GRAMOFON + GŁOŚNIKI + WZMACNIACZ + ODTAWARZACZ CD (6500zł)

Zaczęty przez Dany12, Październik 15, 2017, 08:12

Poprzedni wątek - Następny wątek

Dany12

Witam,
od jakiegoś czasu przymierzam się do zakupu głośników oraz gramofonu, a w przyszłości także wzmacniacza i odtwarzacza CD. Na razie chciałbym skupić się na gramofonie (do 2000) oraz głośnikach (do 2500), ale chętnie zobaczyłbym propozycję wzmacniacza i odtwarzacza CD, który będzie współpracował z wcześniej wymienionymi elementami... może wcześniej uda się wygospodarować budżet. W temacie jestem zupełnie zielony, dlatego proszę o pomoc.

Z góry dziękuję! 

tomasz_pianista

Jeśli bierzesz pod uwagę sprzęt używany, to w tej kwocie zmieścisz się z fajnym dźwiękiem. Jeśli tylko nówki to ja odpadam z doradzaniem:)
Grupa ratowania poziomu.

Dany12

Teoretycznie mógłbym poszukać sprzętu używanego, ale z racji tego, że nie miałem wcześniej żadnej styczności z gramofonami boję się, że nie będę mógł trafnie ocenić stanu danego urządzenia. Na razie wolałbym znaleźć coś nowego. Jeśli będzie naprawdę warto może spróbuję kupić coś używanego.

rudy-102

Z nowych gramofonów w mniej więcej Twojej cenie mogę polecić Pro-Ject RPM 5.1. Niestety jest trochę droższy, ale myślę że warto. Może nawet kosztem używanych kolumn bo te chyba jest bezpieczniej kupić. Z gramofonem może być różnie. Możesz mieć szczęście i poprzednik obchodził się z klejnotami królewskimi, a możesz też trafić na jakiegoś młotkowego i wtedy kicha.

Dany12

Ten Pro-Ject wygląda świetnie, ale cena trochę odstrasza. Z racji tego, że będzie to mój pierwszy gramofon zapewne nie odczułbym różnicy między trochę tańszym sprzętem.