Menu główne

Ad Fontes

Zaczęty przez frywolny trucht, Maj 27, 2014, 01:05

Poprzedni wątek - Następny wątek

malg

Cytat: Bartolo w Październik 08, 2018, 22:13
LD bardzo cieżko skalibrować...
ale się da, ... ;D ;D

cdt

Może to ktoś nazwać pędem ale po co kombinować . Są wypróbowane wkładki do ramienia ADF . Frywony - Benz
Piterski - DV , Bartello AT OC9 . LD to wspaniała ale kołopotliwa wkładka . Bez 2 ramion bym w nią nie szedł  .
Na MM szkoda kasy amen .
ps. No i oczywiście 103R jak u Grzesia którą zawsze warto mieć .

vasa



Cytat: cdt w Październik 08, 2018, 22:49
Na MM szkoda kasy amen .

A jeszcze niedawno byłem jedyny który tą mantrę powtarzał[emoji1787]

[emoji485][emoji377]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Therion

Cytat: j-a-r-e-k w Październik 08, 2018, 21:52Na razie mam Goldringa 2100

To tak, jakbyś słuchał kiepskiego magnetofonu a nie gramofonu.
HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

malg

nie zapędzajmy się,
bo nie wiadomo jaki kolega j-a-r-e-k ma budżet do dyspozycji

LampowY

Cytat: vasa w Październik 08, 2018, 22:51


Cytat: cdt w Październik 08, 2018, 22:49
Na MM szkoda kasy amen .

A jeszcze niedawno byłem jedyny który tą mantrę powtarzał


O pardon... Shure V15. Kto ma techniczne możliwości zawieszenia, mieć ją powinien na półce jak elementarz.
To streńka MMka, która spokojnie może pogonić niejedną MC.
Warunek sine qua non - oryginalna igła!

j-a-r-e-k

Jak Kasprzak to mam doświadczenie z czasów pacholęcia.
Z radio sobie można muzykę było nagrać. Z TV też od Szewczyka, po zakupie stosownego kabla, ale dźwięk był mało hifi bo burczał.
ad fontes, goldring, croft, tannoy, hitachi

j-a-r-e-k

Plan był taki, aby sobie lepszą wkładkę MM sprawić.
Z badań wyszła lista:
- Decca London
- 2M Black
- Goldring 1042 (w promocji).

Na forum ewidentna tendencja w kierunku MC. Popularna i polecana (?) 103R, ale trzeba dokupić trafo (a jakie?).

Ostatecznie chyba kupię myjkę.
ad fontes, goldring, croft, tannoy, hitachi

Bartolo

Piterski sprzedaje Rohmana.. Dobra cena, lepsza niż 103R...
www.facebook.com/Z.Tylu.Sklepu
www.facebook.com/TymczasemTytus
www.instagram.com/bartosz.mrozowski

moon

Cytat: Bartolo w Październik 09, 2018, 11:46Piterski sprzedaje Rohmana.. Dobra cena, lepsza niż 103R...

sprzedaje ponizej 1000pln?;)
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

cdt

#3935
Cytat: j-a-r-e-k w Październik 09, 2018, 11:41Na forum ewidentna tendencja w kierunku MC. Popularna i polecana (?) 103R, ale trzeba dokupić trafo (a jakie?).
A masz trochę doświadczenia z lutownicą ? . Ja nie mam zleciłem lutowanie koledze . Proponuje trafa Lundahl LL9226 . To są takie jak siedzą w Verto . Spawając sam lub zlecając  powinneś zamknąć się w kwocie 1500 zł włącznie z obudową i dobrymi gniazdami .
https://www.don-audio.com/Lundahl-LL9226-Moving-Coil-Input-Transformer . Potrzebujesz 2 szt .
Trafa nadadzą się i do 103R i innych wkładek jak Ci przyjdzie ochota na zmianę .
Z trafami jak z wkładkami każde gra inaczej . Lundahlle są przetrenowane .
Tu masz np wzmocnienie 1:10 które wystarczy do 103R ale jak to zagra to nie wiem . https://www.ebay.com/itm/Littlebear-T8-1-Moving-Coil-MC-Step-Up-Electronic-Transformer-Phono-Preamplifier-/282747764817
W każdym razie wydanie kasy na 2M Black to wg mnie jej strata . Za 1000 zł masz 103R od Jukiego i zostaje ci reszta na dobre trafo
https://www.ebay.com/itm/Denon-DL-103R-Low-Output-MC-Cartridge-Made-in-Japan/282882169218?hash=item41dd175982:g:M0kAAOSwry1aDlQ1:rk:2:pf:0

Popatrz sobie co Juki ma w sklepie . O AT też warto pomyśleć

frywolny trucht

Cytat: j-a-r-e-k w Październik 09, 2018, 11:41Na forum ewidentna tendencja w kierunku MC. Popularna i polecana (?) 103R, ale trzeba dokupić trafo (a jakie?).

Może nie tak. Po prostu szkoda kasy na drogie MM. Silą się być jak MC, a nic z tego nie wychodzi. Osobiście nie widzę sensu iść także w MC jak się słucha rocka, metalu. Tutaj popełniłem test, możesz posłuchać jak na Fontku grają rózne wkładki: http://audiomaniacy.pl/index.php?topic=387.0

Acha. Nadal uważam, że jeśli Fontek nie ma mosiężnego ramienia nie nadaje się do 103R. Z grubościennym aluminium można powiesić średniopodatne Benzy na ten przykład.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Therion

Cytat: j-a-r-e-k w Październik 09, 2018, 11:41103R, ale trzeba dokupić trafo (a jakie?).

Nieprawda. Wystarczy pre, które obsługuje MC. Na trafa będziesz miał jeszcze czas o ile w ogóle je zechcesz. Ja nie chciałem, zmieniłem pre i nadal ich nie potrzebuję. Miałem je przez chwilę, ale dźwiękowo poległy.

Cytat: j-a-r-e-k w Październik 09, 2018, 11:41Ostatecznie chyba kupię myjkę.

To OBOWIĄZKOWO. Bez tego bedziesz wiecznie słuchał trzasków.
HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

cdt

Z trafami jest różnie . Już pisałem że każde gra inaczej . Do tego z każdym preampem zagra inaczej . U kolegi mieli byśmy klasyczne połączenie lampowego preampu z dedykowanymi trafami . Wcale bym sie nie zdziwił gdyby taka kombinacja zostawila w tyle nie jedno pre na krzemie za pare $$$ .
Nie można generalizować .

cdt

Cytat: frywolny trucht w Październik 09, 2018, 12:41Osobiście nie widzę sensu iść także w MC jak się słucha rocka, metalu.
Całkowicie się z tą tezą nie zgadzam .

Therion

Cytat: cdt w Październik 09, 2018, 15:18Nie można generalizować .

To prawda, nie można. U mnie trafa Lundahl z pre lampowym jednak nie przyjęły się. Poprzednie trafa AT z LAR także nie, dlatego dla mnie ten kierunek nie jest słuszny, ale oczywiście i na szczęście każdy ma inaczej.  Gdyby każdy z nas myślał jednakowo, to w życiu nie dolecielibyśmy na Marsa.
HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

j-a-r-e-k

Panowie,

Dzięki za porady. Pewnie najlepsza ścieżka to spróbować chleba z różnych pieców ;)

Rozumiem, że 2juki jest super jak Janosik nie złupi?

jarek
ad fontes, goldring, croft, tannoy, hitachi

cdt

Cytat: j-a-r-e-k w Październik 12, 2018, 21:10że 2juki jest super
Jak do tej pory nie znam nikogo kto by zapłacił cło i podatek jak u niego kupił . Dobrze opisuje deklaracje ;)

j-a-r-e-k

no ale mogą być zmiany
ad fontes, goldring, croft, tannoy, hitachi

cdt

Zawsze coś może się stać . Ja kupowalem u niego 4 razy . Za każdym razem deklarował tak że nie zapłaciłem cła . To jest sprzedawca światowego formatu . Chińczyk któremu zależy na handlu  >:D .

j-a-r-e-k

ad fontes, goldring, croft, tannoy, hitachi

Old Man Kensey

Pomyśl jeszcze o wkładkach MCHO. Ja mam Denona DL-110 i jest dobrze :)

Co do operacji przerobienia sztywnej główki ramienia w AF - dzięki uprzejmości Pana Andrzeja, mam to za sobą. Zdecydowanie warto to zrobić, znakomicie ułatwia kalibrację wkładek.
System analogowy: Ad Fontes + Denon DL-110 + NUDAmini + Alauda 6C4C SET + NuPrime AC-4 + Zu Audio Omen

j-a-r-e-k

A życie miało być prostsze ...
ad fontes, goldring, croft, tannoy, hitachi

plawgo

Trochę z innej beczki...czy ktoś z kolegów może zastosował u swojego fontka takiego gotowca: 410x320 km ,wys.60 mm... siedzę w pracy i nie mam jak sprawdzić wymiarów.
Aha -cena 149 zł

Piterski

Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.