze od większości użytkowników.


[emoji485][emoji377]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Michał

Każdy przelom w audio,to wydarzenie. Nie mam gdzie tego Devialeta posłuchać a szkoda. Jak się uda,to nie zmarnuję okazji.

Michał

Wrócę jeszcze do kwestii Flatcapa,którego chyba trzecią,lub czartą wersję,czyli wersję XS,goszczę w domu. Zauważyłem,ze jak komuś nie starcza argumentów a chce wywołać tak zwany efekt u osób nie znających tematu,to wkleja zdjęcie pierwszej wersji i liczy,że wywoła efekt społecznego wkurwienia,jak to firma bezlitośnie goli frajerów. Fakty są jedka takie,że ten zasilacz w sposób abrdzo znaczacy poprawia dźwięk plejerów i wzmacniaczy,które opisałem i to są fakty,tylko jeden warunek,trzeba tego posłuchać. Natomiast kolejną kwestią jest zawartość wnętrza. W przypadku podłączenia Flatcapa do CDP,zasilacz zew.przejmuję kontrolę na obwodami analogowymi a w przypadku Naita,lub Supernaita,nad sekcją pre. Potrzebuje do tego czystych i niezniekształconych 24V,wiec może ktoś merytorycznie napisze,po kiego uja jest tam potrzebna większa ilość elementów?po to żeby się pałować wagą i poczuciem dobrze wydanych pieniedzy,bo flaków aż po dach?

Jakub

Michał, skoro w środku jest elementów za piętnaście złotych, to dlaczego do cholery jasnej producent nie wsadził tego od razu do swoich urządzeń?

No kurde, ja bym miał ból dupy jakbym wydał masę szmalu na jakiś sprzęt, w którym producent świadomie zastosował gorsze rozwiązanie, żeby skasować potem na upgrejdach.

Podobnie jest w gramofonach rega, gdzie wołają jakieś bzdurne pieniądze za białe paski, inne zasilacze itd. Wkurwia mnie taka polityka producentów.

Michał

#97
Oni tam w Salisbury od zawsze uważali,że poprawa grania,to dodatkowy zasilacz,ale w osobnej obudowie. Przez wiele,wiele lat uważali,że abgrejd CDP,to nie broń Boże podpięcie innego DAC,tylko osobne zasilanie. Naim to pazerna firma i dopiero jak skonstruowali własny DAC,co trochę trwało,to dodali BNC do niektórych CDP.
Wkurwiająca jest ta polityka,ale diabelnie skuteczna,bo jak polubisz dźwięk Naima,to kupisz ten zasrany zasilacz,bo on ,, czyni cuda" wpadnij do mnie kiedyś,posłuchachsz,z i bez :)
Natomiast wkurwiająca jest polityka cenowa. Naim jest po prostu absurdalnie drogi. Choć Brytole nie narzekają,więc może to my jesteśmy biedni? ;)

elem

cuś na nowy awatar  ;)
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

Jakub

#99
No jesteśmy biedni, nie da się ukryć, że mało zarabiamy.