Retipping wkładki MC - czy warto ? Gdzie i za ile?

Zaczęty przez gratefullde, Kwiecień 19, 2015, 14:52

Poprzedni wątek - Następny wątek

Cantilever

Wymiana cewek w AT32e

paul_67

Dałem do naprawy wkładkę "Grado Reference Series Sonata 1" zapłaciłem 300 zł.Co prawda to nie wkładka typu MC, ale iglę się wymienia podobnie...

paul_67

Oj, to chyba kolega z Gdyni z postu wyżej mi ją naprawiał :)

cdt

@Cantilever masz zapchaną skrzynkę nie mogę Ci wysłąć pw. Kolega Linnart złamał igłę w DL-103R szuka pomocy . Daj mi nr telefonu to do Ciebie zadzwoni .
pozdro

vasa

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Cantilever

Cytat: cdt w Sierpień 24, 2019, 16:29
@Cantilever masz zapchaną skrzynkę nie mogę Ci wysłąć pw. Kolega Linnart złamał igłę w DL-103R szuka pomocy . Daj mi nr telefonu to do Ciebie zadzwoni .
pozdro
Ok już opróżniłem, można pisać na tomaszkotlewski@gmail.com

cdt

Moja rekomendacja do kolegi @ Cantilever .
Nie wytrzymałem ze zniekształceniami pod koniec płyt na Spu Royal N i wysłałem  Tomaszowi do retippingu .
Dziś otrzymałem z powrotem swojego ortofona . Jestem zadowolony z efektu . Jak kolega magik zechce i robił dokumentacje to zaprezentuje . Ja techniczny nie jestem słyszę że gra wyśmienicie

frywolny trucht

Tip był źle wklejony? Co tam się wydarzyło?
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

cdt

Igła się złużyła . Dwa lata grania na 3g robi swoje . Te w bakalicie z większym naciskiem wytrzymują jeszcze mniej .

GregWatson

Dziś wróciła do mnie AT-440MLa. Była w Spa u kolegi Tomasza. Wymagała lekkiego podciągnięcia bo swego czasu deczko przegiąłem z naciskiem. Przed nią jeszcze wiele godzin grania.

Dziękuję Tomaszu za jakość i szybkość działania.

Pozdrawiam

PS. Teraz jak nowa.  :)
Trochę tego i trochę tamtego też.

Kangie

Grzesiu, może by ją tak puścić na mokro, w sensie - opić to? :D ;)

GregWatson

Dopiero będę montował. No obawiam się - spirit źle robi na takie zabawki. 😀
Trochę tego i trochę tamtego też.

Kangie

To prawda. To zawsze źle się kończy. Jak nie uszkodzenie zawieszenia, pijackie urwanie cantilevera, aż po spanie w rowie, i to nie tym winylowym, hehehe ;)

frywolny trucht

Cytat: Cantilever w Styczeń 07, 2019, 17:35
Wymiana cewek w AT32e

Czy mógłbyś zdradzić jakiego mikroskopu używasz do zdjęć?
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Cantilever

Używam Aparat Nikon z pierścieniami pośrednimi.

frywolny trucht

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Bacek

#141
Można też bez pierścieni, do końca obiektywu długoogniskowego dokręcić odwrotną stroną jakiś krótko ogniskowy objektyw. Wtedy wychodzą naprawdę niezłe zbliżenia.
Problemem wtedy staje się oświetlenie i szczątkowa głębia ostrości.
Mi wychodziło jakoś tak. Od góry AT95E, jakiś Ortofon Concorde i DL110

@Cantilever do pracy też taki setup wykorzystujesz czy tylko na fotki do publikacji?

Cantilever

Tylko do publikacji, znam ten sposób ale na tym to się nie znam.

tomasz_pianista

Właśnie odebrałem klasycznego Denona 103 po retippingu, po którym już nie jest klasyczny:)

Szlif jest teraz eliptyczny, oryginalne brzmienie 103 znam bardzo dobrze, w końcu grałem na tej wkładce kilka lat.

Pierwsze wrażenia są pozytywne, oczywiście charakter mocno się zmienił. Do porównania mam Denona 103R na tym samym ramieniu i headshellu. Teraz te wkładki grają dość podobnie (i dość różnie), oczywiście wersja R ma inną impedancję no i teraz też inny szlif.

103 z eliptykiem ma trochę inną barwę, bardziej konturową, czyli mocna góra i dół. Oryginalna 103 to oczywiście granie głównie środkiem, bardzo analogowe, misiowate. Wobec 103 R nie ma takiego wypełnienia w środku, takiego balsamu. Separacja kanałów też na pewno się zmieniła względem oryginału, wszystko jest bardziej w lewo i prawo. Nie powiem, że stereofonia jest lepsza, tylko inna.

Ogólnie jestem zadowolony z efektu, koszt operacji był bardzo tani, a wkładka dostała nowe życie. Chciałem spróbować czegoś nowego dla tej wkładki, stąd decyzja o innym szlifie. Mam dwa takie same headshelle, wystarczy podmienić i gotowe. Na tej nowej będę jeszcze eksperymentował z naciskiem, póki co i tak się pewnie musi rozegrać.

Podziękowania dla Tomka za dobrą robotę:)
Grupa ratowania poziomu.

masza19

Jakość zdjęć kiepska ale wybaczcie, ręka trochę drży przy chorobie.

Czy Romkowi przypadkiem zawiecha nie klękła?  :o

Piterski

Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

masza19

OK, nie ma tego złego...
Macie namiary na Cantilevera?

vasa

Cytat: masza w Luty 18, 2021, 13:27
OK, nie ma tego złego...
Macie namiary na Cantilevera?
Będziesz odtwarzał oryginał czy zrobisz jakiś upgrade?

[emoji486][emoji1660]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

ahaja

Mariusz ... jaki upgrade w stosunku do Replicanta ... ? ;-)

vasa

Cytat: ahaja w Luty 18, 2021, 14:58
Mariusz ... jaki upgrade w stosunku do Replicanta ... ? ;-)
Boron zamiast Alu?

[emoji486][emoji1660]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.