Jaki tv.

Zaczęty przez goostaw, Styczeń 26, 2018, 10:08

Poprzedni wątek - Następny wątek

vasa

Cytat: frywolny trucht w Styczeń 05, 2021, 20:4099% ludzi idzie na ustawieniach fabrycznych. To co oni do tej pory widzieli? Bo na fabrycznych jest angielska mgła. Jest tak płasko i mlecznie... Są tryby HDR, ale ten główny przewala na tyle, że pół ekranu jest czorne. Albo to ustawienie trzeba będzie łagodzić, albo te mniej brutalne wersje korekcji obrazu wyostrzać. Mamy tutaj niby podświetlanie bezpośrednie, a nie krawędziowe i wygaszanie strefowe- w celu szukania kontrastu, ale... kamieni kupa.
A ja się (UWAGA!) zgadzam z Piterskim :D
Cza mieć plazmę panasłonika (zapasowy egzemplarz w garażu nie zaszkodzi) i problem z głowy  :np:
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

paul_67

Cytat: vasa w Styczeń 05, 2021, 21:12Cza mieć plazmę panasłonika (zapasowy egzemplarz w garażu nie zaszkodzi) i problem z głowy  :np:
Co prawda to prawda.Kto ma ten wie i nie kombinuje :)

Piterski

Cały czas żałuje, że nie kupiłem większej, rozmiar mnie trochę przestraszył bo przyzwyczajony byłem do 21" kineskopu i te 55" wydawało mi się wielkie, teraz bym się cieszył bo dużo droższy nie był i cena nie stanowiła wtedy bariery tylko to przyzwyczajenie.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

frywolny trucht

#353
Poczułem się jak wśród dinozaurów ;)

Tymczasem dwa drobne sukcesy. Sony chwali się współpracą z Netflixem. Parę lat temu nie było implementowanej apki HBO GO, teraz jest, ale na pilocie jest bezpośredni przycisk do Netflixa, a HBO GO nie, mało tego, trzeba ją sobie doinstalować. Dobrze, że się da. Ale nie o tym.

1. W związku z tą współpracą po włączeniu trybu Dolby Vision ciemny i korekcji pod Netflix, obraz jest naprawdę dobry. Inny niż na OLED, bardziej miękki, ale dyskomfortu nie odczuwam.

Daje się zauważyć jednak pewną cechę charakterną ekranu. Jak jest jasna scena- są kompletnie czarne elementy ( albo tak mi się wydaję), ale im mroczniej tym trudniej wychwycić coś czarnego. Te elementy są jakby sztucznie doświetlone i to są momenty, gdy OLED leje mojego LED-a po doopie.
Nie to, że się źle ogląda, ale jak się ma porównanie...

... to sobie mówię- uj tam, ten przynajmniej się nie wypali :)

2. Po ustawieniu w menu, że telewizor wisi na ścianie z dwóch głośników na spodzie telewizora wydobywa się coś na wzór bzyczenia muchy. Jakiś taki jazgotliwy dźwięk. Nie ma predefiniowanych schematów dźwiękowych, jest korektor ( 7 suwaczków) i można sobie suwać. Ale to i tak wuj. Tymczasem wpadłem na pomysł by ustawić jednak schemat pod telewizor stojący na stoliku i proszę. Pojawiły się jakieś szczątki średnicy i wysokiego dołu. Szału ni ma, ale nie drażni.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

moon

Cytat: vasa w Styczeń 05, 2021, 21:12Cza mieć plazmę panasłonika (zapasowy egzemplarz w garażu nie zaszkodzi) i problem z głowy 

w dziesiatym roku w mojej plazmie Panasłonika dzieki covidowi wypala sie logo TVN24;)
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

moon

Cytat: frywolny trucht w Styczeń 06, 2021, 13:57Parę lat temu nie było implementowanej apki HBO GO, teraz jest, ale na pilocie jest bezpośredni przycisk do Netflixa, a HBO GO nie, mało tego, trzeba ją sobie doinstalowa

o kurcze, dobra wiadomosc, musze pogrzebac rodzicom i doinstalowac.
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

frywolny trucht

Widzę też, że można doinstalować  Tidal, Deezer i Spotify, z filmowych tefałenowskiego Playera, oraz VOD od TVPIS i Onetu. Ipla była już zainstalowana. Jest też na pilocie przycisk Google Play z filmami, ale co tam ceny łoją za wypożyczenie :o :o
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

moon

hm, nawet nie wiem, jak sie tam doinstalowuje, ale poszukam.
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

frywolny trucht

#358
Nie wiem jaki system smart ma wasz telewizor. O ile mi wiadomo np systemy Samsunga i LG mają swoje i co dostałeś to dostałeś- nic więcej nie dosztukujesz. Są zamknięte na takie zabawy. Jeśli ma android TV to starsza wersja też może nie widzieć. Nie wiem jaką politykę aktualizacji ma Sony, czy robi upgrade Androida, czy leci do końca dni swoich na starym systemie. W moim przypadku wygląda to tak. W prawym górnym rogu są kafelki. Jeden, ten przepalony to sklep Google. Taki jak w smartfonie, ale aplikacji mniejszy wybór. Druga to plus. Klikasz i pokazują się najpopularniejsze aplikacje do szybkiej instalacji. Sytuację pokazuje drugie zdjęcie.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

A tak wygląda sklep Google.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

moon

dzieki, jak bede u rodzicow, to spojrze, wydawalo mi sie, ze bylo nieco inaczej, ze probowalem sprawdzic to HBO czy jest. Ale moze slabo szukalem:)
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

frywolny trucht

Asystent głosowy Google działa w pyteczkę. Jak w Philipsie. Mówisz Nowy York a telewizor czyta najważniejsze dane liczbowe. Mówisz pogoda w Nowym Yorku i wyskakuje plansza, oraz czytana jest prognoza pogoda. Mówisz pogoda na jutro w... i tak samo. Mówisz prowadź do ... i on pokazuje mapę, mówi, że ta jest najszybsza, ile zajmie czasu. Bardzo się bałem, bo wcześniej miałem do czynienia u śwagra z takim asystentem w LG  i nijak dogadać się mogłem.

Chociaż nie. Nie jest tak dobry jak w Filipku. Gdy pytam co to jest wróbel, czy żyrafa, pokazuje mi filmiki na jutubie zamiast info a' la Wikipedia.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Therion

Cytat: frywolny trucht w Styczeń 07, 2021, 13:44Nie wiem jaki system smart ma wasz telewizor. O ile mi wiadomo np systemy Samsunga i LG mają swoje i co dostałeś to dostałeś- nic więcej nie dosztukujesz.

Nie bardzo mam potrzebę cokolwiek doinstalowywać. Kiedyś chciałem KODO, ale po co, skoro na Netflix + HBO + CDA (mam w TV) jest praktycznie wszystko.

W LG jest coś, czego nie ma w innych - pilot MAGIC. Działa jak myszka zatem wpisywanie trwa migiem, poza tym można dyktować ( w pilocie jest wbudowany mikrofon) i ma też asystenta głosowego.




HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

Therion

#363
Okazalo się, ze ja też źle użytkuję TV OLED.

Gdy w OLEDzie film nie jest na całym ekranie (pasy na górze i dole) powinienem zrobić zoom. Nigdy nie robiłem a oglądałem wiele takich filmów. Nie pomyślałem, że czarny to też kolor. Dzis zajrzałem do instrukcji i dopiero przeczytałem o tym zoomie. Na szczęście matryca jakos to zniosła.
Co ciekawe, że też jeszcze nigdy nie robiłem godzinnego programu oczyszczającego - tv mi nigdy nie kazał.

Eksperyment o powidokach OLEDa od 2:20 i na koniec podsumowanie. Warto zobaczyć ten materiał przed decyzją o zakupie, jeżeli ktoś jeszcze rozważa zakup.

Ja obecnie jestem na etapie oglądania z żoną serialu "Nasza planeta". Mniej więcej wyglada to tak, że co chwilę któreś z nas sie odzywa (przeklenstwa to tylko ja, żona nie przeklina) : O matko... o w mordę... o fuck jaki widok... itd. Obraz jest NIESAMOWITY! Do tego Atmos, dźwięk cholernie przestrzenny i dookolny (nawet nad głową a nie mam w suficie głośników) - widowisko na cego. Żaden film w tym reklamowy LG nie zrobił na mnie takiego wrazenia jak ten dokument przyrodniczy. Nie wiem czym to kręcili, ale wyszlo zajebiście.



HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

frywolny trucht

Cytat: Therion w Styczeń 15, 2021, 11:45"Nasza planeta"

Jest godzinny dokument o tym jak kręcili :) Nasza Planeta- za kulisami.
Co do OLED-ów- najwyraźniej elektronika ciągle nie jest w stanie uchronić matrycy, a ta w moim Philipsie była ponadprzeciętnie słaba, by nie powiedzieć spier.dolona.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

masza19

Jako osoba postronna upraszam o zmianę tytułu wątku na mniej dwuznaczny.
Ciągle jak to widzę dostaję dreszczy, że powstała nowa narodowa stacja TV  :o

Który tv? Nie lepiej?  ;D

Therion

Haha! Dobre... Masz rację, niby forum o audio a co drugi wątek polityczny.

Cos jest na rzeczy.
HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

frywolny trucht

Z cyklu "w dupach się poprzewracało": Sony daje do telewizorów dwie wersje tego samego pilota. Zwykłą plastikową i premium z aluminiowym panelem górnym, z podświetlanymi przyciskami. Mój XH90 dostał tę skromniejszą wersję. To, że słaby plastik, lekki jakiś taki- to pikuś. Najbardziej irytował duży skok przycisków. Ponieważ miałem już do czynienia z podświetlanymi pilotami, podejrzewałem, że skok będzie dużo mniejszy. Zamówiłem na Allegro i przyszedł. Jest bajeczka. Miło się trzyma, ładnie podświetla i skok przycisków jest krótki, a precyzyjny. Podświetlenie działa na zasadzie żyroskopu. Pilot zmienia położenie i włączas się podświetlenie. Czyli nie trzeba nic naciskać. Jak troszke polezy bez ruchu- wyłącza podświetlenie.

Z lewej pilot podstawowy, z prawej premium:
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

Jest jakaś zasadzka w tym pilocie premium. Przycisk asystenta głosowego google nie gada. I to jest problem pilota. Wciskanie tego przycisku nie budzi podświetlenia. Jakby był nieaktywny  :o :o Nic nie może być proste.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

masza19

Jeśli nadejdzie czas jak zacznę gadać do pilotów lub margaryny... błagam o eutanazje  :gn:

PS... Mój samochód też mnie na ogół nie rozumie  >:D

frywolny trucht

Wiesz, to jest istotne usprawnienie. Wyobraź sobie, że musisz klikać jakiś tytuł latając po wirtualnej klawiaturze jednym palcem. Oczywiście szybciej będzie jak podłączysz fizyczną klawiaturę i system telewizora ją zrozumie, ale i tak łatwiej jest powiedzieć do mikrofonu pilota ***** *** niż klikać.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

masza19

Cytat: frywolny trucht w Styczeń 29, 2021, 20:50powiedzieć do mikrofonu pilota ***** ***
Rano spróbuję  ;D

vasa

Cytat: frywolny trucht w Styczeń 29, 2021, 20:50Wiesz, to jest istotne usprawnienie. Wyobraź sobie, że musisz klikać
No tak. To straszne :( Jak można człowieka skazywać na klikanie  :-\ ?
Widziałem na ulicach tłumy protestujących którzy nie zgadzają się z wyrokiem skazującym na klikanie  :'(
Nawet w telewizorze pokazują   :-[

Swoją drogą jak to się plecie. Najpierw Ty słyszysz kabel a zaraz potem pilot nie słyszy Ciebie. Najwyraźniej słyszenie jest jakoś limitowane ;D
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

dyletant

Cytat: vasa w Styczeń 29, 2021, 22:53Widziałem na ulicach tłumy protestujących którzy nie zgadzają się z wyrokiem skazującym na klikanie  :'(
Nawet w telewizorze pokazują   :-[

Prędzej ruszy ludzi zabronienie mówienie do kawałka plastiku niż obligatoryjne wszczepienie chipa, który nota bene usprawni komunikację z TV ... nie będziesz musiał sięgać po pilota aby powiedzieć coś do kawałka plastiku ...

frywolny trucht

Alarm odwołany. Jest taka funkcja w telewizorze: połącz pilota przez BT,  by uzyskać pełną funkcjonalność, wciskamy, tv pisze, że poprzedni pilot zostanie wysadzony w powietrze, naciskamy zgodnie z instrukcją kombinację przycisków i działa. Swoją drogą mogę pilota schować pod kołdrę i on nadal działa na telewizor. Ciekawe, wcześniej działał na podczerwień, a teraz po BT?
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93