Menu główne

Mój gramofon Zontek

Zaczęty przez miniabyr, Sierpień 28, 2014, 21:29

Poprzedni wątek - Następny wątek

peezeet

Fortepianowo, tak....analogowo ;) :)

miniabyr

No że tak powiem piękne dziury wywierciłeś ! ;)
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

Kangie

Ja bym się obraził. Dziura to może być w ziemii, w dupie ;)

miniabyr

Cytat: Kangie w Listopad 16, 2019, 22:48
Ja bym się obraził. Dziura to może być w ziemii, w dupie ;)
No i to w czarnej dupie i fortepianowym kolorze ! -)
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

Kangie


peezeet

Cytat: miniabyr w Listopad 16, 2019, 22:51No i to w czarnej dupie i fortepianowym kolorze ! -)
Reasumując ....: w fortepianowej dupie ;)

peezeet

#556
No nie, nie był bym po prostu sobą, jak bym od razu nie przygotował śrub i ich nie wkleił. :) Niech sobie żywica stygnie.

peezeet

A jak się wyśpię to zabieram się za rozkminkę tej zabawki, będzie ciekawie ....bo nie mam o tym zielonego pojęcia.  :o ;D

peezeet

Tu się nie próżnuje.  :np:

peezeet

Jak to często bywa ...w miarę jedzenia z apetytem,  również u mnie wystąpiło to zjawisko i poskutkowało lekkimi modyfikacjami projektu.
Będą założone nieco solidniejsze prowadnice na osi X. Udało mi się nabyć okazyjnie, prowadnice i wózki z pierwszej ligi światowej precyzji- Union Tool Amerykańsko- Japońskiej spółki. Baaardzo rzadko trafiają się na rynku wtórnym. Grzebiąc w sieci z ciekawości znalazłem jedną ofertę, identycznych jak moje ale nowych na amerykańskim ebayu, cena: 2450$ za jedną sztukę z dwoma wózkami!!!! :o :o :o

wiki

Piękne ustrojstwo...   :)
Jeżeli można się pozachwycać nad prowadnicą.... Hihihiiii
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

peezeet

Trwają prace nad wymianą prowadnic. Mała frezareczka wczoraj dała z siebie wszystko i podpora belki dostała mocowanie do nowych wózków.
Prace na tzw. patencie...;) :

miniabyr

No ładnie , ładnie  :) ............ja już nie mogę się doczekać swojego  drapaka.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

peezeet

Bedzie będzie ale po kolei. Na razie mnie motywuj. ;)


miniabyr

Kocham pana,  panie  Sułku  ;)
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

peezeet

#565
No to już jestem baaardzo zadowolony z decyzji o zamianie prowadnic. Maszynka do tej pory, wizualnie taka Calineczka była....a zmężniała mocno...... nowo obuta- teraz to taki Fred Flintstone jest ;);).
Nacieszyć się nie mogę jak to pięknie, cichutko śmiga....dla przyjemności i frajdy co jakiś czas sobie tak chwilę pojeżdżę do przodu, do tyłu i na boki i od razu banan jest. ;) Po prostu czuć tą doskonałość i precyzję posuwu na nowych szynach.
Na razie jeszcze prowadnice nie przykręcone, jedynie zabezpieczone ściskami stolarskimi. W kolejnym etapie będzie trochę żmudnej zabawy z centrowaniem i ustawianiem geometrii. Następnie będą wiercone otwory i wklejane śruby.
Acha zapomniałem dodać że zyskałem dodatkowo 21mm prześwitu bramy :) teraz jest 276mm.

peezeet

no nie wytrzymałem....musiałem sobie zmierzyć troszeczkę  >:D ;D :np:


Kangie

Dobra robota. Podobne ustrojstwa są mi znane. Stosujemy je od lat w oprzyrządowaniu specjalnym. Najdłuższa droga dla wózka to 16,7m. Może nie dla jednego, bo szeregowo ustawionych jest 8 wózków.
Miło popatrzeć, jak znajomy hobbysta zajmuje się podobnymi sprawami zawodowo. Trzymam kciuki za powodzenie wykonania finalnego!

peezeet

#568
Dawno mnie tutaj nie było...co nie oznacza że nic się nie dzieje. Maszyna teraz nieco na drugim planie prac. Ale udało mi się chwilę, w ramach relaksu nad nią pochylić....oto efekt:



Ps. Dodam że belka to jakieś 110-120 kg w filmowanej postaci.

jacek-k-wawa

Paweł - film nie działa, YT krzyczy na mnie że to film prywatny :-(

vasa

Cytat: peezeet w Grudzień 14, 2019, 00:16Dodam że belka to jakieś 110-120 kg w filmowanej postaci.
Wierzymy na słowo bo nici z oglądania :(
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

miniabyr

Szkoda życia na chujowy dźwięk !

peezeet

poprawiłem, teraz widać?

Kangie

Widać. Rzeczywiście chodzi bez oporu. Dobre!!!

miniabyr

Łał . Paluszkiem to popchnął i a pojechało w siną dal  ;) . Paweł  kiedy planujesz rozruch produkcyjny ? Trzeba wstęgę przygotować , xędza  wezwać co by pokropił ,jakieś party uskuteczni!  :pij:
Szkoda życia na chujowy dźwięk !