Miles Davis - 90 lat

Zaczęty przez rudy-102, Maj 26, 2016, 20:46

Poprzedni wątek - Następny wątek

rudy-102

Niestety śmieciowe koszulki  >:( .

rudy-102

Cytat: malg w Lipiec 13, 2018, 15:32CD
Ten cedek ma strasznie dziwną kolejność nagrań. Podejrzewam że może to być męczące w słuchaniu.

rudy-102

Przesłuchałem pierwszą płytę z oryginalnym materiałem. Niestety na pierwszej stronie trochę mi pyka. Będę musiał ją umyć. Po jakości opakowania podejrzewam, że tłoczone są w Ludovicach. Na szczęście mam Japonki na 10".

To jest bardzo ładnie zmasterowany materiał. Czytelność kontrabasu o jest o wiele lepsza niż na cd i wydaniu Jazz Track/Jazz Wax. Niestety scena trzymana jest dosyć wąsko. W kilku miejscach trąbka brzmi lekko przesterowana. Chyba spodziewałem się czegoś jeszcze lepszego. Może po prostu jestem zbyt rozpieszczony po ostatnim objawieniu Coltrane`a.

Jak komuś nie zależy specjalnie na ałttejkach to ze spokojnym sumieniem mogę polecić wersję z Jazz Wax.

vasa

Uff... [emoji1]

[emoji485][emoji377]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

rudy-102

Czy ktoś ma może ten zestaw i może powiedzieć coś o jego jakości? 
Miles Davis: The Gold Collection  24CD



gratefullde

Cytat: rudy-102 w Czerwiec 07, 2019, 20:47Miles Davis: The Gold Collection

Z tego co widzę w necie to nie jest to oficjalne wydawnictwo. Nie zdziwił bym się gdyby tego czasami włosi nie wydali. Mam od nich box Milesa z Prestige i nie brzmi to najlepiej.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

rudy-102

Tam gdzie mogę zajrzeć to podają, że to Legacy. Czyli chyba jednak oficjalne.