Przewody do wewnetrznego okablowania miedz monokrystaliczna

Zaczęty przez jimmi, Luty 26, 2019, 08:09

Poprzedni wątek - Następny wątek

jimmi

Witam,

Poszukuje odpowiednich przewodow do wewnetrznego okablowania we wlasnych konstrukcjach DYI. Chodzi o laczenia RCA-PCB oraz Zasilacze-PCB.
Obecnie uzywam opisany w tym watku przewod do wszystkiego w/w I sprawdza sie to bardzo fajnie :
http://audiomaniacy.pl/index.php?topic=1729.0
czyli:
2 x 0,5 mm2
Czystość miedzi 6N
99,9999 %
JANTZEN AUDIO
SOLID CORE
FULL RANGE 6N

Pytanie tylko z pozoru proste, bo kabelek jest bardzo dobry, a doszly mnie wiesci o miedzi monokrystalicznej ktora swietnie sie sprawdza w czesci sygnalowej.
Czy kozystal ktos z was z tego typu okablowania miedzianego monokrystalicznego?


Kolumny podstawkowe: ATC SCM 11 v.2. Wzmazniacz: Musical Fidelity M6si. Streamer/dac: Azur 851n. Tuner FM: Creek Destiny v.2. Gramofon (T4P) :Technics Sl-QL1 (Wkladka Technics 310MC). Pre Gramofonowe DYI z zamyslu kolegi Waldi na elementach dyskretnych. Koncowka mocy DYI na elementach dyskretnych dual-mono. Przedwzmacniacz stereofoniczny na lampkach 6111WM. Okablowanie: Harmonix CS-120 Improved.

pierotez

#1
Spróbuj tych:
https://www.blackdotaudio.eu/przewod-solid-core-neotech-sost-24-24awg-052mm-w-teflonie-up-occ-srebro-p-4192.html
https://www.blackdotaudio.eu/przewod-solid-core-neotech-soct-24-24awg-055mm-w-teflonie-up-occ-p-4187.html
Oprócz materiałów ważna też geometria - trzeba by testnąć ;). Na AS stosowali 1+1, 2+2, mieszane Cu+Ag niby dla ocieplenia. Za każdym razem było dobrze.

ps. w tym sklepie jakoś tak klarowniej hificollective neotechy

rudy-102


rudy-102

Cytat: pierotez w Marzec 09, 2019, 20:11mieszane Cu+Ag niby dla ocieplenia.
U mnie srebro gra cieplej, szybciej, bardziej detalicznie, z większą dynamiką i basem od miedzi. Po prostu lepiej.

pierotez

#4
Cytat: rudy-102 w Marzec 09, 2019, 20:24
M moich gratach powstawiałem ten drut. W porównaniu z wyżej podanym neotechem wychodzi sporo taniej. Gra zdecydowanie lepiej od dobrej miedzi.

https://www.ebay.de/itm/99-999-Pure-Fine-Silver-Round-Wire-0-2-3-4-5-7-1-1-5-2mm-30-28-26-24-22-20-G/222946595497?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&var=521759516816&_trksid=p2057872.m2749.l2649

Hmm.
Może znasz i testowałeś kabelki kolegi piotrektychy Jakby przemycić do wewnątrz takie wrażenia byłoby bardzo fajnie. Materiał który używa też niedrogi.


Cytat: rudy-102 w Marzec 09, 2019, 20:26
Cytat: pierotez w Marzec 09, 2019, 20:11mieszane Cu+Ag niby dla ocieplenia.
U mnie srebro gra cieplej, szybciej, bardziej detalicznie, z większą dynamiką i basem od miedzi. Po prostu lepiej.

Opinia kogoś na AS że jak srebro za 'srebrne' to można połączyć z miedzią. Sam niestety jeszcze nie testowałem.

Edyta, poprawiłem linki  ::)

rudy-102

Ja łączę srebro z miedzią w kablach IC. Srebro na +, miedź na -.

cdt


pierotez

Cytat: rudy-102 w Marzec 09, 2019, 21:39
Ja łączę srebro z miedzią w kablach IC. Srebro na +, miedź na -.

Hmm, można i tak.Spotyka się podobnie w firmowych przewodach.

Cytat: cdt w Marzec 09, 2019, 22:18
@ rudy ile dałeś żył na plus ?

Trzeba by potestować z przekrojami i ilością. Rurki teflonowe z ebaya kupić  ::)


jimmi

A jak ma sie sprawa przekroju, jake fi najlepiej uzywac pod rca?
I sprawa istotna jakimi linkami laczycie pcb z zasilaczem itd. Chodzi o okablowanie niesygnalowe a wiec, wszelkie konektory, polaczenia  itd. Bo linka zdaje sie jest najwygodniejsza ze wzgledu na elastycznosc a sprawa dzwieku zdaje sie nie ma tu znaczenia w jakosci?

Kolumny podstawkowe: ATC SCM 11 v.2. Wzmazniacz: Musical Fidelity M6si. Streamer/dac: Azur 851n. Tuner FM: Creek Destiny v.2. Gramofon (T4P) :Technics Sl-QL1 (Wkladka Technics 310MC). Pre Gramofonowe DYI z zamyslu kolegi Waldi na elementach dyskretnych. Koncowka mocy DYI na elementach dyskretnych dual-mono. Przedwzmacniacz stereofoniczny na lampkach 6111WM. Okablowanie: Harmonix CS-120 Improved.

jimmi

Cytat: rudy-102 w Marzec 09, 2019, 20:24M moich gratach powstawiałem ten drut. W porównaniu z wyżej podanym neotechem wychodzi sporo taniej. Gra zdecydowanie lepiej od dobrej miedzi.

https://www.ebay.de/itm/99-999-Pure-Fine-Silver-Round-Wire-0-2-3-4-5-7-1-1-5-2mm-30-28-26-24-22-20-G/222946595497?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&var=521759516816&_trksid=p2057872.m2749.l2649


Chyba wezme Rudy, bo cena dobra a do tego zachwalasz

Zastanawiam sie jaka grubosc bedzie optymalna pod rca,a jaka bedzie optymalna do gniazd glosnikowych wzmacniacza. (wszystko wewnatrz)
Kolumny podstawkowe: ATC SCM 11 v.2. Wzmazniacz: Musical Fidelity M6si. Streamer/dac: Azur 851n. Tuner FM: Creek Destiny v.2. Gramofon (T4P) :Technics Sl-QL1 (Wkladka Technics 310MC). Pre Gramofonowe DYI z zamyslu kolegi Waldi na elementach dyskretnych. Koncowka mocy DYI na elementach dyskretnych dual-mono. Przedwzmacniacz stereofoniczny na lampkach 6111WM. Okablowanie: Harmonix CS-120 Improved.

rudy-102

Tylko pamiętaj, że to jest goły drut. Koszulkę z teflonu lub PE musisz sobie kupić oddzielnie.

paul_67

Kupując 2x 1 mm JANTZEN AUDIO SOLID CORE FULL RANGE 6N do końca sobie nie zdawałem sprawy, że to tak dobry drut jest :)




rudy-102

Cytat: McGyver w Marzec 09, 2019, 23:09
Cytat: rudy-102 w Marzec 09, 2019, 21:39łączę srebro z miedzią w kablach IC. Srebro na +, miedź na -
W ten sposób łączysz szeregowo srebro z miedzią.

Tak. Trochę przysknerzyłem bo doszedłem do wniosku, że skoro masy i tak się łaczą w obydwu połączony urządzeniach to i tak wisi na nich kupa żelastwa i puszczenia minusa miedzią nie będzie miało większego znaczenia. Będę musiał zrobić jeszcze kiedyś kabel z obydwoma żyłami ze srebra żeby porównać.

A tak poza tym ekran i tak jest z miedzi ???

pierotez

#14
Cytat: jimmi w Marzec 10, 2019, 11:12
A jak ma sie sprawa przekroju, jake fi najlepiej uzywac pod rca?
I sprawa istotna jakimi linkami laczycie pcb z zasilaczem itd. Chodzi o okablowanie niesygnalowe a wiec, wszelkie konektory, polaczenia  itd. Bo linka zdaje sie jest najwygodniejsza ze wzgledu na elastycznosc a sprawa dzwieku zdaje sie nie ma tu znaczenia w jakosci?




Zobaczmy jak to zrobili spece w pewnej forumowej wariacji BLC którą obecnie ja użytkuję:

 

1- kabelki 'prądowe' to silikonowe miękkie grubasy.
2- sygnał płytka, płytka zab, słuchawki idą cienkim warkoczykiem z srebrzanki w przezroczystej izolacji.
3- sygnał rca-potek, potek-płytka idzie kablem sygnałowym takim jak od IC w pełnej izolacji

Na drugim zdjęciu gościu dał przedłużki do RCA z grubego solida w ciasnej rurce teflonowej (te 3 czerwone). Pewnie żle się lutowało przy rca  ::)

Rudy-102 sorki że tak chamsko wklejam. Zrobiłeś to fikuśnie - czy to tak konieczność? 2 sprawa to nie powinno się tego jeszcze zaizolować, masa biegnie sobie na zewnątrz gołym drucikiem!
https://audiomaniacy.pl/index.php?topic=2738.msg227765#msg227765

Ciekawi mnie jeszcze skąd wziąć ciasne rurki teflonowe. Dawno już na Alle nie ma a w hificolective do audio drogie.

edytka! poprawione linki.

wiki

Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

pierotez

Na innym forum  tu kupują , zostaje jeszcze sprawa dopasowania. Wydaje mi się że powinno być ciasno, ale może tylko mi się wydaje  ::)


wiki

Cytat: pierotez w Marzec 10, 2019, 19:02Na innym forum  tu kupują
Dzięki 😁😁😁
Nawet nie pomyslalem o ebayu...
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

pierotez

;)

Zauważyłem że tutaj dużo linków do jebaja :) Nawet kondy/rezy. Myślałem jeszcze niedawno sobie czy bezpiecznie tak, ale jak sprawdzone to czemu nie.

Szkoda że już nie ma na Alle takich giętkich for audio  :-\

pierotez

Słuchajcie zapomniałem o najważniejszej kwestii o której na dłuższy czas zapomniałem.
Teflon - jako zło konieczne. Uważa / uważało się że teflon 'gra' matowo, bez blasku i podbija przełom średnicy i góry!
Co oczywiście jest zaletą w tanim, przypadkowym audio.
Większość firm kablarskich audio wogule go nie stosuje!
Jednak ten uparty Neotech tak go wszędzie wciska na siłę.
Co myślicie, co zamiast teflonu?

Już miałem brać kabelki od N do kabelkologi wewnętrznej ale się wstrzymałem i nie wiem co z tym fantem zrobic, ehh.

rudy-102

Cytat: pierotez w Marzec 28, 2019, 08:21Uważa / uważało się że teflon 'gra' matowo, bez blasku i podbija przełom średnicy i góry!
Nie zauważyłem różnicy w dźwięku pomiędzy koszulkami teflonowymi, silikonowymi i polietylenowymi, ale wpychałem w nie tylko srebro.

Piterski

Cytat: pierotez w Marzec 28, 2019, 08:21[...] Teflon - jako zło konieczne. Uważa / uważało się że teflon 'gra' matowo, bez blasku i podbija przełom średnicy i góry! [...]
Wytłumacz mi proszę jak izolator ma grać, chyba ważniejsze jest materiał z jakiego jest wykonany przewodnik tym bardziej, że mówimy o pojedynczych żyłach a nie całym kablu o określonej geometrii.
Ja słyszałem że teflon jet polecany jako izolator.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

jafi

Cytat: Piterski w Marzec 28, 2019, 08:49Wytłumacz mi proszę jak izolator ma grać
Niestety, ale tak jest i zdarza się że słychać go bardziej niż sam przewód: wystarczy "wyłuskać" przewód i się przekonać...

pierotez

Inna teoria mówi o najsłabszym ogniwie itd. ;)
Nie macie wrażenia że te srebro w teflonie rozświetla wyższą średnicę naprawdę?!
Tak tylko pytam bo już prawie nakupilem N. na okablowanie i ic.
No są jeszcze pe, sznurówki, papier w oleju itp.
Na IC jeszcze można by testować ale w środku, hmm.

Rudy-102 cieszę się że tobie sreberko gra cieplutko, satysfakcjonująca wiadomość, naprawdę.

gabler

Zastanawiam się czy nano liquid Furutecha przepłynie na drugą stronę żyły kabla powiedzmy długośći 1 m zalewając jeden koniec, mam ten preparat i chyba muszę to sprawdzić, furutech ma teraz sporo kabli z tym specyfikiem, a robią to zapewne przy nakładaniu izolacji, szkoda, że Rcm nie ma już w ofercie kabli montażowych